REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe - rok 2024 poz. 30

ZARZĄDZENIE NR 30
MINISTRA RODZINY, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ 

z dnia 31 lipca 2024 r.

w sprawie powołania Zespołu do oceny wniosków w ramach Programu „Warto być Przedsiębiorstwem Społecznym!” na lata 2023-2025. Edycja 2024 oraz Edycja 2025

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o ekonomii społecznej (Dz. U. z 2024 r. poz. 113) zarządza się, co następuje:

§ 1.

Powołuje się Zespół do oceny wniosków w ramach Programu „Warto być Przedsiębiorstwem Społecznym!” na lata 2023-2025. Edycja 2024 oraz Edycja 2025, zwany dalej „Zespołem”.

§ 2.

Do zadań Zespołu należy:

1) ocena wniosków złożonych przez podmioty uprawnione do ubiegania się o wsparcie finansowe w ramach Programu „Warto być Przedsiębiorstwem Społecznym!” na lata 2023-2025. Edycja 2024 oraz Edycja 2025, zwanego dalej „Programem”, w oparciu o kryteria, o których mowa w Regulaminie naboru wniosków w ramach Programu, zwanym dalej „Regulaminem”;

2) przedstawienie Ministrowi Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, zwanemu dalej „Ministrem”, listy wniosków rekomendowanych do dofinansowania;

3) sporządzenie protokołu z posiedzeń Zespołu dotyczącego oceny złożonych wniosków pod kątem kryteriów oceny formalnej i merytorycznej, zwanego dalej „protokołem”.

§ 3.

1. W skład Zespołu wchodzą:

1) przewodniczący - pracownik Departamentu Ekonomii Społecznej w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, zwanym dalej „Ministerstwem”;

2) wiceprzewodniczący - osoba wyznaczona przez przewodniczącego spośród członków Zespołu, o których mowa w pkt 4 lit. a;

3) sekretarz - osoba wyznaczona przez przewodniczącego spośród członków Zespołu, o których mowa w pkt 4 lit. a;

4) pozostali członkowie w liczbie:

a) trzech pracowników Departamentu Ekonomii Społecznej w Ministerstwie,

b) dwie osoby wskazane przez podmioty ekonomii społecznej, z wyłączeniem osób wskazanych przez podmioty ekonomii społecznej biorące udział w naborach wniosków w ramach Programu, wybrani z listy zgłoszeń do prac w Zespole do oceny wniosków w Ministerstwie, zatwierdzonej przez Podsekretarza Stanu nadzorującego Departament Ekonomii Społecznej.

2. Listę członków Zespołu zatwierdza Minister.

3. Zespół może korzystać z pomocy osób spełniających wymagania formalne określone w ogłoszeniu o naborze kandydatów na listę ekspertów opiniujących wnioski składane przez podmioty ekonomii społecznej, w tym przedsiębiorstwa społeczne w ramach resortowych programów Ministra, zwanych dalej „ekspertami".

4. Ekspertami są osoby wyłonione w naborze kandydatów, o którym mowa ust. 3, oraz pracownicy Ministerstwa.

5. Ekspertom wyłonionym w naborze kandydatów, o którym mowa ust. 3, z którymi podpisano umowę na zaopiniowanie wniosków na realizację działań w ramach Programu, przysługuje wynagrodzenie.

6. Członkowie Zespołu składają oświadczenie o bezstronności oraz braku przesłanek, o których mowa w art. 24 § 1 i 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2024 r. poz. 572). Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 1 do zarządzenia.

7. Członkowie Zespołu składają oświadczenie o zachowaniu poufności danych zawartych we wnioskach złożonych w ramach Programu. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 2 do zarządzenia.

8. Członkowie Zespołu składają oświadczenie o zapoznaniu się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych w Ministerstwie. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 3 do zarządzenia.

9. Członek Zespołu może zostać przez Ministra skreślony z listy członków Zespołu na wniosek przewodniczącego. Minister może zatwierdzić nowego członka Zespołu. Przepis ust. 1 stosuje się odpowiednio.

§ 4.

1. Zespół obraduje na posiedzeniach w trybie stacjonarnym lub zdalnym w formie wideokonferencji albo w trybie obiegowym przy użyciu poczty elektronicznej.

2. Członkowie Zespołu są informowani o terminie i miejscu posiedzenia z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem.

3. Decyzje Zespołu są podejmowane w głosowaniu jawnym, zwykłą większością głosów. Każdy członek Zespołu posiada jeden głos. W przypadku równej liczby głosów decyduje głos przewodniczącego.

§ 5.

1. Członkowie Zespołu nie otrzymują z tytułu udziału w pracach Zespołu dodatkowego wynagrodzenia.

2. Do obowiązków członków Zespołu należy w szczególności:

1) obecność oraz czynny udział w pracach Zespołu;

2) niezwłoczne poinformowanie przewodniczącego Zespołu o okolicznościach uniemożliwiających wykonywanie obowiązków członka Zespołu, w tym wyłączenia z prac Zespołu stosownie do przepisów ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego o wyłączeniu pracownika.

3. Członkom Zespołu, o których mowa w § 3 ust. 1 pkt 4 lit. b, z tytułu udziału w stacjonarnych posiedzeniach Zespołu, przysługuje zwrot kosztów przejazdów na terenie kraju, na zasadach określonych w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 stycznia 2013 r. w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej (Dz. U. z 2023 r. poz. 2190) oraz obowiązujących w Ministerstwie wytycznych Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie warunków zwrotu kosztów podróży członkom organów opiniodawczych, doradczych, opiniodawczo-doradczych, rad, zespołów i komisji działających przy Ministrze.

