REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Magdalena Golińska

Dołącz do grona ekspertów
Magdalena Golińska

aplikant radcowski

Ekspert w dziedzinie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Ukończyła prawo i prawo kanoniczne. Obecnie pracuje w administracji rządowej i specjalizuje się także w prawie telekomunikacyjnym

Urzędy pracy, działając w oparciu o ustawę o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, oferują bezrobotnym różne formy wsparcia, w celu podniesienia ich chęci do pracy i ogólnej aktywności zawodowej, ale także różnymi środkami próbują zachęcić pracodawców do tworzenia kolejnych miejsc pracy. Jednym z nich jest właśnie dofinansowanie wyposażenia miejsca pracy.
Urzędy pracy, działając w oparciu o ustawę o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, oferują bezrobotnym różne formy wsparcia, w celu podniesienia ich chęci do pracy i ogólnej aktywności zawodowej. Jednym z nich jest właśnie dofinansowanie podjęcia działalności gospodarczej.

REKLAMA

Nie wszystkie osoby bezrobotne wiedzą, że Urząd Pracy jest gotowy „dopłacić” bezrobotnemu w sytuacji, gdy znajdzie on sobie pracę. Służy temu dodatek aktywizacyjny i warto znać zasady jego przyznawania.
Osobom bezrobotnym, które często straciły pracę wbrew swojej woli, trudno jest odnaleźć się w nowej sytuacji. Zgłoszenie się do Urzędu Pracy to często przykry obowiązek. Dlatego też osoby bezrobotne powinny wiedzieć, jakie mają prawa.

REKLAMA

Osoby bezrobotne, które straciły pracę, aby zachować prawo chociażby do bezpłatnej opieki zdrowotnej, muszą się zarejestrować w urzędzie pracy. Jakie jeszcze obowiązki ma bezrobotny?
Urzędy pracy, działając w oparciu o ustawę o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, oferują bezrobotnym różne formy wsparcia, w celu podniesienia ich chęci do pracy i ogólnej aktywności zawodowej. Jednym z nich jest właśnie sfinansowanie studiów podyplomowych.
Urzędy pracy, działając w oparciu o ustawę o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, oferują bezrobotnym różne formy wsparcia, w celu podniesienia ich chęci do pracy i ogólnej aktywności zawodowej. Jednym z nich jest właśnie Pożyczka na sfinansowanie kosztów szkolenia.
Zasiłek dla bezrobotnych jest szczególną formą pomocy dla osób, które utraciły zatrudnienie i źródło dochodów, często niezależnie od swojej woli. Są jednak sytuacje, kiedy bezrobotny nie otrzyma zasiłku, lub przyznany utraci, lub na uzyskanie go będzie musiał trochę poczekać.
Sejmowa komisja śledcza jest powoływana w celu zbadania określonej sprawy. Najbardziej znane komisje śledcze to komisja w sprawie zabójstwa Olewnika, komisja w sprawie PKN Orlen, czy w sprawie afery Rywina.
Przed wyjazdem do Francji warto zapoznać się z podstawowymi warunkami pracy jakie panują w tym kraju. Znajomość podstawowych praw jest bowiem niezbędna, aby móc ich wymagać od swojego pracodawcy.
Podpisana przez Prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy’ego ustawa z dnia 24 lipca 2006 roku w sprawie imigracji i integracji wprowadziła liczne ułatwienia w dostępie do rynku pracy dla osób wykształconych.
Warto przed rozpoczęciem pracy we Francji zapoznać się z podstawowymi urlopami, które należą się nam jeżeli podjęliśmy legalne zatrudnienie.
Osoby wyjeżdżające do pracy do Francji na pewno zastanawiają się, czy mogą legalnie podjąć w tym kraju pracy, a jeżeli mogą, to czy muszą dopełnić jakichś formalności.
Wielu emigrujących Polaków zastanawia się, czy nie lepszym sposobem na zatrudnienie i zarobienie pieniędzy o obcym kraju jest założenie własnej działalności gospodarczej. Jak to zrobić we Francji?
Osoby podejmujące zatrudnienie często zastanawiają się, jakie tak naprawdę będą otrzymywały wynagrodzenie. Wiadomo bowiem, że to co znajdziemy w umowie o pracę nie odpowiada rzeczywistości. Jaka jest tak naprawdę definicja wynagrodzenia i skąd wynikają wspomniane różnice?
Powszechnie wiadomo, że rozmawiając o wynagrodzeniu, szczególnie z nowym pracodawcą, rozróżniamy dwa pojęcia wynagrodzenia: wynagrodzenie netto i wynagrodzenie brutto. Jaka jest tak naprawdę definicja wynagrodzenia i skąd wynikają wspomniane różnice?
Na pewno wiele osób nie raz widziało na ulicy stare, kilkudziesięcioletnie i zabytkowe pojazdy. Przyciągają wzrok i są marzeniem niejednego fana motoryzacji. Aby jednak pojazd taki mógł poruszać się po ulicach, jego właściciel musi dokonać licznych formalności.
Oprócz otrzymywanego przez pracownika wynagrodzenia zasadniczego, niekiedy ma on prawo do otrzymywania różnego rodzaju premii i dodatków, które zwiększają wysokość jego wynagrodzenia. Jednym z nich jest dodatek za rozłąkę.
Każdy pracownik ma prawo do nieprzerwanego wypoczynku w wybranym przez siebie czasie. Może się jednak zdarzyć tak, że w trakcie urlopu nasz pracodawca może nas potrzebować w pracy. Czy może nas odwołać z urlopu?
Dla emigrantów kraj do którego wyjadą w poszukiwaniu pracy często staje się drugim domem. Kupują mieszkania, zakładają rodziny. Chcą też mieć takie same prawa jak obywatele Irlandii. W związku z tym, że w krajach UE wszyscy obywatele legalnie zatrudnieni mają takie same prawa, kobietom które urodziły dziecko w Irlandii należy się urlop macierzyński.

REKLAMA