REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw - rok 2000 nr 39 poz. 450

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW

z dnia 11 maja 2000 r.

w sprawie rodzaju i zakresu świadczeń socjalnych, które mogą być przyznane funkcjonariuszom celnym i członkom ich rodzin.

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 42 ustawy z dnia 24 lipca 1999 r. o Służbie Celnej (Dz. U. Nr 72, poz. 802 i Nr 110, poz. 1255) zarządza się, co następuje:

§ 1.
1. Funkcjonariuszowi celnemu, zwanemu dalej „funkcjonariuszem", który w związku z pełnieniem służby nabył w danym roku kalendarzowym prawo do urlopu wypoczynkowego, oraz małżonkowi funkcjonariusza, dzieciom własnym, dzieciom małżonka, dzieciom przysposobionym i dzieciom przyjętym na wychowanie, które:

1) nie ukończyły 18 lat, a w razie uczęszczania do szkoły - 24 lat albo 25 lat, jeżeli odbywają studia w szkole wyższej, a ukończenie 24 lat przypada na ostatni lub przedostatni rok studiów, albo

2) stały się osobami całkowicie niezdolnymi do wykonywania pracy przed osiągnięciem wieku określonego w pkt 1

– zwanymi dalej „członkami rodziny funkcjonariusza", przysługuje, na pisemny wniosek funkcjonariusza, raz w roku kalendarzowym, świadczenie w postaci dopłaty do wypoczynku.

2. Dopłata do wypoczynku przysługuje na każdą uprawnioną osobę w wysokości procentowej minimalnej stawki uposażenia zasadniczego według najniższej grupy uposażenia zasadniczego, obowiązującej w Służbie Celnej w dniu 1 stycznia roku kalendarzowego, w którym funkcjonariusz nabył prawo do urlopu wypoczynkowego:

1) za 2000 r.- 19,35%,

2) od 2001 r.- 32,85%.

3. Liczbę uprawnionych członków rodziny funkcjonariusza, na których przysługuje dopłata do wypoczynku, ustala się według stanu rodzinnego funkcjonariusza, istniejącego w dniu nabycia prawa do urlopu wypoczynkowego za dany rok kalendarzowy, chyba że stan ten dla funkcjonariusza jest korzystniejszy w dniu złożenia wniosku o wypłatę tego świadczenia, nie później jednak niż w ostatnim dniu służby pełnionej w danym roku kalendarzowym.

§ 2.
Funkcjonariuszowi i członkom rodziny funkcjonariusza przysługuje, raz w roku kalendarzowym, świadczenie w postaci przejazdu koleją w klasie drugiej pociągu osobowego lub pospiesznego na koszt urzędu, w którym funkcjonariusz pełni służbę, do jednej z wybranych przez siebie miejscowości w kraju i z powrotem.
§ 3.
1. Funkcjonariuszowi, którego warunki bytowe uległy znacznemu pogorszeniu wskutek zdarzeń losowych, kierownik urzędu, w którym funkcjonariusz pełni służbę, może przyznać zapomogę.

2. Zapomogę można przyznać również w związku ze śmiercią funkcjonariusza członkom rodziny funkcjonariusza.

3. Przy przyznawaniu zapomogi należy brać pod uwagę sytuację życiową, rodzinną i materialną funkcjonariusza oraz członków rodziny funkcjonariusza.

§ 4.
Kierownik urzędu, w ramach posiadanych środków na świadczenia socjalne, może przeznaczyć ich część na działalność kulturalno-oświatową i sportowo-rekreacyjną.
§ 5.
Funkcjonariuszowi i członkom rodziny funkcjonariusza mogą być przyznane świadczenia, o których mowa w § 1 ust. 1 i w § 2, jeżeli w roku kalendarzowym, za który są one przyznawane, nie skorzystali z takich świadczeń na podstawie odrębnych przepisów.
§ 6.
W razie zbiegu uprawnień do świadczeń, o których mowa w rozporządzeniu, z tytułu służby w Służbie Celnej obojga małżonków, osoby uprawnione mogą skorzystać ze świadczeń tylko z tytułu służby jednego z małżonków.
§ 7.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Prezes Rady Ministrów: J. Buzek

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2000-05-17
  • Data wejścia w życie: 2000-06-01
  • Data obowiązywania: 2000-06-01
  • Dokument traci ważność: 2010-03-20
Brak dokumentów zmieniających.
Brak zmienianych dokumentów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA