REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Części samochodowe

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Alfa Romeo 156: wymiana pompy paliwa

Wymiana pompy paliwa w Alfie Romeo 156 nie jest trudna, choć czasochłonna. Z pomocą naszego poradnika dowiesz się jak samemu wymienić pompę paliwa w Alfie Romeo 156.

Alfa Romeo GTV: wymiana wysprzęglnika

Uszkodzony wysprzęglnik to zmora wielu kierowców. W każdym aucie jego wymiana przebiega. W przypadku Alfy Romeo GTV wymiana wysprzęglika zajmuje mniej niż godzinę.

Jak naprawić wycieraczki szyby przedniej? Część I

Wartość poprawnej pracy wycieraczek przedniej szyby docenia się dopiero podczas opadów atmosferycznych. Zwykle dopiero wtedy ujawniają się ich drobniejsze lub poważniejsze uszkodzenia.

Jak znaleźć i naprawić usterkę kierunkowskazów?

Kierunkowskazy należą do najważniejszych elementów wyposażenia samochodu. Dzięki kierunkowskazom inni użytkownicy drogi mogą dowiedzieć się jakie manewry planuje kierowca i odpowiednio na nie zareagować. Awaria kierunkowskazów jest bardzo łatwa do zauważenia.

REKLAMA

Jak ustawić światła przeciwmgielne przednie? Krok po kroku

Każdy bez wyjątku reflektor, nawet wyprodukowany przez najbardziej renomowaną firmę, traci ogromną większość swoich walorów, gdy jest wadliwie ustawiony.

Audi A6 C6: wymiana filtra paliwa


Posiadając nowe Audi nie musimy z każdą wymianą jeździć do serwisu. Możemy we własnym zakresie wymienić chociażby filtr paliwa.

Jak wprowadzić samochód w poślizg? Scandinavian flick - Skandynawskie szarpnięcie

Jest kilka sposobów na wprowadzenie samochodu w poślizg, na przykład na „rybkę”, „wahadło”, „skandynawskie szarpnięcie” czy z ujęciem gazu.  W tym poradniku przybliżymy istotę "skandynawskiego szarpnięcia".

Jak wybierać żarówki? Porada

Na rynku produktów, zapewniających naszemu pojazdowi oświetlenie, wybór jest ogromny. Wymiana żarówki, wydaje się sprawą banalną, warto jednak w tym przypadku pamiętać o zaleceniach producenta.

REKLAMA

Czym grozi jazda z niesprawnymi amortyzatorami?

To, że nic nie piszczy i nie stuka w zawieszeniu twojego samochodu, wcale nie oznacza, że wszystko jest w porządku. Niesprawne amortyzatory mają wpływ na każdy aspekt prowadzenia auta.

Jak jeździć, by nie uszkodzić podwozia?

Uszkodzony zderzak, wgnieciona misa olejowa czy pęknięty katalizator, to tylko kilka efektów nieostrożnej jazdy. Kierowcy i to nie tylko, ci sportowych samochodów, powinni pamiętać, że można zminimalizować ryzyko takich usterek.

Jaki „zapas” wozić w bagażniku?

Pełnowymiarowe koło zapasowe, tzw. dojazdówka, a może specjalny zestaw naprawczy. Przedstawiamy kilka pomysłów, które pozwolą na szybką reakcję po stracie jednej z opon.

Jaki "zapas" wybrać?

Pełnowymiarowe koło zapasowe nie jest jedynym wyjściem. Są inne rozwiązania takie jak "dojazdówka" czy specjalny zestaw naprawczy. Przedstawiamy możliwe rozwiązania po stracie opony.

Kiedy warto odwiedzić hamownię?

Testowanie samochodu na hamowni wcale nie jest fanaberią maniaków tuningu. Warto odwiedzić to miejsce, gdyż dzięki niemu w ciągu godziny możemy dowiedzieć się o stanie silnika więcej niż podczas kilku jazd próbnych.

VW Golf IV TDI: wymiana świec żarowych

Żeby zachować równą i prawidłową prace silnika na wszystkich cylindrach należy, co około 50 tysięcy kilometrów, wymieniać świece żarowe w Volkswagenie Golfie IV z silnikiem Diesla TDi.

BMW E46: wymiana pompy wspomagania

Awaria pompy wspomagania podczas jazdy po mieście może być bardzo kłopotliwą usterką, której raczej nie powinniśmy ignorować. Koszta serwisu ASO BMW mogą być dość wysokie, dlatego spróbujmy wymienić ją sami.

Audi A6 C5: wymiana tulei dolnego wahacza

Podczas jazdy samochodem z zużytymi tulejami będziemy słyszeć delikatne stukanie i drgania układu kierowniczego. Nie wymaga to natychmiastowej naprawy, ale pogłębiający się hałas może tylko doprowadzić do szybszego zużycia innych podzespołów.

Honda Civic VI: wymiana sworzni górnego wahacza

Jeśli podczas jazdy usłyszymy dziwne dźwięki i zaczniemy odczuwać coraz mocniejsze drgania kierownicy. Oznacza to, że należy sprawdzić cały układ kierowniczy i zawieszenie naszego auta.

Ford Fiesta 1.4: wymiana pompy wody

Podczas podróży autem awaria pompy wody może szybko i niepostrzeżenie doprowadzić do przegrzania silnika w Fordzie Fiesta 1,4. Wiąże się to z poważnym uszkodzeniem, z powodu, którego możemy narazić się na konieczność naprawy silnika.

Opel Vectra 2.5 V6: wymiana termostatu

Uszkodzenie termostatu może doprowadzić do przegrzania silnika. Gdy termostat jest niesprawny, może nie załączać głównego obwodu chłodzącego w jednostce napędowej. Oto jak wymienić termostat w Oplu Vectrze 2,5 V6.

Honda Civic V gen 1,6 V-tec: wymiana termostatu

Aby uniknąć awarii i przegrzania silnika w naszej Hondzie Civic warto co kilkadziesiąt tysięcy kilometrów wymienić termostat układu chłodzenia. Poniżej kilka wskazówek, jak wymienić termostat w Civicu 1,6 we własnym zakresie.

Jak wymienić olej w moście BMW E36 328i Coupe?

W aucie dysponującym tak dużą mocą, przenoszoną na tylne koła za pośrednictwem mostu, należy pamiętać o okresowej wymianie oleju.

Jak wymienić filtr paliwa w Renault Kangoo 1.5 dCi?

Wymiana filtra paliwa jest ważnym elementem podczas okresowej wymiany płynów i filtrów eksploatacyjnych w naszym aucie. Oto jak wymienić filtr paliwa w Renault Kangoo 1.5 dci.

Jak wymienić alternator w VW Golf IV 1.6?

Jeśli krótko po naładowaniu akumulatora nasz Volkswagen Golf 1,6 nie chce znowu zapalić, oznacza to iż mamy problem z alternatorem. Dysponując garażem i zestawem kluczy możemy w dość krótkim czasie wymienić go sami.

Awaria zaworu n75 w VW Passat 1.9TDi – jak to naprawić?

Podczas jazdy autem z wysokoprężnym silnikiem diesla z turbo, wyczuwalnym problemem jest turbo dziura. Niekiedy ta przypadłość jest bardziej odczuwalna, a to za sprawą uszkodzonego zaworu N75. Oto jak naprawić zawór N75 w Volkswagenie Passacie 1,9 TDi.

Jak wymienić olej w układzie wspomagania w Mercedesie W210?

Wymiana oleju pompy wspomagania układu kierowniczego powinna nastąpić średnio co 100 tysięcy kilometrów.

Czyszczenie termostatu w Fordzie Focus 1.6 - jak to zrobić?

Czyszczenie termostatu w Fordzie Focusie 1,6 wbrew pozorom nie jest tak trudne. Każdy z podstawowym zestawem narzędzi może sprawnie i bezpiecznie przeprowadzić taką operację.

Volkswagen Golf III: naprawa regulacji świateł

Uszkodzenie regulatora przednich reflektorów w Volkswagenie Golfie III może oślepiać innych kierowców i stanowić także zagrożenie dla nas. Warto zatem kontrolować stan techniczny układu regulacji świateł w naszym Golfie.

Jak wyczyścić przepustnice w Renault Kangoo 1.2 16v?

Przyczyną nierównej pracy motoru, w Renault z tym silnikiem może być zanieczyszczona przepustnica. Na szczęście jest to proste zadnie. Do wyczyszczenia potrzebować będziemy kilku narzędzi oraz godzinę wolnego czasu.

Naprawa pompy wody w Oplu Astra F 1.4

Jedną z seryjnych usterek Astry jest uszkodzenie króćca pompy wody, który w pierwszych latach produkcji produkowany był z plastiku.

Jak wymienić pompę paliwa w Alfa Romeo 166?

Awaria pompy paliwa w Alfie Romeo 166 wymaga jej wymiany, ponieważ koszta regeneracji i naprawy mogłyby dorównać, lub nawet przekroczyć jej wartość.

Jak wymienić pasek wielorowkowy w Alfie Romeo 147 2.0TS?

Okresowa wymiana paska wielorowkowego w Alfie Romeo 147 2,0 TS może odbyć się bez potrzeby ingerencji mechanika. W ciągu około 30 minut, nawet niedoświadczony właściciel auta, może własnoręcznie dokonać wymiany paska.

Czyszczenie silniczka wolnych obrotów w Mitsubishi Galant

Jednym z ważnych elementów eksploatacji silników starszego typu jest konserwacja silniczka wolnych obrotów. Oto, jak wyczyścić silniczek wolnych obrotów w Mitsubishi Galant.

Jak wymienić końcówkę drążka w Oplu Astra G?


Przyczyną drgań układu kierowniczego podczas jazdy może być zużyta końcówka drążka kierowniczego.

Jak wyczyścić silnik krokowy w Fordzie Focus 1.6?

W momencie kiedy silnik zaczyna nierówno pracować, a obroty zaczynają bez przyczyny falować, oznaczać może to zanieczyszczenie silnika krokowego.

Skoda Felicja: wymiana zamka w drzwiach

Koszt wymiany zamka u mechanika jest nieproporcjonalny do kosztu jego zakupu. Dla oszczędnych pokażemy, jak dokonać wymiany we własnym zakresie.

Jak wyczyścić nagrzewnicę w Oplu Omega B?

Po wymianie płynu chłodzącego w Omedze często dochodzi do awarii nagrzewnicy.

Opel Omega: wymiana żarówki podświetlenia komputera

Usunięcie awarii podświetlenia komputera w Oplu Omedze nie wymaga dużego wkładu pracy. Wystarczy poświecić kilka minut na wymianę żarówki podświetlenia komputera , aby wszystko działało prawidłowo.

Opel Astra F: odkręcenie przedniego zderzaka

Wymiana przedniego zderzaka w Astrze, jak również innych elementów, nie należy do najprostszych. Z pomocą naszej instrukcji pokażemy, jak to zrobić w jak najkrótszym czasie.

Awaria zaworu EGR w Oplu Zafira: jak to naprawić?

Jeśli nasz Opel Zafira traci moc silnika, przyczyna może tkwić w uszkodzeniu zaworu EGR. Oto, jak go naprawić w Oplu Zafirze.

Czyszczenie zaworu EGR w Oplu Astra G 1.7 DTI

Okresowe czyszczenie zaworu EGR w Oplu Astrze G 1,7 DTI ma znaczący wpływ na pracę i eksploatację silnika. Zaniedbanie może doprowadzić do trwałego uszkodzenia zaworu, a wymiana to koszt wynoszący nawet 1500 złotych.

Opel Vectra B: wymiana zamka

Uszkodzenie zamka jest usterką nienaprawialną. Inwestując w zakup nowego zamka, pokażemy jak wymienić go we własnym zakresie, oszczędzając tym samym pieniądze, które dodatkowo wydalibyśmy w serwisie.

Koniec fabryki FSO na Żeraniu


FSO na Żeraniu działa od 60 lat. Od listopada zacznie się proces likwidacji działalności produkcyjnej, a co za tym idzie zwolnienia. Do marca 2011 roku pracę może stracić około 1800 osób.

Audi A6: wymiana czujnika temperatury płynu chłodzącego

Wymianę czujnika płynu przeprowadzimy na przykładzie Audi A6 z silnikiem 3.0 V6. Cała operacja nie jest trudna, jednak przy wymianie tego czujnika trzeba być bardzo ostrożnym.

Audi 80 B4: wymiana łączników stabilizatora

Wymiana łączników, jest to jedna z szybszych napraw, które możemy wykonać sami. Potrzebujemy tylko chwilę wolnego czasu i kilka kluczy, aby samemu wymienić łączniki stabilizatora.

Jak wymienić termostat w Audi 80 B4?

Wymiana termostatu nie wymaga wiele czasu. Jest to czynność, która możemy wykonać samemu. Po lekturze tego poradnika, dowiesz się jak wymienić termostat w swoim Audi 80.

Jak zamontować lampy ksenonowe?

W celu usprawnienia oświetlenia wielu producentów oferuje nam nowoczesne żarówki imitujące światła ksenonowe, które mają polepszyć działanie reflektorów. Czy to naprawdę działa?

Jak wymienić świece żarowe w silniku TDI?

Świece żarowe w silniku TDI można wymienić samemu, lecz należy pamiętać o kilku rzeczach. Szczególnie uważać trzeba, aby nie ukręcić świec w czasie ich wykręcania. Podpowiadamy, jak wymienić świece żarowe w silniku TDI.

Ford Escort Mk7: wymiana tłumików układu wydechowego

Do wymiany środkowego i końcowego tłumika w Fordzie Escorcie Mk7 potrzebny będzie kanał rewizyjny oraz narzędzia.

Mitsubishi Galant: wymiana uszczelki aparatu zapłonowego

Jeśli spod aparatu zapłonowego silnika Mitsubishi Galanta cieknie olej, nie trzeba od razu wymieniać całego aparatu. Zwykle wystarczy wymienić uszczelkę.

Mercedes W202: wymiana tulei mechanizmu zmiany biegów

Jeśli w Mercedesie W202 pojawia się hałas w okolicy drążka zmiany biegów, przyczyną jest prawdopodobnie zużyta tuleja mechanizmu zmiany biegów. Oto jak ją wymienić.

REKLAMA