REKLAMA
Dziennik Ustaw - rok 2000 nr 70 poz. 826
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI
z dnia 8 sierpnia 2000 r.
w sprawie zasad i trybu powierzania mienia funkcjonariuszom Służby Więziennej.
Na podstawie art. 10 ust. 3 ustawy z dnia 7 maja 1999 r. o odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej i Urzędu Ochrony Państwa (Dz. U. Nr 53, poz. 548) zarządza się, co następuje:
2. Powierzenie mienia, o którym mowa w ust. 1, następuje na podstawie decyzji kierownika jednostki organizacyjnej Służby Więziennej, będącego dysponentem tego mienia, zwanego dalej „kierownikiem jednostki", za pokwitowaniem, w sposób ustalony w odrębnych przepisach.
3. Kierownik jednostki ustala zasady zwrotu i wyliczenia się z tego mienia oraz powiadamia pisemnie funkcjonariusza o zaistnieniu okoliczności uzasadniających ponoszenie przez niego odpowiedzialności za powierzone mienie.
4. W pokwitowaniu wyszczególnia się rodzaj, ilość, stan oraz w miarę potrzeby indywidualne cechy powierzonego funkcjonariuszowi mienia.
5. Funkcjonariusz, któremu powierzono mienie, jest obowiązany zwrócić je w określonym przez kierownika jednostki czasie i w należytym stanie albo wyliczyć się ze sposobu zużycia lub wydania tego mienia.
2. Funkcjonariuszowi przysługuje prawo wglądu w księgi rachunkowe w zakresie dotyczącym rozliczania powierzonego mu mienia, o którym mowa w ust. 1.
2. Jeżeli funkcjonariusz nie bierze udziału w przeprowadzeniu inwentaryzacji i nie upoważnił osoby, o której mowa w ust. 1, kierownik jednostki zarządza przeprowadzenie inwentaryzacji przez komisję w składzie co najmniej trzyosobowym. W takim przypadku zainteresowany funkcjonariusz nie może kwestionować wyników inwentaryzacji, chyba że w jej toku lub przy sporządzaniu protokołu z inwentaryzacji dopuszczono się czynu zabronionego przez ustawę.
Minister Sprawiedliwości: w z. J. Niedziela
- Data ogłoszenia: 2000-08-24
- Data wejścia w życie: 2000-09-08
- Data obowiązywania: 2000-09-08
REKLAMA
Dziennik Ustaw
REKLAMA
REKLAMA