REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Zima

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Odśnieżanie auta dostawczego lub ciężarowego - rusztowanie

Firma KRAUSE przedstawiła rusztowanie pomocne przy czyszczeniu i odśnieżaniu aut ciężarowych i dostawczych.

Przechowywanie opon - typowe błędy

Jak prawidłowo przechowywać opony? Co najgorzej wpływa na ich kondycję? Eksperci z serwisu Allegro.pl postanowili odpowiedzieć na te pytania.

Zasady ekojazdy zimą-obniż koszty, zwiększ bezpieczeństwo!

Ecodriving można stosować, i to z dużą skutecznością, także zimą. Okazuje się, że umiejętny styl jazdy o tej porze roku pozwala wyraźnie zredukować zużycie paliwa i poprawić jednocześnie bezpieczeństwo jazdy.

Uszczelnienie okien i drzwi przez zimą

Uszczelnienie okien i drzwi to zadania, których w żadnym wypadku nie powinniśmy zostawiać na ostatnią chwilę. Nieszczelne okna i drzwi mogą przyczynić się do dużych strat ciepła, a co za tym idzie wyższych rachunków za ogrzewanie.

REKLAMA

Zimowe porady dotyczące paliwa

Aby uniknąć problemu dotyczącego odpalania silnika zimą, warto wiedzieć co może unieruchomić nasz pojazd. Oto kilka zimowych porad od firmy Statoil.

Na którą oś założyć lepsze opony - na przednią czy tylną?

Lepsze opony zimowe na przedniej osi sprzyjają nadsterowności auta, z kolei lepsze na tylnej zwiększają podsterowność samochodu i wyraźnie wydłużają jego drogę hamowania. Co zatem zrobić w takiej sytuacji?

Felgi na zimę - co wybrać?

Niebawem nadejdzie zima. Dla niektórych kierowców jest to czas zakupu nie tylko opon zimowych, ale także nowych felg. Zatem jakie felgi najlepiej się sprawdzą?

Jak przygotować auto do zimy – wskazówki i porady

Zima to okres szczególnie wymagający dla konstrukcji samochodu. Warto zatem odpowiednio przygotować do niego pojazd. Jak przygotować auto do zimy?

REKLAMA

Zabezpieczenie antykorozyjne podwozia po zimie - krok po kroku

W jaki sposób solidnie zabezpieczyć auto przed niszczącym działaniem soli i wody? Przede wszystkim warto wykonać antykorozyjne zabezpieczenie jego podwozia. Pozwoli to wydłużyć żywotność pojazdu i zachować blachy pojazdu w dobrym stanie.

Najlepsze sposoby na zamarznięte szyby samochodowe

Normalnie zimowe zjawiska takie jak śnieg, mróz i niska temperatura nie sprzyjają szybkiemu ruszeniu auta z miejsca. Samochód skuty lodem i pokryty śniegiem wymaga czasochłonnych przygotowań do jazdy. Ekspert radzi, jak przyspieszyć i usprawnić wyjazd z domu, gdy na dworze szaleje zima?

Nieodśnieżony chodnik - kto poniesie konsekwencje?

Właściciele nieruchomości mają obowiązek odśnieżania chodnika, sprzątania błota pośniegowego i lodu. Jeśli doznaliśmy szkody materialnej lub uszczerbku na zdrowiu możemy się domagać odszkodowania od właściciela nieruchomości. Jak domagać się poniesienia konsekwencji od właściciela nieodśnieżonego chodnika?

Jak bezpiecznie jeździć w warunkach zimowych?

Na trudne zimowe warunki składają się: mróz, gołoledź, marznąca mżawka, śnieg, zaspy i śliska nawierzchnia. Prowadzenie auta w tak niesprzyjających warunkach wymaga od kierowcy wzmożonej uwagi i skupienia. Podpowiadamy, jak się przygotować do prowadzenia auta w tak trudnych warunkach?

Zimowy mandat - nie spodziewasz się, za co możesz dostać karę!

W okresie zimowym zmieniają się obowiązki i przyzwyczajenia zarówno kierowców, jak i kontrolujących ich Policjantów. Wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy, że nawet ich codzienne czynności przy aucie są zabronione i mogą skutkować otrzymaniem mandatu.

Opony z kolcami - kiedy można ich używać?

Opony z kolcami zostały dopuszczone do użytku w wielu europejskich krajach. Dlaczego w Polsce są zakazane? Co grozi za jazdę na tego typu ogumieniu?

