Kioskprawny.pl
Dołącz do grona ekspertówMiejsce spełnienia świadczenia
15.09.2011
Częstym problemem na jaki natrafiają przedsiębiorcy jest nieznajomość przepisów dotyczących miejsca spełnienia umownego świadczenia. Takich nieporozumień można uniknąć, wystarczy tylko znać podstawy prawne określone w kodeksie cywilnym. Ekspert podpowiada również, jak może być oznaczone miejsce spełnienia świadczenia.
Biuro doradztwa prawnego - lokal
08.09.2011
Prowadzenie działalności gospodarczej wymagającej wynajmowania lokalu wiążę się z wysokimi kosztami. Czy w przypadku biura doradztwa prawnego wynajmowany lokal jest niezbędny? Ekspert podpowiada jak uniknąć wysokiego czynszu oraz jak zaoszczędzić prowadząc biuro doradztwa prawnego.
REKLAMA
Biuro doradztwa prawnego - formalności
08.09.2011
Od strony formalnej założenie biura doradztwa prawnego przebiega identycznie, jak w przypadku każdej innej działalności gospodarczej. Ekspert podpowiada, jak dopełnić wszystkich formalności.
Biuro doradztwa prawnego – biznesplan
07.09.2011
Jeśli jesteś w trakcie zakładania swojej firmy prawniczej lub dopiero zamierzasz ją założyć, z pewnością słyszałeś o potrzebie sporządzenia biznesplanu. Słowo to odmieniane jest przez wszystkie przypadki, m.in. w kontekście dotacji z Urzędu Pracy oraz w instytucjach finansowych. Biznesplan warto również zrobić dla siebie, nawet jeśli nikt od nas tego nie wymaga.
REKLAMA
Jak reklamować biuro doradztwa prawnego?
30.08.2011
Skutecznie przeprowadzona reklama biura doradztwa prawnego może nie tylko przysporzyć przedsiębiorcy grona stałych klientów, ale także wiązać się z niskimi kosztami. Ekspert prowadzący biuro doradztwa prawnego zdradza tajniki skutecznej i taniej reklamy.
Biuro doradztwa prawnego – pomysł na biznes
30.08.2011
Czy istnieje możliwość, by świeżo upieczony absolwent prawa mógł swoją wiedzę teoretyczną przekuć na praktykę i jeszcze na tym zarobić? Załóż własne biuro doradztwa podatkowego. Ekspert podpowiada jak to zrobić.
Zwłoka w wykonaniu zobowiązania i jej konsekwencje od lat towarzyszą współpracy gospodarczej. W praktyce często zdarza się, że jeden z kontrahentów opóźnia się z wykonaniem swojego świadczenia, narażając drugą stronę na straty. Ekspert radzi jak poradzić sobie ze zwłoką w wykonaniu zobowiązania i jej konsekwencjami.
Umowa o świadczenie niemożliwe zawarta pomiędzy przedsiębiorcami (i nie tylko nimi) jest nieważna. Ekspert wyjaśnia, krok po kroku, jakie są następstwa zawarcia umowy o świadczenie niemożliwe.
Pełnomocnik prowadzący sprawy firmy w postępowaniu administracyjnym może zaoszczędzić nie tylko czas przedsiębiorcy, ale również zapewnić profesjonalną reprezentację. Ekspert wyjaśnia, krok po kroku, czy pełnomocnik może wyręczać przedsiębiorcę w postępowaniu administracyjnym.
Umowa przedwstępna pozwala na skuteczne zabezpieczenie interesów firmy. Ekspert, krok po kroku, wyjaśnia jak powinna wyglądać umowa przedwstępna.
Szukając informacji na temat spółki komandytowo – akcyjnej spotkać można często wyrażany pogląd, że spółka komandytowo – akcyjna jest spółką kapitałową, a rada nadzorcza i walne zgromadzenie są jej organami. Ekspert wyjaśnia czy spółka komandytowo – akcyjna może być spółką kapitałową?
Co musi zawierać umowa pośrednictwa?
03.08.2011
Umowa pośrednictwa należy do grona umów, których przygotowanie może wymagać duże wysiłku od zawodowych prawników. Jakie elementy powinna zawierać w świetle Standardów Zawodowych, ustawy o gospodarce nieruchomościami i innych aktów prawnych? Ekspert radzi jak skonstruować profesjonalną umowę pośrednictwa.
Decyzja o założeniu własnej firmy - agencji nieruchomości - łączy się z reguły z koniecznością zatrudnienia pracowników. Jak współpracować z maklerami i pośrednikami? Przeczytaj poradę eksperta.
Jak założyć agencję nieruchomości - pomysł
02.08.2011
Zarządzanie nieruchomościami to bardzo interesująca, lukratywna, a przy tym perspektywiczna działalność gospodarcza. Co zrobić, by osiągnąć sukces w tej branży?
Założenie biura nieruchomości związane jest ze spełnieniem ustawowo określonych wymagań. Co trzeba zrobić, aby móc poprowadzić taki biznes?
Biorąc pod uwagę popyt w dziedzinie sprzedaży i wynajmu mieszkań - działalność w branży nieruchomości może być dla nas bardzo opłacalna. Podpowiadamy jakimi kryteriami należy kierować się przy zakładaniu agencji nieruchomości, by odnieść sukces.
Dlaczego pośrednik w obrocie nieruchomościami powinien dokumentować dokonywane czynności?
29.07.2011
Pośrednik ma obowiązek dokumentowania dokonywanych przez siebie czynności, wynikający ze standardów zawodowych. Przestrzeganie tego obowiązku ma bardzo praktyczne znaczenie. Ułatwia bowiem dochodzenie należności od nieuczciwych klientów biura. Jest to szczególnie ważne, ponieważ niekorzystne otoczenie prawne, kreowane w dużym stopniu przez Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, nie sprzyja prowadzeniu tego rodzaju działalności gospodarczej.
Jak pośrednik w obrocie nieruchomościami może zabezpieczyć się przed nieuczciwym klientem?
29.07.2011
Zredagowanie umowy pośrednictwa, która zabezpieczy interesy biura nieruchomości jest z każdym rokiem coraz trudniejsze. Wynika to m.in. z działalności Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Często zdarza się, że klienci biur pośrednictwa, po wykonaniu pracy przez pośrednika, uchylają się od zapłaty wynagrodzenia, powołując się na obecność w umowie klauzul abuzywnych, niewykonanie przez pośrednika usługi itd. Ekspert radzi jak pośrednik może zabezpieczyć się przed nieuczciwym klientem.
Jak pozyskać środki na rozwój rodzinnego biznesu, zachowując niezależność? Najlepiej wybrać spółkę komandytową. Ekspert wyjaśnia dlaczego.
Coraz częściej spotkać można nazwy firm typu MediaSklep sp. z.o.o. S.K.A. Do skrótu z o.o., który oznacza formę prawną spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, dawno już przywykliśmy. Nie każdy jednak radzi sobie z rozszyfrowaniem skrótu S.K.A. lub s.k.