REKLAMA
Zarejestruj się
REKLAMA
Od 17 listopada 2023 r. (lub odpowiednio – od 17 maja 2024 r.) praca wyłącznie przed laptopem, bez dodatkowego wyposażenia w postaci m.in. monitora ekranowego (lub podstawki zapewniającej ustawienie ekranu tak, aby jego górna krawędź znajdowała się na wysokości oczu pracownika) jest już niezgodna z zasadami BHP. Wielu pracowników nadal pracuje jednak, przez cały dzień, wyłącznie na laptopach, co świadczy o niskiej świadomości (zarówno wśród pracowników, jak i pracodawców) w zakresie obowiązywania ww. wymogu.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że wydatki związane z eksploatacją łodzi mogą być uznane za koszty uzyskania przychodu, pod warunkiem, że będą one służyć celom pracowniczym, natomiast odpisy amortyzacyjne oraz inne koszty związane z nabyciem i utrzymaniem łodzi nie kwalifikują się jako koszty uzyskania przychodu.
Jeżeli mieszkanie sprzedajemy przed upływem 5 lat od końca roku w którym je nabyliśmy lub wybudowaliśmy, to powinniśmy zapłacić 19% podatku od dochodu uzyskanego z jego sprzedaży. Czy do kosztów uzyskania przychodów można zaliczyć wydatki poniesione na wyposażenie (urządzenie) i umeblowanie sprzedawanego mieszkania? Na to pytanie odpowiedział Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS), wydała interpretację podatkową dotyczącą możliwości uznania zakupionych przez przedsiębiorcę urządzeń i wyposażenia jako kosztów uzyskania przychodu. Podatnik, prowadzący działalność związaną ze sprzedażą rozwiązań inteligentnego domu, zamierzał wykorzystać te towary do stworzenia pokazowej instalacji. KIS potwierdza, że poniesione wydatki mogą być uznane za koszty uzyskania przychodu.
REKLAMA
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że gmina nie będzie miała prawa do odliczenia podatku naliczonego, ponieważ nabyte towary i usługi nie są używane w celach opodatkowanych.
Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej udzielił odpowiedzi na pytanie dotyczące zastosowania stawki 0% VAT przy eksporcie towarów poza Unię Europejską. Wnioskodawca pytał, czy może skorzystać z tej stawki bez posiadania dokumentów potwierdzających eksport. KIS stwierdził, że dokumenty są niezbędne zgodnie z przepisami prawa podatkowego. Wnioskodawca jednak nie zgadza się z tą interpretacją i odwołuje się do innych przepisów.
REKLAMA
REKLAMA