REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Części samochodowe

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Toyota Avensis I: wymiana szczęk hamulcowych - poradnik


Zużyte szczęki hamulcowe, znacznie osłabiają bezpieczeństwo naszego podróżowania. Dlatego nie powinniśmy czekać z wymianą. W poradniku tym, pokażemy, jak samemu wymienić szczęki hamulcowe.

Toyota Avensis I: wymiana dysz spryskiwaczy na mgłowe


Standardowo Toyota Avensis I ma punktowe spryskiwacze przedniej szyby. Strumień skierowany jest w jedno miejsce. W poradniku tym pokażemy sposób, aby zamontować spryskiwacze, które zamiast strumienia, robią mgiełkę.

Toyota Avensis I: radzimy w jaki sposób malować bębny hamulcowe


Bębny hamulcowe, podobnie jak zaciski wymagają konserwacji. Po kilku latach mają na sobie pełno rdzy. Jedynym dobrym sposobem jest ich pomalowanie. W poradniku tym, pokażemy jak wykonać to we własnym zakresie.

Toyota Avensis I: demontaż rozrusznika i wymiana bendiksa


Uszkodzenie rozrusznika jest dosyć popularną usterką w większości aut. Zazwyczaj nie jest to wada fabryczna, lecz zwyczajne zużycie elementów rozrusznika. W poradnik tym, dowiesz się jak w Toyocie Avensis przywrócić sprawność rozrusznikowi.

REKLAMA

Toyota Avensis I: wymiana termostatu w silniku 1.6 i 1.8


W tym poradniku przeprowadzimy wymianę termostatu w Toyocie Avensis I 1.6. Opis sprawdza się również w silniku 1.8. Kody silników to 4A-FE oraz 7A-FE.

Toyota Avensis I: montaż gniazda 12V w bagażniku

W poradniku tym, pokażemy jak zamontować gniazdo 12V w bagażniku. Poniekąd jest to dobry pomysł. W nowych samochodach często spotyka się takie rozwiązanie. Nadszedł czas, żeby mieć podobne gniazdo w swojej Toyocie.

Audi A3 8L: naprawa spryskiwacza tylnej szyby - poradnik


Poradnik ten skierowany jest do osób, które mają problem ze spryskiwaczem tylnej szyby. Konkretnie mamy tutaj na myśli brak jakiejkolwiek reakcji na próbę włączenia spryskiwacza tylnej szyby.

Toyota Avensis I: wymiana szczotkotrzymacza rozrusznika


Awaria szczotkotrzymacza rozrusznika zmusza nas do zwiększenia wyposażenia o dodatkowe narzędzie, mianowicie młotek. Przy każdym odpaleniu jesteśmy skazani na uderzenie w rozrusznik naszej Toyoty. Dla obserwatora jest to komiczny widok a dla nas przykre uczucie.

REKLAMA

Audi A3 8P: wymiana sprężyn - jak sobie z nią poradzić?


W poradnik tym pokażemy jak wymienić przednie i tylne sprężyny w Audi A3 8P. Cały proces nie jest trudny i możemy go przeprowadzić we własnym zakresie.

Toyota Avensis I: wieszające się wskaźniki paliwa i temperatury - poradnik


W poradniku tym podejmiemy się naprawy wieszających się wskaźników paliwa i temperatury. Nie ma konieczności wymiany całych zegarów. Poniżej znajduje się opis, jak poradzić sobie z taką usterką.

Audi A3 8P: naprawa mikrostyku zamka drzwi


Brak informacji o otwartych drzwiach, może oznaczać uszkodzony mikrostyk w drzwiach. Naprawa w serwisie może dużo kosztować. W poradniku tym, zademonstrujemy, jak samemu poradzić sobie z taką usterką.

Toyota Avensis I: demontaż klamek zewnętrznych - krok po kroku

Chcąc wykonać większość napraw lub modyfikacji przy klamkach zewnętrznych, musimy je zdemontować. W poradniku tym, dowiesz się jak samemu zdemontować wszystkie cztery zewnętrzne klamki w swoim samochodzie.

