REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Magdalena Golińska

Dołącz do grona ekspertów
Magdalena Golińska

aplikant radcowski

Ekspert w dziedzinie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Ukończyła prawo i prawo kanoniczne. Obecnie pracuje w administracji rządowej i specjalizuje się także w prawie telekomunikacyjnym

Zadaniowy system czasu pracy jest stosowany najczęściej wtedy, gdy pracodawca nie może na bieżąco kontrolować naszej pracy. Wprowadza zatem wtedy tzw. system zadaniowy i rozlicza nas ze zleconych zadań. Taki system najczęściej spotykany jest u przedstawicieli handlowych.
Często zdarza się tak, że jesteśmy zmuszeni porzucić naszą pracę. Może to wynikać np. z planów wyjazdu do pracy za granicę lub z jakichś względów osobistych. Co w takim przypadku dzieje się z naszym wynagrodzeniem?

REKLAMA

Osoby bezrobotne aktywnie korzystające z pomocy urzędu pracy na pewno na swojej drodze spotkały lidera klubu pracy.
Będąc osobą bezrobotną należy pamiętać, że urzędy pracy mają bardzo wiele do zaoferowania, trzeba tylko wiedzieć gdzie szukać i kogo szukać. A jeżeli już ktoś planuje rozpocząć pracę za granicą, to na pewno spotkał się z nazwą EURES.

REKLAMA

Zagubienie dowodu osobistego to niemały problem. Jak wiadomo jest on dokumentem niezbędnym do załatwienia podstawowych spraw w urzędach czy bankach, dla złodzieja jest też szansą na wzięcie kredytu czy towarów na raty, za które oczywiście będziemy płacić my.
Prace interwencyjne to prace wykonywane na rzecz konkretnego pracodawcy, wskutek skierowania urzędu pracy. Skierowanie takie mogą otrzymać osoby, które są w szczególnej sytuacji na rynku pracy.
Od pewnego czasu mój pracodawca bardzo często mnie krytykuje. Jest to dość krępujące, gdyż często odbywa się przy innych pracownikach. Czy pracodawca ma do tego prawo?
Zachorować może każdy, także osoba pracująca. Jak przedstawia się kwestia wynagrodzenia pracownika w czasie choroby?
W dobie kryzysu pracownicy są skłonni pójść na wiele ustępstw, byleby tylko zachować swoje dotychczasowe stanowisko pracy. Często praktyką stosowaną przez pracodawcę jest właśnie zmniejszanie wymiaru czasu pracy.
Oczywiste jest, że każdy urlop wiąże się z dodatkowymi, znacznymi wydatkami, szczególnie jeżeli mamy dzieci i zabieramy je ze sobą. Czy możemy w takiej sytuacji liczyć na pomoc od pracodawcy?
W zeszłym tygodniu z mojej szafki w pracy zaginęły moje osobiste rzeczy – obrączka, zegarek, a także portfel w którym miałem 1.000zł (nie był to dzień wypłaty). Czy mogę domagać się od pracodawcy, żeby zrekompensował mi poniesioną stratę?
Wynagrodzenie za pracę jest dla większości osób pracujących rzeczą najważniejszą i najbardziej motywującą do pracy. Jakie są zatem podstawowe zasady wypłacania wynagrodzenia za pracę?
Zadania państwa w zakresie promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia oraz aktywizacji zawodowej są realizowane na podstawie uchwalanego przez Radę Ministrów Krajowego Planu Działań na Rzecz Zatrudnienia.
Osoba zwalniana z pracy często zastanawia się, co dzieje się z jej urlopem wypoczynkowym, czy może go wykorzystać, czy też należy jej się ekwiwalent pieniężny.
Osoby starające się o przyznanie lokalu socjalnego powinny zapoznać się z podstawowymi kwestiami dotyczącymi takiego postępowania. Jest ono bowiem bardzo czasochłonne, a żeby otrzymać lokal socjalny z zasobów komunalnych, trzeba spełniać wiele warunków.
Czy wypowiedzenie pracownikowi umowy o pracę można uznać za skutecznie doręczone, jeżeli zostało nadane faksem? Zagadnienie to budzi do dnia dzisiejszego wiele kontrowersji wśród prawników głównie ze względu na brak zasadniczych umocowań w przepisach.
Bezrobotny, który chce uzyskać informacje w zakresie poradnictwa zawodowego i informacji zawodowej powinien w pierwszej kolejności zgłosić się do doradcy zawodowego, gdyż to on jest najbardziej kompetentną osobą w tym zakresie.
W obecnych czasach podróże służbowe stają się coraz bardziej popularne. Pracownicy wyjeżdżają do innych miast, a nawet państw w ramach wykonywanych przez siebie obowiązków. Jakie należy się wynagrodzenie takim pracownikom?
Prawo do płatnego urlopu wypoczynkowego należy się każdemu bez wyjątku pracownikowi zatrudnionemu na podstawie umowy o pracę. Jak wiadomo, umowa na zastępstwo jest taką umową.
W przypadku imprez organizowanych na otwartym powietrzu lub w pomieszczeniach można starać się o uzyskanie zezwolenia na jednorazową sprzedaż napojów alkoholowych.

REKLAMA