Magdalena Golińska
Dołącz do grona ekspertów
Każdemu pracownikowi może zdarzyć się sytuacja, że nie będzie zdolny do wykonywania swojej pracy.
Świadczenia dla bezrobotnych w Portugalii
08.12.2009
Bez względu na to, w jakim państwie będziemy pracować, może dojść do sytuacji, że zostaniemy zwolnieni, bądź utracimy pracę w innych okolicznościach.
REKLAMA
Rodzaje urlopów w Portugalii
08.12.2009
Oprócz urlopu wypoczynkowego – który jest niewątpliwie najistotniejszy dla wszystkich pracowników, osoby zatrudnione mają także prawo do szeregu innych urlopów i zaczynając pracę w Portugalii należy zapoznać się z ich wymiarem.
Rodzaje umów o pracę w Portugalii
08.12.2009
Rozpoczynając pracę w Portugalii warto wiedzieć, na jaką umowę o pracę możemy liczyć.
REKLAMA
Karta pobytu w Portugalii
08.12.2009
Portugalia jest jednym z rzadziej wybieranych kierunków emigracji. Jeżeli jednak już zdecydujemy się na wyjazd do tego kraju, warto wiedzieć, jakich musimy dopełnić formalności po przyjeździe.
Czas pracy w Portugalii
08.12.2009
Jeżeli już znajdziemy pracę w Portugalii, musimy wiedzieć, w jakich godzinach nasza praca będzie świadczona. W Portugalii obowiązują pewne zasady w tym zakresie.
Grecja, szczególnie panujący w niej klimat może przyciągnąć emigrantów na stałe. I nie ma w tym nic dziwnego, w Grecji emerytura jest bowiem wyższa niż w Polsce.
Świadczenia z tytułu bezrobocia w Grecji
08.12.2009
Przed rozpoczęciem pracy w Grecji warto zastanowić się, na jakie ewentualnie świadczenia możemy liczyć, jeżeli stracimy pracę.
Świadczenia chorobowe w Grecji
08.12.2009
Legalnie pracując w Grecji możemy liczyć na świadczenie w przypadku choroby lub uznania za niezdolnego do pracy.
Na jakich zasadach działa grecki ZUS
08.12.2009
W Grecji, podobnie jak w Polsce, istnieje centralny organ odpowiadający za system ubezpieczeń społecznych, na rzecz którego odprowadzane są składki.
Wynagrodzenie za pracę w Grecji
08.12.2009
Średnie wynagrodzenie w Grecji jest niższe niż w innych krajach europejskich, może dlatego Grecja jako kierunek emigracji jest wybierana zdecydowanie rzadziej.
Rodzaje umów o pracę w Grecji
08.12.2009
Przed rozpoczęciem pracy w Grecji zdecydowanie musimy się zapoznać z podstawowymi zasadami dotyczącymi umów o pracę, jakie są stosowane w Grecji.
Obywatele Polscy mogą prowadzić w Grecji własną działalność gospodarczą, wcześniej jednak konieczne jest otrzymanie zezwolenia na jej prowadzenie.
Pomimo, iż Wielka Brytania i Irlandia są głównymi kierunkami polskiej emigracji, to jednak także inne kraje, takie chociażby jak Grecja, cieszą się sporym zainteresowaniem, szczególnie w sezonie turystycznym.
Przywrócenie terminu (art. 265)
27.11.2009
Niezachowanie określonego prawem terminu do dokonania czynności nie zawsze oznacza całkowite zamknięcie drogi sądowej dla poszkodowanego.
Terminy do wniesienia odwołania (art. 264)
27.11.2009
Kodeks pracy określa podstawowe terminy, jakie pracownik musi zachować przy składaniu odwołania w swojej sprawie.
Właściwość sądów pracy (art. 262)
27.11.2009
Sprawy z zakresu prawa pracy są rozstrzygane przez specjalnie w tym celu wydzielone jednostki sądów rejonowych i sądów okręgowych.
Organizacja komisji pojednawczej (art. 258)
27.11.2009
Komisja pojednawcza, aby mogła w zadowalający sposób wypełniać swoją rolę, musi mieć zapewnione odpowiednie warunki, m.in. lokalowe.
Komisja pojednawcza nie jest organem ustanowionym na stałe, ze stałą liczbą członków.
Oprócz tego, że ugoda może być sprzeczna z prawem lub zasadami współżycia społecznego, może ona także naruszać interes pracownika.