Zamarzanie paliwa – jak uniknąć tego problemu? Czy można sobie z nim szybko poradzić?

Zamarzanie paliwa, zwłaszcza w autach z silnikiem Diesla, to częste zjawisko w okresie zimowych. Czy można skutecznie zaradzić temu problemowi?

Osłona silnika i skrzyni biegów -dlaczego warto je zamontować w samochodzie?

Osłona silnika jest dla przeciętnego kierowcy elementem, o którego istnieniu przekonuje się dopiero wtedy gdy ją uszkodzi. Czy faktycznie jest ona przydatna? Czy fabryczna jest wystarczająca dobra, czy może lepiej zaopatrzyć się w nią w wyspecjalizowanym warsztacie?

Eksploatacja silnika Diesla w zimie

Niskie temperatury powietrza wymuszają na właścicielach samochodów z silnikami Diesla szczególną dbałość o jednostki napędowe. Jak prawidłowo eksploatować silnik Diesla w zimie?

Chlapacze samochodowe - ich wady, zalety i alternatywne rozwiązania

Chlapacze samochodowe były niezwykle popularne w samochodach z lat 70-, 80- i początku 90-tych. Później ze względów estetycznych przestały być w nich wykorzystywane. Jakie są i wady i zalety? Czy istnieje dla nich jakaś alternatywa?

Technika jazdy zimą - jak poruszać się po śnieżnych drogach w górach?

Jazda po śliskiej nawierzchni to wyzwanie dla każdego kierowcy. Tym bardziej, gdy przyjdzie mu poruszać się po śliskiej nawierzchni, a droga pełna jest wzniesień i zjazdów. W poniższym poradniku radzimy, jak radzić sobie podjeżdżając pod gór, podczas zjazdów lub omijania przeszkody, gdy poruszamy się po śniegu.

Co zrobić, żeby choinka długo stała?

Co zrobić, żeby nasza choinka długo była świeża i przetrwała cały okres świąt, aż do Nowego Roku? Jest kilka sposobów, by przedłużyć trwałość choinki. Zobacz poradnik.

Ostatnie koszenie trawnika przed zimą

Ostatnie koszenie trawnika przed zimą jest ważną czynnością w pielęgnacji naszego ogrodu. Przeprowadzone we właściwym czasie koszenie zapewni zdrowy wzrost trawy. Przeczytaj, jak przeprowadzić ostanie koszenie trawnika przed zimą.

Odśnieżanie ogrodu – sposoby

Odśnieżanie ogrodu jest najpopularniejszym zabiegiem wykonywanym zimą w ogrodzie. Zalegający śnieg może zagrażać naszym roślinom oraz niszczyć nasz trawnik. Przeczytaj, jakie są sposoby odśnieżania ogrodu.

Jak przygotować ogród do zimy?

Odpowiednie przygotowanie ogrodu do zimy ochroni go przed uszkodzeniami. Wystarczą odpowiednie narzędzia oraz systematyczność. Przeczytaj, jak przygotować ogród do zimy.

Jak przygotować oczko wodne do zimy?

Listopad to ostatni moment, w którym powinniśmy podjąć działania, by zabezpieczyć rośliny w oczku wodnym przez przymrozkami. Przygotowania do zimy w ogrodzie najlepiej rozpocząć na tyle wcześnie, aby zdążyć przed pierwszym śniegiem. Niektóre gatunki roślin są odporna na działanie chłodu i mrozu, niestety większość z nich na pewno nie przetrwa zimy bez odpowiedniego zabezpieczenia. Zobacz, jak przygotować oczko wodne do zimy.

Uwaga na zimowy płyn do spryskiwaczy! Możesz nawet stracić wzrok

Każdy zimowy płyn do spryskiwaczy zawiera alkohol, który zabezpiecza przed zamarzaniem i wspomaga zmywanie brudu. Udział alkoholi wynosi dla płynów zimowych ok. 30-35%. Najczęściej producenci stosują do tego celu alkohol etylowy, rzadziej izopropylowy, ostatnio także metylowy.

Jak przygotować trawnik do zimy?

Przygotowanie trawnika na zimę jest jednym z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych, które należy wykonać w ogrodzie. Odpowiednie nawożenie, koszenie oraz usuwanie liści zapewni naszemu trawnikowi zdrowy wygląd. Przeczytaj, jak przygotować trawnik do zimy.

Jak przygotować system nawadniający do zimy?

System nawadniający należy odpowiednio zabezpieczyć na sezon zimowy. Silne przymrozki w połączeniu z wodą znajdująca się w poszczególnych jego elementach mogą doprowadzić do uszkodzeń całego systemu. Przeczytaj, jak przygotować system nawadniający do zimy.

Czym karmić wiewiórki?

Dokarmianie wiewiórek warto przeprowadzać zwłaszcza jesienią i zimą. W tym czasie te małe gryzonie potrzebują dodatkowego źródła pożywienia. Dlatego warto wiedzieć co mogą jeść. Przeczytaj, czym karmić wiewiórki.

Opony zimowe starczą na cały rok?

W polskim klimacie, ze względu na występowanie czterech pór roku, właściciele samochodów powinni posiadać dwa komplety opon - letnich i zimowych. Coraz częściej spotkać można auta, które cały rok poruszają się na oponach zimowych.

Negatywny wpływ soli na opony

Sól uważana za najtańszy środek skutecznie walczący z oblodzeniami na drogach, ma spory wpływ na stan opon w naszych pojazdach. Czym grozi jazda po zasolonych arteriach miast?

Końcoworoczna konserwacja auta

Zima to bardzo trudny okres dla auta, szczególnie w Polsce. Podpowiadamy jakie elementy eksploatacyjne aua sprawdzić przy okazji wymiany opon.

Jak dbać o kwiaty zimą?

W okresie zimowym nasze rośliny są narażone na niesprzyjające warunki. Niedobór światła słonecznego i suchość powietrza wywołana ogrzewaniem mogą być bardzo niekorzystne dla roślin doniczkowych. Pamiętając o tych trudnościach, powinniśmy otoczyć nasze rośliny szczególną opieką.

Dlaczego motocykl po zimie nie chce odpalić?

Gdy pojawiają się pierwsze cieplejsze dni, mamy ochotę w końcu dosiąść naszej maszyny. Niestety, problemy z odpaleniem motocykla po zimie są bardzo częste i wynikają przede wszystkim z zaniedbania. Jak sobie z nimi poradzić?

Obowiązek odśnieżania dachów obiektów budowlanych

Właściciel czy też zarządca nieruchomości powinien zadbać o bezpieczeństwo użytkowanych obiektów budowlanych, co wynika m. in. z obowiązku odśnieżania dachów. Śnieg i lód zalegający na dachach lub balkonach może stanowić zagrożenie dla ludzi mieszkających w budynkach.

Jak właściwie eksploatować akumulator?

Dobór akumulatora i jego prawidłowa obsługa to często nie lada wyzwanie dla właściciela auta. Czy uruchamianie samochodu „na kable” albo „na popych” to zawsze wina samego akumulatora a może jego złej eksploatacji?

Kajetanowicz i Baran, niepokonani na śniegu i lodzie.

Kompletna dominacja, Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran po mistrzowsku zdeklasyfikowali rywali w zimowym rajdzie Lotos. Nie pozostawili cienia wątpliwości, kto nadaje tempo i stawia poprzeczkę w tym rajdzie. Ta została natomiast zawieszona wysoko, bo zawodnicy w skali rajdu mieli stratę do prowadzących w wysokości 5 i więcej minut.

Łopata do śniegu – jaką wybrać?

Na wybór łopaty do śniegu zazwyczaj nie poświęcamy zbyt wiele czasu. A potem, gdy trzeba przystąpić do pracy okazuje się, że łopata jest niepraktyczna lub niewygodna i musimy kupić nową. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiednią łopatę do śniegu?

Szybkie i łatwe odśnieżanie – kosiarka i odśnieżarka w jednym

Intensywne opady śniegu powodują, że jesteśmy zmuszeni do odśnieżania podjazdów i dróg dojazdowych oraz chodników. Choć odśnieżanie nie jest czynnością ani łatwą, ani przyjemną, możemy sobie pomóc używając do odśnieżania specjalistycznego sprzętu. Zobacz, jak szybko i bez większego wysiłku można odśnieżyć otoczenie wokół domu.

Świece żarowe. Problemy i eksploatacja

Gdy temperatura spada mocno poniżej zera, właściciele samochodów z silnikami diesla, ze względu na właściwości spalanego w nich paliwa, są szczególnie narażeni na kłopoty z rozruchem swojego samochodu. Za utrudniony rozruch w takim przypadku mogą być odpowiedzialne niesprawne świece żarowe.

