REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
e-file sp. z o.o.

Producent aplikacji i rozwiązań pomocnych w biznesie oraz w kontaktach z urzędami

Działająca od 2009 roku spółka jest producentem profesjonalnych aplikacji biznesowych oraz programów wykorzystujących rozwiązania informatyczne do ułatwiania codziennego życia.

Główne działania e-file koncentrują się na elektronicznym wypełnianiu formularzy. Z poprzednich edycji programu e-pity – najbardziej zaawansowanej technologicznie aplikacji do wypełniania deklaracji PIT – skorzystało ponad 7000 000 podatników.

Spółka jest także producentem aplikacji do wypełniania druków, deklaracji, umów i formularzy – fillUp – Przyjazne formularze (www.fillup.pl).

Hasłem przewodnim firmy e-file jest e-life, a jej celem budowanie prostych i funkcjonalnych aplikacji, które sprawdzą się na co dzień.

Więcej na: www.e-file.pl

Ministerstwo Finansów przygotowało uproszczenia w sporządzaniu rocznych rozliczeń podatkowych. Od 15 marca 2015 r. udostępniony został system, dzięki któremu podatnik podatku PIT nie musi samodzielnie wprowadzać niektórych danych do swojej deklaracji podatkowej. Otrzymuje on deklarację PIT, wypełnioną wstępnie kwotami wynikającymi z informacji PIT-11, PIT-8C oraz PIT-R przekazanymi wcześniej urzędowi skarbowemu przez płatników podatku.
Udostępnienie przez Ministerstwo Finansów wstępnie wypełnionego PIT-a-37 (tzw. PIT PFR – Pre-Filed tax Return) ucieszyło już wielu podatników. E-pity idą jeszcze dalej. Aplikacja jest pierwszym na rynku programem do PIT-ów, który pozwala wykorzystać udostępnione dane do wypełnienia także innych deklaracji niż proponowany przez Ministerstwo Finansów PIT-37. Wczytanie danych umożliwia skorzystanie z dobrodziejstw nowej usługi również osobom prowadzącym działalność gospodarczą, uzyskującym przychody z najmu czy z zagranicy i jeszcze bardziej automatyzuje coroczny obowiązek rozliczenia się z fiskusem.

REKLAMA

Osoby, które zarabiały za granicą, zobowiązane są dwukrotnie zadbać o rozliczenie podatku. Pierwszy raz dokonują tego za granicą – występując o zwrot nadpłaconych tam w ciągu roku zaliczek. Termin rozliczenia podatku z zagranicy oraz złożenie wymaganych dokumentów zależą w tym wypadku od przepisów kraju, w którym dane osoby zarabiały. Drugi raz obowiązek ten spełnić trzeba przed polskim fiskusem. Dopełnia się go, co do zasady, składając deklarację roczną PIT oraz załącznik PIT/ZG nie później niż 30 kwietnia.
Osoby łączące zatrudnienie na etacie lub na podstawie umowy cywilnoprawnej z prowadzeniem działalności gospodarczej mają możliwość znacząco obniżyć wartość zobowiązania względem fiskusa. W efekcie preferencyjnego odliczenia składek społecznych i zdrowotnych, osoby takie w rozliczeniu rocznym częściej niż inni podatnicy uzyskują znaczny zwrot nadpłaconego podatku.

REKLAMA

Pełnomocnik, działający w imieniu i na rzecz przedsiębiorcy, przed wykonaniem jakiejkolwiek czynności, musi uzyskać stosowne pełnomocnictwo. Jeżeli chce on składać deklaracje podatkowe i przesyłać je za pośrednictwem sieci Internet zwykłe pełnomocnictwo nie jest wystarczające. Niezbędne jest złożenie do urzędu skarbowego w formie papierowej pełnomocnictwa do podpisywania deklaracji składanych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na druku UPL-1. Obowiązek ten dotyczy księgowych, doradców podatkowych, biur rachunkowych a także wszystkich innych pełnomocników składających deklaracje PIT-28, PIT-36, PIT-36L.

REKLAMA