REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Wyposażenie

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Kto może przeszukać auto przy rutynowej kontroli?

Jedną z najpopularniejszych nielegalnych rzeczy przewożonych w autach jest pirackie oprogramowanie zainstalowane w urządzeniach nawigacyjnych. Powodem tego stanu rzeczy jest fakt, że oryginalne oprogramowanie nawigacyjne jest często droższe od samego urządzenia GPS. Aktualizowanie nawigacji w oparciu o nielegalne programy mapowe jest zabronione przez prawo. Jednakże czy istnieje realne zagrożenie kontroli naszego urządzenia?

Skoda Superb Laurin & Klement teraz z silnikiem 2.0 TDI 140KM

Skoda Superb z najbardziej luksusowym i prestiżowym pakietem wyposażenia - Laurin & Klement. Teraz pakiet dostępny jest z nowym silnikiem 2.0 TDI CR DPF/140 KM

Co grozi za nielegalne oprogramowanie GPS?

Nawigacje satelitarne oparte o system GPS są bardzo popularnym elementem wyposażenia pojazdu, zarówno tego prywatnego, jak i firmowego. Aby móc korzystać z nawigacji nie wystarczy tylko odpowiedni sprzęt, potrzebne jest również oprogramowanie. Brak takiej licencji grozi nawet karą pozbawienia wolności.

Speed Camera od TomTom'a uchroni przed mandatem

Firma TomTom udostępniła właśnie aplikację Speed Camera na iPhone’a, która alarmuje kierowców o fotoradarach stacjonarnych i mobilnych. Aplikacja, wykorzystując informacje przekazywane przez największą europejską społeczność kierowców (1,6 mln użytkowników w 15 krajach), powiadamia użytkowników o ograniczeniach prędkości na trasie podróży.

REKLAMA

Speak & Go w nowych nawigacjach TomTom Via 130

Firma TomTom zaprezentowała ostatnio nawigację TomTom Via 130, wyposażoną w nową funkcję Speak & Go. Pozwala ona na zarządzanie urządzeniem za pośrednictwem komend głosowych, co umożliwia prowadzenie samochodu bez odrywania rąk od kierownicy i skupienie się na drodze.

6-calowy ekran w nawigacji TomTom Start 60

Od kilku dni jest już w sprzedaży TomTom Start 60 wyposażony w największy ekran spośród wszystkich przenośnych urządzeń nawigacyjnych firmy TomTom. Przejrzysty 6-calowy ekran, duże przyciski i menu umożliwiają komfortowe prowadzenie pojazdu, ułatwiając obsługę urządzenia i zwiększając bezpieczeństwo podróży.

Test Peugeot 308 GTI: Biały drapieżnik

Jest niepozorny i usypia czujność, a potem niespodziewanie uderza. Łatwo go zlekceważyć i najeść się wstydu. Ukryty drapieżnik pokazuje pozerom gdzie ich miejsce.

Toyota GT86: dane techniczne, cennik i wyposażenie

Toyota GT86 zadebiutuje za kilka miesięcy w polskich salonach dilerskich. Poniżej prezentujemy dane techniczne, cennik i wyposażenie modelu Toyota GT86.

REKLAMA

Nowe akcesoria motocyklowe zza oceanu

Wydaje się, że znakiem rozpoznawczym marki Kuryakyn jest chrom. Potwierdzają to kolejne nowości tego producenta - chromowane spoilery oraz podesty dla kierowcy lub pasażera. Od niedawna motocykliści mogą wybierać także pośród czarnych dodatków tego producenta - manetek oraz tempomatów.

Przygotowania do sezonu motocyklowego: jakie akcesoria wybrać?

Rozpoczął się właśnie kolejny sezon motocyklowy - aby był on lepszy niż poprzedni warto pomyśleć o dodatkowym wyposażeniu naszego jednośladu. Poniżej prezentujemy wybrane akcesoria poprawiające komfort oraz bezpieczeństwo jazdy.

Test Lancia Delta: trzeci bliźniak

Jest ich troje – Bravo, Giulietta i Delta. Łączy ich płyta podłogowa i w ogóle większość innych elementów, szczególnie tych, których na pierwszy rzut oka nie widać. Pochodzą z koncernu Fiat, a każdy celuje w inny segment klientów. Najwyżej mierzy Lancia.

Obowiązkowe wyposażenie skuterów

Skuter, lub inaczej motorower, to małolitrażowy jednoślad bardzo często używany przez młode osoby. Pojazd, który ma pojemność silnika nie większą niż 50cm3 a prędkość maksymalną ograniczoną do 45km/h jest dobrą alternatywą dla samochodu w zatłoczonym mieście.

Pierwsza jazda: Toyota Aygo 2012

Toyota zaprezentowała właśnie odświeżony model Aygo. Nowa oferta japońskiego producenta w segmencie A ma być teraz jeszcze lepiej dopasowana do potrzeb ich statystycznego klienta. Jakie zmiany wprowadzono w Toyocie Aygo i jak sprawdzają się one w praktyce?

Test Ford Fiesta 1.6 Sport: Spotkanie z borsukiem

Spokojnie, nie przejechaliśmy żadnego z nich. Nie będziemy także przedstawiać leśnych historii o ochronie zwierząt zagrożonych wyginięciem. Co zatem wspólnego ma Fiesta z borsukiem?

Obowiązkowe wyposażenie motocykla

Przepisy w Polsce dotyczące wyposażenia jednośladów nie są bardzo restrykcyjne. Warto jednak się z nimi zapoznać, aby na przykład w razie konfrontacji z policją wiedzieć, co może być nam zarzucone. W co według polskiego prawa musi być wyposażony motocykl?

Nowy Chevrolet Captiva: jakiego wybrać? Poradnik kupującego

Chevrolet Captiva jest dostępna w czterech wersjach silnikowych i czterech poziomach wyposażenia. W poradniku tym podpowiadamy, jaką wersję Chevroleta Captivy wybrać.

Bluetooth w samochodzie - czy wszystkie potrafią to samo?

Bluetooth w aucie to rozwiązanie, które coraz częściej stosują producenci, aby rozmowy telefoniczne wykonywane w trakcie jazdy były bardziej bezpieczne. Czy tego typu rozwiązania, poza bezprzewodową łącznością z telefonem, oferują coś więcej?

Porównanie nawigacji na komórkę

Dzięki szerokim możliwościom rozbudowy smartfony stają się powoli alternatywą dla tradycyjnych nawigacji samochodowych - wystarczy pobrać i zainstalować odpowiednie oprogramowanie, aby cieszyć się mobilną nawigacją w telefonie. Porównujemy dostępne aplikacje.

Nawigacja fabryczna, czy przenośna?

Zestaw nawigacji satelitarnej w przeciągu ostatnich kilku lat stał się bardzo pożądanym elementem wyposażenia auta. Służy nie tylko w czasie dłuższych wojaży, ale i do odnajdywania się w „miejskiej dżungli”.

Kia Rio: jaką wybrać? Poradnik kupującego

Kia Rio jest dostępna jako trzy- i pięciodrzwiowy hatchback, oraz czterodrzwiowy sedan. Do wyboru są także trzy silniki i trzy wersje wyposażeniowe. W poradniku tym podpowiadamy, jaką Kię Rio wybrać?

Audi A1 Sportback: systemy multimedialne

Audi A1 Sportback przynależy do prężnie rozwijającego się segmentu miejskich aut klasy premium. Ich producenci wychodzą ze słusznego założenia, że kupując auto segmentu B, nie musimy się godzić z brakiem wygód i luksusu. Na które z nich możemy liczyć w Audi A1 Sportback?

Test Renault Megane Coupe Monaco GP: Auto dla pewnych siebie

Renault Megane Coupe w wersji Monaco GP zostało przygotowane dla klientów, którzy uważają, że standardowe Megane Coupe jest zbyt popularne, a Megane RS za szybkie lub za drogie. W teście redakcyjnym sprawdziliśmy, ile sportowej tradycji Renault udało się spakować do kompaktowego Megane.

Dacia Duster: SUV dla niewymagających

Podstawowe zalety Dacii Duster to napęd na cztery koła oraz niska cena. Czy to wystarczy żeby zdecydować się na zakup takiego samochodu?

Nowy Peugeot 107: odnowiony mieszczuch

Nowy Peugeot 107 został upodobniony do modelu 208, dzięki czemu wygląda bardziej nowocześnie. Gama odświeżonego Peugeota 107 obejmuje teraz lepsze wyposażenie, dzięki czemu auto ma być bardziej praktyczne i oszczędne.

Test Opel Corsa OPC Line: w miejskim kamuflażu

Opel Corsa po faceliftingu, zwłaszcza z pakietem OPC Line, jednoznacznie zrywa z wizerunkiem poprawnego auta dla działkowiczów i przedstawicieli handlowych. Sprawdziliśmy, jak w dobie downsizingu radzi sobie wolnossący benzyniak o mocy 100 KM.

Jak działa system DNA w autach Alfa Romeo?

Auta z logo Alfa Romeo od wielu lat charakteryzuje oryginalny wygląd i sportowy charakter. W najnowszych modelach takich jak Giulietta czy MiTo instalowany jest system DNA, który umożliwia zmianę trybu pracy głównych mechanizmów auta. Jak działa DNA?

Chevrolet Camaro

Chevrolet Camaro jest jednym z najbardziej kultowych i rozpoznawalnych muscle carów, jakie kiedykolwiek powstały. Najlepszym dowodem na to jest obecność tego modelu w wielu dziedzinach kultury popularnej. Po wielu latach Chevrolet powrócił do korzeni, i stworzył Camaro inspirując się pierwszą generacją tego modelu. Auto swoją światową premierę miało w 2009 roku. Od października 2011 roku oferowane jest w polskich salonach sprzedaży.

Jak wybrać okulary słoneczne dla kierowcy?

Prowadząc samochód w słoneczny dzień w okularach przeciwsłonecznych ograniczamy ryzyko oślepienia przez promienie słoneczne. Przy wyborze okularów musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych cech.

Test Suzuki Jimny: quad z kabiną

Suzuki Jimny to doskonale znana leśnikom terenówka o wymiarach małego auta miejskiego. Niewygórowana cena, prosta konstrukcja auta i niskie koszty eksploatacji sprawiają, że Jimny to idealny pojazd rekreacyjny.

Fiat Doblo: jakiego wybrać? Poradnik kupującego

Fiat Doblo jest dostępny w jednej wersji nadwoziowej, sześciu wersjach silnikowych zasilanych benzyną, olejem napędowym i CNG, a także w pięciu wersjach wyposażenia. W poradniku tym podpowiadamy, jaką wersję Fiata Doblo wybrać.

Nowa Kia Soul: dane techniczne i wyposażenie

Kia Soul to czterodrzwiowy, pięcioosobowy hatchback z segmentu B, który na rynku konkuruje np. z Nissanem Juke. Auto przeszło właśnie facelifting. Poniżej prezentujemy dane techniczne i wyposażenie Kii Soul po faceliftingu.

Kia Optima: dane techniczne i wyposażenie

Kia Optima pojawi się w salonach sprzedaży na początku 2012 roku. W początkowym okresie auto będzie dostępne jedynie z silnikiem diesla, a po kilku miesiącach do oferty dołączy jednostka zasilana benzyną. Klienci będą wybierać z trzech wersji wyposażeniowych.

Test Ford C-Max: Van w rozmiarze mini

Minivany to lubiane, rodzinne auta – zachowują zewnętrzne rozmiary hatchbacka, ale wewnątrz możemy poczuć się już jak w limuzynie i na dodatek przewieźć sporo bagażu.

Limitowana Skoda Yeti Street

Skoda rozpoczęła sprzedaż limitowanej wersji swojego jedynego SUVa w ofercie – modelu Yeti. Auto można już zamawiać u dealerów.

Test Peugeot 308 SW: SWoboda konfiguracji

Francuzi już wielokrotnie udowodnili, że potrafią konstruować rodzinne vany na każdej płycie podłogowej. Peugeoty z oznaczeniem SW od wielu lat kojarzą się z kombiakami o podwyższonym stopniu praktyczności. W teście Peugeot 308 SW w najnowszej odsłonie.

Test Suzuki Kizashi: Zamach na przeciętność

Suzuki Kizashi to nowość w ofercie producenta. Auto jest pozycjonowane w segmencie D, czyli konkuruje z tak umocowanymi na rynku autami jak Volkswagen Passat i Ford Mondeo. W teście redakcyjnym sprawdziliśmy, czy Kizashi ma szansę dogonić liderów?

Nowe Audi A5: Systemy multimedialne

Dla wszystkich trzech wariantów nadwozia Audi A5, czyli Sportback, Coupe i Kabrio, oferowany jest system multimedialny o modułowej strukturze.

Pierwsze ceny nowej Lancii Themy

Nowa Lancia Thema, powstała w wyniku współpracy pomiędzy Fiat SpA a Chrysler Group, jest nowym graczem na rynku aut luksusowych. Teraz producent wprowadza auto na rynek włoski.

Nowe Audi A5: Systemy bezpieczeństwa

Systemy wspierające kierowcę w Audi A5 wykorzystują różne technologie aby uczynić jazdę jeszcze bezpieczniejszą. W najnowszej generacji Audi A5 niektóre z nich rozszerzono o nowe funkcje.

Pierwsza jazda: Nowe Audi A5 Coupe

Audi odświeża całą rodzinę modelu A5, w jej skład wchodzi A5 Coupe, Sportback i Cabrio. Zmiany widać na pierwszy rzut oka, jednak wiele niespodzianek czeka nas również we wnętrzu auta, a także pod maską.

Test Kia Picanto: Samochód roku 2011?

Nowa Kia Picanto, podobnie jak model Rio, zakwalifikowała się do konkursu na Samochód Roku 2011. Czy najmniejszy model w ofercie koreańskiego producenta ma szansę zdobyć ten prestiżowy tytuł?

Przekładka, czyli jak dostosować auto z Anglii do polskich warunków drogowych

Kupno auta z kierownicą po prawej stronie często wydaje się być dobrym interesem. Sprzedający przekonują nas, że przeróbka auta nie wymaga dużych nakładów finansowych, usługa będzie łatwa do wykonania, a całość jest opłacalna. Nie dajmy się jednak ponieść emocjom. Zanim zdecydujemy się na kupno auta, w któro z założenia musimy zainwestować spore pieniądze, zastanówmy się dwa razy.

Używany Seat Ibiza: hiszpański wojownik

Seat Ibiza ma pewną pozycję wśród aut z segmentu B. Jest bardzo popularny i cieszy się dużym zainteresowaniem na rynku aut używanych.

Seat Ibiza ST: szlacheckie pochodzenie

Wystarczy wsiąść do nowej Ibizy, żeby przekonać się, że mały Seat wywodzi się z dobrego domu. Własności jezdne potwierdzają tę tezę. Pozytywne odczucia wynikają z faktu, że najnowszy Seat Ibiza został zbudowany na bazie aktualnego Volkswagena Polo, który jest samochodem roku 2010.

Używany Ford Focus I: tania niespodzianka

Ford Focus I generacji zastąpił w ofercie producenta model Escort. Pierwszy Focus jest pozycjonowany w klasie kompaktów, a na rynku samochodów używanych konkuruje np. z Volkswagenem Golfem IV generacji.

Używana Alfa Romeo 166: szpan za rozsądną cenę

Alfa Romeo 166 od początku produkcji pobudzało zmysły miłośników motoryzacji, stając się jednocześnie ciekawą alternatywą dla luksusowych limuzyn.

Rodzinne auto z napędem 4x4. Co wybrać?

Są duże, często mocne i cieszą się opinią bezpieczniejszych. Mimo tego, że są droższe w zakupie i użytkowaniu od „jednonapędowców”, zyskują coraz większą popularność – mowa o rodzinnych samochodach z napędem na cztery koła. Eksperci serwisu otoMoto.pl sprawdzają, jakie ciekawe egzemplarze można „upolować” w przedziale 35-40 tys. złotych.

Test Peugeot 308: na bogato

Topowe wersje aut kompaktowych często osiągają ceny godne samochodów z wyższego segmentu. Czy za kompaktowego Peugeota 308 w topowej wersji warto zapłacić prawie 100 tysięcy złotych?

Test Mitsubishi Lancer Sedan: Mistrz oszczędności

Mitsubishi produkuje model Lancer od 1973 roku i od tego czasu sprzedało już około 6 milionów egzemplarzy tego auta. Sprawdźmy, w czym tkwi sukces kompaktowego japończyka.

Luksusowa limuzyna z dieslem za mniej niż 35 tysięcy – co można kupić?

Nie trzeba wydawać setek tysięcy żeby stać się właścicielem luksusowego auta. Limuzyny klasy premium bardzo tracą na wartości i już po 8-9 latach auto warte jako nowe ponad 200 tysięcy złotych można kupić za... 30 tysięcy. Warto szukać diesla, bo utrzymanie auta klasy wyższej nie jest tanie.

REKLAMA