Zimowe zapachy w mieszkaniu

Zimowe zapachy w mieszkaniu uzyskamy w prosty sposób za pomocą świeczek. Wielu z nas zimowe zapachy w mieszkaniu kojarzą się ze świętami, dlatego chcemy jak najdłużej trwać w takiej atmosferze. Zapachy pieczonych jabłek w cynamonie i świątecznej babki poprawią nam humor na co dzień.

Świece żarowe: sprawdzenie stanu oraz wymiana

Świece żarowe ułatwiają rozruch silnika Diesla – na tym u większości z nas kończy się wiedza w tym temacie. Wraz ze znacznym spadkiem temperatury, wielu posiadaczy aut z silnikiem wysokoprężnym zaczyna mieć problem z uruchomieniem silnika. W poradniku przedstawiamy jak skontrolować stan świec żarowych oraz jak wymienić świece żarowe?

Projektowanie ogrodu zimą

Zima to okres, kiedy mamy czas aby pomyśleć o naszym ogrodzie. Jeśli dopiero zamierzamy stworzyć ogród wokół nowo postawionego domu, mamy możliwość zaprojektowania go od podstaw. Odpowiedni system nawadniania, dodatkowa gleba, zaplanowanie kupna konkretnych roślin – to podstawowe elementy związane z projektowaniem ogrodu. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę podczas projektowania ogrodu.

Ptaki zimujące w Polsce – czym je karmić?

Dokarmianie ptaków zimą powinno odbywać się z głową. Ptaków zimujących w Polsce jest wiele, zimą spotkać możemy: Jemiołuszkę, Sikorę bogatkę, Sójkę, Kosy, Kawki a także Puszczyki. Zobacz, co najchętniej jedzą poszczególne gatunki ptaków i jak je dokarmiać.

Przepisy na stokach w roku 2012

Od 1 stycznia 2012 roku w życie weszły nowe przepisy dotyczące korzystania ze stoków narciarskich. Regulacje dotyczą głównie jazdy po alkoholu i używaniu kasków przez dzieci.

Terminy ferii zimowych

Świąteczny odpoczynek i sylwestrowe szaleństwa już za nami. Wprawdzie zima w tym roku nie dopisuje tak, jakby niektórzy chcieli, to ośrodki narciarskie działają i mają się całkiem nieźle. W ramach naszego cyklu „Samochodem na narty” podajemy terminy tegorocznych ferii zimowych.

Zimowe kolory we wnętrzu

Zimowe kolory we wnętrzu są odpowiednie zarówno do uroczystej kolacji wigilijnej, jak i do świątecznego obiadu. W tworzeniu wnętrza w zimowych kolorach pomogą nam dekoracje, które swą barwą przypominają zimowe niebo – wciąż jasnobłękitne, choć zasnuwane z wolna przez napływające szare chmury.

Zimowa sypialnia

Zimowa sypialnia powinna być zaaranżowana w przemyślany sposób, by odpoczynek po szaroburym, zimowym dniu, był naprawdę udany. Do zaaranżowania zimowej sypialni przydadzą się świece, poduszki oraz ciekawe fototapety.

Trendy wnętrzarskie: zima 2012

Trendy wnętrzarskie zmieniają się z każdym sezonem. Jeśli chcemy być na bieżąco z wnętrzarskimi trendami na zimę 2012 roku nie musimy odwiedzać targów wnętrzarskich. Podpowiadamy jakie kolory i materiały będą modne w sezonie zima 2012.

Wybierasz się zimą za granicę? Sprawdź przepisy

Wybierając się zimą do innego kraju, sprawdź czy w danym kraju nie ma obowiązku jazdy na zimowych oponach. W przeciwnym wypadku możesz narazić się na wysoki mandat.

Automatyczna brama – najlepsza na zimę

Automatyczna brama ułatwi nam życie zimą. Choć ta pora roku ma niewątpliwie dużo zalet, ma też minusy, które łatwo możemy wyeliminować za pomocą coraz nowszych wynalazków techniki. Chyba każdy kierowca przeklinał pogodę, gdy zamarznięta brama wjazdowa odmawiała posłuszeństwa. Dzięki zautomatyzowanej bramie takie problemy odejdą w zapomnienie.

REKLAMA