REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Części samochodowe

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Ile waży dodatkowe wyposażenie samochodu?

Lista dodatkowego wyposażenia nowoczesnych aut stale ulega wydłużeniu. Jak duży wpływ na ono masę pojazdu? Czy dodatkowe gadżety mogą pogorszyć osiągi auta?

Dlaczego amortyzatory są takie ważne?

Dbałość o jakość i stan amortyzatorów, patrząc szerzej można określić jako oszczędność. Wszelkie niedopatrzenia w tym względzie będą powodować tylko dodatkowe usterki i koszty. Zepsuty amortyzator powoduje uszkodzenie całego zawieszenia. Ponadto możemy być pewni, że w niedługim czasie będziemy musieli wymienić opony w wyniku tzw. ich ząbkowania.

Jak usunąć ślady po gradobiciu?

Gradobicie jest jednym z najbardziej niszczycielskich zjawisk pogodowych. Każdy, kto na czas gradobicia zostawił swoje auto „pod chmurką”, ma wizję rozległych prac lakierniczych, wymiany elementów nadwozia lub wstawiania nowego dach. Są jednak sposoby na skuteczne usunięcie skutków letnich nawałnic.

Kiedy stracisz gwarancję na samochód?

Gwarancja producenta – czyli zapewnienie, że samochód będzie sprawny przez określony czas od daty zakupu (nowego) pojazdu, może wygasnąć przed upływem przewidzianego czasu. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, aby nie stracić gwarancji na auto.

REKLAMA

Koniec z tanimi zamiennikami?

Nowelizacja ustawy Prawo o Ruchu Drogowym przygotowana przez Ministerstwo Transportu przewiduje wprowadzenie zakazu handlu częściami zamiennymi, które nie zostały sprawdzone pod kątem bezpieczeństwa. W praktyce oznacza to wycofanie tanich zamienników z rynku.

BMW - zewnętrzne i wewnętrzne akcesoria transportowe

Poniżej przedstawiamy rodzaje zewnętrznych i wewnętrznych akcesoriów transportowych przeznaczonych do użytku w samochodach marki BMW.

Jak działają układy kierownicze oraz ich wspomaganie?

Wiele osób jest nieświadomych stopnia skomplikowania układu kierowniczego w swoim samochodzie oraz tego na jakiej zasadzie on działa. Warto jednak dowiedzieć się co nieco o podzespołach, które wpływają na prowadzenie pojazdu i nasze bezpieczeństwo na drodze.

Nowa forma serwisu w Polsce

W Polsce sprzedaż internetowa jest coraz popularniejsza, ludzie robią zakupy w sieci ze względu na wygodę i oszczędność pieniędzy. Siedząc w domu przed komputerem jesteśmy w stanie kupić praktycznie wszystko i to z dostawą do domu.

REKLAMA

Ograniczamy roczne wydatki na eksploatację samochodu

Samochód z reguły nie zyskuje na wartości przez okres naszego użytkowania. Koszty ubezpieczenia i utrzymania stanowią olbrzymie obciążenie dla budżetu domowego. Co zrobić by jazda autem była tańsza i to bez specjalnych wyrzeczeń ?

Rozbudowa fabryki Skody

1700 sztuk dziennie – tyle tylnych osi do samochód SKODA ma powstawać po rozbudowie fabryki Skody w Mlada Boleslav. Do osiągnięcia takiej wydajności, linia montażowa została znacznie zmodernizowana i zautomatyzowana.

Zakupy grupowe - okazje dla zmotoryzowanych

Zakupy grupowe opanowały cały świat, w tym także Polskę, gdzie istnieje już ponad czterdzieści serwisów tego typu i wciąż powstają nowe. Portale te proponują zniżki na usługi sięgające nawet do 90 %. Na co zwrócić uwagę dokonując tego typu zakupów.

Opel Vectra A: kontrola ciśnienia sprężania

Kontrola ciśnienia sprężania pozwala nam na poznanie faktycznego stanu naszego silnika. W poradniku tym przeprowadzimy kontrolę ciśnienia sprężania w Oplu Vectra A.

Międzynarodowe centrum logistyczne Skody

Pierwszy etap rozbudowy międzynarodowego centrum logistycznego przeznaczonego do obsługi zamówień i dostaw oryginalnych części i akcesoriów Skody właśnie został zakończony. Jest to część projektu, w ramach którego Skoda zainwestowała łącznie 800 milionów czeskich koron (32 mln euro).

Mercedes W210: demontaż półosi

Demontaż półosi nie jest skomplikowany. W poradniku tym pokażemy jak sprawnie i szybko zdemontować półoś napędową w Mercedesie W210.

Propozycja NaviEkspert na Wszystkich Świętych

Producent aplikacji NaviEkspert we współpracy z lokalnymi władzami przygotował w nawigacji okolicznościową aktualizację informacji i map wokół cmentarzy w wielu miastach. Każdy klient może skorzystać z bezpłatnego siedmiodniowego testu nawigacji.

Stulecie obecności Continental w Polsce

Niemiecki producent Continental w ciągu stu lat obecności na polskim rynku wprowadził oprócz opon dla samochodów osobowych i ciężarowych Continental m.in. pierwszy samochodowy atlas Polski.

Czujniki w samochodzie - jak wpływają na pracę silnika?

Czujnik temperatury powietrza i ciśnienia w kolektorze ssącym, przepływomierz, czujniki położenia oraz zamknięcia przepustnicy – to zaledwie kilka czujników, które mają wpływ na pracę silnika. W obecnych konstrukcjach od ich wskazań zależy jego poprawna praca. Jakie czujniki spotkamy w samochodzie i za co one odpowiadają?

Jak przygotować samochód do jesieni?

Ostatnie chwile lata warto wykorzystać na przygotowanie auta do jesieni. Warto zadbać przede wszystkim o wycieraczki, uszczelki, elektrykę i wentylację. Kilka prostych czynności pozwoli nam skuteczniej walczyć ze słabą widocznością w deszczowe dni.

Tańsze, oryginalne części do ponad 4-letnich SEAT-ów

SEAT to hiszpański producent samochodów wyróżniających się młodzieńczym i sportowym wizerunkiem. SEAT oferuje innowacyjne wzornictwo, najnowocześniejsze technologie, najwyższy poziom precyzji i wysoką jakość produktów.

Mercedes wybrał Continental

Nowe Mercedesy CLS, Viano i Vito będą wyposażone w opony ContiSportContact 5 P marki Continental, która jest liderem na europejskim rynku opon do samochodów osobowych i lekkich ciężarówek.

Dorabianie kluczyka nie w autoryzowanym serwisie – wady zalety, na co uważać?

Gdy zgubimy kluczyki samochodowe nie zawsze możemy sięgnąć po drugi komplet. Niestety okazuje się, że dorobienie kluczyków to spory kłopot i spore koszty, nawet gdy nie korzystamy z usług ASO.

Im starsze tym lepsze? Auta nie starzeją się jak wino

Współczesne samochody bez problemu osiągają przebiegi, które jeszcze 10 lat temu były nie do pomyślenia. 300 tysięcy kilometrów na liczniku coraz rzadziej zniechęca do zakupu używanego auta i jest w tym wiele racji. Warto jednak pamiętać, ze nawet najlepiej utrzymany samochód z wiekiem i przebiegiem będzie jeździł inaczej niż salonowa „nówka”.

Saleen: amerykańscy twórcy supersamochodów

Firma Saleen Incorporated została założona w 1983 roku jako zwieńczenie kariery wyścigowej Steve’a Saleena. Dziś jest to jedna z najsłynniejszych amerykańskich firm produkującej sportowe części i montująca super-samochody.

Jak rozpoznać jakość części zamiennych?

Jakość kupionych przez nas zamienników czasem znacząco odbiega od tego, czego oczekiwaliśmy. Wybieramy części na podstawie ceny, sprawiając sobie niemiłą niespodziankę. Są jednak kategorie, dzięki którym możemy rozpoznać, czy część jest zgodna z normami jakościowymi. Jak rozpoznać jakość danego podzespołu?

Wzrosną ceny części samochodowych

Obowiązek homologowania wszystkich części do samochodów wywinduje ich ceny. Eksperci przewidują, że wzrosną one średnio o 5 procent.

Czy narzędzia dodawane w zestawie do auta wystarczą do bezpiecznej wymiany koła? Czy warto mieć dodatkowy sprzęt?

