REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw - rok 2006 nr 23 poz. 175

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI1)

z dnia 10 lutego 2006 r.

w sprawie przeprowadzania postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Straży Granicznej

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 31 ust. 3 ustawy z dnia 12 października 1990 r. o Straży Granicznej (Dz. U. z 2005 r. Nr 234, poz. 1997) zarządza się, co następuje:

§ 1.
Rozporządzenie określa:

1) szczegółowy tryb i etapy postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Straży Granicznej, zwanego dalej „postępowaniem”;

2) wzór kwestionariusza osobowego składanego przez kandydatów, o których mowa w pkt 1.

§ 2.
1. Postępowanie ma na celu ustalenie, czy kandydat ubiegający się o przyjęcie do służby w Straży Granicznej, zwany dalej „kandydatem”, spełnia określone w ustawie z dnia 12 października 1990 r. o Straży Granicznej, zwanej dalej „ustawą”, warunki do pełnienia służby w Straży Granicznej, oraz określenie jego predyspozycji i przydatności do tej służby.

2. Ustalenie, czy kandydat spełnia określone w ustawie warunki do pełnienia służby w zakresie posiadanego obywatelstwa, wykształcenia i nieposzlakowanej opinii, niekaralności oraz gotowości podporządkowania się szczególnej dyscyplinie służbowej, a także określenie jego predyspozycji i przydatności do służby, składa się z dwóch etapów, zwanych dalej „etapami postępowania”, z zastrzeżeniem § 25.

3. Ustalenie zdolności fizycznej i psychicznej kandydata do służby przez komisję lekarską, o której mowa w art. 32 ust. 1 ustawy, następuje po zakończeniu drugiego etapu postępowania, a w przypadku kandydatów, o których mowa w § 3 ust. 2, po zakończeniu pierwszego etapu postępowania.

§ 3.
1. Warunkiem uznania kandydata za spełniającego określone w ustawie warunki do pełnienia służby w Straży Granicznej oraz wykazującego predyspozycje i przydatność do tej służby jest spełnienie łącznie następujących warunków:

1) otrzymanie pozytywnej oceny z pierwszego etapu postępowania;

2) osiągnięcie minimum 12 punktów w drugim etapie postępowania;

3) uzyskanie orzeczenia o zdolności fizycznej i psychicznej do służby w Straży Granicznej wydanego przez komisję, o której mowa w art. 32 ust. 1 ustawy.

2. W przypadku kandydata posiadającego kwalifikacje i umiejętności zawodowe szczególnie przydatne do służby na przewidywanym stanowisku służbowym Komendant Główny Straży Granicznej może zwolnić kandydata z drugiego etapu postępowania i spełnienia przez niego warunku, o którym mowa w ust. 1 pkt 2.

3. Zwolnienia, o którym mowa w ust. 2, Komendant Główny Straży Granicznej udziela z urzędu albo na wniosek:

1) komendanta oddziału Straży Granicznej – w przypadku kandydata do służby w danym oddziale;

2) komendanta ośrodka szkolenia Straży Granicznej – w przypadku kandydata do służby w danym ośrodku szkolenia;

3) kierownika jednostki organizacyjnej Komendy Głównej Straży Granicznej – w przypadku kandydata do służby w Komendzie Głównej Straży Granicznej.

Wniosek składa się po otrzymaniu przez kandydata pozytywnej oceny z pierwszego etapu postępowania oraz uzyskaniu orzeczenia komisji lekarskiej o jego zdolności fizycznej i psychicznej do służby w Straży Granicznej.

4. Wykaz kwalifikacji i umiejętności zawodowych, których posiadanie umożliwia zwolnienie kandydata z drugiego etapu postępowania, stanowi załącznik nr 1 do rozporządzenia.

§ 4.
1. Oceny uzyskiwane przez kandydata w pierwszym i drugim etapie postępowania oraz opinię w przedmiocie dopuszczenia kandydata do drugiego etapu postępowania wpisuje się na bieżąco w karcie kwalifikacyjnej kandydata. Przeprowadzane w toku postępowania czynności polegające na ocenie kandydata na podstawie dostarczonych przez niego dokumentów i prowadzonej rozmowy kwalifikacyjnej, a także powody niedopuszczenia kandydata do drugiego etapu postępowania, dodatkowo dokumentuje się w formie notatek służbowych dołączanych do karty kwalifikacyjnej kandydata.

2. Wzór karty kwalifikacyjnej kandydata stanowi załącznik nr 2 do rozporządzenia.

§ 5.
1. Liczba i terminy prowadzonych postępowań są uzależnione od istniejących w Komendzie Głównej Straży Granicznej, oddziałach Straży Granicznej i ośrodkach szkolenia Straży Granicznej, zwanych dalej „jednostkami organizacyjnymi Straży Granicznej”, potrzeb i możliwości w zakresie przyjęć do służby.

2. Kierownicy jednostek organizacyjnych Straży Granicznej, w których jest prowadzone postępowanie, zwani dalej „przełożonymi właściwymi w sprawach postępowania”, publikują ogłoszenia o istniejących potrzebach w zakresie przyjęć do służby w kierowanych jednostkach organizacyjnych Straży Granicznej, w szczególności w prasie i na stronach internetowych podległych jednostek, a także umieszczają ogłoszenia w siedzibach tych jednostek oraz w wojewódzkich i powiatowych urzędach pracy właściwych ze względu na siedzibę podległych jednostek organizacyjnych.

3. W siedzibie i na stronie internetowej Komendy Głównej Straży Granicznej, oprócz ogłoszenia dotyczącego przyjęć do służby w Komendzie Głównej, zamieszcza się również informacje o przyjęciach do służby w oddziałach i ośrodkach szkolenia Straży Granicznej.

4. Ogłoszenie, o którym mowa w ust. 2, zawiera w szczególności informacje o:

1) liczbie kandydatów przewidywanych do przyjęcia do służby w danym okresie;

2) określonych w ustawie wymaganiach stawianych kandydatom;

3) ewentualnych preferencjach dotyczących kandydatów, w tym w zakresie wykształcenia i kwalifikacji zawodowych;

4) przebiegu postępowania kwalifikacyjnego i wymaganych dokumentach;

5) miejscu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących postępowania oraz niezbędnych ankiet lub kwestionariuszy.

§ 6.
Przełożony właściwy w sprawach postępowania może odmówić poddania kandydata postępowaniu albo odstąpić w każdym czasie od jego prowadzenia, jeżeli prowadzenie postępowania nie znajduje uzasadnienia w potrzebach służbowych Straży Granicznej. Przyczyny odmowy poddania kandydata postępowaniu albo odstąpienia od jego prowadzenia dokumentuje się w formie notatki służbowej.
§ 7.
1. Pierwszy etap postępowania przeprowadza się w jednostce organizacyjnej Straży Granicznej, w której kandydat złożył pisemne podanie o przyjęcie do służby.

2. Drugi etap postępowania przeprowadza się komisyjnie w ośrodku szkolenia Straży Granicznej.

§ 8.
1. Pierwszy etap postępowania rozpoczyna przyjęcie pisemnego podania kandydata o przyjęcie do służby w Straży Granicznej, zwanego dalej „podaniem”, wraz z:

1) wypełnionym kwestionariuszem osobowym;

2) dwiema aktualnymi fotografiami kolorowymi w formacie wymaganym do dowodu osobistego;

3) kserokopią:

a) dowodu osobistego,

b) książeczki wojskowej, o ile kandydat jest objęty ewidencją wojskową,

c) świadectw pracy lub służby z poprzednich miejsc pracy lub służby, o ile wcześniej kandydat pozostawał w stosunku pracy lub służby,

d) aktualnego zaświadczenia o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego,

e) dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe, w tym specjalistyczne,

f) odpisu skróconego aktu urodzenia kandydata,

g) odpisu skróconego aktu małżeństwa kandydata, o ile dotyczy to kandydata.

