REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Instalacje

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy inwestycja w termomodernizację jest opłacalna?

Decydując się na kompleksową termomodernizację w budynku odczujemy poprawę w komforcie życia, a przy tym także zmniejszą się nasze rachunki. Dlatego też zaleca się dokonanie takich zmian, które spowodują ograniczenie ciepła, a zarazem zwiększą sprawność systemu instalacji grzewczej.

System inteligentnych urządzeń w nowoczesnym domu

We współczesnych czasach organizacja życia w domach zmierza ku temu, aby coraz więcej czasu spędzać w czterech kątach. Dlatego, też w celu usprawnienia naszych codziennych obowiązków decydujemy się na zakup coraz to nowszych urządzeń.

Jaka powinna być instalacja odgromowa?

Instalacja odgromowa jest integralnym elementem wyposażenia budynku jednorodzinnego. Stanowi o bezpieczeństwie budynku i sprzętów domowych oraz niejednokrotnie o bezpieczeństwie lokatorów.

Jak konserwować klimatyzację?

Zasadniczym celem klimatyzacji jest utrzymanie powietrza w pomieszczeniu w odpowiedniej temperaturze, wilgotności oraz czystości. Klimatyzacja to złożone urządzenie - stan techniczny poszczególnych jego elementów składa się na wydajność całej instalacji.

REKLAMA

Jak wybrać odkurzacz centralny do domu?

Odkurzacz centralny to cały system posiadający swoją jednostkę centralną oraz wszelkie elementy instalacyjne takie jak rury, przewody ssące, gniazda instalacyjne itp. Wśród typów odkurzaczy centralnych można wyróżnić dwie odrębne podgrupy: systemy kompaktowe i Split. Od razu wypada zaznaczyć, że montaż takiego systemu nie jest łatwy, dlatego też należy porządnie się zastanowić przed dokonaniem decyzji o założeniu systemu centralnego odkurzania.

W jaki sposób możesz zaoszczędzić energię w domu?

Jeżeli chcesz płacić mniejsze rachunki, musisz nauczyć się umiejętnie korzystać z urządzeń gazowych. Warto także dokonać prawidłowego wyboru przy doborze odpowiedniego paliwa, kierując się przy tym względami funkcjonalnym, jak i finansowymi.

Jak zamontować ściemniacz?

Ściemniacz zamiast zwykłego wyłącznika światła przy żyrandolu jest dobrym rozwiązaniem w kilku sytuacjach. Po pierwsze nie wszystkie żyrandole – w zależności od ilości żarówek, można podłączyć w układzie wszystkie lub część świecących żarówek. Drugim powodem, dla którego warto zainstalować ściemniacz jest estetyka.

Jak wymienić gniazdko i wtyczkę?

Gniazdko elektryczne to równie podstawowy element domowej instalacji elektrycznej co wyłącznik lub ściemniacz. Zatem jego wymiana niewiele odbiega od wymiany tych elementów i można ja wykonać samemu.

REKLAMA

Jak zamontować system odstraszający gołębie?

Jesteśmy czołowym polskim producentem modułów mechanicznych, służących odstraszaniu gołębi. Zwierzęta te już z daleka widzą, że odcięto im dostęp do ewentualnego miejsca odpoczynku, dlatego nasze rozwiązanie jest tak skuteczne. Cieszę się, że możemy w ten sposób pomagać rozwiązać problemy wielu mieszkańców” – komentuje przedstawiciel naszej firmy.

Gdzie postawić szambo na działce?

Własne szambo jest niezbędnym elementem wyposażenia działki i budynku jednorodzinnego w sytuacji, gdy nie masz dostępu do kanalizacji zbiorczej. Wielkość szamba najlepiej dobrać pobieżnie do objętości szambiarki obsługującej rejon.

Jakie jest zapotrzebowanie na energię cieplną

Mając kocioł na dane paliwo można ocenić ilość wymaganej energii poprzez ocenę jej strat w czasie ogrzewania. Wśród potencjalnych elementów, które mogą mieć wpływ na dobór mocy kotła można wyróżnić kubaturę i bryłę budynku.

Jak i kiedy wymienić wyłącznik elektryczny?

Powodem, dla którego musisz wykonać wymianę włącznika elektrycznego może być uszkodzenie włącznika. Nie wszystkie awarie, których efektem jest brak prądu wymagają wymiany wyłącznika. Niektóre są bardzo proste do usunięcia, w przypadku trudniejszych – będzie Ci potrzebna fachowa pomoc.

Drobne naprawy instalacji elektrycznej

Przeciążenie i zwarcie to najczęstsze usterki domowej instalacji elektrycznej. W ich wyniku następuje przerwa w dostawie prądu, która chroni sieć przed zapaleniem się, a dom przed pożarem.

Jak zamocować umywalkę na ścianie?

Jeżeli masz w planie zamocowanie umywalki na ścianie musisz wykonać to w taki sposób, by uniknąć uszkodzeń porcelany sanitarnej. Najpierw przygotuj wszystkie materiały i narzędzia, które będą ci niezbędne do pracy.

Jak rozwiązać problemy z rurami?

W każdym domu mogą pojawić się drobne lub poważniejsze usterki instalacji hydraulicznej. Te drobne awarie spróbuj ocenić i naprawić sam.

Jak poradzić sobie z cieknącą toaletą?

Toaleta zajmuje kluczowe miejsce w Waszej łazience. Każda awaria toalety jest dużym utrudnieniem w funkcjonowaniu rodziny. Dlatego staraj się utrzymywać ją zawsze w czystości i reaguj na najmniejsze symptomy, które wskazują iż toaleta nie działa idealnie (np. nie odpływanie wody, woda pojawia się wokół sedesu i inne).

Jak działa wentylacja wywiewna?

Typ wentylacji wywiewnej jest alternatywą dla wentylacji grawitacyjne znacznie poprawiającej jej skuteczność.

Jak działa wentylacja grawitacyjna?

Wentylacja grawitacyjna stanowi nadal najczęstszy rodzaj wentylacji stosowany w Polsce.

Jakie są grzejniki elektryczne?

Źródłem ciepła, obok gorącej wody, jest i energia elektryczna. Zasada wymiany ciepła z otoczeniem może odbywać się poprzez konwekcję jak i promieniowanie.

Jak odwodnić powierzchnię działki?

Kompleksowy projekt odwodnienia terenu najlepiej powierzyć geotechnikowi. Po wykonaniu badań geotechnicznych specjalista określa potrzebne dane dotyczące zmiany ukształtowania terenu, ilości wody, rodzaju instalacji i sposobu usuwania zebranej wody.

Sposób na gołębie

Gołębie, mimo tego, że potrafią wzbudzić wiele sympatii, są w stanie także porządnie dać się we znaki.

Jak poradzić sobie z zapchaną toaletą?

Toaleta w Twojej łazience powinna być zawsze utrzymana w czystości oraz przygotowana do spełniania swojej roli. Jest to miejsce bardzo potrzebne w każdym domu.

Jak ustalić przyczyny awarii pieca olejowego?

Ogrzewanie olejem opałowym to alternatywa dla osób nie posiadających możliwości podłączenia gazu ziemnego.

Jak naprawić cieknącą spłuczkę?

Bardzo ważnym elementem toalety jest spłuczka. Prawidłowo działająca spłuczka jest podstawą utrzymania w toalecie należytej czystości. Ze względu na to, iż jest to urządzenie bardzo często używane, zdarzają się usterki w jej działaniu.

Jak udrożnić zatkane rury?

Drożność przewodów kanalizacyjnych i utrzymywanie ich w dobrym stanie technicznym to podstawa sprawnego funkcjonowania kanalizacji w domu.

Jak naprawić cieknącą baterię?

W Twoim domu bateria kuchenna może być zabezpieczona zaworem kulowym lub być bateria z zaworami.

Czy można zastąpić elektryka?

Prace remontowe, a nawet usuwanie drobnych usterek w zakresie instalacji elektrycznej może być niebezpieczne dla laika.

Jak zamontować szynę oświetleniową?

Szyny oświetleniowe pozwalają doświetlić zacienione części pomieszczenia bądź skupić światło w wybranym miejscu. Są one również dobrym sposobem na szybką zmianę aranżacji wnętrza.

Jak naprawić spłuczkę w ubikacji?

Często zdarza się, że po spłukaniu nieczystości woda nadal cieknie w muszli klozetowej, co może doprowadzić do uciążliwego ustawicznego dopełniania wody w spłuczce i na pewno będzie miało wpływ na poziom rachunków za wodę.

Jak wymienić uszczelkę w baterii z mieszaczem?

Wielokrotnie spotkasz się z sytuacją cieknącego kranu. Możesz wówczas skorzystać z pomocy fachowca lub życzliwego sąsiada.

Jak naprawić cieknący kran w kuchni?

Wiele prac domowych wykonywanych jest w kuchni, dlatego zlewozmywak i bateria to elementy bardzo często używane w codziennym życiu.

