REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe - rok 2010 nr 1 poz. 1

ZARZĄDZENIE MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI

z dnia 6 stycznia 2010 r.

w sprawie powołania Zespołu do przeprowadzenia analizy dotychczasowych oraz wypracowania rozwiązań prawnych w zakresie racjonalizacji postępowania w sprawach karnych

Tekst pierwotny

Na podstawie § 6 ust. 4a załącznika do zarządzenia nr 179/06/DO Ministra Sprawiedliwości z dnia 14 lipca 2006 r. w sprawie ustalenia regulaminu organizacyjnego Ministerstwa Sprawiedliwości (Dz. Urz. Min. Sprawiedl. Nr 6, poz. 118 z późn. zm.1) zarządza się, co następuje:

§ 1.
Powołuje się Zespół do przeprowadzenia analizy dotychczasowych oraz wypracowania rozwiązań prawnych w zakresie problematyki racjonalizacji postępowania w sprawach karnych, zwany dalej Zespołem.
§ 2.
Zadaniem Zespołu jest ocena obowiązujących przepisów dotyczących postępowania w sprawach karnych oraz wypracowanie rozwiązań prawnych w zakresie racjonalizacji postępowania w sprawach karnych, obejmującego postępowanie przygotowawcze, jurysdykcyjne i wykonawcze w sprawach tak o przestępstwa, jak i o wykroczenia.
§ 3.
W skład Zespołu wchodzą:

Przewodniczący

- Henryk Komisarski - Sędzia Sądu Apelacyjnego,

Zastępca Przewodniczącego

- dr hab. Katarzyna Dudka prof. UMCS w Lublinie,

Członkowie

- dr hab. Maria Rogacka-Rzewnicka -zastępca Dyrektora Instytutu Prawa Karnego Uniwersytetu Warszawskiego,

 

- dr Grażyna Artymiak - Sędzia Sądu Okręgowego (DSP),

 

- Marek Siwek - Sędzia Sądu Okręgowego,

 

- Krzysztof Petryna - Sędzia Sądu Okręgowego (BAiE),

Sekretarz Zespołu

- Małgorzata Karwowska - Sędzia Sądu Okręgowego (DSP).

 

§ 4.
Nadzór nad działalnością Zespołu sprawuje Pan Jacek Czaja - Podsekretarz Stanu.
§ 5.
1. Realizacja zadania określonego w § 2 w zależności od potrzeb na poszczególnych etapach odbywa się z udziałem przedstawicieli: Prokuratury Krajowej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Naczelnej Rady Adwokackiej, Krajowej Izby Radców Prawnych, Centralnego Zarządu Służby Więziennej, Instytutu Ekspertyz Sądowych im. J. Sehna w Krakowie i innych instytucji oraz fundacji związanych z działalnością na rzecz ofiar przestępstw i pomocy postpenitencjarnej.

2. Przewodniczący może zapraszać do udziału w pracach również inne osoby, których udział w pracy Zespołu uzna za potrzebny, w szczególności spośród przedstawicieli nauki i wymiaru sprawiedliwości.

3. Przewodniczący Zespołu określi zakres tematyczny ekspertyz niezbędnych do realizacji zadań Zespołu oraz opracowania poszczególnych zagadnień tematycznych ze wskazaniem ekspertów zewnętrznych, w tym członków Zespołu.

4. Ekspertyzy i opracowania, o których mowa w ust. 3, są przygotowywane w oparciu o umowę-zlecenie lub o dzieło, w których zleceniodawcą jest Minister Sprawiedliwości reprezentowany przez Dyrektora Departamentu Sądów Powszechnych.

§ 6.
1. Pracami Zespołu kieruje Przewodniczący.

2. Do zadań Przewodniczącego należy w szczególności:

1) zwoływanie posiedzeń Zespołu,

2) prowadzenie posiedzeń Zespołu,

3) planowanie i organizowanie pracy Zespołu.

3. Przewodniczący może utworzyć grupy robocze i powierzyć im realizację niektórych zadań Zespołu albo rozpatrzenie spraw niewymagających udziału wszystkich członków Zespołu.

§ 7.
1. Zespół podejmuje uchwały większością głosów obecnych na posiedzeniu członków Zespołu. W przypadku równej liczby głosów decyduje głos Przewodniczącego.

2. Z posiedzenia Zespołu sekretarz sporządza protokół, który podpisuje Przewodniczący.

§ 8.
Ministerstwo Sprawiedliwości pokrywa koszty związane z udziałem członków Zespołu oraz osób zaproszonych w trybie § 5 ust. 2 w posiedzeniach, w szczególności koszty noclegów i wyżywienia. Ponadto członkom Zespołu przysługuje zwrot kosztów podróży na terenie kraju, związanych z udziałem w posiedzeniach Zespołu, na zasadach określonych w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 19 grudnia 2002 r. w sprawie wysokości oraz warunków ustalania należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej na obszarze kraju (Dz. U. Nr 236, poz. 1990 ze zm.).
§ 9.
Obsługę organizacyjno-biurową Zespołu zapewnia Departament Sądów Powszechnych.
§ 10.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

Z upoważnienia Ministra Sprawiedliwości:

Podsekretarz Stanu

Jacek Czaja

 

 

1 Zmiany tekstu jednolitego wymienionego zarządzenia zostały ogłoszone w Dz. Urz. Min. Sprawiedl. z 2006 r. Nr 7, poz. 124 i 125 i Nr 8, poz. 131, z 2007 r. Nr 4, poz. 17, Nr 9, poz. 38 i Nr 10, poz. 44, z 2008 r. Nr 1, poz. 3, Nr 2, poz. 8, Nr 5, poz. 87 i Nr 7, poz. 126, oraz z 2009 r. Nr 11, poz. 110.

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2010-03-12
  • Data wejścia w życie: 2010-01-06
  • Data obowiązywania: 2010-01-06
Brak dokumentów zmieniających.
Brak zmienianych dokumentów.

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA