REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Emmerson Nieruchomości

Dołącz do grona ekspertów
Emmerson Nieruchomości

Emmerson Twój Partner w Nieruchomościach.

Emmerson SA jest jednym z liderów we wszystkich sektorach rynku nieruchomości w Polsce. Działa poprzez oddziały w największych polskich miastach. Szeroka oferta firmy zawiera mieszkania, domy, nieruchomości biurowe i handlowe, grunty, działki, nieruchomości przemysłowe oraz centra magazynowe na sprzedaż i do wynajęcia.

Naszymi klientami są osoby prywatne, deweloperzy, firmy, instytucje krajowe oraz wielkie międzynarodowe korporacje. Bazujemy na profesjonalnej i rzetelnej obsłudze. Atutem firmy jest ponad trzystuosobowa fachowa kadra. Profesjonalni, doświadczeni i licencjonowani pośrednicy spółki świadczą rzetelne usługi zgodnie z oczekiwaniami Klientów i w zgodzie ze standardami zawodowymi.

Analitycy firmy Emmerson dzięki znakom itej znajomości lokalnych rynków dostarczają wszelkiego typu analizy i raporty związane z rynkiem nieruchomości w Polsce, niezbędne deweloperom i indywidualnym inwestorom w planowaniu przedsięwzięć.

Spółka powołała również podmioty zależne. Jako Emmerson Zarządzanie oferuje usługi zarządzania nieruchomościami. Firma Emmerson Evaluation świadczy natomiast usługi rzeczoznawstwa opracowując kompleksowe wyceny nieruchomości.

Mottem działania firmy jest hasło: „Emmerson Twój Partner w Nieruchomościach”.

www.emmerson.pl

Każdy z nas był, jest lub najprawdopodobniej będzie pacjentem korzystającym ze świadczeń zdrowotnych i bezpłatnej opieki lekarskiej. Jak dochodzić swoich praw kiedy mamy do czynienia z łamaniem praw pacjenta?
Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o obniżeniu stóp procentowych. O ile sam decyzja nie była zaskoczeniem w świetle ostatnich danych ekonomicznych, o tyle już skala tej obniżki (50 punktów bazowych) okazała się nieco większa od najczęściej prognozowanej.

REKLAMA

Temat kredytów hipotecznych jest często poruszany zarówno podczas rodzinnych spotkań, jak też wśród znajomych, czy współpracowników. Każdy choćby ze słyszenia zetknął się z tym pojęciem, niektórzy uzyskanie kredytu mają za sobą, inni się do niego przymierzają. Jak zatem przygotować się uzyskania kredytu i na co zwrócić uwagę, aby cały proces przebiegł w miarę bezboleśnie i zakończył sukcesem?
Od stycznia oficjalnie rusza następca „Rodziny na Swoim”, czyli program rządowy „Mieszkanie dla Młodych”. Ale czy faktycznie będzie można z niego skorzystać? Czy banki będą mogły udzielać kredytów z państwową dopłatą? A czy sami deweloperzy również podejmują jakieś działania związane z nadchodzącym programem?

