REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Wzory umów

Praca
Kontrakt menedżerski
Kontrakt menadżerski jest umową na podstawie, której zatrudnia się kadrę zarządzającą. Nie jest to umowa prawa pracy ale prawa cywilnego.
Umowa o zakazie konkurencji po ustaniu stosunku pracy
Na podstawie takiej umowy pracownik, nie może prowadzić działalności konkurencyjnej wobec pracodawcy ani też świadczyć pracy w ramach stosunku pracy lub na innej podstawie na rzecz podmiotu prowadzącego taką działalność, przez określony czas po ustaniu stosunku pracy. Za dochowanie zakazu pracownikowi należy się odszkodowanie.
Umowa o zakazie konkurencji w czasie trwania stosunku pracy
Na podstawie takiej umowy pracownik, nie może prowadzić działalności konkurencyjnej wobec pracodawcy ani też świadczyć pracy w ramach stosunku pracy lub na innej podstawie na rzecz podmiotu prowadzącego taką działalność. Zakaz ustaje po rozwiązaniu stosunku pracy, chyba,że strony spisały odrębną umowę.
Umowa o pracę zawarta na czas wykonania określonej pracy
Jest to jedna z umów przewidzianych w kodeksie pracy. Na podstawie tej umowy pracodawca zobowiązuje się zatrudnić pracownika za wynagrodzeniem a ten ostatni zobowiązuje się do świadczenia pracy pod kierownictwem pracodawcy. Stosunek pracy wygasa po wykonaniu określonej w umowie pracy.
Umowa o pracę nakładczą (chałupniczą)
Umowa o pracę nakładczą jest czymś pośrednim pomiędzy umową o pracę a umową o dzieło. Zatrudniony nabywa część uprawnień pracowniczych, w tym ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. Wynagrodzenie należy mu się jednak wyłącznie za wykonaną faktycznie pracę, w czym przypomina ona umowę o dzieło.
Umowa o pracę zawarta na czas nieokreślony
Jest to jedna z umów przewidzianych w kodeksie pracy. Na podstawie tej umowy pracodawca zobowiązuje się zatrudnić pracownika za wynagrodzeniem a ten ostatni zobowiązuje się do świadczenia pracy pod kierownictwem pracodawcy. Umowa ta wygasa jedynie w przypadku rozwiązania jej przez jedną ze stron, za wypowiedzeniem, lub w ramach porozumienia stron.
Umowa o pracę zawarta na czas określony
Jest to jedna z umów przewidzianych w kodeksie pracy. Na podstawie tej umowy pracodawca zobowiązuje się zatrudnić pracownika za wynagrodzeniem a ten ostatni zobowiązuje się do świadczenia pracy pod kierownictwem pracodawcy. Umowa ulega rozwiązaniu po upływie przewidzianego w niej czasu.
Umowa o pracę na okres próbny
Jest to jedna z umów przewidzianych w kodeksie pracy. Na podstawie tej umowy pracodawca zobowiązuje się zatrudnić pracownika za wynagrodzeniem a ten ostatni zobowiązuje się do świadczenia pracy pod kierownictwem pracodawcy. Może poprzedzać każdą inną umowę o pracę. Charakteryzuje się krótkim czasem (do 3 miesięcy) i skróconym okresem wypowiedzenia
Umowa o pracę tymczasową
Umowa o pracę tymczasową to umowa pomiędzy pracownikiem a agencją pracy tymczasowej. Na podstawie tego rodzaju umowy następuje tak zwany wynajem pracowników.
Propozycja rozwiązania umowy o pracę
Zgodnie z przepisami prawa pracy każdą umowę o pracę można rozwiązać za porozumieniem stron. W takim wypadku strony umawiają się kiedy ulega rozwiązaniu stosunek pracy i od kiedy pracownik nie musi świadczyć pracy.
Rozwiązanie umowy o pracę przez pracownika bez wypowiedzenia
Zgodnie z przepisami prawa pracy umowę o pracę można rozwiązać na mocy porozumienia stron, przez wypowiedzenie albo przez rozwiązanie bez wypowiedzenia. W tym ostatnim wypadku jedną z przesłanek jest ciężkie naruszenie obowiązków przez pracownika lub pracodawcę.
Wypowiedzenie umowy o pracę przez pracodawcę
Większość umów o prace a już na pewno umowę zawartą na czas nieokreślony, można wypowiedzieć. Aby skutecznie wypowiedzieć umowę o pracę jedna ze stron musi skutecznie doręczyć drugiej dokument wypowiedzenia.
Wypowiedzenie umowy o pracę przez pracownika
Większość umów o prace a już na pewno umowę zawartą na czas nieokreślony, można wypowiedzieć. Aby skutecznie wypowiedzieć umowę o pracę jedna ze stron musi skutecznie doręczyć drugiej dokument wypowiedzenia.
Rozwiązanie umowy o pracę przez pracodawcę bez wypowiedzenia
Zgodnie z przepisami prawa pracy umowę o pracę można rozwiązać na mocy porozumienia stron, przez wypowiedzenie albo przez rozwiązanie bez wypowiedzenia. W tym ostatnim wypadku jedną z przesłanek jest ciężkie naruszenie obowiązków przez pracownika lub pracodawcę.
Rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron
Zgodnie z przepisami prawa pracy każdą umowę o pracę można rozwiązać za porozumieniem stron. W takim wypadku strony umawiają się kiedy ulega rozwiązaniu stosunek pracy i od kiedy pracownik nie musi świadczyć pracy.
Umowa o zastępstwo
Jest to jedna z umów przewidzianych w kodeksie pracy. Na podstawie tej umowy pracodawca zobowiązuje się zatrudnić pracownika za wynagrodzeniem a ten ostatni zobowiązuje się do świadczenia pracy pod kierownictwem pracodawcy. Umowa jest zawierana na czas w jakim określony pracownik nie może świadczyć pracy (np. jest na urlopie wychowawczym). Wygasa wraz z jego powrotem do pracy.
Wypowiedzenie umowy o pracę zawartej na czas określony
Umów zawartych na czas określony co do zasady nie można wypowiadać. Zgodnie z przepisami można to robić jedynie gdy umowę o pracę zawarto na czas dłuższy niż 6 miesięcy oraz gdy umowa dopuszcza wcześniejsze rozwiązywanie umowy.
Porozumienie o rozwiązaniu umowy o pracę
Umowa o pracę może ulec rozwiązaniu na podstawie porozumieniu pracodawcy i pracownika. W porozumieniu strony określają termin rozwiązania umowy.
Rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia
Pracodawca może rozwiązać umowę o pracę z pracownikiem bez wypowiedzenia w ściśle określonych przypadkach. Jednocześnie musi poinformować pracownika o dostępnych mu krokach prawnych. BEZPŁATNY WZÓR
Zakaz konkurencji (po ustaniu stosunku pracy)
Pracownik, nie może prowadzić działalności konkurencyjnej wobec pracodawcy ani też świadczyć pracy w ramach stosunku pracy lub na innej podstawie na rzecz podmiotu prowadzącego taką działalność, przez określony czas po ustaniu stosunku pracy. Za dochowanie zakazu pracownikowi należy się odszkodowanie.
Umowa o pracę na okres próbny
Zatrudnienie pracownika na podstawie umowy o pracę może być poprzedzone zatrudnieniem na okres próbny. Taki okres nie może przekraczać 3 miesięcy.
Umowa o indywidualnej odpowiedzialności za powierzone mienie
Pracownik ponosi odpowiedzialność za powierzone mu przez pracodawcę mienie. BEZPŁATNY WZÓR
Umowa o wspólnej odpowiedzialności materialnej
Pracownicy mogą przyjąć wspólną odpowiedzialność materialną za mienie powierzone im łącznie z obowiązkiem wyliczenia się. Podstawą łącznego powierzenia mienia jest umowa o współodpowiedzialności materialnej, zawarta na piśmie przez pracowników z pracodawcą.
Umowa o łączne powierzenie pracownikom mienia
Pracodawca może powierzyć łącznie pracownikom mienie, z obowiązkiem zwrotu. Przepisy Kodeksu pracy wymagają jednak zawarcia określonej umowy. BEZPŁATNY WZÓR
Umowa o pracę na czas określony
Umowa o pracę może być zawarta na czas określony. Jeżeli jednak poprzednio strony dwukrotnie zawarły umowę o pracę na czas określony na następujące po sobie okresy (przerwa między nimi nie dłuższa niż 1 miesiąc), to zawarcie kolejnej umowy jest uważane za zawarcie umowy na czas nieokreślony. BEZPŁATNY WZÓR
Umowa o pracę na czas zastępstwa
Jeżeli zachodzi konieczność zastępstwa pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy, pracodawca może w tym celu zatrudnić innego pracownika na podstawie umowy o pracę na czas określony, obejmujący czas tej nieobecności. BEZPŁATNY
Umowa o pracę z prezesem zarządu spółki
Umowa o pracę zawarta w związku z powołaniem na funkcję prezesa zarządu oraz powierzeniem obowiązków, związanych z faktycznym zarządzaniem spółką. BEZPŁATNY WZÓR
Zakaz konkurencji (w czasie trwania stosunku pracy)
Pracownik nie może prowadzić działalności konkurencyjnej wobec pracodawcy ani też świadczyć pracy w ramach stosunku pracy lub na innej podstawie na rzecz podmiotu prowadzącego taką działalność. Zakres takiego zakazu konkurencji określa umowa. BEZPŁATNY WZÓR
Rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem
Umowa o pracę może być rozwiązana wraz z zachowaniem określonego okresu wypowiedzenia, w którym pracownik świadczy pracę. Rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia może nastąpić tylko w ściśle określonych przypadkach. BEZPŁATNY WZÓR PISMA
Wypowiedzenie warunków pracy (wypowiedzenie zmieniające)
Pracodawca może wypowiedzieć pracownikowi warunki pracy lub płacy. W razie odmowy przyjęcia przez pracownika zaproponowanych warunków pracy lub płacy, umowa o pracę rozwiązuje się z upływem okresu dokonanego wypowiedzenia. BEZPŁATNY WZÓR PISMA
Zawiadomienie zakładowej organizacji związkowej o zamiarze rozwiązania umowy
Pracodawca, zanim rozwiąże z pracownikiem umowę bez wypowiedzenia, musi wcześniej zasięgnąć opinii związku zawodowego, który reprezentuje pracownika lub podjął się obrony jego praw.

Niestety nic nie znaleziono
Spróbuj inne zapytanie

REKLAMA