REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe - rok 2010 nr 4 poz. 39

ZARZĄDZENIE NR 22
MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO1)

z dnia 15 września 2010 r.

zmieniające zarządzenie w sprawie nadania regulaminu organizacyjnego Komisji Selekcyjnej do spraw wyboru „Europejskiej Stolicy Kultury 2016”

Tekst pierwotny

W związku z Decyzją Nr 1622/2006/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 24 października 2006 r. ustanawiającą działanie Wspólnoty na rzecz obchodów „Europejskiej Stolicy Kultury” w latach 2007–2019 oraz z uchwałą nr 172/2009 Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 października 2009 r. w sprawie koordynacji udziału Rzeczypospolitej Polskiej w działaniu Wspólnoty na rzecz obchodów „Europejskiej Stolicy Kultury” zarządza się, co następuje:

§ 1.

W załączniku do zarządzenia nr 23 Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 29 października 2009 r. w sprawie nadania regulaminu organizacyjnego Komisji Selekcyjnej do spraw wyboru „Europejskiej Stolicy Kultury 2016” (Dz. Urz. MKiDN Nr 4, poz. 45) wprowadza się następujące zmiany:

1) w § 9:

a) ust. 2 otrzymuje brzmienie:

„2. Ministerstwo przesyła wszystkim kandydującym miastom informację o konieczności wyznaczenia swoich przedstawicieli, maksymalnie sześciu osób, którzy będą reprezentowali miasto podczas obrad Komisji Selekcyjnej.”,

b) ust. 7–10 otrzymują brzmienie:

„7. Po zakończeniu wszystkich prezentacji, Komisja Selekcyjna dokonuje wyboru co najmniej trzech i co najwyżej sześciu miast, które zostaną zaproszone do etapu selekcji końcowej.

8. Wybór miast zakwalifikowanych przez Komisję Selekcyjną do etapu selekcji końcowej odbywa się w drodze konsensusu. W przypadku niemożliwości osiągnięcia konsensusu, Komisja Selekcyjna poddaje pod głosowanie w porządku alfabetycznym każde kandydujące miasto.

9. Do selekcji końcowej przechodzą co najmniej trzy i co najwyżej sześć miast, które uzyskały największą liczbę głosów oddanych przez członków Komisji Selekcyjnej obecnych podczas głosowania.

10. W przypadku, gdy nie uda się osiągnąć konsensusu, lub gdy co najmniej trzy i co najwyżej sześć miast nie zostanie wybranych w pierwszej turze głosowania ze względu na równą ilość głosów oddanych na więcej niż sześciu kandydatów, przewodniczący lub wiceprzewodniczący przeprowadza drugą turę głosowania.”;

2) w §10:

a) ust. 3 otrzymuje brzmienie:

„3. Bezzwłocznie po upływie terminu określonego w zaproszeniu miast do składania uzupełnionych wniosków Ministerstwo wysyła wszystkim trzynastu członkom Komisji Selekcyjnej prawidłowo złożone uzupełnione wnioski, a wszystkim kandydującym miastom wysyła informację o konieczności wyznaczenia swoich przedstawicieli, maksymalnie sześciu osób, reprezentujących miasto podczas obrad Komisji Selekcyjnej.”,

b) ust. 10–12 otrzymują brzmienie:

„10. Po zakończeniu wszystkich prezentacji, Komisja Selekcyjna w drodze konsensusu lub w przypadku, gdy nie uda się go osiągnąć, w drodze głosowania, ustala, które miasto zostaje zwycięzcą konkursu.

11. W przypadku, gdy zwycięskie miasto nie zostanie wyłonione w drodze konsensusu, Komisja Selekcyjna poddaje każde z miast pod głosowanie. Jeśli żadne z kandydujących miast nie uzyska wymaganej zwykłej większości głosów lub kilka miast uzyska równorzędną najwyższą ilość głosów, przewodniczący przeprowadza drugą turę głosowania.

12. Do drugiej tury głosowania przechodzą tylko te miasta, które uzyskały taką samą, największą liczbę głosów. Komisja Selekcyjna ponownie poddaje pod głosowanie każde z tych miast. W przypadku braku rozstrzygnięcia dla danego miasta decydujący głos ma przewodniczący, lub w razie jego nieobecności, wiceprzewodniczący Komisji.”.

§ 2.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

 

MINISTER KULTURY
I DZIEDZICTWA NARODOWEGO

Bogdan Zdrojewski

 

 

1) Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego kieruje działem administracji rządowej – kultura i ochrona dziedzictwa narodowego, na podstawie § 1 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 16 listopada 2007 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Dz. U. Nr 216, poz. 1595).

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2010-09-30
  • Data wejścia w życie: 2010-09-15
  • Data obowiązywania: 2010-09-15
  • Dokument traci ważność: 2015-05-26

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA