REKLAMA
Wzory umów
Usługi
Wypowiedzenie umowy o dzieło przez zamawiającego
Umowę o dzieło może wypowiedzieć zarówno przyjmujący zamówienie jak i zamawiający. Zamawiający musi jednak pamiętać o zapłacie umówionego wynagrodzenia. Może jednak pomniejszyć je o to co przyjmujący zamówienie zaoszczędził z powodu nie wykonania dzieła.
Wypowiedzenie umowy zlecenia przez dającego zlecenie
Dający zlecenie może wypowiedzieć umowę zlecenia w każdym czasie. Musi jednak uiścić przyjmującemu zlecenie część wynagrodzenia odpowiadającą jego dotychczasowym czynnościom.
Umowa o zaprojektowanie i wykonanie strony internetowej
BEZPŁATNY WZÓR. Umowa o dzieło. Określa m.in. wymagania dotyczące projektowanej strony internetowej, wynagrodzenie oraz termin wykonania.
Wypowiedzenie umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych
BEZPŁATNY WZÓR. Po okresie wypowiedzenia umowa zostaje rozwiązana
Umowa o wykonanie usług remonowych
Umowa o roboty remontowe jest umową jaką inwestor zwiera z wykonawcą. Jej przedmiotem jest dokonanie remontów. Co do zasady wykonawcy za jego prace należy się wynagrodzenie
Umowa o świadczenie usług
Umowa o świadczenie usług to często występująca w obrocie prawnym, acz nie występująca w kodeksie cywilnym, umowa. Postanowienia takiej umowy należy wzorować na przepisach dotyczących umowy zlecenia.
Umowa o roboty budowlane
Przez umowę o roboty budowlane wykonawca zobowiązuje się do oddania przewidzianego w umowie obiektu, wykonanego zgodnie z projektem i zasadami wiedzy technicznej, a inwestor zobowiązuje się do dokonania wymaganych przez właściwe przepisy czynności związanych z przygotowaniem robót, w szczególności do przekazania terenu budowy i dostarczenia projektu, oraz do odebrania obiektu i zapłaty umówionego wynagrodzenia.
Umowa zlecenia
Przez umowę zlecenia przyjmujący zlecenie zobowiązuje się do dokonania określonej czynności prawnej dla dającego zlecenie.
Informacja o przeszkodach
Jeżeli materiał dostarczony przez zamawiającego nie nadaje się do prawidłowego wykonania dzieła albo jeżeli znajdą się inne okoliczności, które mogą przeszkodzić prawidłowemu wykonaniu, przyjmujący zamówienie powinien niezwłocznie zawiadomić o tym zamawiającego.
Pismo w sprawie współdziałania
Jeżeli do wykonania dzieła potrzebne jest współdziałanie zamawiającego, a tego współdziałania brak, przyjmujący zamówienie może wyznaczyć zamawiającemu odpowiedni termin z zagrożeniem, iż po bezskutecznym upływie wyznaczonego terminu będzie uprawniony do odstąpienia od umowy.
Umowa o dzieło
BEZPŁATNY WZÓR. Przez umowę o dzieło przyjmujący zamówienie zobowiązuje się do wykonania oznaczonego dzieła, a zamawiający do zapłaty wynagrodzenia.
Rozwiązanie umowy o dzieło
BEZPŁATNY WZÓR. Strony mogą rozwiązać umowę o dzieło na mocy zgodnego porozumienia.
Wezwanie do usunięcia wad
Jeżeli przyjmujący zamówienie wykonywa dzieło w sposób wadliwy albo sprzeczny z umową, zamawiający może wezwać go do zmiany sposobu wykonania i wyznaczyć mu w tym celu odpowiedni termin. Po bezskutecznym upływie wyznaczonego terminu zamawiający może od umowy odstąpić albo powierzyć poprawienie lub dalsze wykonanie dzieła innej osobie na koszt i niebezpieczeństwo przyjmującego zamówienie.
Wypowiedzenie umowy zlecenia przez przyjmującego zlecenie
Umowę zlecenia można wypowiedzieć. Może to uczynić i dający zlecenie i przyjmujący zlecenie.
Wypowiedzenie umowy o dzieło przez przyjmującego zamówienie
Umowę o dzieło może wypowiedzieć zarówno przyjmujący zamówienie jak i zamawiający. Najlepiej jednak uczynić to na piśmie.
Umowa o prace projektowe
Umowa o prace projektowe to umowa zawierana pomiędzy inwestorem a architektem. Przedmiotem takiej umowy jest sporządzenie projektu architektonicznego. Postanowienia takiej umowy należy wzorować na przepisach dotyczących umowy o dzieło.
Umowa o zaprojektowanie i wykonanie mebli kuchennych
Zaprojektowanie i wykonanie mebli to wykonanie dzieła. Sama umowa jest umową o dzieło
Umowa o dzieło z wynagrodzeniem kosztorysowym
BEZPŁATNY WZÓR. Wynagrodzenie może być określone w zryczałtowanej wysokości lub w formie kosztorysu.
Odstąpienie od umowy o dzieło
BEZPŁATNY WZÓR. Jeżeli przyjmujący zamówienie opóźnia się z rozpoczęciem lub wykończeniem dzieła tak dalece, że nie jest prawdopodobne, żeby zdołał je ukończyć w czasie umówionym, zamawiający może bez wyznaczenia terminu dodatkowego od umowy odstąpić jeszcze przed upływem terminu do wykonania dzieła. Stanowi o tym art. 635 Kodeksu cywilnego
Umowa o wykonanie remontu łazienki
Na podstawie umowy Wykonawca zobowiązuje się wykonać remont łazienki. Strony określają zakres prac, kwestie wynagrodzenia, czy dostarczenia materiałów niezbędnych do remontu. BEZPŁATNY WZÓR.