Jak odciąć dopływ wody?

W przypadku gdy zauważysz wyciek wody w mieszkaniu lub w domu i nie jesteś w stanie określić, z którego miejsca ona się wydobywa, bądź jeżeli chcesz wymienić baterię lub przewód musisz dokonać ocięcia dopływu wody.

Jak bezpiecznie użytkować kominek w domu?

Ogień z kominka nadaje niezwykle rodzinną i ciepłą atmosferę w pomieszczeniu. Jest to również dodatkowe źródło ciepła. Jeżeli chcesz by w twoim domu użytkowanie kominka było bezpieczne zapoznaj się z kilkoma zasadami.

Jak ustalić przyczyny awarii pieca elektrycznego?

Ogrzewanie elektryczne to jeden z najdroższych w eksploatacji rodzajów ogrzewania.

Jak ustalić przyczyny awarii pieca gazowego?

W miejscach gdzie występuje sieć gazowa oczywistym jest skorzystanie z tego typu nośnika energii.

Ile mocy potrzebuje dom?

Korzystasz ze zmywarki, telewizora, radia, dwóch komputerów, mikrofalówki? A może wystarczy Ci lodówka, pralka i czajnik bezprzewodowy? Pytania wydawałoby się prozaiczne, ale musisz się nad nimi dobrze zastanowić, ponieważ są to niezbędne informacje dla obliczenia zapotrzebowania na moc Twojego domu.

Jak wykorzystać deszczówkę?

Aby czerpać korzyści z wody deszczowej niekoniecznie musisz inwestować w drogą instalację. Są też prostsze i tańsze sposoby.

Podgrzewacz czy kocioł?

Decyzję o wyborze podgrzewacza czy kotła musisz podjąć patrząc przez pryzmat rodzaju systemu ogrzewania domu.

Gdzie najlepiej umieszczać grzejniki?

Najkorzystniej grzejniki umieszczać w miejscach, gdzie następuje największa strata ciepła.

Jaki grzejnik do pomieszczenia?

Grzejniki w instalacji c.o. pełnią funkcję przekaźnika ciepła.

Jak montować instalację wodociągową i grzewczą?

Instalacje wodociągowa, instalacja ciepłej wody oraz centralnego ogrzewania mogą być wykonywane w różny sposób.

Z czego składa się instalacja wewnętrzna wodociągowa i grzewcza?

Instalacje: wodociągowa i grzewcza składają się z kilku elementów.

Zasady prowadzenia instalacji wodociągowej

Zasadniczo przewody instalacji wodociągowych powinny przebiegać ortogonalnie w stosunku do stropów i ścian.

Jakie korzyści płyną z ogrzewania podłogowego?

Należy pamiętać, że łączenie ogrzewania podłogowego z ogrzewaniem konwekcyjnym jest najgorszym rozwiązaniem. Dlatego na wstępie planowania należy przemyśleć decyzję o systemie ogrzewania.

Kilka słów o ogrzewaniu podłogowym

Ogrzewanie podłogowe znacznie różni się od ogrzewania grzejnikowego. Oprócz samego projektu wykonania instalacji, sposób przekazywania ciepła jest tutaj istotnie inny.

Ułatwienia na zimę

Lato nie sprzyja myśleniu o zimowych problemach, tymczasem jest to najlepsza pora, aby wprowadzić kilka rozwiązań, które uproszczą zimowe trudy.

Światło przed domem

Sposobów na oświetlenie wejścia do domu jest bardzo wiele. Wyboru najlepiej dokonać już na etapie projektowania. Wtedy najwygodniej przygotować odpowiednie przewody i kable.

Budowa kominków

Kominek może ogrzewać okazjonalnie pomieszczenie wówczas najlepiej wyposażyć go w wkłady lub kasety kominkowe, lub gdy stanowi element ogrzewania i decyduje o termo stabilności pomieszczeń wykonujemy go jako system DGP (dystrybucja gorącego powietrza) lub z płaszczem wodnym.

Istotne aspekty kominka

Komin w kominku powinien nominalnie pracować w temperaturze 400 °C, jednak należy przewidzieć wahania temperatury.

Wybór kominka oraz wskazówki techniczne

Wybierając kominek i towarzyszący mu wkład (lub kasetę), należy zastanowić się, do jakich celów ma służyć kominek – do dekoracji i dogrzewania domu w okresach przejściowych, czy może jako podstawowe źródło ogrzewania.

REKLAMA