§ 6.

1. Do obowiązków przewodniczącego należy:

1) kierowanie pracami Zespołu;

2) zwoływanie posiedzeń Zespołu i określanie porządku obrad;

3) podejmowanie decyzji w przypadkach spornych związanych z funkcjonowaniem Zespołu;

4) akceptowanie ostatecznej listy wniosków rekomendowanych do dofinansowania Ministrowi;

5) zatwierdzanie kart oceny wniosków, o których mowa w § 8 ust. 1;

6) zatwierdzanie protokołu, o którym mowa w § 2 pkt 3.

2. W przypadku nieobecności przewodniczącego jego zadania wykonuje wiceprzewodniczący, a w przypadku jednoczesnej nieobecności przewodniczącego i wiceprzewodniczącego - upoważniony pisemnie przez przewodniczącego albo wiceprzewodniczącego inny członek Zespołu.

§ 7.

Do obowiązków sekretarza należy:

1) przygotowanie posiedzeń Zespołu, powiadamianie członków Zespołu o terminie i miejscu posiedzenia Zespołu;

2) wypełnianie kart oceny wniosków, o który mowa w § 8 ust. 1;

3) sporządzanie listy wniosków rekomendowanych do dofinansowania w ramach Programu;

4) sporządzanie projektu protokołu, o którym mowa w § 2 pkt 3;

5) przechowywanie dokumentacji dotyczącej prac Zespołu.

§ 8.

1. Eksperci wydają opinię na temat spełniania kryteriów formalnych i merytorycznych w zakresie wniosków o wsparcie złożonych przez podmioty uprawnione do ubiegania się o wsparcie finansowe w ramach Programu, w postaci wypełnionych kart opinii.

2. W przypadku powołania ekspertów każdy wniosek jest zaopiniowany przez jednego eksperta. Prawidłowo wypełnione i kompletne karty opinii eksperta są przekazywane Zespołowi.

3. Zespół dokonuje oceny złożonych wniosków w trakcie posiedzeń Zespołu, w oparciu o kryteria formalne i merytoryczne wynikające z Regulaminu oraz na podstawie opinii sporządzonej przez eksperta, jeżeli eksperci zostali powołani. Zespół podczas oceny wniosku bierze pod uwagę celowości, efektywność i racjonalności działań ujętych we wniosku.

4. Zespół dokonuje ostatecznej oceny wniosku w karcie oceny oraz przyznaje ostateczną liczbę punktów uzyskanych przez Wnioskodawcę.

5. W wyniku prac Zespołu nad oceną złożonych wniosków sekretarz wypełnia karty oceny wniosków, których wzór stanowią złączniki nr 4 i 5 do zarządzenia, sporządza listę wniosków rekomendowanych do dofinansowania oraz sporządza projekt protokołu, o którym mowa w § 2 pkt 3.

6. Karty oceny wniosków, o których mowa w ust. 5, lista wniosków rekomendowanych do dofinansowania oraz protokół są przedstawiane do akceptacji członkom Zespołu oraz podlegają zatwierdzeniu przez przewodniczącego.

7. Zespół przedstawia do zatwierdzenia Ministrowi listę wniosków do dofinansowania wraz z protokołem. Lista wniosków rekomendowanych do dofinansowania zawiera następujące informacje dotyczące każdego wniosku:

1) numer wniosku;

2) nazwę Wnioskodawcy;

3) wybrany przez Wnioskodawcę rodzaj wsparcia finansowany w ramach Programu;

4) siedzibę podmiotu (miejscowość) oraz województwo;

5) liczbę punktów uzyskanych w wyniku oceny formalnej i merytorycznej wniosku;

6) kwotę dofinansowania.

§ 9.

Obsługę organizacyjną i administracyjno-biurową Zespołu zapewnia Departament Ekonomii Społecznej.

§ 10.

Niniejsze zarządzenie ma zastosowanie do oceny wniosków złożonych w konkursach do Programu w ramach Edycji 2024 oraz Edycji 2025.

§ 11.

Zespół kończy działania z dniem ogłoszenia ostatecznych wyników naborów wniosków na realizację wsparcia w ramach Programu.

§ 12.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

MINISTER
RODZINY, PRACY I POLITYKI

SPOŁECZNEJ
AGNIESZKA DZIEMIANOWICZ-BĄK

Załącznik 1. [WZÓR – OŚWIADCZENIE O BEZSTRONNOŚCI]

Załączniki do zarządzenia nr 30
Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
z dnia 31 lipca 2024 r.

Załącznik nr 1

WZÓR - OŚWIADCZENIE O BEZSTRONNOŚCI


Załącznik 2. [WZÓR – OŚWIADCZENIE O ZACHOWANIU POUFNOŚCI]

Załącznik nr 2

WZÓR - OŚWIADCZENIE O ZACHOWANIU POUFNOŚCI



Załącznik 3. [WZÓR – OŚWIADCZENIE]

Załącznik nr 3

WZÓR - OŚWIADCZENIE


Załącznik 4. [WZÓR – KARTA OCENY WNIOSKU A]

Załącznik nr 4

WZÓR - KARTA OCENY WNIOSKU A


Załącznik 5. [WZÓR – KARTA OCENY WNIOSKU B]

Załącznik nr 5

WZÓR - KARTA OCENY WNIOSKU B


Metryka
  • Data ogłoszenia: 2024-08-01
  • Data wejścia w życie: 2024-08-02
  • Data obowiązywania: 2024-08-02
Brak dokumentów zmieniających.
Brak zmienianych dokumentów.

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA