REKLAMA
Dzienniki Urzędowe - rok 2022 poz. 201
ZARZĄDZENIE NR 77
KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI
z dnia 6 czerwca 2022 r.
w sprawie zasad wykonywania niektórych zadań na rzecz Centralnego Biura Śledczego Policji, Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, Biura Spraw Wewnętrznych Policji, Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji i Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji "BOA"
Na podstawie art. 5 ust. 2 i art. 6g ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. z 2021 r. poz. 1882, 2333, 2447 i 2448 oraz z 2022 r. poz. 655 i 1115) zarządza się, co następuje:
§ 1.
§ 2.
1) Biuro Logistyki Policji Komendy Głównej Policji, zwane dalej "BLP", w ramach zakupów:
a) określonych w części I-VI załącznika nr 1 do zarządzenia nr 33 Komendanta Głównego Policji z dnia 1 października 2021 r. w sprawie zaopatrywania jednostek organizacyjnych Policji w sprzęt, materiały i usługi (Dz. Urz. KGP poz. 107 oraz z 2022 r. poz. 150 i 170),
b) realizowanych ze środków otrzymanych z rezerw celowych oraz ze środków pochodzących z Unii Europejskiej oraz innych źródeł krajowych i zagranicznych;
2) Biuro Łączności i Informatyki Komendy Głównej Policji, zwane dalej "BŁiI", w ramach zakupów:
a) określonych w części VII załącznika nr 1 do zarządzenia nr 33 Komendanta Głównego Policji z dnia 1 października 2021 r. w sprawie zaopatrywania jednostek organizacyjnych Policji w sprzęt, materiały i usługi,
b) realizowanych ze środków otrzymanych z rezerw celowych oraz ze środków pochodzących z Unii Europejskiej oraz innych źródeł krajowych i zagranicznych;
3) komendy wojewódzkie Policji, zwane dalej "KWP", ze środków finansowych wyodrębnionych w planach KWP przeznaczonych na funkcjonowanie komórek organizacyjnych CBŚP, CBZC i BSWP, które znajdują się na terytorialnym zasięgu działania komendantów wojewódzkich Policji.
2. Zaopatrywanie CLKP, BOA oraz komórek organizacyjnych CBŚP, CBZC i BSWP, które znajdują się na terytorialnym zasięgu działania Komendanta Stołecznego Policji, w sprzęt, wyposażenie, materiały, usługi oraz oprogramowanie jest realizowane przez Komendę Główną Policji, zwaną dalej "KGP".
3. Roboty remontowe i inwestycyjne związane z budownictwem służbowym wykonywane na rzecz komórek organizacyjnych CBŚP, CBZC, BSWP, CLKP oraz BOA realizowane są przez:
1) BLP, w odniesieniu do CLKP oraz komórek organizacyjnych CBŚP, CBZC i BSWP ujętych w planach finansowych KGP dla obiektów będących we władaniu, w tym w trwałym zarządzie KGP;
2) KWP, w odniesieniu do komórek organizacyjnych CBŚP, CBZC i BSWP, ze środków wyodrębnionych w planach finansowych KWP dla obiektów będących we władaniu, w tym w trwałym zarządzie KWP;
3) Komendę Stołeczną Policji, zwaną dalej KSP, w odniesieniu do komórek organizacyjnych CBŚP, CBZC i BSWP oraz BOA ze środków wyodrębnionych w planach finansowych KSP dla obiektów będących we władaniu, w tym w trwałym zarządzie KSP.
§ 3.
2. Potrzeby, o których mowa w ust. 1, opracowywane są zgodnie z obowiązującymi normami wyposażenia i wskaźnikami określonymi w odrębnych przepisach, uszeregowane ze względu na priorytetowy status ich realizacji.
3. Uwzględniając priorytety realizacji potrzeb, o których mowa w ust. 2, oraz wielkość otrzymanych środków finansowych, opracowywane są projekty planów finansowo-rzeczowych przez:
1) BLP, BŁiI - w porozumieniu z Komendantem CBŚP, Komendantem CBZC, Komendantem BSWP, Dyrektorem CLKP i Dowódcą BOA;
2) KWP - w porozumieniu z Komendantem CBŚP, Komendantem CBZC i Komendantem BSWP.
4. Projekty, o których mowa w ust. 3, stanowić będą podstawę do opracowania planów finansowo-rzeczowych.
§ 4.
2. Przewidywany zakres robót wymaga zaopiniowania, odpowiednio przez Komendanta CBŚP, Komendanta CBZC, Komendanta BSWP, Dyrektora CLKP i Dowódcę BOA oraz kierownika komórki organizacyjnej CBŚP, CBZC, BSWP znajdującej się na terytorialnym zasięgu działania komendanta wojewódzkiego (Stołecznego) Policji.
3. KWP/KSP sporządzają projekty planów remontów obiektów na następny rok budżetowy zgodnie z trybem i w terminie wskazanym przez BLP.
4. BLP w uzgodnieniu z CBŚP, CBZC, BSWP, CLKP oraz BOA na podstawie otrzymanych projektów planów remontów, dokonuje bilansu potrzeb remontowych dotyczących pomieszczeń i budynków zajmowanych przez CBŚP, CBZC, BSWP, CLKP oraz BOA, w tym komórek organizacyjnych CBŚP, CBZC, BSWP, znajdujących się na terytorialnym zasięgu działania komendanta wojewódzkiego (Stołecznego) Policji.
§ 5.
2. Zaakceptowane przez Komendanta Głównego Policji plany, o których mowa w ust. 1, przekazywane są zgodnie z właściwością odpowiednio do CBŚP, CBZC, BSWP, CLKP i BOA oraz do KWP/KSP.
§ 6.
2. Zmiany w planach finansowo-rzeczowych na zakupy, o których mowa w § 2 ust. 1 pkt 1 i 2 oraz ust. 2, dotyczące CBŚP i CBZC mogą być dokonywane, zgodnie z właściwością przez BLP lub BŁiI, na wniosek odpowiednio Komendanta CBŚP, Komendanta CBZC lub w uzgodnieniu z nimi.
3. Zmiany w planach finansowo-rzeczowych na zakupy, o których mowa w § 2 ust. 1 pkt 3, dotyczące komórek organizacyjnych CBŚP, CBZC oraz BSWP, znajdujących się na terytorialnym zasięgu działania komendanta wojewódzkiego Policji, mogą być dokonywane, zgodnie z właściwością przez KWP, na wniosek odpowiednio Komendanta CBŚP, Komendanta CBZC, Komendanta BSWP lub w uzgodnieniu z nimi.
4. KWP przekazuje do komórek organizacyjnych CBŚP, CBZC i BSWP znajdujących się odpowiednio na terytorialnym zasięgu działania komendanta wojewódzkiego Policji miesięczne informacje na temat stopnia realizacji planów finansowych na dany rok budżetowy.
5. BF przekazuje do CBŚP i CBZC miesięczne informacje na temat stopnia realizacji planów finansowych na dany rok budżetowy.
§ 7.
2. Składniki majątku nabyte w ramach zakupów, o których mowa w § 2 ust. 1 pkt 3 przez KWP na potrzeby komórek organizacyjnych CBŚP, CBZC i BSWP, znajdujących się na terytorialnym zasięgu działania komendanta wojewódzkiego Policji, przekazuje się odpowiednio docelowemu użytkownikowi na rzecz którego dokonano zakupu.
3. Składniki majątku nabyte w ramach zakupów, o których mowa w § 2 ust. 2 przez KGP na potrzeby komórek organizacyjnych CBŚP, CBZC i BSWP oraz CLKP i BOA, przekazuje się odpowiednio docelowemu użytkownikowi na rzecz którego dokonano zakupu.
4. Każda zmiana użytkownika składników majątku, o których mowa w ust. 1-3, powinna być uzgodniona z kierownikiem jednostki użytkownika, odpowiednio z Komendantem CBŚP, Komendantem CBZC, Komendantem BSWP, Dyrektorem CLKP albo Dowódcą BOA.
5. KGP udostępnia do użytkowania CBŚP, CBZC, BSWP oraz CLKP nieruchomości lub ich części oraz składniki majątku ruchomego niezbędne dla funkcjonowania tych jednostek, na podstawie porozumień zawieranych między Komendantem Głównym Policji, a odpowiednio Komendantem CBŚP, Komendantem CBZC, Komendantem BSWP i Dyrektorem CLKP.
6. KWP/KSP udostępniają do użytkowania komórkom organizacyjnym CBŚP, CBZC, BSWP lub BOA, znajdującym się odpowiednio na terytorialnym zasięgu działania komendanta wojewódzkiego (Stołecznego) Policji, nieruchomości lub ich części oraz składniki majątku ruchomego niezbędne dla funkcjonowania ich komórek organizacyjnych, na podstawie porozumień zawieranych między właściwym komendantem wojewódzkim (Stołecznym) Policji a odpowiednio Komendantem CBŚP, Komendantem CBZC, Komendantem BSWP i Dowódcą BOA, działającymi z upoważnienia Komendanta Głównego Policji.
7. KWP/KSP udostępniając CBŚP, CBZC, BSWP i BOA do użytkowania nieruchomości lub ich części, wykonuje obowiązki określone w przepisach dotyczących władania tymi nieruchomościami, w tym ustawy o gospodarce nieruchomościami.
8. KWP/KSP przeznaczając na potrzeby CBŚP, CBZC, BSWP i BOA nieruchomości lub ich części, którymi dysponują lub zamierzają dysponować w posiadaniu zależnym (najem, dzierżawa, użyczenie) zobowiązane są do uzyskania pisemnej opinii BLP.
9. Zawarcie porozumienia lub jego zmiana, o którym mowa ust. 4 i 5, wymaga uzyskania pisemnej opinii BLP.
§ 8.
2. Do czasu zawarcia porozumienia, o którym mowa w § 7 ust. 5, którego stroną będzie CLKP, zachowują moc przepisy dotychczasowe, jednak nie dłużej niż do 6 miesięcy od dnia wejścia w życie niniejszego zrządzenia.
3. Porozumienia, o których mowa w § 7 ust. 5 i 6, w odniesieniu do CBZC, zawarte zostaną nie później niż w terminie do 6 miesięcy od dnia wejścia w życie niniejszego zarządzenia.
4. W szczególnie uzasadnionych przypadkach termin, o którym mowa ust. 1-3 może zostać przedłużony nie więcej niż do kolejnych 6 miesięcy, po uzyskaniu zgody Komendanta Głównego Policji.
§ 9.
§ 10.
Komendant Główny Policji
gen. insp. Jarosław SZYMCZYK
- Data ogłoszenia: 2022-06-07
- Data wejścia w życie: 2022-06-07
- Data obowiązywania: 2022-10-26
- Z mocą od: 2022-01-12
REKLAMA
Dzienniki Urzędowe
REKLAMA
REKLAMA