REKLAMA
Dzienniki Urzędowe - rok 2021 poz. 45
ZARZĄDZENIE NR 44 MINISTRA ROZWOJU, PRACY I TECHNOLOGII
z dnia 21 lipca 2021 r.
w sprawie nadania statutu Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" im. Andrzeja Bączkowskiego
Na podstawie art. 12 ust. 2 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 305 i 1236) w związku z art. 37 ust. 1 ustawy z dnia 24 lipca 2015 r. o Radzie Dialogu Społecznego i innych instytucjach dialogu społecznego (Dz. U. z 2018 r. poz. 2232 oraz z 2020 r. poz. 568 i 2157) zarządza się, co następuje:
§ 1.
§ 2.
§ 3.
MINISTER ROZWOJU,
PRACY I TECHNOLOGII
JAROSŁAW GOWIN
1) Minister Rozwoju, Pracy i Technologii kieruje działem administracji rządowej - praca, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 4 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 6 października 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii (Dz. U. poz. 1718).
Załącznik do zarządzenia nr 44
Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii
z dnia 21 lipca 2021 r. (poz. 45)
STATUT
CENTRUM PARTNERSTWA SPOŁECZNEGO "DIALOG" IM. ANDRZEJA BĄCZKOWSKIEGO
§ 1. 1. Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" im. Andrzeja Bączkowskiego, zwane dalej "CPS "Dialog"", jest państwową jednostką budżetową, podległą ministrowi właściwemu do spraw pracy, zwanemu dalej "Ministrem".
2. Siedzibą CPS "Dialog" jest miasto stołeczne Warszawa.
§ 2. Celem CPS "Dialog" jest:
1) tworzenie warunków służących mediacji i doradztwu w zapobieganiu, łagodzeniu i rozwiązywaniu konfliktów społecznych oraz wspieranie instytucji porozumienia społecznego;
2) realizacja zleconych przez Ministra zadań szkoleniowych, badawczych, informacyjnych, wydawniczych i publikacyjnych oraz innych zadań na rzecz partnerstwa i dialogu społecznego, w tym w szczególności:
a) kształcenie i doskonalenie uczestników dialogu społecznego,
b) opracowywanie ekspertyz,
c) wykonywanie prac badawczych i analitycznych w dziedzinie zbiorowych stosunków pracy,
d) promowanie nowych rozwiązań w dziedzinie zbiorowych stosunków pracy oraz bezkonfliktowych metod kształtowania tych stosunków,
e) uczestnictwo w realizacji programów i projektów na rzecz dialogu społecznego, w tym współfinansowanych z funduszy Unii Europejskiej.
§ 3. 1. Do podstawowych zadań CPS "Dialog" należy:
1) prowadzenie działalności doradczej i informacyjnej;
2) organizowanie i prowadzenie działalności szkoleniowej oraz konferencji i warsztatów;
3) prowadzenie działalności wydawniczej i publikacyjnej;
4) współpraca z instytucjami krajowymi i zagranicznymi o podobnym profilu działania;
5) obsługa techniczna, organizacyjna i kancelaryjno-biurowa oraz ekspercka Rady Dialogu Społecznego, zwanej dalej "Radą" przez Biuro Rady;
6) inicjowanie, opracowywanie i nadzorowanie realizacji programów i projektów na rzecz dialogu społecznego, w tym współfinansowanych z funduszy Unii Europejskiej.
2. CPS "Dialog" wykonuje zadania, o których mowa w ust. 1 pkt 2, 3, 5 i 6, we współpracy ze wskazanymi przez Ministra komórkami organizacyjnymi urzędu obsługującego Ministra, zwanego dalej "Ministerstwem", oraz współuczestniczy w działaniach Ministerstwa na rzecz partnerstwa i dialogu społecznego.
§ 4. 1. CPS "Dialog" kieruje dyrektor.
2. Dyrektora CPS "Dialog" powołuje i odwołuje Minister.
3. W czasie nieobecności dyrektora CPS "Dialog" jego funkcje sprawuje upoważniony pisemnie pracownik.
§ 5. Biuro Rady jest wydzieloną komórką organizacyjną CPS "Dialog", której pracami kieruje dyrektor Biura Rady, powoływany i odwoływany zgodnie z przepisami ustawy z dnia 24 lipca 2015 r. o Radzie Dialogu Społecznego i innych instytucjach dialogu społecznego (Dz. U. z 2018 r. poz. 2232 oraz z 2020 r. poz. 568 i 2157) oraz podlegający w zakresie obowiązków związanych z realizacją zadań Rady Przewodniczącemu Rady.
§ 6. Wewnętrzną strukturę organizacyjną, zadania poszczególnych komórek organizacyjnych CPS "Dialog", z wyjątkiem Biura Rady, oraz sposób i zakres współdziałania CPS "Dialog" z właściwymi komórkami organizacyjnymi Ministerstwa określa regulamin organizacyjny CPS "Dialog", ustalany przez dyrektora CPS "Dialog" i zatwierdzany przez Dyrektora Generalnego Ministerstwa.
§ 7. 1. Podstawą gospodarki finansowej CPS "Dialog" jest plan finansowy, zatwierdzany zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami o finansach publicznych.
2. Projekt planu finansowego CPS "Dialog" w części związanej z funkcjonowaniem Biura Rady jest przygotowywany przez dyrektora Biura Rady i podlega zatwierdzeniu przez Radę.
3. Dyrektor Biura Rady realizuje plan finansowy CPS "Dialog" w części związanej z funkcjonowaniem Biura Rady w ramach odrębnego imiennego upoważnienia.
4. Wydatki związane z funkcjonowaniem Rady i Biura Rady są ujmowane w planie finansowym CPS "Dialog".
5. Działalność CPS "Dialog" jest finansowana z budżetu państwa, część 31 - Praca, dział 750 - Administracja publiczna, rozdział 75072 - Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" oraz rozdział 75083 - Funkcjonowanie Rady i Biura Rady Dialogu Społecznego.
6. Zadania, o których mowa w § 3 ust. 1 pkt 6, mogą być finansowane z budżetu państwa, część 31 - Praca, dział 853 - Pozostałe zadania w zakresie polityki społecznej, rozdział 85395 - Pozostała działalność.
- Data ogłoszenia: 2021-07-21
- Data wejścia w życie: 2021-07-22
- Data obowiązywania: 2021-07-22
REKLAMA
Dzienniki Urzędowe
REKLAMA
REKLAMA