REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Części samochodowe

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak wyczyścić gniazdo akumulatora?

Gniazdo akumulatora nie wymaga regularnego czyszczenia, dlatego często jest zaniedbywane. Podpowiadamy, jak je prawidłowo oczyścić.

Jak wyczyścić elektrody i klemy akumulatora?

Z powodu procesu utleniania, elektrody i klemy akumulatora ulegają korozji, a do tego się brudzą. Podpowiadamy, jak oczyścić elektrody i klemy akumulatora.

Jak oczyścić kable wysokiego napięcia?

Jeśli zauważamy, że z naszym samochodem dzieje się coś złego, silnik pracuje nierówno, być może przyczyną są zanieczyszczone kable wysokiego napięcia. Podpowiadamy, jak oczyścić przewody zapłonowe?

Jak działa układ wydechowy?

Układ wydechowy nie jest zwykłą, prostą rurą odprowadzającą spaliny z silnika. Składa się on z wielu części, z których jedyną widoczną dla nas jest jego końcówka. Przybliżamy, jak jest zbudowany oraz jak działa układ wydechowy.

REKLAMA

Wymiana łożyska piasty

Podczas jazdy, do naszych uszu dochodzi wiele dźwięków. Dziwny szum, lub buczenie, które dochodzą z okolic kół i narastają wraz ze wzrostem prędkości, mogą świadczyć o zużyciu łożysk.

Wymiana pompy paliwa

Dziwny hałas, bądź charakterystyczne wycie, dochodzące z okolic tylnego rzędu siedzeń może świadczyć o zbliżającym się końcu pompy paliwowej.

Wymiana oleju w skrzyni biegów

Większość kierowców zapomina o potrzebie wymiany, bądź sprawdzaniu stanu oleju przekładniowego, mając na względzie zalecenia producentów pojazdów.

Montaż sportowego układu dolotowego

Przychodzi taki moment, kiedy osiągi naszego auta przestają być zadowalające. Jedną z najprostszych metod na podniesienie mocy jest ingerencja w układ dolotowy.

REKLAMA

Czyszczenie wtryskiwaczy

Układ paliwowy, oprócz przewodów, regulatora ciśnienia paliwa, filtra paliwa oraz pompy, posiada jeszcze jeden ważny element – wtryskiwacze. Od ich stanu pośrednio zależy moc i osiągi auta, a w skrajnych przypadkach bezpieczeństwo jednostki napędowej.

Jak uruchomić drugie światło przeciwmgielne w Audi A6 C5?

Producent, montując światła przeciwmgielne w obudowie wnęki w Audi A6 C5, gdzie znajduje się tablica rejestracyjna, postanowił podświetlić elektrycznie tylko jedno światło. Możliwe jest jednak uruchomienie drugiego światła przeciwmgielnego w tej generacji Audi A6.

Kino w samochodzie – na co zwrócić uwagę przed montażem?


System multimedialny poprawi komfort podróży naszych dzieci i ułatwi pokonywanie dłuższych dystansów. Jednak nie należy to do tanich inwestycji, dlatego warto dobrze się zastanowić, co chcemy uzyskać i na jak długo.

Jak zamontować monitory LCD w samochodzie?


Multimedialny zestaw samochodowy, czyli prościej mówiąc samochodowe kino możemy zainstalować samodzielnie. Nowoczesne technologie pozwalają nam na dwojaki sposób montażu ekranów.

W jaki sposób przewozić rowery samochodem?

Wyjazd nad morze, jezioro czy w góry wcale nie oznacza, że nasz rower musi zostać w domu. Najprościej skorzystać ze specjalnie przystosowanego do tego bagażnika.

Jak podłączyć słuchawkę do radia CB?

Okazuje się, że niewielu kierowców zdaje sobie sprawę, że zestaw słuchawkowy można podłączyć pod CB radio. Dzięki temu pasażerowie nie będą musieli słuchać komunikatów innych kierowców, które nie dość, że przeszkadzają w słuchaniu muzyki czy prowadzenia rozmowy, to jeszcze potrafią być bardzo wulgarne.

Jak wymienić podkładki pod końcówki wtryskiwaczy?


Mokry wtryskiwacz, nie zawsze oznacza, że trzeba go wymienić. Zazwyczaj problem leży w pokrywie uszczelniającej. W poradniku tym pokażemy jak wymienić podkładki uszczelniające.

Mercedes W202: wymiana oleju w układzie wspomagania

W poradniku tym podpowiemy jak poprawnie wymienić olej w układzie wspomagania w Mercedesie W202. Wymiana nie należy do trudnych, dlatego warto ją wykonać samemu.

Awaria tylnej lampy Led w BMW E39 – jak to naprawić?

Jednym z uszkodzeń oświetlenia w E39 jest awaria tylnej lampy Led. Właściciele modeli z tymi lampami mają do czynienia z zanikającym światłem w diodach.

Naprawa świateł awaryjnych w Audi A4 B5 – jak to zrobić?

Podpowiadamy jak naprawić światła awaryjne w Audi A4 B5.

Audi 80 B4

W 1991 roku na niemieckim autosalonie zaprezentowano odświeżony model Audi B4. Była to kontynuacja linii Audi 80, które produkowano od 1972 roku.

Wymiana przednich piast w BMW E34 – Jak to zrobić

Pozornie tego typu operacja może wydawać się trudna, jednak przy odrobinie chęci możemy dokonać jej sami.

Czyszczenie i smarowanie wirnika nawiewu powietrza w Fiacie Grande Punto – jak to zrobić?

Gdy po włączeniu nadmuchu powietrza w naszym aucie usłyszymy piski lub inne dziwne dźwięki to znaczy, że czas na wyczyszczenie i nasmarowanie łożyska wirnika nawiewu.

VW Golf IV: wymiana gum stabilizatora

Gdy podczas codziennej jazdy autem zaczniemy słyszeć dziwne stukanie lub skrzypienie, to znak, że zbliża się czas wymiany zużytych gum stabilizatora.

Jak sprawić, by wnętrze naszego samochodu wyglądało, jak nowe?

Jeśli nie stać nas na nowy samochód nie oznacza to, że jesteśmy skazani na korzystanie ze zniszczonego i brudnego wnętrza. Usługi smart repair w Polsce są coraz łatwiej dostępne.

Jak jechać po zmierzchu w ruchu miejskim?

Jazda po ulicach miast nie jest łatwą rzeczą nawet w dzień, przy pięknej pogodzie. Jeszcze trudniej jeździ się po zmierzchu, kiedy światła reflektorów innych pojazdów atakują wzrok kierowcy, a piesi nie zawsze są widoczni.

Jak działa wtryskowe zasilanie silników o zapłonie iskrowym?


Gaźnikowy układ dostarczania do silnik mieszanki paliwowo-powietrznej ma wiele wad. Często nie zapewnia właściwego składu mieszanki,a także zdarza się, że nie zapewnia dostarczania jednakowej ilości paliwa do poszczególnych cylindrów.

Jak pracuje gaźnik?

Gaźnik, zwany dawniej karburatorem, jest urządzeniem pozwalającym na wytworzenie mieszanki ciekłego paliwa i powietrza, niezbędnej do pracy silnika o zapłonie iskrowym oraz sterowanie wielkością jej dopływu do cylindrów.

Jak uszczelniać przewody paliwowe?


Nieszczelne połączenia przewodów paliwowych ze zbiornikiem paliwa, pompą paliwa, pompą wtryskową lub gaźnikiem mogą być przyczyną wielu kłopotów i problemów, z których największym może być pożar samochodu.

Jak działa turbodoładowanie?

Układ turbodoładowania zwiększa osiągi silnika. Dlaczego? Bowiem moc silnika spalinowego zależy tylko od dwóch czynników: od natężenia wytwarzania ciepła w jego cylindrach i od sprawności zamieniania tego ciepła na pracę mechaniczną.

Jak zamontować przednie halogeny przeciwmgielne?


Nie każde auto ma na wyposażeniu światła halogenowe. Często są one przydatne. W artykule tym przedstawimy sposób montażu przednich świateł przeciwmgielnych.

Jak wymienić deskę rozdzielczą?

Deskę rozdzielczą wymieniamy lub demontujemy z różnych powodów. W poradniku tym pokażemy jak to zrobić krok po kroku.

Jak wymienić lusterka wsteczne?


Jazda autem bez lusterka jest uciążliwa. Naprawa w takie sytuacji jest konieczna. W poradniku tym przedstawimy, jak samemu wymienić lusterka wsteczne (boczne).

Jak wyczyścić zawór EGR?

Zawór EGR wymaga czyszczenia kiedy auto zużywa więcej paliwa, gaśnie silnik przy wciskaniu sprzęgła lub dojeżdżaniu do świateł. Problem ten jest często spotykany, niezależnie od marki.

Jak wymienić drążki kierownicze?


Drążki kierownicze są to elementy układu kierowniczego, które wymagają częstszej wymiany, niż inne elementy. W poradniku tym podamy sposób na samodzielną wymianę drążków kierowniczych.

Jak wymienić poduszki silnika?

Wymiana poduszek silnika jest wskazana, gdy auto ma duży przebieg. Objawy ich zużycia są odczuwalne w czasie postoju i podczas jazdy. W poradniku tym przedstawimy, jak wymienić poduszki silnika.

Jak wymienić łącznik elastyczny tłumika?


Uszkodzenie łącznika elastycznego jest dosyć częstą przypadłością układu wydechowego. Wymiana nie jest problematyczna, lecz wymaga trochę czasu. Oto opis jak wymienić uszkodzoną plecionkę.

Jak zamontować siłownik przedniej maski?

Większość samochodów ma pod maską wspornik służący do podpierania maski. Jednak są też auta wyposażone w specjalny siłownik. W poradniku tym podpowiemy jak zamontować taki siłownik.

Jak zdiagnozować uszkodzoną turbinę?

Problemy z turbosprężarkami dotyczą zarówno aut z silnikiem diesla, jak i benzynowym.

Jak wymienić tylne lampy?

Wymiana tylnych lamp jest dość prosta. Artykuł ten, ma na celu pokazać jak poprawnie i bezkolizyjnie wymieniać tylne lampy.

Jak wymienić przednią maskę?

Wymiana przedniej maski jest łatwą czynnością, jednak poprawne jej ustawienie wymaga trochę cierpliwości. Oto kilka porad jak sprawnie i szybko zdjąć maskę samochodową.

Jak wymienić klapę bagażnika?

Wymiana klapy bagażnika nie wymaga wizyty w serwisie, wystarczy trochę chęci i pomoc drugiej osoby. W poradniku tym rozwiejemy wątpliwości związane z wymianą klapy bagażnika w różnych wersjach nadwozia.

Jak wymienić cylinderki hamulcowe?

Wymiana cylinderków hamulcowych dotyczy aut wyposażonych w bębny hamulcowe. Naprawa nie należy do trudnych, dlatego warto wykonać ją samemu. Poniżej opis wymiany cylinderków hamulcowych.

Jak wymienić tarcze hamulcowe na większe?


Wymiana tarcz hamulcowych na większe jest wymagana, kiedy zwiększamy znacząco moc auta. Założenie większych tarcz gwarantuje skuteczniejsze hamowanie. W tym poradniku podpowiemy, jak zamontować większe tarcze.

Jaki tuning ma sens?


Rynek samochodowy zapewnia szeroki wachlarz produktów i rozwiązań do modyfikacji samochodów. Jakie zabiegi mają sens? Co tak naprawdę warto zmieniać, a o czym lepiej zapomnieć? Oto kilka sugestii.

Jak zdiagnozować usterkę sprzęgła?

Sprzęgło jest jednym z podstawowych elementów odpowiadających za działanie samochodu. Kontroluje ono moc silnika, która przekazywana jest na koła pojazdu, napędzające całą jego masę. Usterka sprzęgła zwykle kończy się unieruchomieniem samochodu.

Jak wymienić przegub napędowy?


Jeśli podczas jednoczesnego skręcania i przyspieszania słyszymy donośne pukanie dochodzące z kierunku napędzanych kół, oznacza to, że mamy uszkodzone przeguby napędowe.

Czy warto zakładać dystanse do felg?

Większy rozstaw kół, sportowy wygląd to tylko niektóre z zalet dystansów. Ich montaż, nie jest problematyczny, jednak czy warto zakładać dystanse do kół? Postaramy się odpowiedzieć na wszelkie wątpliwości.

Dystanse do felg - czy warto je zakładać?

Dystanse gwarantują większy rozstaw kół, a przez to agresywniejszy wygląd auta. Montaz jest bardzo prosty, jednak należy pamiętać o kilku sprawach.

Jak naprawić elektromagnes rozrusznika?

Elektromagnes rozrusznika, będący równocześnie przekaźnikiem o bardzo dużej obciążalności styków, jest w zasadzie elementem nienaprawialnym.

Jak naprawić rozrusznik? Część elektryczna.

Niektóre uszkodzenia elektrycznych podzespołów rozrusznika można usunąć we własnym zakresie, nawet bez żadnych narzędzi i przyrządów specjalistycznych. Podpowiadamy, jak naprawić rozrusznik.

Jak uszczelnić układ wydechowy?


Czasami dochodzi do rozszczelnienia układu wydechowego i wówczas wzrasta poziom hałasu, do wnętrza kabiny pasażerskiej mogą się przedostawać spaliny.

REKLAMA