2. Składając podanie, kandydat przedkłada do wglądu:

1) oryginały dokumentów wymienionych w ust. 1 pkt 3;

2) posiadane aktualne poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych, o ile poświadczenie takie uzyskał;

3) inne dokumenty, jeżeli obowiązek ich przedłożenia wynika z odrębnych przepisów.

3. Kandydat może także przedłożyć dokumenty potwierdzające jego dodatkowe umiejętności, osiągnięcia zawodowe lub naukowe oraz opinie polecające.

4. Podanie wraz ze składanymi lub przedkładanymi dokumentami, o których mowa w ust. 1–3, kandydat składa osobiście w jednostce organizacyjnej Komendy Głównej Straży Granicznej właściwej w sprawach osobowych, komórce organizacyjnej właściwej w tych sprawach w oddziale lub ośrodku szkolenia Straży Granicznej albo u osoby odpowiedzialnej za prowadzenie spraw kadrowych w ośrodku szkolenia Straży Granicznej, zwanych dalej „komórkami kadrowymi”, podczas rozmowy informacyjnej, w trakcie której przedstawiciel komórki kadrowej informuje kandydata o przebiegu postępowania kwalifikacyjnego oraz dokonuje wstępnego sprawdzenia poprawności wypełnienia kwestionariusza osobowego i kompletności przedkładanych dokumentów.

5. W przypadku złożenia lub przedłożenia przez kandydata niekompletnych lub wadliwie wypełnionych dokumentów, o których mowa w ust. 1 i 2, podanie zwraca się kandydatowi w celu poprawienia lub uzupełnienia wymaganych dokumentów. Ponowne złożenie podania wraz z niekompletnie lub wadliwie wypełnionymi dokumentami, o których mowa w ust. 1, może skutkować odmową wszczęcia postępowania.

6. Wzór kwestionariusza osobowego, o którym mowa w ust. 1 pkt 1, stanowi załącznik nr 3 do rozporządzenia.

§ 9.
1. Pierwszy etap postępowania składa się z:

1) przeglądu i sprawdzenia kompletności dokumentów złożonych przez kandydata oraz dokonania w oparciu o nie wstępnej oceny spełniania przez kandydata wymagań określonych w ustawie;

2) wstępnej rozmowy kwalifikacyjnej pozwalającej w szczególności na ocenę umiejętności autoprezentacji, poprawności w formułowaniu myśli, umiejętności nawiązywania kontaktu, poziomu elokwencji, a także poznanie zainteresowań kandydata, zakresu posiadanej wiedzy o Straży Granicznej oraz motywacji do podjęcia służby;

3) sprawdzenia w ewidencjach, rejestrach i kartotekach prawdziwości danych zawartych w kwestionariuszu osobowym, o którym mowa w § 8 ust. 1 pkt 1;

4) przeprowadzenia testów psychologicznych określających predyspozycje intelektualne i osobowościowe kandydata;

5) przeprowadzenia badań psychofizjologicznych;

6) przeprowadzenia odpowiedniego postępowania sprawdzającego w zakresie dostępu do informacji stanowiących tajemnicę służbową i państwową w stosunku do kandydata zgodnie z przepisami ustawy z dnia 22 stycznia 1999 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. z 2005 r. Nr 196, poz. 1631).

2. Czynności, o których mowa w ust. 1 pkt 1, 3, 4 i 6, dokonuje komórka kadrowa. Przełożony właściwy w sprawach postępowania może zwrócić się o przeprowadzenie czynności, o których mowa w ust. 1 pkt 3, 4 i 6, do kierownika innej jednostki organizacyjnej Straży Granicznej.

3. Badania psychofizjologiczne przeprowadza jednostka organizacyjna Komendy Głównej Straży Granicznej właściwa w sprawach osobowych.

