REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Monitor Polski - rok 2004 nr 43 poz. 751

POROZUMIENIE

z dnia 20 listopada 2002 r.

między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Gabinetem Ministrów Ukrainy o otwarciu drogowego przejścia granicznego Krościenko-Smolnica

Tekst pierwotny

Ambasada Ukrainy
w Warszawie

No6137/22-OB-1901

Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Rzeczypospolitej Polskiej
Warszawa

Ambasada Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej przesyła wyrazy szacunku Ministerstwu Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej i ma zaszczyt poinformować co następuje.

Strona Ukraińska gotowa jest do otwarcia przejścia granicznego Krościenko-Smolnica.

W tym celu, na poziomie pomiędzy administracją Lwowskiego obwodu a Podkarpackiego województwa osiągnięto porozumienia o otwarciu pod koniec września br. wymienionego przejścia granicznego dla samochodów osobowych, mikrobusów i samochodów ciężarowych o masie całkowitej do 3,5 t. Przy tym, jak wynika z informacji administracji Lwowskiego obwodu, Strona Polska zobowiązała się stworzyć warunki dla czasowego rozmieszczenia na części Polskiej przejścia Krościenko-Smolnica odpowiednich polskich służb dla przeprowadzenia odpraw granicznych.

W związku z powyższym. Ambasada Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej zwraca się z uprzejmą prośbą o potwierdzenie gotowości Strony Polskiej do końca września 2002 r. stworzenia warunków dla przeprowadzania odpowiednich odpraw granicznych i otwarcia przejścia Krościenko-Smolnica.

Ambasada Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej korzysta z okazji, by ponowić Ministerstwu Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej wyrazy wysokiego poważania.

Warszawa, wrzesień 2002 r.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Rzeczypospolitej Polskiej

DPT. l 2265-12-2002/SP/331

Ambasada Ukrainy
w Warszawie

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej przesyła wyrazy szacunku Ambasadzie Ukrainy w Warszawie i ma zaszczyt potwierdzić odbiór noty nr 6137/22-OB-1901 otrzymanej w dniu 18 września 2002 r. o następującej treści:

„Ambasada Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej przesyła wyrazy szacunku Ministerstwu Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej i ma zaszczyt poinformować co następuje.

Strona Ukraińska gotowa jest do otwarcia przejścia granicznego Krościenko-Smolnica.

W tym celu, na poziomie pomiędzy administracją Lwowskiego obwodu a Podkarpackiego województwa osiągnięto porozumienia o otwarciu pod koniec września br. wymienionego przejścia granicznego dla samochodów osobowych, mikrobusów i samochodów ciężarowych o masie całkowitej do 3,5 t. Przy tym, jak wynika z informacji administracji Lwowskiego obwodu. Strona Polska zobowiązała się stworzyć warunki do czasowego rozmieszczenia na części polskiej przejścia Krościenko-Smolnica odpowiednich polskich służb dla przeprowadzenia odpraw granicznych.

W związku z powyższym, Ambasada Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej zwraca się z uprzejmą prośbą o potwierdzenie gotowości Strony Polskiej do końca września 2002 r. stworzenia warunków dla przeprowadzania odpowiednich odpraw granicznych i otwarcia przejścia Krościenko-Smolnica.

Ambasada Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej korzysta z okazji, by ponowić Ministerstwu Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej wyrazy wysokiego poważania.".

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej, działając w imieniu Rządu Rzeczypospolitej Polskiej, ma zaszczyt poinformować, że Rząd Rzeczypospolitej Polskiej przyjmuje propozycję Ambasady Ukrainy i wyraża zgodę, aby przytoczona wyżej nota oraz niniejsza odpowiedź na nią stanowiły Porozumienie między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Gabinetem Ministrów Ukrainy o otwarciu drogowego przejścia granicznego Krościenko-Smolnica, które wejdzie w życie z dniem otrzymania niniejszej noty.

Jednocześnie Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej zwraca się z uprzejmą prośbą o przekazanie informacji o dacie otrzymania powyższej noty w celu prawidłowego określenia daty wejścia w życie niniejszego porozumienia.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej korzysta z okazji, aby ponowić Ambasadzie Ukrainy wyrazy swojego wysokiego poważania.

Warszawa, dnia 5 listopada 2002 r.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Rzeczypospolitej Polskiej

DPT. l 2265-12-2002/SP/26

Ambasada Ukrainy
w Warszawie

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej przesyła wyrazy szacunku Ambasadzie Ukrainy w Warszawie i w nawiązaniu do noty Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy nr 72/6137-432-2690 z dnia 20 listopada 2002 r. prosi o potwierdzenie przez Stronę Ukraińską uznania dnia 20 listopada 2002 r. to jest dnia faktycznego otwarcia drogowe go przejścia granicznego Krościenko-Smolnica dla całodobowego międzynarodowego ruchu samochodów osobowych, mikrobusów i samochodów ciężarowych o masie całkowitej do 3,5 t, za dzień wejścia w życie Porozumienia między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Gabinetem Ministrów Ukrainy o otwarciu drogowego przejścia granicznego Krościenko-Smolnica.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej korzysta z okazji, aby ponowić Ambasadzie Ukrainy wyrazy swojego wysokiego poważania.

