REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Emmerson Nieruchomości

Dołącz do grona ekspertów
Emmerson Nieruchomości

Emmerson Twój Partner w Nieruchomościach.

Emmerson SA jest jednym z liderów we wszystkich sektorach rynku nieruchomości w Polsce. Działa poprzez oddziały w największych polskich miastach. Szeroka oferta firmy zawiera mieszkania, domy, nieruchomości biurowe i handlowe, grunty, działki, nieruchomości przemysłowe oraz centra magazynowe na sprzedaż i do wynajęcia.

Naszymi klientami są osoby prywatne, deweloperzy, firmy, instytucje krajowe oraz wielkie międzynarodowe korporacje. Bazujemy na profesjonalnej i rzetelnej obsłudze. Atutem firmy jest ponad trzystuosobowa fachowa kadra. Profesjonalni, doświadczeni i licencjonowani pośrednicy spółki świadczą rzetelne usługi zgodnie z oczekiwaniami Klientów i w zgodzie ze standardami zawodowymi.

Analitycy firmy Emmerson dzięki znakom itej znajomości lokalnych rynków dostarczają wszelkiego typu analizy i raporty związane z rynkiem nieruchomości w Polsce, niezbędne deweloperom i indywidualnym inwestorom w planowaniu przedsięwzięć.

Spółka powołała również podmioty zależne. Jako Emmerson Zarządzanie oferuje usługi zarządzania nieruchomościami. Firma Emmerson Evaluation świadczy natomiast usługi rzeczoznawstwa opracowując kompleksowe wyceny nieruchomości.

Mottem działania firmy jest hasło: „Emmerson Twój Partner w Nieruchomościach”.

www.emmerson.pl

Działki w 2012 roku, w przeciwieństwie do cen nieruchomości, nie traciły na wartości. Największą popularnością cieszyły się działki położone w odległości 30 km od dużych aglomeracji. Kupujący zwracali uwagę również na infrastrukturę, otoczenie i uzbrojenie działki.
Jak kształtować będą się ceny mieszkań deweloperskich w nadchodzącym roku? Czego mogą spodziewać się kupujący mieszkania? Czy czeka nas zastój na rynku, a może należy oczekiwać ożywienia?

REKLAMA

Rynek nieruchomości pierwotnych w 2013 roku będzie się nieco różnił w poszczególnych miastach, ale można przedstawić pewien ogólny trend. Bardzo duża liczba gotowych mieszkań może spowodować kolejne spadki cen mieszkań. Przeczytaj, czego jeszcze można się spodziewać na rynku nieruchomości.
W ostatnich latach deweloperzy sprzedawali więcej mieszkań dzięki temu, że ich klienci mogli korzystać z rządowego programu dopłat „Rodzina na Swoim”. Gdy coraz trudniej było kupić mieszkanie w „Rodzinie na Swoim” deweloperzy zaczęli dostosowywać mieszkania do jej wymogów. Przeczytaj, jak deweloperzy poradzą sobie po zakończeniu programu.

REKLAMA

Świąteczne oferty deweloperów wpisują się w marketingowy trend związany z tym okresem. W reklamach pojawiają się hasła przekonujące do kupna mieszkania na Boże Narodzenie i na Nowy Rok, deweloperzy zachęcają do skorzystania ze świątecznych promocji. Przeczytaj, jakie chwyty marketingowe stosują deweloperzy, żeby sprzedać mieszkanie na święta.
Mieszkania w segmencie popularnym mają na celu zaspokoić potrzeby mieszkaniowe nabywców, a ich parametry są pochodną wymogów wynikających z przepisów. Nie dodadzą prestiżu mieszkańcom, nie zapewnią pozytywnych doznań estetycznych związanych z bryłą architektoniczną i standardem wykończenia części wspólnych. Ze względu na fakt, iż mają być dostępne dla masowego klienta lokalizacja zwykle ustępuje miejsca cenie.
Od co najmniej kilku lat inwestorzy przekonywani są o możliwości nie tylko bezpośrednich ale i pośrednich inwestycji na rynku nieruchomości. Podkreśla się, że bezpośrednie inwestycje wiążą się z wymogiem posiadania sporego kapitału lub zdolności kredytowej na odpowiednio wysokim poziomie.
Niższe możliwości finansowe popytu na rynku mieszkaniowym powodują, że przesunął się on w kierunku mniejszych metraży. Projektując nowe inwestycje deweloperzy uwzględnili ten aspekt i w lepszym stopniu dostosowali ofertę do oczekiwań klienta. Wciąż jednak wiele dużych i z rozmachem zaprojektowanych mieszkań zalega w ofercie deweloperów. Co trzecie z nich zostało wystawione na sprzedaż przynajmniej trzy lata temu.
Preferencje mieszkaniowe Polaków z Krakowa, Wrocławia, Poznania i z Warszawy nie uległy zmianom. Jakie deklaracje cenowe składają zainteresowani kupnem mieszkania? O jakiej powierzchni szukają mieszkań i z jaką ilością pokoi?
Rządowy program „Mieszkanie dla Młodych” w listopadzie trafił do konsultacji społecznych, ocenie podlegają również skutki jego działania, wpływ na budżet państwa. W ocenie specjalistów „Mieszkanie dla Młodych” zwiększy też zdolność kredytową Polaków, a więc ułatwi kupno pierwszego mieszkania.
Spada zdolność kredytowa Polaków, a zwłaszcza rodzin bezdzietnych i wielodzietnych. Ze względu na pogarszające się prognozy makroekonomiczne banki pożyczają coraz mniej Jaki kredyt może uzyskać statystyczna rodzina?
NBP publikuje aktualne ceny mieszkań na rynku wtórnym. Indeks cen hedonicznych jest jednym ze wskaźników, który NBP bierze pod uwagę. Ceny mieszkań na rynku wtórnym systematycznie spadają, wyjątkiem jest Rzeszów.
Trendy na rynku nieruchomości komercyjnych skupiają się na modernizacji i przebudowie powierzchni handlowych. Powstają też nowe centra handlowe. Przewiduje się, że na koniec 2012 roku powierzchnia handlowo-usługowa będzie wynosić ok. 10,6 mln m kw.
Podatek katastralny jest rodzajem opodatkowania nieruchomości, w tym przypadku jego wysokość jest wyliczana na podstawie wartości nieruchomości. W tej chwili podatek od nieruchomości jest ściśle powiązany z powierzchnią nieruchomości. Podatek katastralny byłby dużą zmianą, niekoniecznie na lepsze.
Wydzielenie z nieruchomości jednej lub kilku działek, czyli podział nieruchomości, jest możliwe, gdy jest zgodne z ustaleniami miejscowego zagospodarowania przestrzennego. Administracyjny podział nieruchomości uregulowany jest w ustawie o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2010 r. Nr 102, poz. 651 ze zm.) oraz Rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie sposobu i trybu dokonywania podziałów nieruchomości (Dz. U. z 2004 r. Nr 268, poz. 2663).
Wiceminister Budownictwa Piotr Styczeń ujawnił nowe szczegóły dotyczące programu „Mieszkanie dla Młodych” mającego zastąpić „Rodzinę na Swoim”. Program „Mieszkanie dla Młodych” został skierowany do konsultacji społecznych, potrwają one 30 dni (od 8 listopada). Przeczytaj, co wiadomo nowego.
Rynek pierwotny w Katowicach w III kwartale 2012 roku obejmuje 24 inwestycje deweloperskie, w których łącznie do sprzedaży trafi 1085 mieszkań. Ceny mieszkań na katowickim rynku pierwotnym są najniższe od 3 lat i średnio wynoszą 5250 zł za metr kwadratowy.
Ceny mieszkań z rynku wtórnego mogą obniżyć się po wejściu w życie nowego programu dopłat „Mieszkanie dla Młodych”, ponieważ nie dotyczy on tego segmentu, sprzedający będą musieli dostosować się do sytuacji rynkowej. Rynek pierwotny już teraz jest bardziej skłonny zaproponować klientowi niższe ceny.
Wejście w życie ustawy deweloperskiej było z pewnością krokiem we właściwym kierunku w procesie ucywilizowania relacji kupujący – sprzedający na rynku budownictwa deweloperskiego. Jednym z podstawowych środków ochrony konsumenta wprowadzonych przepisami ustawy był wymóg tworzenia rachunków powierniczych dla poszczególnych inwestycji. Praktyka rynkowa pokazuje, że nawet po sześciu miesiącach funkcjonowania ustawy, nie wszyscy dostosowali się do tego wymogu.
Trwa już ostatni kwartał rządowego programu "Rodzina na swoim". Ostatni moment funkcjonowania tego programu zechcą wykorzystać zarówno kupujący jak i deweloperzy. Z tego powodu można oczekiwać nasilenia kampanii marketingowych, w których deweloperzy będą zachęcać do skorzystania ze wsparcia dla rodzin w zakupie swojego pierwszego mieszkania.

REKLAMA