4. Wstępną rozmowę kwalifikacyjną, o której mowa w ust. 1 pkt 2, przeprowadza zespół wyznaczany przez przełożonego właściwego w sprawach postępowania.

5. Pierwszy etap postępowania kończy się oceną kandydata i wystawieniem opinii w przedmiocie jego dopuszczenia do drugiego etapu postępowania. O dopuszczeniu kandydata do drugiego etapu postępowania komórka kadrowa informuje kandydata na piśmie, podając także termin i miejsce przeprowadzania drugiego etapu postępowania, o ile nie zachodzi przesłanka, o której mowa w § 3 ust. 2.

§ 10.
1. Drugi etap postępowania przeprowadza powoływana przez Komendanta Głównego Straży Granicznej komisja kwalifikacyjna, zwana dalej „komisją”.

2. Powołując komisję, określa się okres jej działania, każdorazowo nie dłużej niż na jeden rok.

3. W skład komisji wchodzi: przewodniczący komisji, co najmniej jeden zastępca przewodniczącego komisji, sekretarz komisji i co najmniej 10 członków. W skład komisji wyznacza się przedstawicieli Komendy Głównej Straży Granicznej i ośrodków szkolenia Straży Granicznej. Członkiem komisji nie może być ten sam funkcjonariusz przez kolejne dwa lata z rzędu.

4. W zależności od potrzeb, poszczególne czynności komisji mogą być przeprowadzane przez zespoły wyłonione ze składu komisji przez przewodniczącego komisji.

5. Zastępca przewodniczącego komisji wykonuje zadania przewodniczącego komisji w razie jego nieobecności.

6. Regulamin prac komisji określa Komendant Główny Straży Granicznej.

§ 11.
Drugi etap postępowania składa się z:

1) testów pisemnych obejmujących:

a) test z wiedzy ogólnej,

b) test ze znajomości języka obcego;

2) testu sprawności fizycznej;

3) rozmowy kwalifikacyjnej.

§ 12.

1. Test z wiedzy ogólnej obejmuje problematykę dotyczącą:

1) historii Polski i historii powszechnej;

2) aktualnej sytuacji politycznej, gospodarczej i społecznej w Polsce i na świecie;

3) podstawowych zagadnień prawa konstytucyjnego, administracyjnego, karnego i międzynarodowego publicznego;

4) wybranych zagadnień dotyczących funkcjonowania administracji oraz bezpieczeństwa i porządku publicznego.

2. Test z wiedzy ogólnej składa się z 35 pytań i trwa 40 minut.

§ 13.

1. Test z języka obcego składa się z zadań polegających na:

1) czytaniu tekstu i na jego podstawie udzielaniu odpowiedzi na zadane pytania;

2) uzupełnianiu pojedynczych zdań jednym z podanych wyrazów;

3) tworzeniu kilkuzdaniowych wypowiedzi na zadane tematy;

4) znalezieniu błędu w podanych zdaniach;

5) uzupełnieniu tekstu wyrazami wybranymi z podanej grupy wyrazów.

2. Testy z języka obcego obejmują zakres wiedzy wymagany do egzaminu maturalnego z tego języka na poziomie podstawowym.

3. Wyboru języków obcych, z których znajomości przeprowadzane są testy, dokonuje Komendant Główny Straży Granicznej w zależności od istniejących potrzeb służbowych.

4. Test z języka obcego składa się z 60 pytań i trwa 70 minut.

§ 14.

Tabele punktacji testów z wiedzy ogólnej oraz ze znajomości języków obcych stanowią załącznik nr 4 do rozporządzenia.

§ 15.

1. Testy pisemne przeprowadza się z zachowaniem zasady anonimowości, w warunkach umożliwiających kandydatom samodzielną pracę, pod nadzorem co najmniej trzech członków komisji.

2. Przed rozpoczęciem testów pisemnych kandydat losuje numer kodowy. Numerem kodowym oznacza się arkusze odpowiedzi wypełniane przez kandydata.

