REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Flota Auto Biznes

FlotaAutoBiznes to motoryzacyjno-biznesowe czasopismo poświęcone zagadnieniom związanym z zarządzaniem samochodami w przedsiębiorstwach. Magazyn ukazuje się co dwa miesiące.

Czytelnikami FlotyAutoBiznes są między innymi osoby zajmujące się opieką nad samochodami firmowymi, pracownicy przedsiębiorstw świadczących usługi finansowania pojazdów (firm CFM, leasingowych), specjaliści ds. sprzedaży flotowej u dealerów i importerów aut, prezesi, członkowie zarządów, dyrektorzy i właściciele firm, których profil działalności wymaga posiadania floty pojazdów, dostawcy usług dla flot, czyli dystrybutorzy części zamiennych, GPS-ów, map cyfrowych, systemów IT, właściciele szkół jazdy, pracownicy ubezpieczalni, itp.

Ciekawa zawartość merytoryczna tekstów, pisana przez naszych dziennikarzy i osoby, na co dzień zajmujące się sprawami flotowymi sprawia, że magazyn jest niezbędnym informatorem każdego administratora pojazdów służbowych. FlotaAutoBiznes nie tylko przedstawia aktualną sytuację na rynku produktów, ale także radzi, w jaki sposób mogą jeszcze bardziej usprawnić działanie swojego parku maszyn – na podstawie przykładów z życia wziętych. Wsparcie dla drukowanego wydania jest strona internetowa www.fab.com.pl oraz newsletter – ukazujący się dwa razy w miesiącu.

Czasopismo Flota Auto Biznes organizuje również konferencje, jeszcze bardziej rozszerzające informacje zawarte w magazynie. Średnio uczestniczy w nich ponad 250 osób, zainteresowanych informacjami o możliwościach usprawnienia funkcjonowania parku maszyn. Nierzadko wystawcy właśnie na nasze imprezy planują flotowe premiery swoich produktów. Transportowym uzupełnieniem dla FAB-a jest pismo Truck&Business Polska. 

Wszyscy zainteresowanie możliwością otrzymania bezpłatnej solidnej porcji merytorycznej wiedzy na temat zarządzania autami służbowymi powinni uczestniczyć w IV Edycji Flotowego Spotkania Biznesowego, które odbędzie się 3 lipca 2012 roku.
Zły stan drogi może doprowadzić do uszkodzenia naszego pojazdu. Podpowiadamy co w takiej sytuacji należy zrobić, aby uzyskać odszkodowanie.

REKLAMA

Już 29 marca 2012 w Falentach pod Warszawą odbędzie się konferencja zorganizowana przez FlotęAutoBiznes, na której wszyscy zebrani będą mieli szansę na poszerzenie wiedzy o zarządzaniu autami w przedsiębiorstwach. Aby wziąć udział w tej konferencji wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej organizatora.
Każdy kierowca wie jak jeździć. Ale czy każdy wie, jak jeździć płynnie, bezpiecznie i w dodatku oszczędnie? Menedżerowie spółki SIG już wiedzą, ponieważ uczestniczyli w praktycznym szkoleniu bezpiecznej i ekologicznej jazdy. Celem zajęć była edukacja dotycząca bezpieczeństwa kierujących, dlatego też na szkoleniu postawiono na zdobywanie praktycznych umiejętności.

REKLAMA

Jeszcze nie tak dawno królowały w samochodach ,,kratki”. Dziś modnym sposobem na odliczenie podatku Vat i kosztów paliwa stał się bankowóz typu C.
Wybierając auto dla firmy należy pamiętać o wielu ważnych czynnikach. Podstawową sprawą w każdej firmie jest optymalizacja kosztów, auta muszą jednak spełniać też wiele innych wymogów.
Im wyższa szkodowość we flocie, tym wyższe mogą być stawki ubezpieczeń. Jest jednak kilka sposobów na obniżenie szkodowości, jednym z nich jest... zamontowanie monitoringu GPS w samochodzie.
Jedna trzecia wypadków drogowych odbywa się z udziałem kierowców firmowych. Spytaliśmy ekspertów od flot, czy i jak fotoradary wpływają na poprawę bezpieczeństwa kierowców aut służbowych.
Niezwykle ważnym elementem prawidłowego funkcjonowania floty jest dobry regulamin użytkowania aut służbowych. Jak go sporządzić?
Czy za odbiornik RTV obecny w samochodzie służbowym również należy płacić abonament? Jak najbardziej. Mało kto jednak o tym obowiązku wie.
Leasing ma coraz więcej zwolenników. Nie należy jednak decyzji o zawarciu umowy leasingu podejmować pochopnie i dokładnie sprawdzić wszystkie zapisy. Na co uważać najbardziej?
Leasing jest dziś we flotach firmowych bardzo często spotykaną formą utrzymywania parku maszynowego. Sama cena nie jest jednak najważniejsza, istotna jest też sama umowa, która rodzi między stronami wzajemne zobowiązania na określony okres czasu.
Kradzież auta firmowego może przysporzyć firmie sporo kłopotów. Pociąga za sobą również pewne problemy podatkowe. Jak rozliczyć kradzież auta flotowego?
Wykorzystywanie przez pracowników ich prywatnych samochodów do celów służbowych jest zjawiskiem dość popularnym w praktyce funkcjonowania polskich przedsiębiorstw. Zastosowanie takiego rozwiązania niewątpliwie stanowi dla pracodawcy ułatwienie w prowadzonej przezeń działalności, zwalniające z konieczności inwestowania w pozyskanie pojazdu.
Choć ABS montowany jest już w każdym nowym samochodzie, inne systemy nadal są opcjonalne. Nie warto jednak z nich rezygnować, bowiem oszczędności mogą być bardzo złudne.
Choć gaz LPG jest dwa razy tańszy od benzyny, rachunek oszczędności w stosunku do zasilania benzyną wcale nie jest taki oczywisty.
Monitoring GPS jest przez niektórych fleet managerów lubiany ze względu na większą szansę na odzyskanie auta po kradzieży.
Należy m.in. sprawdzić, czy wolno pracodawcy zamontować GPS w samochodzie bez zgody jego użytkownika.
Czy ubezpieczyciel może ponosić odpowiedzialność za rzeczy pozostawione w samochodzie firmowym po jego kradzieży?
Jednym z ważnych punktów regulaminu użytkowania aut służbowych jest zakaz prowadzenia pojazdu flotowego ze względów zdrowotnych.

REKLAMA