REKLAMA
Dziennik Ustaw - rok 2004 nr 128 poz. 1343
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ
z dnia 12 maja 2004 r.
w sprawie nadawania oraz unieważniania przydziałów mobilizacyjnych żołnierzom zawodowym i żołnierzom pełniącym służbę kandydacką
Na podstawie art. 138 ust. 7 ustawy z dnia 11 września 2003 r. o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych (Dz. U. Nr 179, poz. 1750 oraz z 2004 r. Nr 116, poz. 1203) zarządza się, co następuje:
1) spełniają wymagane kwalifikacje określone dla stanowiska służbowego, na jakim żołnierz będzie pełnić służbę w razie ogłoszenia mobilizacji, ogłoszenia stanu wojennego i w czasie wojny;
2) posiadają zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia służby na stanowisku służbowym;
3) uzyskali pozytywną okresową opinię służbową z wykonywania obowiązków na stanowisku zajmowanym w czasie pokoju;
4) posiadają stopień wojskowy nie wyższy niż stopień wojskowy odpowiadający stopniowi etatowemu stanowiska służbowego, na jakim żołnierz będzie pełnić służbę w razie ogłoszenia mobilizacji, ogłoszenia stanu wojennego i w czasie wojny.
2. Przydziałów mobilizacyjnych nie nadaje się żołnierzom zawodowym:
1) pełniącym służbę poza granicami państwa, z wyjątkiem żołnierzy skierowanych do pełnienia służby w strukturach wojskowych Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego lub Unii Europejskiej, których stanowiska występują w etacie czasu „W”;
2) w stosunku do których orzeczono karę usunięcia z zawodowej służby wojskowej, do czasu jej uprawomocnienia się;
3) zawieszonym w czynnościach służbowych;
4) tymczasowo aresztowanym.
1) stopień wojskowy, imię i nazwisko, imię ojca;
2) datę urodzenia;
3) aktualny przydział służbowy, w tym stanowisko służbowe, komórkę organizacyjną, jednostkę wojskową i numer etatu;
4) przydział mobilizacyjny, w tym stanowisko służbowe, komórkę organizacyjną, jednostkę wojskową i numer etatu;
5) jednostkę organizacyjną istniejącą w czasie pokoju, która podczas mobilizacji uzupełnia się albo przeformowuje według etatu czasu wojennego lub której powierzono zadania związane z mobilizacyjnym rozwinięciem innej jednostki wojskowej, w której żołnierz będzie pełnić służbę w razie ogłoszenia mobilizacji, ogłoszenia stanu wojennego i w czasie wojny, zwaną dalej „jednostką wojskową mobilizującą”, oraz jej miejsce stałej dyslokacji.
2. Rozkaz personalno-mobilizacyjny, o którym mowa w ust. 1, sporządza się w jednym egzemplarzu, zbiorowo lub indywidualnie dla danego żołnierza zawodowego i żołnierza pełniącego służbę kandydacką.
3. Żołnierza zawodowego i żołnierza pełniącego służbę kandydacką zapoznaje z treścią rozkazu personalno-mobilizacyjnego bezpośredni przełożony.
4. Żołnierz zawodowy i żołnierz pełniący służbę kandydacką potwierdza zapoznanie się z treścią rozkazu personalno-mobilizacyjnego własnoręcznym podpisem.
5. Wyciąg z rozkazu personalno-mobilizacyjnego doręcza się dowódcy jednostki wojskowej, w której żołnierz zawodowy i żołnierz pełniący służbę kandydacką pełni służbę wojskową w czasie pokoju, oraz dowódcy jednostki wojskowej mobilizującej.
1) na stanowisko służbowe w jednostce wojskowej innej niż ta, w której pełni służbę w czasie pokoju, albo
2) na inne stanowisko służbowe w tej samej jednostce wojskowej.
2. Żołnierzom zawodowym, którym nie nadano przydziału mobilizacyjnego na stanowiska, o których mowa w ust. 1, nadaje się przydział mobilizacyjny na stanowiska służbowe w pododdziale uzupełnienia kadrowego.
2. Dowódca jednostki wojskowej, wraz z wykazem stanowisk służbowych, o którym mowa w ust. 1, sporządza i przesyła wnioski o nadanie przydziału mobilizacyjnego, o którym mowa w § 6 ust. 1 pkt 2, oraz wykaz żołnierzy, którzy nie posiadają przydziału mobilizacyjnego.
3. Wykazy oraz wnioski, o których mowa w ust. 2, dowódca jednostki wojskowej przesyła niezwłocznie po wystąpieniu okoliczności powodujących potrzebę nadania przydziału mobilizacyjnego żołnierzowi.
1) śmierci;
2) wyznaczenia na inne stanowisko służbowe;
3) zmian organizacyjno-dyslokacyjnych lub rozformowania jednostki wojskowej;
4) zwolnienia z zawodowej służby wojskowej i przeniesienia do rezerwy lub w stan spoczynku;
5) zwolnienia ze służby kandydackiej;
6) utraty kwalifikacji wymaganych na stanowisku służbowym;
7) orzeczenia wojskowej komisji lekarskiej o niezdolności do pełnienia służby na danym stanowisku służbowym;
8) wyznaczenia do pełnienia zawodowej służby wojskowej poza granicami państwa;
9) zwolnienia żołnierza zawodowego ze stanowiska służbowego zajmowanego w strukturach wojskowych Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego lub Unii Europejskiej, które występowało w etacie czasu „W”.
2. Wniosek o unieważnienie przydziału mobilizacyjnego składa dowódca jednostki wojskowej do przełożonego uprawnionego do wydawania rozkazu personalno-mobilizacyjnego, unieważniającego nadany przydział mobilizacyjny żołnierzowi zawodowemu i żołnierzowi pełniącemu służbę kandydacką, niezwłocznie po wystąpieniu okoliczności, o których mowa w ust. 1.
3. Unieważnienia przydziału mobilizacyjnego żołnierzowi zawodowemu i żołnierzowi pełniącemu służbę kandydacką dokonuje w czasie pokoju właściwy organ, o którym mowa w art. 44 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 11 września 2003 r. o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych, w formie rozkazu personalno-mobilizacyjnego.
Minister Obrony Narodowej: J. Szmajdziński
- Data ogłoszenia: 2004-06-04
- Data wejścia w życie: 2004-07-01
- Data obowiązywania: 2014-01-01
- Dokument traci ważność: 2014-12-08
- ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ z dnia 9 listopada 2010 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie nadawania oraz unieważniania przydziałów mobilizacyjnych żołnierzom zawodowym i żołnierzom pełniącym służbę kandydacką
- ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ z dnia 27 listopada 2013 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie nadawania oraz unieważniania przydziałów mobilizacyjnych żołnierzom zawodowym i żołnierzom pełniącym służbę kandydacką
REKLAMA