3. W przypadku gdy ocena udzielonych odpowiedzi jest dokonywana za pomocą urządzenia technicznego, dopuszcza się losowanie przez kandydata arkusza odpowiedzi, o którym mowa w § 16 ust. 2, wraz z naniesionym na nim numerem kodowym.

4. Rozkodowanie arkuszy odpowiedzi następuje po ich sprawdzeniu. Rozkodowania dokonują członkowie komisji, którzy nie uczestniczyli w przeprowadzaniu testów pisemnych i sprawdzaniu arkuszy odpowiedzi.

§ 16.

1. Przed rozpoczęciem testu pisemnego przewodniczący komisji lub wyznaczona przez niego osoba wchodząca w skład komisji informuje kandydatów o warunkach organizacyjnych przeprowadzanego testu, zasadach dokonywania oceny udzielonych odpowiedzi i trybie wnoszenia zastrzeżeń do wyników testu oraz jego przebiegu.

2. Kandydat otrzymuje materiały i arkusze odpowiedzi opatrzone pieczęcią ośrodka szkolenia Straży Granicznej, w którym jest przeprowadzany drugi etap postępowania. Uwzględnia się jedynie odpowiedzi udzielane na arkuszach opatrzonych pieczęcią ośrodka szkolenia Straży Granicznej.

3. W czasie testu jest zabronione korzystanie z materiałów pomocniczych innych niż dostarczone przez komisję oraz porozumiewanie się z innymi osobami, z wyjątkiem członków komisji.

4. Kandydat, który w czasie testu pisemnego posługuje się materiałami innymi niż dostarczone przez komisję, porozumiewający się z innymi osobami lub zakłócający przebieg testu jest wykluczany z postępowania.

5. Opuszczenie przez kandydata pomieszczenia, w którym jest przeprowadzany test pisemny, stanowi zakończenie jego udziału w tym teście. Przed opuszczeniem pomieszczenia kandydat zwraca otrzymane od komisji materiały.

6. W czasie testu przewodniczący komisji lub upoważniony przez niego członek komisji może, w wyjątkowych przypadkach uzasadnionych stanem zdrowia kandydata, wyrazić zgodę na opuszczenie przez niego pomieszczenia, w którym jest przeprowadzany test pisemny. Na czas swojej nieobecności kandydat przekazuje członkowi komisji otrzymane materiały. Jeżeli kandydat nie powróci do pomieszczenia, w którym jest przeprowadzany test w czasie jego trwania, uznaje się, że zakończył on test pisemny z chwilą upływu określonego dla tego testu czasu jego prowadzenia.

7. Kandydat może zgłosić do każdej osoby wchodzącej w skład komisji zastrzeżenie do przebiegu testu w trakcie jego trwania.

8. Wyniki poszczególnych testów są podawane do wiadomości kandydatów poprzez umieszczenie w miejscu powszechnie dostępnym w ośrodku szkolenia, w którym jest prowadzony drugi etap postępowania.

§ 17.

1. Warunkiem przystąpienia do testu sprawności fizycznej, o którym mowa w § 11 pkt 2, jest uzyskanie przez kandydata pozytywnej opinii lekarskiej o dopuszczeniu do udziału w teście w danym dniu.

2. Zasady przeprowadzania i oceny wyników testu sprawności fizycznej kandydatów określa załącznik nr 5 do rozporządzenia.

3. Warunkiem wystawienia pozytywnej oceny z testu sprawności fizycznej jest uzyskanie co najmniej oceny dostatecznej z każdego ćwiczenia objętego testem. Przepis § 16 ust. 7 stosuje się odpowiednio.

4. Opinię lekarską, o której mowa w ust. 1, oraz uzyskane przez kandydata wyniki i oceny z testu sprawności fizycznej wpisuje się do karty sprawności fizycznej kandydata, której wzór stanowi załącznik nr 6 do rozporządzenia. Kartę sprawności fizycznej kandydata dołącza się do karty kwalifikacyjnej kandydata.