REKLAMA

Zakup domu lub mieszkania to jedna ważniejszych decyzji w życiu człowieka. Decyzja związana z zakupem nieruchomości to deklaracja na wiele lat. Ale co, jeśli nasze wymarzone mieszkanie lub dom jest jeszcze w trakcie budowy. Zobacz, na co warto zwrócić uwagę zanim podpiszemy umowę z deweloperem?
Deweloperzy sprzedają mieszkania w różnych stadiach realizacji inwestycji – tzw. dziurę w ziemi, czyli zanim jeszcze zaczną budowę, mieszkania w budowie i lokale gotowe do odbioru. Okazuje się, że im wcześniej zdecydujemy się na zakup, tym mniej zapłacimy.
Rynek nieruchomości w Poznaniu odnotował zauważalne spadki cen mieszkań. Niższe ceny nie dotyczą tylko wybranych mieszkań, ale całej oferty. Obecnie średnia cena za metr kwadratowy mieszkania wynosi 6207 zł za m kw.
„Mieszkanie dla Młodych” ma wejść w życie w 2014 roku, czasu zostało mało. Tymczasem podkomisja zajmująca się ustawą wprowadza kolejne zmiany, tym razem jest się z czego cieszyć, zwiększone zostaną o 10% limity cen.
Rynek nieruchomości w Krakowie nabrał tempa, wyraźnie kurczy się oferta mieszkaniowa deweloperów. Co ciekawe wraz ze zmniejszającą się liczbą lokali do kupienia spada również ich cena – jednak nie jest to trend dla całego rynku nieruchomości w Krakowie.
Kupowanie mieszkania na etapie dziury w ziemi było popularne w czasach boomu mieszkaniowego, pomimo tego, że taka inwestycja jest obarczona sporym ryzykiem, ale dyskomfort był niwelowany przez relatywnie niską cenę. Analiza ofert lokali na etapie dziury w ziemi pokazuje, że zainteresowanie takimi inwestycjami spada. Dlaczego tak się dzieje?
Deweloperzy sprzedają najwięcej mieszkań funkcjonalnym rozkładzie pomieszczeń, relatywnie niskiej cenie i o niedużej powierzchni – kawalerki, lokale dwupokojowe i trzypokojowe. Przeczytaj, jakie mieszkania sprzedają się najlepiej.
Rynek nieruchomości w Krakowie i w Katowicach diametralnie się różnią, pomimo tego, że miasta te są stosunkowo blisko siebie położone. Komisja Nadzoru Finansowego zbadała, jakie możliwości nabywcze mają mieszkańcy Krakowa i Katowic. Przeczytaj skąd biorą się różnice.
„Mieszkanie dla Młodych” zakładało dofinansowanie zakupu mieszkania od dewelopera, w takim kształcie niemożliwe było przystąpienie do programu w miejscowościach, w których nie powstają nowe inwestycje mieszkaniowe. Dlatego rząd rozważa również dofinansowanie w ramach programu budowy domów.
Deweloperzy są zmuszeni uwzględnić w projekcie wielorodzinnego budynku mieszkalnego miejsca postojowe. W praktyce zdarza się, że deweloper sprzedaje mieszkanie z garażem w dodatkowo płatnym pakiecie, nawet gdy nie mamy samochodu i nie potrzebujemy miejsca. Czy rzeczywiście deweloper może narzucić nam kupno garażu?
Gaz i prąd w Polsce są zdecydowanie droższe niż w innych państwach europejskich (po uwzględnieniu wartości wynagrodzenia pochłanianego przez opłaty). Aż o 80% więcej za gaz płacimy od Anglików i 50% więcej za prąd od Francuzów. Przeczytaj, ile więcej płacimy od Europejczyków.
Podatek nieruchomości w Polsce naliczany jest od powierzchni mieszkania, a jego stawki ustalane są przez gminę. Tymczasem specjaliści wskazują, że optymalnym rozwiązaniem było ustalanie podatku od nieruchomości z uwzględnieniem wartości nieruchomości.
Warunki życia Polaków z roku na rok ulegają poprawie – tak wynika z raportu Głównego Urzędu Statystycznego przygotowanego na podstawie danych zebranych w czasie Narodowego Spisu Powszechnego. Pomimo lepszej sytuacji mieszkaniowej, część Polaków ciągle mieszka w złych warunkach.
Powierzchnia mieszkania wybierana przez Polaków w praktyce jest ściśle związana z ich możliwościami finansowymi. Deweloperzy sprzedają najwięcej mieszkań o małej i średniej powierzchni, czyli od 30 m kw. do 60 m kw. Przeczytaj, jakie metraże wybierają Polacy.
W Warszawie jest największy odsetek apartamentów w Polsce. Istotne jest również to, że apartamentu nie trzeba szukać na rynku wtórnym, ponieważ dostępna jest duża oferta lokali od dewelopera. Sprawdź, w której dzielnicy Warszawy szukać apartamentu i na jaką kwotę się przygotować.
Rynek nieruchomości w Krakowie odnotował pierwszy od lat nieznaczny wzrost cen nieruchomości. Jest to trend przeciwny dla pozostałych rynków nieruchomości w dużych miastach. Co może być przyczyną takiej sytuacji?

REKLAMA