REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Magdalena Golińska

Dołącz do grona ekspertów
Magdalena Golińska

aplikant radcowski

Ekspert w dziedzinie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Ukończyła prawo i prawo kanoniczne. Obecnie pracuje w administracji rządowej i specjalizuje się także w prawie telekomunikacyjnym

Jeżeli zostaniesz na Islandii bezrobotnym, możesz zarejestrować się w lokalnym urzędzie pracy, (Vinnumidlun) który może Ci pomóc.
Osoby w wieku od 16 do 67 roku życia będące rezydentami Islandii od przynajmniej trzech lat przed złożeniem wniosku mają prawo do otrzymania renty z tytułu niezdolności do pracy.

REKLAMA

Osoby, które pracowały na islandzkim rynku pracy przez co najmniej sześć miesięcy bezpośrednio poprzedzających pierwszy dzień urlopu macierzyńskiego/ojcowskiego, są uprawnione do świadczeń macierzyńskich.
Przed podjęciem decyzji o wyjeździe do Islandii musimy zapoznać się z podstawowymi przepisami dotyczącymi wynagrodzenia, od tego bowiem najczęściej zależy nasza decyzja.

REKLAMA

Dla osób, które wybrały Islandię jako kierunek emigracji, poniżej przedstawiamy podstawowe zasady dotyczące urlopu wypoczynkowego.
Przed rozpoczęciem pracy w Islandii warto zapoznać się z podstawowymi warunkami pracy, jakich możemy się spodziewać od naszego pracodawcy.
Islandia, pomimo tego że jest dość odległą od Europy wyspą może być dobrym miejscem do rozpoczęcia nowego życia. Czy trzeba dopełnić jakichś formalności?
Strona ma prawo w trakcie postępowania administracyjnego do przeglądania dokumentów związanych z tym postępowaniem. Są jednakże pewne wyjątki, o którym warto pamiętać.
Każde większe miasto ma biuro rzeczy znalezionych, do którego można przynieść znalezione przedmioty. Biuro takie daje nam również ewentualną możliwość odnalezienia zgubionej przez nas rzeczy.
Udało się, masz wyrok nakazujący ojcu twojego dziecka płacić 700zł alimentów miesięcznie na wasze dorastające dziecko. Mija miesiąc, potem trzy, a pieniędzy jak nie było, tak nie ma. Sama niewiele zarabiasz, więc zaczyna być ci coraz trudniej. Decydujesz się pójść do komornika, ale od czego zacząć?
To, jakie nazwisko będziemy nosić po ślubie jest dla nas niezwykle istotne. Zgodnie z tradycją to żona przyjmuje nazwisko męża. Czy jednak musi tak być?
Kodeks rodzinny i opiekuńczy wskazuje przyczyny, których zaistnienie może stanowić przesłankę do unieważnienia małżeństwa. Są jednak sytuacje, kiedy nawet istnienie kodeksowej przesłanki uniemożliwi unieważnienie małżeństwa.
Jak wygląda zawarcie małżeństwa przed kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego? Czym różni się od tzw. małżeństw wyznaniowych zawieranych przed kapłanem?
Co wybrać: spadek czy darowiznę? Osiągając określony wiek coraz częściej zastanawiamy się, jak rozporządzić zgromadzonym w ciągu całego życia majątkiem w taki sposób, aby wszyscy najbliżsi byli zadowoleni.
Co do zasady nie ma ograniczeń w dziedziczeniu. Oczywiście w zależności od tego, czy będzie to dziedziczenie ustawowe czy testamentowe, z reguły inny będzie krąg uprawnionych do dziedziczenia. Ustawodawca wymienił jednak dwa wyjątki od tej ogólnej zasady.
Śmierć osoby najbliższej to przede wszystkim osobista tragedia. Niestety wiąże się też z licznymi formalnościami, których musimy dopełnić, aby żyć normalnie po takiej stracie. Przepisy prawa przewidują okres ochrony, podczas którego możemy korzystać z mieszkania i wyposażenia spadkodawcy. Z jakimi formalnościami należy się liczyć?
Internet to w dzisiejszych czasach nie tylko miejsce na spotkania ze znajomymi czy narzędzie, gdzie możemy zapłacić rachunki i zrobić zakupy. To także olbrzymie źródło rozrywki i wiedzy, którego nie możemy odmawiać naszym dzieciom. Jak je chronić przed niebezpieczeństwami tych nieograniczonych możliwości?
Obdarowany ma w zasadzie obowiązek wypełnienia polecenia, do czego może być zmuszony nawet w drodze sądowej. Od tej zasady ustawodawca przewidział jednak dwa wyjątki.
Darczyńca dając darowiznę może zobowiązać obdarowanego do określonego działania lub zaniechania. Jest to tzw. polecenie.
Może zdarzyć się tak, że darczyńca będzie np. zwlekał z dokonaniem darowizny, czym narazi obdarowanego na jakąś szkodę. W takiej sytuacji, pomimo iż jako darczyńca ma z reguły korzystniejszą sytuację prawną, będzie musiał taką szkodę naprawić.

REKLAMA