REKLAMA
Zarejestruj się
REKLAMA
Sztuczna inteligencja - popularny ChatGPT może napisać program potrafiący wykraść dane. Jednak nie będzie on na tyle zaawansowany, by pokonać zabezpieczenia stosowane przez firmy finansowe - przekonywali Maciej Ogórkiewicz (Grupa ING) i Przemysław Wolek (ING Hubs Poland oraz Grupa ING), którzy uczestniczyli w konferencji Infoshare w Gdańsku.
71 proc. dyrektorów marketingu ma problem z realizacją swoich strategii w ramach obniżonych budżetów. To powoduje, że muszą poszukiwać nowych możliwości, aby przy funduszach, jakimi dysponują, mogli spełniać założone plany
Sztuczna inteligencja to temat sondażu przeprowadzone go przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS. Poprosiliśmy Chata GPT o komentarz do wyników tego sondażu. Oto co nam powiedział:
Czy istnieje obowiązek informowania przez pracodawcę pracowników i związków zawodowych o stosowaniu sztucznej inteligencji w miejscu pracy? Być może niebawem dojdzie do zmiany ustawy o związkach zawodowych - czy związki zyskają nowe uprawnienia kontrolne a pracodawca będzie miał więcej obowiązków? Sztuczna inteligencja na celowniku polskiego ustawodawcy.
REKLAMA
Sztuczna inteligencja jest zdecydowanie zagrożeniem – tak uważa ponad 14 proc. Polaków. Przeszło 9 proc. ankietowanych twierdzi, że jest ona zdecydowanie szansą. To wyniki sondażu przeprowadzonego przez IBRiS.
O etyce, zagrożeniach, bezpieczeństwie i przewidywaniach na przyszłość związanych ze sztuczną inteligencją rozmawiamy z ChatemGPT.
ChatGPT to przełom o negatywnym charakterze; następuje bowiem przekroczenie bezpiecznej granicy rozwoju technologii. Można nawet powiedzieć – takie głosy są obecne – że szerokie udostępnienie ChatuGPT to w istocie eksperyment nieetyczny – mówi prof. Andrzej Zybertowicz, socjolog i doradca prezydenta RP.
Wyzwania, które stawia dziś ewangelizacji sztuczna inteligencja, były głównym tematem spotkania rzeczników Konferencji Episkopatów Europy w stolicy Cypru Nikozji - poinformowała w komunikacie Konferencja Episkopatu Polski.
REKLAMA
Po domniemanym oszustwie z użyciem sztucznej inteligencji (AI) na pisemnym egzaminie maturalnym w Hamburgu, Bawarskie Stowarzyszenie Nauczycieli (BLLV) wzywa do reformy klasycznego systemu oceniania uczniów. Szkoły nie powinny ignorować zmian społecznych - stwierdziła szefowa stowarzyszenia.
Bazujący na sztucznej inteligencji program, przygotowany przez polskich naukowców, pomoże w pracy moderatorom, którzy czyszczą internet z nielegalnych treści. Program ma rozpoznawać wideo, obrazy i teksty o charakterze pedofilskim.
ChatGPT staje się coraz popularniejszy. Ale wciąż nie wszyscy znają jego możliwości i nie wiedzą, jak mogą wykorzystać to narzędzie. Sprawdziliśmy, gdzie - dla zwykłego użytkownika internetu - ChatGPT może być najbardziej pomocny. Zapytaliśmy, oczywiście, u źródła.
Zdaniem psychiatry dr n. med. Dariusza Juchnowicza, potencjał sztucznej inteligencji w psychiatrii jest ogromny, ale może nieść też zagrożenia. Jego zdaniem wkrótce może się okazać, że jedyną przewagą lekarza nad sztuczną inteligencją, jest różnica w obecności fizycznej i bliskości drugiego człowieka.
Zagrożenia związane z rozwojem sztucznej inteligencji (AI) są egzystencjalne, bo ma ona potencjał, by w niedalekiej przyszłości skrzywdzić lub zabić wiele, wiele osób - ostrzegł w środę w Londynie były szef firmy Google Eric Schmidt.
W dzisiejszym dynamicznym środowisku gospodarczym niezwykle istotne jest zrozumienie wpływu nowych technologii, takich jak automatyzacja i sztuczna inteligencja (SI), na rynki pracy i prawa pracownicze. Postęp technologiczny rewolucjonizuje sposoby wykonywania pracy, tworząc nowe możliwości i wyzwania zarówno dla pracodawców, jak i pracowników.
W 2023 r. generatywna sztuczna inteligencja weszła do powszechnej świadomości i biznesów. Szczególną uwagę należy zwrócić na zastosowania medyczne.
Naszą misją jest sprawić, że Izrael stanie się "supermocarstwem sztucznej inteligencji", również o zastosowaniu bojowym - oznajmił dyrektor generalny izraelskiego resortu obrony Ejal Zamir. Poinformował też, że zostanie na to przeznaczony "rekordowo wysoki budżet".
Jakie są korzyści, wyzwania i potencjalne zagrożenia związane z użytkowaniem AI w cyberbezpieczeństwie analizuje Yihua Liao, Szef Działu Sztucznej Inteligencji firmy Netskope.
Współzałożyciel Microsoftu Bill Gates uważa, że wraz z rozwojem sztucznej inteligencji (AI) wyszukiwarka Google, Amazon i Shopify staną się przestarzałe. Potem AI zacznie zastępować ludzką pracę umysłową.
Sztuczna inteligencja to w ostatnich miesiącach wyjątkowo gorący temat, nie tylko w branży technologicznej, ale również w świecie finansów i inwestowania. W głównej mierze to zasługa chatu GPT, którego uruchomienie zostało okrzyknięte kamieniem milowym w rozwoju tej dziedziny. To właśnie dzięki wykorzystaniu uczenia maszynowego, sektory takie jak finansowy nie tylko stają się bardziej efektywne i opłacalne, ale przede wszystkim dostępne dla każdego, niezależnie od doświadczenia czy kapitału inwestycyjnego.
Sztuczna inteligencja staje się coraz bardziej obecna w naszym życiu, ale czy to przełomowa technologia czy też stawia przed nami nowe wyzwania? Zapraszamy Cię na podróż po świecie sztucznej inteligencji, aby zgłębić jej potencjał, korzyści i potencjalne zagrożenia. Czy jesteśmy gotowi na sztuczną inteligencję?
Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z Samem Altmanem, prezesem OpenAI (ChatGPT), firmy zajmującej się badaniami i rozwijaniem sztucznej inteligencji; głównymi tematami rozmów były m. in: możliwości udziału polskich firm w procesie rozwoju sztucznej inteligencji - poinformował we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.
Sztuczna inteligencja wkracza do branży zarządzania zasobami ludzkimi (HR) coraz mocniej – powiedział Przemysław Kadula, współtwórca oraz dyrektor zarządzający agencji rekrutacyjnej Talent Place, członek zarządu Polskiego Forum HR. Największym wyzwaniem - według Dominiki Olczak, ekspertki SoDA - jest zachowanie "człowiekocentryczności".
Rewolucja AI wkracza do branży zarządzania zasobami ludzkimi (HR) coraz mocniej – powiedział PAP Przemysław Kadula, współtwórca oraz dyrektor zarządzający agencji rekrutacyjnej Talent Place, członek zarządu Polskiego Forum HR. Największym wyzwaniem - według Dominiki Olczak, ekspertki SoDA - jest zachowanie "człowiekocentryczności".
Dziś, aby odnaleźć się w cyfrowej rzeczywistości, trzeba podążać za aktualnymi trendami i być na bieżąco z tym, co dzieje się w świecie nowych technologii. Znajomość i korzystanie z nowoczesnych narzędzi pozwala bowiem osiągać cele biznesowe. Przedsiębiorcy, którzy chcą odnieść sukces, powinni być otwarci na to, co nowe i nie bać się rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji. Jak jednak za tym wszystkim nadążyć? Jakie korzyści przynoszą narzędzia AI i jak je mądrze wykorzystać?
Sztuczna inteligencja w służbie zdrowiu, wdrożenie nowych technologii usprawniających pracę lekarzy, czy inwestycje gigantów technologicznych w innowacyjne rozwiązania opieki zdrowotnej – to najnowsze trendy rynku pracy sektora opieki zdrowotnej i nauk przyrodniczych. Wszystkie te rozwiązania mają na celu usprawnienie działań specjalistów oraz efektywne zaplanowanie zatrudnienia w tej branży, w której globalnie 78% pracodawców deklaruje niedobór odpowiednich do pracy kandydatów – to wnioski z raportu „Healthcare & Life Sciences World of Work” przygotowanego przez ManpowerGroup.
Na tej fazie rozwoju sztucznej inteligencji, rozpoznawać musimy zarówno szanse jak i zagrożenia płynące z zastosowania tej technologii, a bynajmniej nie lekceważyć zagrożeń, co dobitnie podkreślają sami jej twórcy – mówi prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński.
ChatGPT zgodził się tym razem na krótką rozmowę o prowadzeniu biznesu w Polsce. Dowiadujemy się od niego, czy łatwo jest w naszym kraju prowadzić firmę, co stoi na przeszkodzie w rozwoju biznesu, a także jak sztuczna inteligencja wyobraża sobie biznesmena idealnego.
Jak wykorzystać ChatGPT w biznesie? Zapytaliśmy o to samego ChataGPT. Podał kilka propozycji, poprosiliśmy o ich rozwinięcie. Mamy nadzieję, że sugestie wyciągnięte z AI okażą się przydatne w obszarze biznesowym.
"Life is life" stało się pretekstem do kolejne zabawy ze sztuczną inteligencją. ChatGPT wybrał jedno słowo, które w kontekście sensu ludzkiego życia jest według niego najważniejsze. Jakie to słowo?
W dzisiejszej naszej rozmowie z ChatGPT porozmawiamy o wyzwaniach, które stoją przed rozwojem sztucznej inteligencji w nadchodzących dekadach i sposobach, w jakie nauka może się z nimi zmierzyć. Będziemy również dyskutować na temat możliwych konsekwencji dla rynku pracy i społeczeństwa, jeśli sztuczna inteligencja zacznie zastępować ludzi w wielu dziedzinach.
Od lat opracowujemy systemy cyberbezpieczeństwa bazujące na uczeniu maszynowym. W 2005 roku w naszych laboratoriach zaczęliśmy rozwijać automatyzację analizy. Stopniowo te projekty przekształciły się w pełnowartościowe struktury uczenia maszynowego. Od tego momentu, tylko kwestią czasu było kiedy cyberprzestępcy zrobią to samo. Nastąpiło to teraz, po 18 latach. Zaczęliśmy obserwować, że sztuczna inteligencja wpiera złośliwe oprogramowanie.
Internet, cyberbezpieczeństwo, cyberprzestępczość to tematy kolejnej rozmowy, jaką portal Infor.pl przeprowadził z ChatemGPT. Nasz rozmówca mówi o roli sztucznej inteligencji w zapewnianiu cyberbezpieczeństwa. Przyznaje także, że narzędzia oparte na sztucznej inteligencji mogą służyć również e-przestępcom.
Brak regulacji prawnych to jedno z wyzwań korzystania ze sztucznej inteligencji w medycynie. Może on spowodować szereg problemów – mówi prof. Justyna Król-Całkowska, Kierownik Katedry Prawa Międzynarodowego i Europejskiego Uczelni Łazarskiego w Warszawie, członek Rady Ekspertów przy Rzeczniku Praw Pacjenta.
„Chat GPT w szkole – szanse i zagrożenia” – to tytuł dokumentu, jaki opracował resort edukacji i nauki z myślą o wsparciu nauczycieli w wyzwaniach, jakie stoją przed nimi w dobie popularności sztucznej inteligencji i chatu GPT. Można go pobrać nieodpłatnie z internetu.
To my jako społeczeństwo decydujemy, w jakim kierunku chcemy rozwijać technologię i jak chcemy ją wykorzystywać, aby służyła dobru ludzkości – mówi ChatGPT w rozmowie z portalem Infor.pl. Poza tym dzieli się refleksjami na temat zasad etycznych, jakich powinna przestrzegać sztuczna inteligencja, a także o tym, czy sztuczna inteligencja potrafi przewidywać przyszłość.
Jak wpłynie sztuczna inteligencja na branżę księgową? Czy firmy będą wymieniać księgowych na tańszą i dostępną 24 godziny na dobę sztuczną inteligencję?
Sztuczna inteligencja to nie tylko Chat GPT, który próbuje zastępować ludzi w niektórych zawodach, czy programy graficzne potrafiące wygenerować zarówno surrealistyczne obrazy, jak i twarze bohaterów poczytnych książek. Algorytmy AI coraz częściej służą lekarzom wspomagając bardziej dokładne i skuteczne diagnozowanie pacjentów.
Wykorzystanie generatorów treści typu ChatGPT w pracy badawczej oraz dydaktycznej zawsze powinno być zaznaczone (np. w publikacji), ponieważ powstałe w ten sposób dzieło nie jest autorstwa osoby korzystającej z aplikacji – postulują naukowcy z konsorcjum Cyber Science.
Czy „dzieło” stworzone przez sztuczną inteligencję (AI), jest utworem podlegającym ochronie na podstawie przepisów prawa autorskiego? A jeżeli tak, komu przysługują osobiste i majątkowe prawa autorskie? Czy można swobodnie kopiować, rozpowszechniać lub przerabiać „dzieła” stworzone przez AI?
Kim jest, jak się uczy, co wie, a czego nie, czy umie popełniać błędy – o tym wszystkim ChatGPT mówi w rozmowie z portalem Infor.pl.
Zastosowanie sztucznej inteligencji w sądownictwie staje się nie tyle opcją, co koniecznością; może pozwolić na przyspieszenie postępowań sądowych - podkreślił w poniedziałek szef MS Zbigniew Ziobro. Dodał, że jednak żaden sądowy system informatyczny nie zastąpi w pełni człowieka.
Sztuczna inteligencja (SI) ma coraz większe znaczenie w dzisiejszym świecie i coraz bardziej wpływa na życie społeczne i gospodarcze. Perspektywy rozwoju SI są bardzo obiecujące i z pewnością będą miały duży wpływ na przemysł i społeczeństwo w najbliższych latach.
Czy zapleczem produkcji będzie zarządzać sztuczna inteligencja? W ciągu najbliższych 10 lat wartość inwestycji w inteligentne rozwiązania w fabrykach ma zwiększyć się ponad dwukrotnie.
Jak powinno się używać chatboty, algorytmy cyfrowe i inne formy sztucznej inteligencji w zgodzie z prawami konsumenta - wyjaśniali przedstawiciele Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów podczas obrad sejmowej podkomisji ds. regulacji prawnych w dniu 12 kwietnia 2023 r.
Branża Contact Center widzi wielki potencjał w botach i wiąże olbrzymie nadzieje z ich wykorzystaniem, licząc na ograniczenie kosztów i usprawnienie obsługi. Klienci mają jednak na temat użyteczności botów zdanie odmienne, o czym przekonują kolejne. 80% klientów czuje się sfrustrowanych z powodu kontaktu z botem w obsłudze klienta.
REKLAMA