§ 18.

1. Celem rozmowy kwalifikacyjnej, o której mowa w § 11 pkt 3, jest zweryfikowanie ocen i rozszerzenie ustaleń o kandydacie dokonanych podczas wstępnej rozmowy kwalifikacyjnej przeprowadzonej w pierwszym etapie postępowania, ze szczególnym uwzględnieniem motywów podjęcia służby przez kandydata oraz jego gotowości poddania się szczególnej dyscyplinie służbowej. Komisja przeprowadza rozmowę po zapoznaniu się z informacjami o kandydacie i uzyskanymi przez niego ocenami podczas pierwszego etapu postępowania.

2. Przy wystawianiu oceny z rozmowy kwalifikacyjnej uwzględnia się również:

1) poziom lub kierunek wykształcenia, o ile świadczy on o posiadaniu kwalifikacji szczególnie przydatnych do służby w Straży Granicznej;

2) liczbę i stopień znajomości języków obcych;

3) posiadanie uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych;

4) inne preferencje, jeżeli zostały podane w ogłoszeniu, o którym mowa w § 5 ust. 2.

3. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej przepis § 16 ust. 7 stosuje się odpowiednio.

§ 19.

Nieprzystąpienie albo uzyskanie przez kandydata 0 punktów z któregokolwiek z testów przeprowadzanych w drugim etapie postępowania lub z rozmowy kwalifikacyjnej skutkuje stwierdzeniem braku przydatności kandydata do służby.

§ 20.

1. Po zakończeniu czynności, o których mowa w § 11, komisja sporządza oddzielnie dla każdej jednostki organizacyjnej Straży Granicznej listę wyników uzyskanych przez kandydatów w postępowaniu, w kolejności uzyskanych ogólnych ocen punktowych od oceny najwyższej do najniższej.

2. Listę podaje się kandydatom do wiadomości poprzez jej umieszczenie przez okres 7 dni w miejscu powszechnie dostępnym w ośrodku szkolenia, w którym prowadzony jest drugi etap postępowania, oraz w siedzibie jednostki organizacyjnej Straży Granicznej, w której kandydaci złożyli prośbę o przyjęcie do służby.

3. Kandydat może wnieść do przewodniczącego komisji pisemne zastrzeżenie do przebiegu czynności drugiego etapu postępowania lub do wyników uzyskanych w tym etapie, w terminie 7 dni od dnia podania ich do wiadomości.

4. Przewodniczący komisji rozpatruje zastrzeżenie kandydata w terminie 3 dni od dnia otrzymania zastrzeżenia. O sposobie rozpatrzenia informuje kandydata pisemnie.

5. Zakończenie drugiego etapu postępowania następuje po upływie terminów przewidzianych na wniesienie i rozpatrzenie zastrzeżeń.

§ 21.

Negatywne wyniki albo niepoddanie się badaniom lub czynnościom, o których mowa w § 9 ust. 1, wystawienie opinii o niedopuszczeniu kandydata do drugiego etapu postępowania, uzyskanie mniej niż 12 punktów z drugiego etapu postępowania, a także nieuzyskanie orzeczenia o zdolności fizycznej i psychicznej do służby powodują odstąpienie od dalszego postępowania.

§ 22.

Kandydata zawiadamia się pisemnie o zakończeniu postępowania i o jego wyniku. Przepis stosuje się odpowiednio także w przypadku odmowy poddania kandydata postępowaniu oraz odstąpienia od prowadzenia postępowania.

§ 23.

Przed rozpoczęciem rozmów kwalifikacyjnych, badań i testów, o których mowa w § 9 ust. 1 i § 11, kandydat okazuje, na żądanie, dokument potwierdzający jego tożsamość.

§ 24.

Do służby w Straży Granicznej przyjmuje się kandydatów zgodnie z kolejnością na listach, o których mowa w § 20 ust. 1, z uwzględnieniem kwalifikacji kandydata, wolnych etatów i aktualnych potrzeb służbowych jednostki organizacyjnej Straży Granicznej, w której kandydat ma pełnić służbę.

§ 25.

W stosunku do poborowego ubiegającego się o skierowanie do służby kandydackiej w Straży Granicznej ustalenie, czy spełnia on określone w ustawie warunki do pełnienia służby w zakresie posiadanego obywatelstwa, wykształcenia i nieposzlakowanej opinii, niekaralności oraz gotowości podporządkowania się szczególnej dyscyplinie służbowej, a także określenie jego predyspozycji i przydatności do służby obejmuje czynności, o których mowa w § 8 i 9, oraz przeprowadzenie w jednostce organizacyjnej Straży Granicznej, w której o skierowanie do służby się ubiega, testu sprawności fizycznej na zasadach określonych w § 17.

§ 26.

Do postępowań wszczętych i niezakończonych przed dniem wejścia w życie rozporządzenia stosuje się przepisy dotychczasowe, nie dłużej jednak niż trzy miesiące od dnia wejścia w życie rozporządzenia.

§ 27.

Traci moc rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 16 maja 2002 r. w sprawie szczegółowego trybu prowadzenia postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do osób ubiegających się o przyjęcie do służby w Straży Granicznej (Dz. U. Nr 73, poz. 673 i Nr 120, poz. 1030 oraz z 2003 r. Nr 99, poz. 915).

§ 28.

[1] Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji: L. Dorn

 

 

1) Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji kieruje działem administracji rządowej – sprawy wewnętrzne, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 3 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 31 października 2005 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji (Dz. U. Nr 220, poz. 1897).

Załącznik 1. [WYKAZ KWALIFIKACJI I UMIEJĘTNOŚCI ZAWODOWYCH, KTÓRYCH POSIADANIE UMOŻLIWIA ZWOLNIENIE KANDYDATA Z DRUGIEGO ETAPU POSTĘPOWANIA]

Załączniki do rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych
i Administracji z dnia 10 lutego 2006 r. (poz. 175)

Załącznik nr 1

WYKAZ KWALIFIKACJI I UMIEJĘTNOŚCI ZAWODOWYCH, KTÓRYCH POSIADANIE UMOŻLIWIA ZWOLNIENIE KANDYDATA Z DRUGIEGO ETAPU POSTĘPOWANIA

Wyświetl załącznik

Załącznik 2.

Załącznik nr 2

Wyświetl załącznik

Załącznik 3.

Załącznik nr 3

Wyświetl załącznik

Załącznik 4. [TABELE PUNKTACJI TESTÓW Z WIEDZY OGÓLNEJ I ZNAJOMOŚCI JĘZYKA OBCEGO W DRUGIM ETAPIE POSTĘPOWANIA KWALIFIKACYJNEGO]

Załącznik nr 4

TABELE PUNKTACJI TESTÓW Z WIEDZY OGÓLNEJ I ZNAJOMOŚCI JĘZYKA OBCEGO W DRUGIM ETAPIE POSTĘPOWANIA KWALIFIKACYJNEGO

Wyświetl załącznik

Załącznik 5. [ZASADY PRZEPROWADZANIA I OCENY TESTU SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ KANDYDATÓW DO SŁUŻBY W STRAŻY GRANICZNEJ]

Załącznik nr 5

ZASADY PRZEPROWADZANIA I OCENY TESTU SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ KANDYDATÓW DO SŁUŻBY W STRAŻY GRANICZNEJ

Wyświetl załącznik

Załącznik 6.

Załącznik nr 6

Wyświetl załącznik

[1] Rozporządzenie wchodzi w życie 15 lutego 2006 r.

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2006-02-15
  • Data wejścia w życie: 2006-02-15
  • Data obowiązywania: 2023-10-01
  • Dokument traci ważność: 2025-01-22
Jest zmieniany przez:
Brak zmienianych dokumentów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA