REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Magdalena Golińska

Dołącz do grona ekspertów
Magdalena Golińska

aplikant radcowski

Ekspert w dziedzinie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Ukończyła prawo i prawo kanoniczne. Obecnie pracuje w administracji rządowej i specjalizuje się także w prawie telekomunikacyjnym

Dość często spotykamy się z sytuacją, że pracodawca pomimo zawarcia ugody przed komisją pojednawczą, nie wykonuje jej. Co pracownik może zrobić w takiej sytuacji?
Zwrócenie się do komisji pojednawczej o rozwiązanie sporu to pierwszy i podstawowy krok w dochodzeniu swoich roszczeń. Czasem jednak zawarcie ugody przed komisją staje się niemożliwe.

REKLAMA

Kodeks pracy wskazuje sytuacje, kiedy ugoda jest niedopuszczalna. Mianowicie wtedy, gdy ugoda jest sprzeczna z prawem lub zasadami współżycia społecznego.
Wybierając się na Cypr w poszukiwaniu pracy warto wiedzieć, na jakie zarobki możemy liczyć i jak są one wypłacane.

REKLAMA

Jedną z form zatrudnienia jest otworzenie własnej działalności gospodarczej. Pracownicy z Polski mogą to robić na takich samych prawach jak obywatele z Cypru.
Pracując legalnie na Cyprze mamy takie samo prawo do świadczeń z ubezpieczenia jak obywatele Cypru.
Przed rozpoczęciem pracy na Cyprze warto wiedzieć, na jaki rodzaj umowy o pracę możemy liczyć.
Zanim wybierzemy się do pracy na Cypr, warto wiedzieć, jakich formalności muszą dopełnić obywatele polscy, aby rozpocząć legalną pracę.
Przed rozpoczęciem pracy na Cyprze należy zapoznać się z obowiązującymi normami w zakresie czasu pracy.
Udając się w poszukiwaniu pracy do Belgii warto się zastanowić nad możliwością otworzenia własnej działalności gospodarczej.
Zarówno matka jak i ojciec mogą w Belgii skorzystać z urlopu związanego z narodzeniem się dziecka.
Każda osoba pracująca w Belgii legalnie ma prawo do płatnego urlopu wypoczynkowego. Warto wiedzieć jaki jest jego wymiar.
Podejmując jakąkolwiek pracę musimy liczyć się z tym, że możemy ją utracić. Wyjeżdżając za granicę, warto zapoznać się z zasadami przyznawania zasiłku dla bezrobotnych w kraju, w którym zamierzamy podjąć pracę.
Przed rozpoczęciem pracy w Belgii warto wiedzieć, na jaką umowę o pracę możemy liczyć.
W Belgii, jak w każdym innym kraju obowiązują pewne ograniczenia w ilości godzin pracy, podczas których pracownik może pracować.
Jest to system subwencjonowany przez rząd belgijski, który pozwala osobom prywatnym (Belgom) na bardzo korzystne zatrudnienie pracownika – pomocy domowej.
Od 1 maja 2009 roku obywatele Unii Europejskiej mogą podejmować legalną pracę w Belgii w każdym zawodzie.
Organy, które sprawują nadzór nad przedsiębiorcami lub innymi jednostkami organizacyjnymi, również mają pewne obowiązki z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy.
Pracodawca zatrudniający więcej niż 250 pracowników ma obowiązek powołać komisję do spraw bezpieczeństwa i higieny pracy.
Kodeks pracy określa sytuacje, kiedy pracodawca jest zobligowany do powołania komisji do spraw bezpieczeństwa i higieny pracy.

REKLAMA