Warszawa, dnia 31 stycznia 2003 r.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Rzeczypospolitej Polskiej

DPT. l 2265-12-2002/SP/269

Ambasada Ukrainy
w Warszawie

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej przesyła wyrazy szacunku Ambasadzie Ukrainy w Warszawie i w nawiązaniu do noty nr DPT. l 2265-12-2002/SP/26 z dnia 31 stycznia 2003 r., ponownie uprzejmie prosi o potwierdzenie przez Stronę Ukraińską uznania dnia 20 listopada 2002 r., to jest dnia faktycznego otwarcia drogowego przejścia granicznego Krościenko-Smolnica dla całodobowego, międzynarodowego ruchu samochodów osobowych, mikrobusów i samochodów ciężarowych o masie całkowitej do 3,5 t, za dzień wejścia w życie Porozumienia między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Gabinetem Ministrów Ukrainy o otwarciu drogowego przejścia granicznego Krościenko-Smolnica.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej korzysta z okazji, aby ponowić Ambasadzie Ukrainy w Warszawie wyrazy swojego wysokiego poważania.

Warszawa, dnia 3 września 2003 r.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Rzeczypospolitej Polskiej

DPT. l 2265-12-2002/SW/531

Ambasada Ukrainy
w Warszawie

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej przesyła wyrazy szacunku Ambasadzie Ukrainy w Warszawie i w nawiązaniu do not Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej nr DPT. l 2265-12-2002/SP/331 z dnia 5 listopada 2002 r., nr DPT. l 2265-12-2002/SP/26 z dnia 31 stycznia 2003 r. oraz nr DPT. l 2265-12-2002/SP/269 z dnia 3 września 2003 r., ma zaszczyt poinformować, iż Strona Polska nadal oczekuje na potwierdzenie Strony Ukraińskiej uznania dnia 20 listopada 2002 r., to jest dnia faktycznego otwarcia drogowego przejścia granicznego Krościenko-Smolnica dla całodobowego, międzynarodowego ruchu samochodów osobowych, mikrobusów i samochodów ciężarowych o masie całkowitej do 3,5 t, za dzień wejścia w życie Porozumienia między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Gabinetem Ministrów Ukrainy o otwarciu drogowego przejścia granicznego Krościenko-Smolnica.

W odniesieniu natomiast do noty Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy nr 72/22-432-3166 z dnia 27 sierpnia 2003 r.. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej uprzejmie informuje, że nowa propozycja Strony Ukraińskiej dotycząca rozszerzenia rodzaju ruchu w przejściu granicznym Krościenko- -Smolnica o całodobowy, międzynarodowy ruch samochodowy jest przedmiotem analizy, po zakończeniu której zostanie przekazane stosowne stanowisko.

Jednocześnie Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej pragnie zakomunikować, że w sprawie wprowadzenia wspólnej kontroli w przejściu granicznym Krościenko-Smolnica oczekuje na odpowiedź na notę Ministerstwa nr DPT. l 2265-23--2003/SP/449 z dnia 31 października 2003 r. zawierającą propozycję zawarcia Porozumienia między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Gabinetem Ministrów Ukrainy w sprawie określenia przejść granicznych, w których organy kontrolne Państwa jednej Umawiającej się Strony będą dokonywały kontroli na terytorium Państwa drugiej Umawiającej się Strony.

Pozytywna odpowiedź Strony Ukraińskiej na powyższą notę Ministerstwa będzie podstawą prawną, wynikającą z artykułu 2 ustęp 2 Umowy między Rządem Rzeczypospoitej Polskiej a Gabinetem Ministrów Ukrainy o współpracy przy dokonywaniu kontroli osób, towarów i środków transportu przekraczających polsko-ukraińską granicę państwową, sporządzonej w Kijowie dnia 25 czerwca 2001 r., dla dokonania wspólnej kontroli prowadzonej w drogowych przejściach granicznych Zosin-Ustiług i Krościenko-Smolnica.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej korzysta z okazji, aby ponowić Ambasadzie Ukrainy w Warszawie wyrazy swojego wysokiego poważania.

Warszawa, dnia 29 grudnia 2003 r.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Ukrainy

Nr 72/23-410-896

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej
na Ukrainie
Kijów

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy przesyła wyrazy szacunku Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej na Ukrainie i w odpowiedzi na notę nr DPT. l 2265-12-2002/SW/531 z dnia 29 grudnia 2003 r. potwierdza uznanie przez Stronę Ukraińską 20 listopada 2002 r. za dzień wejścia w życie Porozumienia między Gabinetem Ministrów Ukrainy a Rządem Rzeczypospolitej Polskiej o otwarciu całodobowego przejścia granicznego Krościenko-Smolnica dla międzynarodowego ruchu drogowego o masie całkowitej do 3,5 t.