Kiedy najczęściej złamiemy gumę? Oczywiście podczas wyjazdów – czyli wtedy kiedy o problemach wolelibyśmy nie myśleć. Dlatego warto sprawdzić jak wygląda nasz komplet podstawowych narzędzi. Chodzi o prawdziwe minimum: lewarek, klucz do kół i uniwersalny śrubokręt.

Wymiana opon parami – o czym warto pamiętać, kiedy można wymienić opony na osi, a kiedy trzeba wszystkie naraz?

Polskie przepisy dopuszczają jazdę z różnymi oponami na poszczególnych osiach pojazdu. To daje kierowcy możliwość wymiany opon/kół stopniowo – parami. Warsztaty wulkanizacyjne patrzą na taką formę „oszczędzania” bardzo nieprzychylnie. Dlaczego? Czy chodzi tylko o sprzedanie nam od razu czterech opon?

Jak wybrać ciche opony? Jakie opony są bardziej ciche i dlaczego?

Szum opon może stanowić nawet 1/3 niechcianych dźwięków docierających do uszu pasażerów w kabinie auta. Dobór odpowiednich opon może zmniejszyć natężenie nieprzyjemnych dźwięku nawet o 3-4 dB. Dla ludzkiego ucha to duża różnica – 3 dB mniej to blisko dwukrotnie ciszej!

Czym grozi jazda z niewyważonymi kołami? Jak często trzeba wyważać koła?

Niewyważone koło daje nieprzyjemne efekty akustyczne i drgania na kierownicy, ale nie tylko! Niewyważone koło daje podobny efekt, jakby ktoś systematycznie walił młotkiem w zawieszenie naszego auta. Dlatego warto wyważać koła przynajmniej raz w sezonie. To może nam oszczędzić wydatków na remont zawieszenia.

Jak marka opony wpływa na jej cenę – ile procent ceny to marka, a ile technologie?

Markowe opony są zazwyczaj dużo droższe od tych produkowanych przez zupełnie nieznanych producentów. Wielkie korporacje zawsze tłumaczą, że cena wynika z nowatorskich technologii zastosowanych w oponach, najwyższej jakości materiałów, czy nowatorskich „patentów”. Ile jednak kosztuje sama marka?

Jakie znaczenie ma szerokość felgi – czy szersza felga jest zawsze lepsza?

Ta sama opona na feldze rożnej szerokości będzie inaczej pracować. To dlatego auta sportowe mają szersze felgi na osi napędowej. Dzięki szerszym felgom szerokości styku bieżnika z drogą jest większa, a różnica w prowadzeniu auta jest oczywista. Wiele zależy jednak od stylu jazdy konkretnego kierowcy – każdy inaczej będzie też odczuwać różnice.

Gedia inwestuje 20 milionów euro w rozbudowę polskich zakładów

Gedia Poland, firma dostarczająca elementy tłoczne do samochodów osobowych, inwestuje w rozwój zakładów w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Ford Mondeo MK II: wymiana świec zapłonowych

Wymiana świec zapłonowych nie jest trudna. W poradniku tym pokażemy jak sprawnie i szybko wykonać taką czynność w Mondeo MK II.

Mercedes W124: sprawdzenie i wymiana świec żarowych

Sprawne świece żarowe ułatwiają rozruch silnika w okresie zimowym. W poradniku tym pokażemy jak sprawdzić i wymienić świece żarowe w Mercedesie W124.

Gwarancja i nieautoryzowany serwis: jak nie stracić gwarancji producenta?

Przeglądy okresowe w autoryzowanych stacjach obsługi są bardzo drogie? Mamy dobrą wiadomość – teoretycznie wcale nie trzeba ich robić w ASO i to bez utraty gwarancji! Wszystko dzięki tak zwanej europejskiej dyrektywie GVO. Na czym ona polega i jak serwisować auto, żeby nie stracić gwarancji?

Czy obowiązek jazdy na światłach cały rok poprawił bezpieczeństwo na drogach w Polsce? Analiza eksperta ITS

W celu sprawdzenia wpływu jazdy z włączonymi światłami w dzień na bezpieczeństwo ruchu drogowego przeprowadzono analizę statystyczną danych o wypadkach drogowych, które wydarzyły się „przed” i „po” zmianach wprowadzonych w dniu 17 kwietnia 2007 roku dotyczących obowiązku jazdy na światłach przez cały rok.

O ile droższa jest jazda na światłach przez cały rok? Analiza eksperta ITS

Korzystanie ze świateł przez cały rok jest droższe: nie ulega to wątpliwości. Ile jednak statystyczny kierowca wydaje rocznie więcej jeżdżąc z włączonymi światłami przez cały rok?

Obowiązek jazdy na światłach przez cały rok: doświadczenia zagraniczne. Analiza eksperta ITS

Wpływ obowiązku jazdy z włączonymi światłami w dzień na bezpieczeństwo ruchu drogowego od ponad 20 lat jest przedmiotem badań i analiz w wielu krajach. Wyniki tych prac nie zawsze są jednoznaczne, dominują jednak aspekty korzystne dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Toyota Corolla E10: sprawdzenie i wymiana świec zapłonowych

Świece zapłonowe to kolejny element, który możemy skontrolować we własnym zakresie. W poradniku tym dowiesz się jak sprawdzić i wymienić świece zapłonowe w Toyocie Corolli E10.

Rekordowa produkcja opon Continental


Wzrost sprzedaży w branży motoryzacyjnej pozwolił pobić kolejny rekord produkcji opon Continental. W samym 2011 r. wiodąca fabryka koncernu w Akwizgranie (Niemcy) zamierza dostarczyć 9 milionów nowych opon do samochodów osobowych.

Nissan Primera P10/P11: wymiana i regulacja pasków napędowych w silniku 1.6

W przypadku stwierdzenia uszkodzenia lub nadmiernego zużycia paska konieczna jest jego wymiana. Czytając ten poradnik dowiesz się jak samemu wymienić i wyregulować paski napędowe w silniku 1.6 w Nissanie Primera P10/P11.

Jak korzystać ze świateł dodatkowych pojazdu (długich, przeciwmgłowych itp.)

Wielu kierowców montuje w swoich pojazdach dodatkowe światła, nie przewidziane przez ich konstruktorów i producentów auta. Teoretycznie światła te mają za zadanie poprawę bezpieczeństwa na drodze. Często w praktyce znacznie je ograniczają.

Opony run on flat – jak działają, jakie mają wady i zalety. Czy warto je kupić?

Opony run on flat (ROF) to takie, które umożliwiają jazdę nawet bez powietrza. Maja one specjalną konstrukcję i wbrew obiegowej opinii nie nadają się do każdego auta. Dlaczego? Jakie mają zalety i wady?

Nissan Primera P10/P11: wymiana świec zapłonowych

Poprawne działanie świec zapłonowych ma duże znaczenie dla właściwej pracy silnika. W poradniku tym dowiesz się jak samemu wymienić świece zapłonowe w Nissanie Primera P10/P11.

Mazda 323 IV: smarowanie części

Prawidłowa praca elementów ruchomych zależy od dobrego smarowania. W poradniku tym pokażemy, które elementy regularnie sprawdzać i smarować.

Jak przeprowadzić własnoręcznie inspekcję stanu technicznego auta?

Nie istnieją samochody, które są całkowicie „bezobsługowe". Są czynności, które zwykle należy wykonać przed rozpoczęciem jazdy, bez możliwości powierzenia ich zawodowemu mechanikowi.

Szybkie naprawy w stacjach S PLUS

Po zimie wielu kierowców musi odrobinę podrasować swoje auta i zdecydować się na kilka napraw. Warsztaty S PLUS obiecują swoim klientom wysoką jakość i niskie koszty likwidowania drobnych uszkodzeń.

Renault Kangoo: wymiana przednich reflektorów – krok po kroku

Wymiana reflektorów w Renault Kangoo wiąże się z demontażem przedniego zderzaka. W poradniku tym, znajduje się opis, jak samemu wymienić przednie reflektory w Renault Kangoo.

Jak podłączyć programator wycieraczek w pojeździe do tego niedostosowanym?

Programatory wycieraczek samochodowych swój rozwój zawdzięczają upowszechnieniu się w motoryzacji techniki półprzewodnikowej, co nastąpiło mniej więcej przed półwiekiem. Stąd w wielu pojazdach dziś uznawanych za zabytkowe nie są one zamontowane.

Jak znaleźć przyczynę złej pracy wycieraczek szyb?

Istnieje kilka typowych usterek w pracy wycieraczek samochodowych. Część z nich ma podłoże mechaniczne, pozostałe wynikają ze złej pracy urządzeń elektrycznych lub elektronicznych.

REKLAMA