Magdalena Golińska
Dołącz do grona ekspertówPozwolenie na pracę w Holandii
05.03.2009
Od dnia 1 maja 2007 roku wyjeżdżając do Holandii nie potrzebujemy żadnych zaświadczeń, zezwoleń itp. Jedynym naszym obowiązkiem jest obowiązek meldunkowy.
Numer identyfikacji podatkowej w Holandii
05.03.2009
Chcąc legalnie pracować w Holandii najpierw trzeba się zarejestrować w Urzędzie Skarbowym i uzyskać numer BSN.
REKLAMA
Emerytura za pracę w Holandii
05.03.2009
Jeżeli pracowaliśmy w Holandii przez większość życia, to jak w każdym innym kraju należy nam się emerytura. Jak system emerytalny wygląda w Holandii?
Agencje pracy tymczasowej w Holandii
05.03.2009
Agencje pracy tymczasowej to często pierwsze miejsce, do którego kieruje się osoba chcąca znaleźć tymczasowe bądź stałe zatrudnienie. Znalezienie „porządnej” agencji, takiej która naprawdę chce pomóc a nie tylko wykorzystać nie jest jednak łatwe. Od czego zatem należy zacząć?
REKLAMA
Safe Pass to nic innego jak jednodniowe szkolenie BHP dla pracowników. Bez takiego szkolenia nie można zacząć pracy i często jest ono finansowane przez pracodawcę.
Przewodnik po zasiłkach w Irlandii
05.03.2009
Dla pracowników legalnie zatrudnionych w Irlandii, którym pracodawcy regularnie odprowadzają składki przewidziana jest oczywiście pomoc socjalna. Warto znać swoje prawa w tym zakresie zanim wyjedzie się do pracy na stałe.
Prawo pobytu w Irlandii
05.03.2009
Od dnia wstąpienia Polski do UE Polacy mają prawo swobodnego przemieszczania się po całej Unii Europejskiej. Jak ta kwestia przedstawia się w Irlandii?
Umowa o pracę w Irlandii
05.03.2009
Każdy legalnie pracujący Polak ma w Irlandii takie same prawa jak każdy Irlandczyk. Prawa te wynikają z irlandzkiego kodeksu pracy i warto się z nimi zapoznać.
Fas i biura pośrednictwa pracy w Irlandii
05.03.2009
FAS – czyli inaczej Urząd do Spraw Szkoleń i Zatrudnienia jest odpowiednikiem naszego Urzędu Pracy i na pewno pomoże nam znaleźć pracę.
Prawa pracownicze w Niemczech
05.03.2009
Przed wyjazdem do pracy w Niemczech warto znać swoje podstawowe prawa pracownicze. Do ich przestrzegania są bowiem zobowiązani wszyscy pracodawcy.
Pracownicy goście w Niemczech
05.03.2009
Niemcy z wieloma krajami, w tym także z Polską, zawarły umowy na mocy których obywatele tychże państw mogą przyjeżdżać do Niemiec i podejmować pracę jako pracownicy – goście (Gastarbeitnehmer).
Jak uzyskać pozwolenie na pracę w Niemczech
05.03.2009
Pozwolenie na pracę musi otrzymać każda osoba, która chce podjąć w Niemczech legalne zatrudnienie. Nie jest to jednak takie proste.
Pozwolenie na pobyt w Niemczech
05.03.2009
Jeżeli planujemy zostać w Niemczech nie dłużej niż 3 miesiące, to nie musimy w tym celu dokonywać żadnych formalności. Sytuacja zmienia się kiedy chcemy zostać dłużej.
Pozwolenie na osiedlenie w Niemczech
05.03.2009
Każdy, kto już jakiś czas pracuje w Niemczech, a także łączy swoją przyszłość z tym krajem chce w nim zamieszkiwać całkowicie legalnie i mieć niemalże takie same prawa jak obywatele niemieccy. Jak dokonać takich formalności?
Wynagrodzenie za pracę w Wielkiej Brytanii
04.03.2009
Wynagrodzenie za pracę jest podstawowym prawem pracownika, bez względu na to czy pracuje on w swoim kraju ojczystym, czy też w innych krajach. Jak kwestia wynagrodzenia przedstawia się w Anglii?
Samozatrudnienie w Anglii
04.03.2009
Samozatrudnienie (ang. self – employment), czy też inaczej rozpoczęcie swojej własnej działalności gospodarczej jest możliwe również w Wielkiej Brytanii. Jakie są podstawowe formalności?
Przewodnik po zasiłkach w Anglii
04.03.2009
W Anglii istnieje bardzo rozwinięty system pomocy społecznej. Warto wiedzieć jakie zasiłki nam przysługują, szczególnie jeżeli zamierzamy zostać w Wielkiej Brytanii na dłużej.
Program rejestracji pracowników w Anglii
04.03.2009
Od dnia 1 maja 2004 r. większość obywateli nowych państw członkowskich pracujących w Wielkiej Brytanii (również obywatele polscy) jest objęta Programem Rejestracji Pracowników. Osoby objęte tym programem muszą się zarejestrować, jeżeli zamierzają pracować w Wielkiej Brytanii przez okres przekraczający jeden miesiąc.
Prawa pracownika w Wielkiej Brytanii
04.03.2009
Przed wyjazdem do pracy w Wielkiej Brytanii warto znać swoje podstawowe prawa pracownicze. Do ich przestrzegania są bowiem zobowiązani wszyscy pracodawcy.
Uzyskanie National Insurance Number, zwanego także międzynarodowym numerem ubezpieczenia, jest jedną z podstawowych formalności, które muszą zostać dopełnione przez osobę podejmującą legalne zatrudnienie w Wielkiej Brytanii.