REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw - rok 2000 nr 73 poz. 854

ROZPORZĄDZENIE KRAJOWEJ RADY RADIOFONII l TELEWIZJI

z dnia 31 sierpnia 2000 r.

w sprawie trybu postępowania dotyczącego podziału czasu nieodpłatnego rozpowszechniania audycji wyborczych, zakresu rejestracji, sposobu przygotowania i emisji tych audycji oraz sposobu upowszechniania informacji o terminach emisji audycji wyborczych w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 83 ust. 4 ustawy z dnia 27 września 1990 r. o wyborze Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2000 r. Nr 47, poz. 544) zarządza się, co następuje:

§ 1.
Audycje wyborcze przygotowywane przez komitety wyborcze są nieodpłatnie rozpowszechniane w ogólnokrajowych programach „Telewizji Polskiej – Spółka Akcyjna” i „Polskiego Radia – Spółka Akcyjna”, zwanych dalej „Telewizją Polską” i „Polskim Radiem”, w okresie od 15 dnia przed dniem głosowania do dnia zakończenia kampanii wyborczej.
§ 2.
Przez zarządy spółek rozumie się odpowiedni organ Telewizji Polskiej oraz Polskiego Radia.
§ 3.
Każdemu komitetowi wyborczemu zarejestrowanego kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przysługuje równy czas antenowy.
§ 4.
1. Audycje wyborcze są nieodpłatnie rozpowszechniane w specjalnych blokach audycji wyborczych.

2. Czas antenowy nie wykorzystany w jednym bloku audycji wyborczych z przyczyn leżących po stronie komitetu wyborczego nie może być rekompensowany wydłużeniem czasu antenowego w innych blokach.

§ 5.
1. Pełnomocnicy komitetów wyborczych przedstawiają zarządom spółek, nie później niż 22 dni przed dniem głosowania, wnioski o przydzielenie nieodpłatnego czasu antenowego.

2. Wnioski, o których mowa w ust. 1, powinny zawierać:

1) nazwę komitetu wyborczego oraz adres jego siedziby,

2) imię i nazwisko kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej,

3) imię i nazwisko oraz adres zamieszkania pełnomocnika komitetu wyborczego,

4) kopię sporządzonego przez Państwową Komisję Wyborczą protokołu rejestracji kandydata na Prezydenta.

§ 6.
Po rozpatrzeniu wniosków pełnomocników komitetów wyborczych, nie później niż 19 dni przed dniem głosowania, zarządy spółek dokonują ustaleń i informują na piśmie pełnomocników o:

1) przysługującym czasie antenowym,

2) terminach i czasie rejestracji audycji wyborczych,

3) warunkach technicznych, jakim powinny odpowiadać materiały audycji wyborczych przygotowanych samodzielnie przez komitety wyborcze.

§ 7.
1. Rejestracja i emisja audycji wyborczych dokonywana jest na koszt Telewizji Polskiej i Polskiego Radia.

2. W przypadku radia rejestracja i emisja obejmuje:

1) nieodpłatne przegranie na antenową taśmę radiową audycji wyborczej dostarczonej przez komitet wyborczy na kasecie DAT lub kasecie analogowej,

2) nieodpłatne udostępnienie studia wraz z realizatorem w celu nagrania audycji wyborczej na czas nie dłuższy niż trzykrotność czasu audycji wyborczej.

3. W przypadku telewizji:

1) przez rejestrację rozumie się: zapis na nośniku Beta Cam audycji emitowanych ze studia Telewizji Polskiej bądź zapis audycji przygotowanych przez komitet wyborczy, dostarczony do Telewizji Polskiej na nośniku Beta Cam, i emitowanych z Zespołu Emisyjnego,

2) nieodpłatne udostępnienie studia celem rejestracji nagrania audycji wyborczej obejmuje czas nie dłuższy niż trzykrotność czasu audycji wyborczej.

§ 8.
1. Telewizja Polska i Polskie Radio udostępniają studia i urządzenia techniczne w celu przygotowania nieodpłatnych audycji wyborczych przez komitety wyborcze.

2. Wniosek o udostępnienie studia i urządzeń technicznych składany jest przez pełnomocnika do dyrektora właściwego programu nie później niż 24 godziny przed rejestracją audycji wyborczej.

§ 9.
Materiały audycji wyborczych przygotowywanych samodzielnie przez komitety wyborcze są dostarczane do Telewizji Polskiej i Polskiego Radia najpóźniej na 24 godziny przed rozpowszechnieniem.
§ 10.
1. Telewizja Polska i Polskie Radio ogłaszają, co najmniej dwukrotnie w swoich audycjach informacyjnych, harmonogram rozpowszechniania bloków audycji wyborczych i codziennie informują o terminach rozpowszechniania takich audycji.

2. Informacje dotyczące rozpowszechniania bloków audycji wyborczych przekazuje się również prasie drukowanej, zgodnie z przyjętymi zasadami informowania o treści programu.

§ 11.
1. W przypadku ponownego głosowania na Prezydenta przepisy niniejszego rozporządzenia stosuje się odpowiednio, z zastrzeżeniem ust. 2.

2. Podział czasu na audycje wyborcze następuje na wnioski pełnomocników uprawnionych komitetów wyborczych, złożone Telewizji Polskiej i Polskiemu Radiu w ciągu 24 godzin od podania do wiadomości publicznej obwieszczenia Państwowej Komisji Wyborczej o wynikach głosowania.

§ 12.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji: J. Braun

REKLAMA

Dziennik Ustaw

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA