REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Japończycy lubią innowacje technologiczne. Jako pierwsi zaczęli stosować napędy hybrydowe i jako jedni z pierwszych postawili na światła LED-owe. Teraz skupili się na kamerach zamiast lusterek.
Opinie kierowców w Polsce są różne. Część twierdzi, że wodorowanie silnika to cud techniki, który pozwala na bezinwazyjne usunięcie nagarów. Część porównuje go jednak do działania... wody święconej. Gdzie leży prawda?

REKLAMA

2-litrowy, wolnossący benzyniak z wtryskiem bezpośrednim miał być hitem. Nigdy jednak nie przekonał do siebie kierowców. Silnik 2.0 FSI z pewnością nie jest idealny. Ale to jeszcze nie oznacza, że stanowi ryzykowny wybór.
Ma ekscentryczny design, bardzo nietuzinkowe wnętrze i dysponuje prostą technologią. Citroen C4 Cactus był hitem sprzedaży w salonach. Czy okazuje się równie dużym strzałem w dziesiątkę na rynku wtórnym?

REKLAMA

Bardzo często mówi się o tym, że nowoczesność… psuje motoryzację. To na szczęście nie zawsze prawda. Dziś przygotowaliśmy listę silników, które choć zaawansowane, oferują więcej niż dobrą trwałość!
Targi motoryzacyjne w Genewie będą stanowiły ważne wydarzenie dla Lexusa. Marka przygotowała bowiem trzy europejskie premiery. Pojawi się jeden koncept, jedno auto elektryczne i jeden dream car.
Chyba nikomu nie trzeba wyjaśniać pejoratywnego znaczenia hasła "Kobieta za kierownicą". Czy jednak ma ono znaczenie dla rynku ubezpieczeniowego? Okazuje się, że tak!
Opel Grandland X Hybrid4 ma dość zasadniczą zaletę. Został wyposażony w czteronapęd. Nie jest to jednak zwykły układ 4x4 - działa także w trybie całkowicie elektrycznym!
Być może Mitsubishi ASX jest produkowane już od dekady. To jednak jeszcze nie oznacza, że jest bezbronne w stosunku do konkurencji. Zobaczcie naszą relację z jazdy japońską „terenówką” do miasta.
Jesień i zima to moment, w którym pogoda lubi obfitować w wiatr. A jego silne podmuchy pojawiają się nagle i mogą być naprawdę niebezpieczne dla kierowców. Jak radzić sobie z bocznymi podmuchami wiatru?
Ma 12 cylindrów i dość nietypową konstrukcję. I choć kulturą pracy nie ma szans z V12 BMW czy Mercedesa, zachwyca serią smaczków inżynieryjnych oraz… okazuje się absolutnie bezawaryjny. Oto silnik 6.0 W12 Volkswagena.
Inżynierowie szukają rozlicznych sposobów obniżania emisji szkodliwych związków w silnikach. Jednym z bardziej popularnych jest system Start-Stop. Czy jednak nie przyspiesza on awarii akumulatora?
Renault Captur I jest ładny, przestronny, praktyczny i dobrze sprawdza się w mieście. I choć lista zalet brzmi zachęcająco, warto zastanowić się na ile pewnym wyborem jest zakup używanego egzemplarza.
Mazda postawiła na technologiczne innowacje. Przykład? Dobry stanowi silnik Skyactiv-X. To benzyniak, który pracuje trochę jak diesel. Spala paliwo za pomocą iskry i… zapłonu samoczynnego. Jak to działa?
Przed naszą redakcją tym razem pojawił się francuski przystojniak z segmentu B. Nowe Renault Clio zostało skonfigurowane w wersji dla Kowalskiego. To oznacza 100-konny silnik, dobre wyposażenie i… naprawdę rozsądną cenę!
To sprzęgło sprawia, że z łatwością możemy zmieniać biegi w skrzyni. A z uwagi na wysoką cenę naprawy, jego awarię kierowca będzie wspominać naprawdę długo. Jak zatem dbać o sprzęgło i sprawić żeby się nie spaliło zbyt szybko?
System Yanosik jest systematycznie rozbudowywany. Kolejną opcją wprowadzoną do aplikacji dla kierowców jest alert informujący o nieoznakowanym radiowozie. Dane dotyczące ich lokalizacji będą oczywiście nanosić sami kierowcy.
Francuzi mogą optymistycznie patrzeć w przyszłość na rynku polskim. Marka sprzedaje coraz większą ilość pojazdów. I wzrosty dotyczą nie tylko Renault, ale całej Grupy Renault, czyli także Dacii.
Smart zaprezentował poliftingową wersję swojego elektryka do miasta. Auto otrzymało nowy akcent stylistyczny i kilka nowinek technologicznych. Układ napędowy pozostał bez zasadniczych zmian.
Ministerstwo Infrastruktury przygotowało projekt nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym. Nowe przepisy dotyczą pierwszeństwa pieszych, limitów prędkości i kar za przekroczenia prędkości. Mają wejść w życie 1 lipca 2020 roku.

REKLAMA