Łukasz Wróbel
Dołącz do grona ekspertówDane z Japonii rozczarowały inwestorów
12.03.2010
Na całym świecie indeksy poruszają się w bardzo wąskim zakresie. Nowe argumenty otrzymują i optymiści, i pesymiści. Rozstrzygnięcia brak.
Giełda: czas na wybicie górą
11.03.2010
Po spokojnym pod względem ilości publikacji makroekonomicznych początku tygodnia, w środę (10 marca br.) inwestorzy analizujący wskaźniki opisujące stan poszczególnych gospodarek mieli ręce pełne roboty.
REKLAMA
Z jednej strony najnowszy raport agencji Fitch może uspokajać inwestorów, którzy obawiają się niewypłacalności Grecji. Z drugiej strony coraz poważniejsza staje się sytuacja Hiszpanii.
Giełdowe wzrosty dzięki Grecji
08.03.2010
Od przeszło 2-proc. wzrostu tydzień rozpoczął Nikkei i Hang Seng. Doskonałe nastroje to pochodna udanego zakończenia piątkowej sesji w USA i symptomów poprawy sytuacji Grecji.
REKLAMA
Seria wzrostów na giełdzie została przerwana
05.03.2010
Publikacja dynamiki PKB strefy euro w IV kw. 2009 roku, decyzja ECB w sprawie stóp procentowych i dane z amerykańskiego rynku pracy to najważniejsze wydarzenia wczorajszego dnia (4 marca br.).
Kolejne obietnice Grecji
03.03.2010
W środę (3 marca br.) Grecja ma zaprezentować dalsze reformy finansów publicznych. Pytanie czy po ostatnich wydarzeniach inwestorzy są w stanie obdarzyć ją zaufaniem?
PKB rośnie
03.03.2010
W IV kwartale 2009 roku polska gospodarka rozwijała się w tempie 3,1 proc. r/r. To wynik zbieżny z oczekiwaniami ekonomistów i prawie dwukrotnie lepszy niż w poprzednim kwartale.
Wzrost stóp procentowych w Australii
02.03.2010
Zgodnie z oczekiwaniami ekonomistów australijski bank centralny podniósł we wtorek stopę procentową o 25 pkt bazowych do poziomu 4 proc.
Aktywniej w polskim przemyśle
01.03.2010
Wiele publikacji makroekonomicznych danych oraz kolejne gorące dyskusje europejskich urzędników na temat pomocy finansowej dla Grecji gwarantują interesujący tydzień na rynkach finansowych.
General Motors likwiduje Hummera
25.02.2010
Negocjacje z Chińczykami zakończyły się fiaskiem, dlatego General Motors musi zlikwidować jedną ze swoich flagowych marek. Greccy politycy zamiast łagodzić napięcia w kraju, odbijają piłeczkę za granicę.
Inwestorzy giełdowi są w centrum uwagi
24.02.2010
W Stanach Zjednoczonych Ben Bernanke, a w Polsce Rada Polityki Pieniężnej przykuwać będą w środę uwagę inwestorów - w obu przypadkach liczyć się będą nie fakty, a słowa i subiektywne oceny.
Dobry początek tygodnia na giełdach
22.02.2010
Azjatyckie rynki rozpoczęły tydzień wypełniony publikacjami makroekonomicznymi od wyraźnych wzrostów. Największe gospodarki opublikują dane o PKB, Polska o rynku pracy i sprzedaży detalicznej.
Giełda: udane rozpoczęcie tygodnia
22.02.2010
Azjatyckie rynki rozpoczęły tydzień wypełniony publikacjami makroekonomicznymi od wyraźnych wzrostów. Największe gospodarki opublikują dane o PKB, Polska o rynku pracy i sprzedaży detalicznej.
Już rok trwa hossa na giełdach
19.02.2010
Mija rok od dnia, w którym odwróciła się tendencja panująca na rynkach finansowych. Nadarza się więc okazja, aby podsumować wydarzenia na rynku walutowym i giełdowym.
Rynki akcji uspokojone
18.02.2010
Amerykańskie indeksy zdołały wczoraj utrzymać się do końca sesji na około półprocentowych plusach. W czwartek w Azji o wzrosty było znacznie trudniej.
Na spotkaniu ministrów finansów krajów członkowskich Unii Europejskiej w Brukseli olbrzymie emocje budzi kwestia wieloletniego ukrywania przez Grecję rzeczywistego stanu finansów publicznych.
Fed planuje pozostawić stopy procentowe na rekordowo niskim poziomie przez "wydłużony okres". Przed zacieśnieniem polityki pieniężnej bank centralny musi rozwiązać szereg programów.
Sprzedaż obligacji jest coraz trudniejsza
10.02.2010
Od szczytów z połowy stycznia ze światowych rynków akcji wycofano ok. 440 mld USD. Duża część tych środków trafi na rynek obligacji, gdzie trwa zacięta rywalizacja o kapitał.
Open Finance: pora na korektę korekty
08.02.2010
Piątkowe dane z rynku pracy w USA dostarczyły argumentów zarówno dla inwestorów przekonanych, że recesja dobiegła końca, jak również dla tych spodziewających się drugiego dna.
Trudna wycena polskich spółek
02.02.2010
Jeszcze kilkanaście lat temu podstawowym wyznacznikiem ceny akcji na polskiej giełdzie był wskaźnik C/Z, fundamenty spółek miały znaczenie. Ile powinny zarobić polskie spółki, aby uzasadnić obecne poziomy wskaźnika cena/zysk?