Toyota Avensis I FL 1.6: wymiana oringu napinacza łańcucha

Wymiana oringu napinacza łańcucha w Toyocie Avensis I 1.6 po liftingu nie jest trudną czynnością. Jeśli dysponujemy podstawowymi narzędziami możemy wymienić oring napinacza łańcucha samodzielnie.

Audi A3 8L 1.8 AGN: wymiana oleju w manualnej skrzyni biegów

W poradniku tym skoncentrujemy się na wymianie oleju w manualnej skrzyni biegów w Audi A3 8L z silnikiem 1.8 AGN o mocy 125 KM.

Audi A3 8L 1.6 AKL: wymiana termostatu - poradnik


W poradniku tym przeprowadzimy wymianę termostatu w Audi A3. Jest to kolejna czynność, którą możemy wykonać we własnym zakresie. Wymianę termostatu przeprowadzimy na przykładzie Audi A3 8L 1.6 AKL.

Audi A3 8L: wymiana rurki bagnetu oleju - poradnik


Uszkodzenie rurki bagnetu oleju zdarza się dosyć rzadko, jednak warto wiedzieć jak taką usterkę wyeliminować. W Audi A3 8L, rurkę bagnetu jest bardzo łatwo uszkodzić, do tego jest ona z plastiku, w związku z czym ryzyko wzrasta.

Audi A3 8L: zwiększenie mocy


Poradnik ten jest przeznaczony dla osób, które nie mają możliwości zwiększenia mocy, po tak zwanym kabelku. Powodem tego jest np. to, że ECU posiada kości tylko do odczytu.

Audi A3 8P: wymiana filtrów - poradnik

W poradniku tym pokażemy jak wymienić filtry w Audi A3 8P. Dokładnie przeprowadzimy wymianę filtra paliwa, powietrza i oleju. Cała operacja zajmie nam nie dłużej jak godzinę.

Audi A3 8L: dowiesz się jak zamontować spryskiwacze lamp przednich


W poradniku tym pokażemy jak zamontować spryskiwacze lamp przednich w Audi A3. Spryskiwacze są podstawą do montażu lamp ksenonowych. Nie od dzisiaj wiadomo, że czysta lampa lepiej świeci niż ta zabrudzona.

Audi A3 8L: wymiana tylnych klocków - poradnik

W poradniku tym, pokażemy jak samemu wymienić tylne klocki hamulcowe. Cały proces nie jest trudny. Warto wiedzieć jak się to robi, bo na pewno będziemy robić to nie raz.

Audi A3 8L: wymiana przewodów odpowietrzających w silniku AGN i APG - poradnik


Konieczność wymiany tych przewodów spowodowana jest ich brakiem szczelności. Jeśli pojawiają się na nich małe dziury, kwalifikują się tylko do wymiany.

Audi A3 8L: wymiana łączników i gum stabilizatora - poradnik


Okazuje się, że łączniki i gumy stabilizatora to jedna z częstszych usterek Audi A3. Głuche stuki na wybojach i dziurach są typowymi objawami dla uszkodzonych łączników i gum stabilizatorów.

Audi A3 8L: wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów

W tym poradniku przedstawiamy, jak wymienić olej w Audi A3 z automatyczną 4-stopniową skrzynią biegów.

Audi A3 8L 1.8 AGN: wymiana chłodnicy - poradnik

Wymiana chłodnicy w Audi A3 8L z silnikiem 1.8 AGN, nie jest trudna, ale przebiegnie sprawniej, jeśli zapewnimy sobie pomoc drugiej osoby.

Na czym nie warto oszczędzać eksploatując samochód (część 2)?


Ceny paliw, szczególnie w ostatnim czasie, stały się trudne do zaakceptowania. Niektórzy by zaoszczędzić, próbują stosować paliwa niekoniecznie pochodzące z oficjalnych stacji paliw.

Na czym nie warto oszczędzać eksploatując samochód (część 1)?


Eksploatacja samochodu jest bez wątpienia dość kosztowna, szczególnie porównując polskie i zachodnioeuropejskie zarobki. Skłania to do ograniczania wydatków z tym związanych, jednak nie na wszystkim warto oszczędzać.

Na czym nie warto oszczędzać eksploatując samochód (część 3)?


Jeżeli nie mamy możliwości własnoręcznego umycia samochodu, jesteśmy zmuszeni do korzystania z myjni, których łączny koszt może wynosić kilkaset złotych rocznie.

Równy stopień recyklingu dla wszystkich pojazdów


Właściciele punktów demontażu pojazdów będą zobligowani do osiągnięcia odzysku odpadów pochodzących z przyjętych pojazdów na poziomie 95% ich masy. Nowe przepisy weszły w życie 1 stycznia 2011 roku.

Audi A3 8L: problem z bezpiecznikiem wentylatora chłodnicy


Przegrzanie się lub wypalenie się podstawki pod bezpiecznik wentylatora chłodnica może być dużym problemem. W poradniku tym pokażemy, jak samemu poradzić sobie z tym problemem.

Jak zmniejszyć masę sportowego samochodu?


Obniżenie masy pojazdu przygotowywanego do startu w sportach motorowych to jeden z najlepszych sposobów na jednoczesną poprawę osiągów i prowadzenia samochodu. Co najważniejsze, wiele takich modyfikacji da się wykonać niewielkim kosztem.

Jak programuje się sekwencyjne instalacje gazowe?


Podstawą do prawidłowego działania instalacji gazowej czwartej generacji z sekwencyjnym wtryskiem LPG w fazie lotnej jest jej prawidłowe zaprogramowanie.

Jak modyfikować układ kierowniczy do sportu?


Nie jest tajemnicą, że jedną z najważniejszych zasad skutecznej jazdy sportowej jest umiejętność szybkiego kręcenia kierownicą. W jaki sposób można uczynić układ kierowniczy bardziej bezpośrednim?

Czym różni się czujnik indukcyjny od czujnika Halla? Poradnik.


Aby układ sterujący nowoczesnym silnikiem działał prawidłowo niezbędne jest dostarczenie do niego sygnału prędkości obrotowej oraz aktualnego położenia wału korbowego. Bardziej rozwinięte konstrukcje wymagają również informacji o obrotach i położeniu wałków rozrządu.

Jak będą wyglądać instalacje gazowe przyszłości?

W ostatnich latach w silnikach ZI coraz powszechniej stosowany jest system bezpośredniego wtrysku benzyny, dający wymierne korzyści szczególnie w silnikach z turbodoładowaniem.

Volkswagen Passat B5 FL: wymiana chłodnicy - poradnik

Wbrew pozorom, wymiana chłodnicy w Passacie B5 nie jest trudna, poniżej znajduje się opis krok po kroku jak wymienić taką chłodnicę.

Jak działa instalacja gazowa czwartej generacji?

Rozwój i postęp w konstrukcji samochodów, a w szczególności wprowadzenie systemu diagnostyki pokładowej EOBD spowodowały, że sposób tworzenia mieszanki paliwowo-powietrznej, trzech pierwszych generacji samochodowych instalacji zasilania LPG okazał jednak niewystarczająco dokładny. Poniżej przedstawiamy jak działa instalacja gazowa czwartej generacji.

Jak działa instalacja gazowa trzeciej generacji?

Głównymi wadami starszych typów instalacji gazowych (pierwszej i drugiej generacji) były niewystarczająca dokładność sterowania składem mieszanki oraz możliwość zapalenia się mieszanki paliwowo-powietrznej w kanałach dolotowych silnika, czyli zjawisko tzw. „strzału”.

Co daje ogrzewanie postojowe?

Okres zimowy z pewnością nie służy użytkownikom samochodów i samym pojazdom. Rozwiązaniem wielu problemów z niskimi temperaturami może być ogrzewanie postojowe.

Jak działa instalacja gazowa drugiej generacji?

Wprowadzenie na rynek silników z układami wtrysku benzyny i elektronicznym sterowaniem składem mieszanki za pomocą sondy lambda wymusiło na konstruktorach układów zasilania gazowego dostosowanie konstrukcji instalacji gazowych do wymogów nowego typu silników.

Łańcuch i pasek rozrządu. Jak to działa?


Poprawne działanie rozrządu w silniku samochodowym ma istotny wpływ nie tylko na łatwy rozruch silnika, ale także na jego pracę i zużycie paliwa. Pracą zaworów steruje wałek rozrządu. Jego obroty muszą być zsynchronizowane z obrotami wału korbowego silnika.

Jak szybko usunąć zimowe usterki rozrusznika? Porada

Zimą w naszych samochodach zdarzają się najrozmaitsze usterki. Np. nie działa rozrusznik, który jeszcze wczoraj był w pełni sprawny. Przyczyną awarii rozrusznika może być np. zamarzająca woda.

Podstawy aerodynamiki: jak powietrze opływa samochód i na co ma to wpływ?

Jadąc samochodem, musimy nieustannie przedzierać się przez otaczające nas powietrze. Niewątpliwie, łatwiej wprowadzić przedmiot w ruch w próżni, gdzie właściwie nie istnieje opór. W samochodzie jednak powietrze może być naszym sprzymierzeńcem. Wyjaśniamy, w jaki sposób go opływa podczas jazdy.

Jak działają spojlery i lotki?

Powietrze, przez które przedziera się samochód gdy się porusza może być jego wrogiem. Spowalnia go, a do tego zmniejsza przyczepność. Podpowiadamy, jak działają spojlery i lotki, ograniczające negatywny wpływ powietrza.

Aerodynamiczne elementy zaburzające i przednie lotki

Można pomyśleć, że element zaburzający musi coś utrudniać. W przypadku aerodynamiki tak jednak nie jest. Taki element powoduje powstawanie małych turbulencji, dzięki którym, paradoksalnie przepływ powietrza jest ułatwiony. Podpowiadamy, jak to działa.

Volkswagen Passat B5 FL: wymiana mieszka zmiany biegów

Mieszek zmiany biegów często ulega uszkodzeniu, zazwyczaj jest to przetarcie. Jeżeli do tego mamy zwyczaj trzymać rękę w okolicy skrzyni biegów, bądź na samym lewarku, mieszek szybciej się przeciera. Czytając ten poradnik, dowiesz się jak samemu wymienić mieszek.

Volkswagen Passat B5 FL: wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów

Automatyczny Tiptronic jest w Volkswagenie Passacie B5 FL radziej spotykany niż manualna skrzynia biegów. Oto poradnik dotyczący wymiany oleju w skrzyni Tiptronic.

Volkswagen Passat B5: regeneracja kloszy reflektorów lamp przednich. Poradnik

Przedstawimy jak samemu odnowić przednie reflektory. Nie musimy już kupować nowych reflektorów, jeżeli po naszych widać już wyraźne zużycie. Jeśli reflektory w twoim Volkswagenie Passacie B5 nie świecą tak jak wcześniej, ten poradnik jest dla Ciebie.

Volkswagen Passat B5: wymiana osłony przegubu - poradnik


W poradniku tym przedstawimy, w jaki sposób samemu wymienić osłonę przegubu. Dokładnie skupimy się na wymianie prawej osłony przegubu w Passacie B5.

Volkswagen Passat B5: wymiana mat grzewczych i wkładu lusterka


Wymiana maty grzewczej w lusterku może przysporzyć wielu problemów, niektórym użytkownikom Passatów. W poradniku tym, pokażemy jak najłatwiej wymienić matę grzewczą i wkład lusterka w Volkswagenie Passacie B5.

Volkswagen Passat B5: wymiana podszybia na wersję z B5 FL


Zmiana podszybia nie wymaga od nas dużo wolnego czasu. Nie jest jednak modyfikacją, której nie możemy wykonać sami. Co zyskujemy na wymianie podszybia? Poza efektem wizualnym, uniemożliwiamy dostawanie się liści do odpływów wody.

REKLAMA