Oprócz tego Strona Ukraińska ma zaszczyt potwierdzić otrzymanie noty Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej nr DPT. l 2265-23-2003/SP/449 z dnia 31 października 2003 r. dotyczącej zawarcia Porozumienia między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Gabinetem Ministrów Ukrainy w sprawie określenia przejść granicznych, w których organy kontrolne Państwa jednej Umawiającej się Strony będą dokonywały kontroli na terytorium Państwa drugiej Umawiającej się Strony w następującym brzmieniu:

„Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej przesyła wyrazy szacunku Ambasadzie Ukrainy w Warszawie i działając w imieniu Rządu Rzeczypospolitej Polskiej ma zaszczyt zaproponować, na podstawie artykułu 2 ustęp 2 Umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Gabinetem Ministrów Ukrainy o współpracy przy dokonywaniu kontroli osób, towarów i środków transportu przekraczających polsko-ukraińską granicę państwową, sporządzonej w Kijowie dnia 25 czerwca 2001 r, zawarcie Porozumienia między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Gabinetem Ministrów Ukrainy w sprawie określenia przejść granicznych, w których organy kontrolne Państwa jednej Umawiającej się Strony będą dokonywały kontroli na terytorium Państwa drugiej Umawiającej się Strony w następującym brzmieniu:

„Kontrola osób, towarów i środków transportu dokonywana jest w drogowych przejściach granicznych Zosin-Ustiług i Krościenko-Smolnica w następujący sposób:

1. Zosin-Ustiług:

1) wyjeżdżający z Rzeczypospolitej Polskiej do Ukrainy - na terytorium Ukrainy,

2) wjeżdżający do Rzeczypospolitej Polskiej z Ukrainy - na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej".

2. Krościenko-Smolnica - na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.".

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej proponuje, aby w przypadku wyrażenia zgody przez Gabinet Ministrów Ukrainy na powyższe, niniejsza nota wraz z odpowiedzią na nią stanowiły Porozumienie między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Gabinetem Ministrów Ukrainy w sprawie określenia przejść granicznych, w których organy kontrolne Państwa jednej Umawiającej się Strony będą dokonywały kontroli na terytorium Państwa drugiej Umawiającej się Strony, które wejdzie w życie z dniem otrzymania noty stanowiącej odpowiedź.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej korzysta z okazji, aby ponowić Ambasadzie Ukrainy wyrazy swojego wysokiego poważania.".

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy ma zaszczyt zawiadomić, że Gabinet Ministrów Ukrainy przyjmuje propozycję Strony Polskiej dotyczącą zawarcia Porozumienia między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Gabinetem Ministrów Ukrainy w sprawie określenia przejść granicznych, w których organy kontrolne Państwa jednej Umawiającej się Strony będą dokonywały kontroli na terytorium Państwa drugiej Umawiającej się Strony, i wyraża zgodę, aby przedstawiona wyżej nota i niniejsza nota-odpowiedź stanowiły potwierdzenie zawarcia wymienionego porozumienia.

Kijów, dnia 23 lutego 2004 r.

infoRgrafika

infoRgrafika

Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Rzeczypospolitej Polskiej

DPT. l 2265-12-2002/SP/268

Ambasada Ukrainy
w Warszawie

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej przesyła wyrazy szacunku Ambasadzie Ukrainy w Warszawie i w nawiązaniu do noty nr 72/23-410-896 z dnia 23 lutego 2004 r. ma zaszczyt podziękować za potwierdzenie uznania dnia 20 listopada 2002 r. za dzień wejścia w życie Porozumienia między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Gabinetem Ministrów Ukrainy o otwarciu drogowego przejścia granicznego Krościenko-Smolnica.

Jednocześnie Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej ma zaszczyt poinformować, że potwierdzenie uznania przez Stronę Ukraińską dnia 20 listopada 2002 r. za dzień wejścia w życie porozumienia dotyczy otwarcia w tym dniu drogowego przejścia granicznego Krościenko-Smolnica dla całodobowego, międzynarodowego ruchu samochodów osobowych, mikrobusów i samochodów ciężarowych o masie całkowitej do 3,5 t.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej korzysta z okazji, aby ponowić Ambasadzie Ukrainy w Warszawie wyrazy swego wysokiego poważania.

Warszawa, dnia 14 czerwca 2004 r.

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2004-10-21
  • Data wejścia w życie: 2002-11-20
  • Data obowiązywania: 2002-11-20
Brak dokumentów zmieniających.
Brak zmienianych dokumentów.

REKLAMA

Monitor Polski

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA