REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Przepisy

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Zasady wydawania kart parkingowych

Nowe zasady wydawania kart parkingowych obowiązują od 2015 r. i przyczyniły się do ograniczenia liczby osób uprawnionych do parkowania na miejscach dla niepełnosprawnych.

Czy wejście w życie CEPIK 2.0 będzie opóźnione?

Związek Powiatów Polskich chce przesunięcia o 6 miesięcy wejścia w życie przepisów dotyczących systemu CEPIK 2.0. Samorządy mają wątpliwości odnośnie poprawności przygotowania projektu, w myśl którego kierowcy będą mogli sprawdzić przez internet m.in. liczbę zgromadzonych punktów karnych. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zapewnia, że obawy są bezpodstawne.

Do czego służy pobocze?

Do czego służy pobocze? Odpowiedź na to z pozoru banalne pytanie sprawia kłopot większości zmotoryzowanych. Czy na poboczu można się zatrzymywać? Jeżeli tak, to w jakich przypadkach?

Wydano 212 tys. 548 nowych kart parkingowych

Karty parkingowe wydane przed lipcem 2014 r., straciły ważność z końcem czerwca 2015 r. Jak przebiegł trwający półtora roku proces wdrażania nowego systemu kart?

REKLAMA

Jak duże ciężary może przenosić pracownik?

Przepisy jasno określają, jakie ładunki mogą być przenoszone przez pracowników. Niemniej, dobór odpowiednich urządzeń transportowych to już kwestia pracodawcy. Czym się kierować przy ich wyborze?

Zmiany dotyczące wypożyczania samochodów w UE

Komisja Europejska wpłynęła na 5 największych wypożyczalni aut by zmienili praktyki dotyczące obsługi klientów. Na czym by polegały zmiany i co zyskałby klient?

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na odcinku A2

Na odcinku autostrady A2 od węzła Konotopa - Wiskitki, wprowadzono zakaz wyprzedzania dla samochodów ciężarowych.

Ustawa o recyklingu pojazdów podpisana

Prezydent podpisał ustawę o recyklingu w myśl której ma być m.in. zniesiona opłata recyklingowa.

REKLAMA

Rząd wydał ponad 300 mln zł na źle działający CEPiK

System CEPiK kosztował krocie i choć tworzony był przez ponad 10 lat, to zawiera tak kuriozalne błędy, że trudno traktować go jako wiarygodne źródło informacji. Co więcej, przez nieudolną pracę rządu i koordynatorów projektu, podmioty korzystające z bazy CEPiK przekazują bankom i innym partnerom handlowym fałszywe dane, w oparciu o które tworzone są później umowy o wzajemnej współpracy.

Fotelik samochodowy dla dziecka, jak wybrać?

Jak wybrać fotelik samochodowy dla dziecka? Czy można kupić fotelik na wyrost?

Za kilka lat po UE będą jeździły aerodynamiczne ciężarówki

To już koniec ciężarówek z płaskimi nosami na drogach UE. Od kiedy na drogi UE wyjadą aerodynamiczne ciągniki siodłowe?

Większe uprawnienia dla celników?

Zwiększenie uprawnień dla funkcjonariuszy Służby Celnej ma pomóc m.in. w walce z szarą strefą. Czy przejmą część obowiązków policji?

Cywilne samoloty będą korzystały z wojskowych lotnisk?

Projekt nowelizacji Prawa lotniczego został skierowany do dalszych prac. Wg niego samoloty cywilne będą mogły korzystać z wojskowych lotnisk. Na jakich zasadach?

Koniec opłaty recyklingowej przy rejestracji pojazdów?

Sejmowa komisja środowiska przyjęła projekt nowelizacji przepisów dot. recyklingu pojazdów. Zakłada on zrezygnowanie z opłaty 500 zł w przypadku samochodów sprowadzanych zza granicy.

Czy brak możliwości poznania dowodów może skutkować wznowieniem postępowania?

W przypadku, kiedy organ właściwy przed wydaniem decyzji nie da stronom możliwości zapoznania się ze wszystkimi skompletowanymi dowodami (uniemożliwiając im tym samym ustosunkowanie się do nich), może doprowadzić do takiej sytuacji, że całe postępowanie będzie wymagało wznowienia.

Elektroniczne rezerwacje biletów lotniczych

W elektronicznych systemach rezerwacji biletów lotniczych musi być widoczna od razu ostateczna cena biletu zawierająca wszelkie dodatkowe koszty. Potwierdził to Trybunał Sprawiedliwości UE.

Gdzie można ustawiać progi zwalniające?

Czemu na niektórych ulicach montowane są progi zwalniające? Czy rzeczywiście spełniają rolę spowalniaczy ruchu, czy może kierowcy nauczyli się je innorować?

Babka bożonarodzeniowa – najlepsze ciasto na święta!

Babka bożonarodzeniowa. Święta Bożego Narodzenia nie mogą obyć się bez pysznego ciasta. Ciastem, które świetnie wpasuje się w konwencję Bożego Narodzenia – jest babka. Zobacz polecane przepisy na babkę piaskową i babkę drożdżową!

Karty parkingowe dla niepełnosprawnych - co z terminem ważności?

Stare karty parkingowe dla niepełnosprawnych, uprawniające do parkowania na tzw. kopertach, tracą ważność wraz z końcem listopada 2014 r. Ale posłowie zajmą się projektem nowelizacji przepisów dot. wydłużenia terminu ważności starych kart parkingowych dla niepełnosprawnych.

System monitorujący ciśnienie ogumienia obowiązkowy

Od 1 listopada, system monitorujący ciśnienie w ogumieniu (TPMS) jest obowiązkowym wyposażeniem każdego nowego samochodu sprzedawanego na terenie UE. Niestety podniesie to koszty wymiany ogumienia.

Zakup i sprzedaż oleju opałowego - przepisy

Prawo zabrania wykorzystywania oleju opałowego jako paliwa do zasilania silników samochodowych. Służba celna opublikowała komunikat, w którym wyjaśnia, jakie obowiązki nakłada prawo na sprzedawcę i kupującego olej opałowy. Treść komunikatu poniżej.

Podróż zagraniczna autem - przepisy drogowe, wymagane dokumnety i wyposażenie

Przepisy drogowe za granicą, wymagane dokumenty czy wyposażenie samochodu różnią się od tych w Polsce.

Jak powinien być ustawiony fotoradar?

Źle ustawiony fotoradar ma tendencje do zawyżania zmierzonej prędkości. Niestety problem ten jest bardzo powszechny. Jak zatem powinien być on ustawiony?

Montaż świateł do jazdy dziennej

Montaż świateł do jazdy dziennej musi uwzględniać ich prawidłowe położenie względem siebie oraz odległość od ziemi. Przedstawiamy schemat prawidłowego montażu świateł do jazdy dziennej.

Prawo jazdy 2014 – kolejne zmiany w egzaminach

Obecne przepisy egzaminacyjne na prawo jazdy, wprowadzone z początkiem 2013 roku, okazały się totalną klapą. Zmiany zaplanowane na rok 2014 mają ostudzić atmosferę, uporządkować sytuację oraz wyeliminować błędy zawarte w przepisach

Wypadek na torze kartingowym - dlaczego nie ma przepisów?

W Polsce nie ma przepisów regulujących funkcjonowanie amatorskich torów kartingowych. Są jedynie przepisy odnoszące się do torów, które posiadają lub chcą posiadać krajową lub zagraniczną homologację uprawniającą do przeprowadzania zawodów sportowych.

REKLAMA