REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Akty ujednolicone - rok 2014 poz. 305

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA GOSPODARKI, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ1)

z dnia 10 kwietnia 2003 r.

w sprawie dokonywania rozliczeń kosztów badań niezbędnych do ustalenia zawartości alkoholu, środków odurzających lub substancji psychotropowych w organizmie

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 21 ust. 6 ustawy z dnia 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych (Dz. U. z 2009 r. Nr 167, poz. 1322, z późn. zm.) zarządza się, co następuje:

§ 1.
Rozporządzenie określa sposób dokonywania rozliczeń kosztów badań, na które został skierowany ubezpieczony przez płatnika składek w celu ustalenia zawartości alkoholu, środków odurzających lub substancji psychotropowych w organizmie w związku z uzasadnionym przypuszczeniem, że ubezpieczony znajdował się w chwili wypadku pod ich wpływem, tryb postępowania, rodzaje dokumentacji niezbędnej do tych rozliczeń oraz termin ich dokonania.
§ 2.
1. Rozliczenie kosztów badań ubezpieczonego niezbędnych do ustalenia zawartości alkoholu, środków odurzających lub substancji psychotropowych w organizmie, poniesionych przez płatnika składek następuje na podstawie jego wniosku złożonego w terenowej jednostce organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych właściwej ze względu na siedzibę płatnika składek. Wzór wniosku określa załącznik do rozporządzenia.

2. Wniosek składa się w przypadku negatywnego wyniku badania, o którym mowa w ust. 1, lub dodatniego wyniku badania, jeżeli ubezpieczony nie przyczynił się w znacznym stopniu do spowodowania wypadku.

§ 3.
1. Do wniosku należy dołączyć:

1) kserokopię lub odpis protokołu powypadkowego albo karty wypadku;

2) kserokopię wyników badań ubezpieczonego, na które ubezpieczony został skierowany przez płatnika składek;

3) oryginał dowodu stwierdzającego wysokość poniesionych kosztów badań.

2. Kserokopie dokumentów, o których mowa w ust. 1 pkt 1 i 2, powinny być poświadczone za zgodność z oryginałem przez płatnika składek.

§ 4.
1. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zwraca płatnikowi składek poniesione przez niego koszty badań nie później niż w terminie 30 dni od dnia otrzymania wniosku wraz z dokumentami.

2. W przypadku gdy wniosek lub dokumenty, o których mowa w § 3, dotknięte są brakami formalnymi lub merytorycznymi, Zakład Ubezpieczeń Społecznych dokonuje zwrotu kosztów badań nie później niż w terminie 30 dni od wyjaśnienia ostatniej wątpliwości.

3. Zakład Ubezpieczeń Społecznych dokonuje zwrotu kosztów badań na rachunek bankowy wskazany we wniosku przez płatnika składek.

§ 5.
Przepisy rozporządzenia stosuje się do rozliczania kosztów badań, na które ubezpieczony został skierowany po dniu 31 grudnia 2002 r.
§ 6.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

 

1) Obecnie działem administracji rządowej - zabezpieczenie społeczne kieruje Minister Pracy i Polityki Społecznej, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 listopada 2011 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Pracy i Polityki Społecznej (Dz. U. Nr 248, poz. 1485).

Załącznik 1. [WZÓR – WNIOSEK O ZWROT KOSZTÓW PONIESIONYCH W ZWIĄZKU ZE SKIEROWANIEM UBEZPIECZONEGO NA BADANIA NIEZBĘDNE DO USTALENIA ZAWARTOŚCI ALKOHOLU, ŚRODKÓW ODURZAJĄCYCH LUB SUBSTANCJI PSYCHOTROPOWYCH W ORGANIZMIE]

Załącznik do rozporządzenia Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej
z dnia 10 kwietnia 2003 r.

WZÓR – WNIOSEK O ZWROT KOSZTÓW PONIESIONYCH W ZWIĄZKU ZE SKIEROWANIEM UBEZPIECZONEGO NA BADANIA NIEZBĘDNE DO USTALENIA ZAWARTOŚCI ALKOHOLU, ŚRODKÓW ODURZAJĄCYCH LUB SUBSTANCJI PSYCHOTROPOWYCH W ORGANIZMIE

infoRgrafika

infoRgrafika

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2014-03-13
  • Data wejścia w życie: 2014-03-13
  • Data obowiązywania: 2014-03-13
Brak dokumentów zmieniających.
Brak zmienianych dokumentów.

REKLAMA

Akty ujednolicone

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA