REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Części samochodowe

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak jechać z rozbitą szybą przednią?

Jedną z najbardziej niemiłych przygód, jakie mogą spotkać kierowcę, jest rozbicie przedniej szyby. Przyczyną tego może być uderzenie kamieniem wyrzuconym spod kół innego pojazdu.

Jak jeździć z uszkodzonym prędkościomierzem?

Awaria prędkościomierza wcale nie oznacza braku możliwości dokładnej oceny prędkości przez kierowcę. Jest kilka sposobów, aby poznać aktualną prędkość oraz nie dostać mandatu za jej przekroczenie.

Jak zgodnie z przepisami zamontować światła do jazdy dziennej?

Po wprowadzeniu obowiązku używania świateł mijania przez całą dobę, coraz popularniejsze zaczęły być światła do jazdy dziennej.

Jak wybrać łańcuchy na koła?

Wybór łańcuchów zimowych na koła jest dużym problemem. W poradniku tym postaramy się dobrać odpowiednie łańcuchy i opiszemy, jak je dobrze zamontować.

REKLAMA

Łańcuchy na koła - jakie wybrać?

Łańcuchy na koła nie jest łatwo wybrać. Oto, na co należy zwrócić uwagę przy ich zakupie. Opiszemy też technikę montażu.

Jakie części, narzędzia i akcesoria warto mieć w trasie?

Nie ma części i podzespołów samochodowych o nieograniczonej trwałości. Każdy element wcześniej czy później może się zużyć lub ulec awarii. Oto lista narzędzi, części i akcesoriów, które warto mieć w zapasie podczas podróży w trasie.

Jak odpowietrzyć układ wtryskowy w silniku Diesla?

Zapowietrzenie układu wtryskowego w silniku wysokoprężnym może wystąpić z kilku powodów. Najczęstszym jest całkowite opróżnienie zbiornika paliwa podczas jazdy. Dziś podpowiemy zatem jak odpowietrzyć układ wtryskowy w silniku Diesla.

Wzrost eksportu z Polski


Po kwietniowym spadku ponownie nastąpił wzrost polskiego eksportu w przemyśle motoryzacyjnym. Wszystko dzięki większej sprzedaży części i akcesoriów za granicą.

REKLAMA

Jak korzystać z GPS poza samochodem?

Czy można korzystać z GPS-a wybierając się na wycieczkę rowerową, rejs po Mazurach lub morski czy też na pieszą wędrówkę? I czy można użyć tego samego urządzenia, a którego korzystamy w samochodach?

Czy warto kupować dodatkowe lusterko do obserwacji dziecka?

Prowadzenie samochodu nie należy do najłatwiejszych czynności, trzeba nie tylko kontrolować to, co się dzieje wokół nas na drodze, ale również szybko reagować. Zwłaszcza gdy jedzie z nami dziecko.

Sztuka dobrego stylingu

W stylizacji auta kluczowe jest słowo „sztuka”. Bo paradoksalnie ma z nią wiele wspólnego. Można zapłacić dużo za kicz, można też zatanio stworzyć coś pięknego. A ocena efektów jest tylko kwestią gustu...

Jak pokonywać długie trasy?

Czy postoje podczas jazdy są konieczne? Zmęczenie, potrzeby fizjologiczne, konieczność spożycia posiłku lub zakupu paliwa to okoliczności, zmuszające do przerwania jazdy na kilka do kilkunastu minut.

Jakie dodatkowe zegary warto zamontować?

Zawsze warto wiedzieć, czy auto pracuje poprawnie. Pamiętaj jednak, że Twój samochód to nie bolid F1 i nie musisz badać absolutnie każdego parametru podczas jazdy.

Jak oceniać zachowanie innych kierowców?

Na drodze ważne jest, aby umieć przewidywać powstanie ewentualnych zagrożeń, po czym odpowiednio reagować. Dobra wyobraźnia jest dla kierowcy podstawą.

Czego unikać w tuningu?

Do ulepszania samochodu należy podejść kompleksowo, a nie na wyrywki. Przede wszystkim pamiętaj, że auto, które zamierzasz poddać modyfikacjom, musi być sprawne.

Felgi i koła w innym rozmiarze: jak je wybrać? Ekspert radzi

Stosunkowo często można zauważyć różne samochody osadzone na ekstremalnie niskich i szerokich oponach założonych na wielkie felgi lub auta z komicznie małymi obręczami. Jak z doborem felg nie przesadzić?

Jak dobrać felgi i koła o innym rozmiarze?

Stosunkowo często można zauważyć różne samochody osadzone na ekstremalnie niskich i szerokich oponach założonych na wielkie felgi lub auta z komicznie małymi obręczami. Jak z doborem felg nie przesadzić?

Odkręcanie aluminiowych felg - jak to zrobić?

Śruby, którymi przykręcone są koła do piast, czasem mogą stawiać bardzo duży opór przy próbie ich odkręcenia. Co należy wówczas zrobić?

Jak przykręcać aluminiowe felgi?

Zdarza się, że stalowe śruby, którymi są mocowane aluminiowe felgi, są bardzo trudne lub niemożliwe do odkręcenia. Co zrobić w takiej sytuacji?

Czym charakteryzują się felgi skręcane?

Jeśli masz środki na to, by wyróżnić swoje auto z tłumu, nawet tłumu stunowanych egzemplarzy, powinieneś rozejrzeć się za odpowiednimi felgami. Wybór jest spory, każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Felgi skręcane: co to jest, czym się charakteryzują?

Zakup felg skręcanych to poważny wydatek, jeśli jednak zależy ci na wyróżnieniu swojego auta z tłumu, powinieneś je mieć.

Jak naprawić centralny zamek w BMW E46?

Jedną z częstych usterek występujących w BMW E46 jest awaria zamka centralnego. Podpowiadamy, jak sobie z tym poradzić i ograniczyć koszt naprawy do minimum.

Jak rozebrać i wyczyścić przednie reflektory w Alfie Romeo 166?

Z czasem przednie reflektory auta mogą zmatowieć i wyblaknąć. Podpowiadamy jak samemu rozebrać i wyczyścić przednie reflektory w Alfie Romeo 166.

Jak wymienić żarówkę?

Oświetlenie naszego pojazdu jest jednym z głównych czynników wpływających na bezpieczeństwo jazdy zimą. Podpowiadamy, jak samodzielnie wymienić uszkodzoną żarówkę reflektorów.

Jak wymieniać żarówki?

Wymiana żarówek w starszych modelach samochodów jest jedną z najprostszych czynności obsługowych. Choć w niektórych najnowszych samochodach wymiana żarówek jest to czynność bardziej skomplikowana.

Jak zlikwidować przeciekanie zaworu igłowego w gaźniku?

Przeciekanie zaworu igłowego może skończyć się zalaniem gaźnika i unieruchomić silnik. O tym, co należy wtedy zrobić, powinien wiedzieć każdy posiadacz motocykla lub auta z gaźnikiem opadowym.

Jak naprawić przeponową pompę paliwa?

Pompy paliwa nie należą do najtrwalszych elementów. Najczęściej powodem usterki jest w przypadku przeponowej pompy paliwa gumowa przepona, którą należy wymienić. Rzadziej awarii ulegają zaworki.

Jakie wybrać i jak zamontować CB radio?

CB Radio pomaga omijać korki i inne utrudnienia w ruchu. Jest również najszybszym środkiem za pomocą którego możemy wezwać pomoc, w przypadku jakiegoś zdarzenia.

Jak uchronić auto przed kradzieżą?

Wszyscy obawiamy się kradzieży naszego samochodu, zwłaszcza, gdy nie jest ubezpieczony. Oto kilka sposobów jak zwiększyć bezpieczeństwo naszego samochodu.

Jak znaleźć niepracujący cylinder i przyczynę tej usterki?

Odszukanie niepracującego cylindra w starszych typach samochodów z silnikami benzynowymi nie jest trudne. Wystarczy po kolei zdejmować przewody zapłonowe ze świec podczas pracy na wolnych obrotach.

Jak przygotować się do jazdy?

Kierowcy zwykle dość starannie przygotowują się do wyjazdu w dłuższą trasę, natomiast nagminnie zapominają o codziennym przeglądzie auta, który jest równie ważny.

Jakie są podstawowe zasady BHP przy naprawach samochodów?

Nie wszystkie prace przy samochodzie są bezpieczne. Można przypadkowo wywołać pożar, łatwo o skaleczenia i zadrapania, można podczas prac pod samochodem stracić zdrowie lub życie.

Jakie jest prawidłowe ciśnienie powietrza w oponach?

Opony należą do tych elementów samochodu, które mają znaczny wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Z nieznanych przyczyn większość kierowców nie przejawia wobec nich należytej troski. Podpowiadamy, jakie jest prawidłowe ciśnienie powietrza w oponach.

Odpowiednie ciśnienie w oponach, czyli jakie?

Opony są bardzo ważne w bezpiecznej eksploatacji auta. Podstawą w ich użytkowaniu jest prawidłowe ciśnienie.

Jak przygotować się do prac przy samochodzie?

Prace przy samochodzie, nawet te najprostsze, nie należą do czystych. Dlatego należy liczyć się nie tylko z zabrudzeniem rąk, ale także z przypadkowym pobrudzeniem odzieży.

Przegląd auta po sezonie letnim - porady

Przegląd auta po sezonie letnim to pierwsza czynność, którą powinniśmy wykonać po powrocie z urlopu. Poniżej kilka porad, na co zwrócić szczególną uwagę.

Co to jest swap silnika?

SWAP to przekładka silnika z jednego samochodu do drugiego. Jest to czasami najtańszy i najbezpieczniejszy - oprócz chiptuningu - sposób podrasowania auta.

Montaż regulowanego zawieszenia - jak i po co?

Regulowana twardość zawieszenia to patent nie tylko dla sportowców, to również świetne rozwiązanie na co dzień. Z jego dobrodziejstw korzysta coraz większa liczba producentów aut.

Jak zamontować turbosprężarkę?

Zamontowanie turbosprężarki to obecnie najpopularniejszy sposób na podniesienie mocy silnika. Podpowiadamy, co należy zrobić, jeśli chcemy zamontować w naszym aucie turbosprężarkę.

Modyfikacje układu wydechowego: porady

Układ wydechowy można modyfikować na wiele sposobów, żeby poprawić osiągi auta. W poniższym poradniku przedstawiamy, co zrobić żeby modyfikując nie zaszkodzić.

Co to jest chiptuning?

Chiptuning, ECU, remap. Wiele nazw, jedno działanie. Kiedyś poprawiano moc i parametry silników modyfikując gaźniki. Dziś najłatwiej jest przeprogramować komputer sterujący jednostką napędową.

Wyścigi na jedną czwartą mili: jak zacząć?

Nie jest to sport skomplikowany. W skrócie chodzi w nim o to, kto szybciej pokona dystans 402,3 m. To nie skrót, to cały opis sensu wyścigów na ¼ mili. Jak się  do nich przygotować?

Co to jest drifting?

 W driftingu chodzi głównie o show, o pokaz umiejętności – podobnie jak w motocyklowym stuncie. Jednak i tu są elementy, które poddaje się surowej ocenie.

Co daje obniżenie auta?

.Nie tylko czerwone samochody wyglądają na szybsze, niż są w rzeczywistości. Również niższe mają bardziej agresywny wygląd. I w społecznej świadomości "trzymają się" podczas jazdy po zakrętach niczym przyklejone.

Co to jest hamownia i jak z niej korzystać?

Co to jest hamownia? To urządzenie, które zbada jaką moc i moment obrotowy ma twój samochód. W pewnym uproszeniu – moc odpowiada za maksymalną prędkość, zaś moment za przyspieszenie.

Podtlenek azotu, czyli NOS - porady

Podtlenek azotu, nitro, NOS i gaz rozweselający – jeden produkt, wiele nazw i zastosowań. Pierwsi byli dentyści, którzy odprężające i narkotyczne działanie N2O wykorzystywali do rozluźniania pacjentów.

Jak domowym sposobem sprawdzić amortyzatory?

Amortyzatory mają duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Uszkodzone zwiększają ryzyko wpadnięcia w poślizg, zmniejszają skuteczność hamowania i pogarszają komfort jazdy.

Jak bezpiecznie odbyć podróż samochodem?

Gdy wybieramy się w podróż, chcielibyśmy czuć się bezpiecznie. Często taka wyprawa to wyjazd w nieznane. Radzimy jak możemy zwiększyć swoje poczucie bezpieczeństwa w takiej sytuacji.

Jak wymienić płyn chłodniczy?

Wymiana płynu chłodniczego to kolejna łatwa czynność, którą możemy wykonać samemu oszczędzając pieniądze. Oto jak szybko i sprawnie ją przeprowadzić.

Jak i kiedy wymieniać filtr kabinowy?

Filtr kabinowy umożliwia dopływ świeżego powietrza do wnętrza auta. Wymiana filtra przeciwpyłowego jest szybka i łatwa, a przede wszystkim poprawia komfort jazdy.

REKLAMA