REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Beneficjent

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Kiedy metr mieszkania w mieście jest najtańszy?

Eksperci policzyli, że gdybyśmy chcieli przeznaczyć na zakup mieszkania roczną pensję, pieniędzy starczyłoby przeciętnie na kilka metrów. Duńczyka, Niemca czy Belga byłoby stać nawet na czterokrotnie większą powierzchnię. Są jednak wyjątki od tej reguły. Gdzie można dostać mieszkanie, które kosztuje poniżej 1 tys. zł za metr?

Czy zagraniczny przelew może być tańszy od krajowego?

Eksperci zauważyli, że wykonanie europejskiego przelewu może kosztować mniej niż przesłanie pieniędzy z jednego konta na drugie w Polsce. Wpłata środków na zagraniczne konto wcale nie musimy być droga. Które banki przygotowały najkorzystniejsze oferty?

Ile kosztuje mieszkanie z dostępem do infrastruktury rekreacyjnej?

Czy przeciętny nabywca może pozwolić sobie na mieszkanie nad jeziorem lub dostęp do prywatnej siłowni? Eksperci od nieruchomości zauważyli, że co piąty deweloper rozbudowuje osiedle i stawia na nim dodatkowe obiekty. Za rozsądną cenę można nabyć nieruchomość z dostępem do boiska czy parku.

Dlaczego nowe zasady opodatkowania zagranicznych funduszy inwestycyjnych wzbudzają kontrowersje?

Aby zagwarantować wszystkim równość wobec prawa oraz powszechność opodatkowania wprowadzono zmiany w zasadach opodatkowania zagranicznych funduszy inwestycyjnych. Eksperci mają wiele wątpliwości w związku z nowymi kryteriami formalnymi. Czy nowelizacja faktycznie pomoże wyeliminować nierówne traktowanie podmiotów, działających w zbliżonych do siebie warunkach?

REKLAMA

Niższe bezrobocie w 2011 roku?

W marcu odnotowano minimalny spadek bezrobocia – z danych GUS wynika, że odsetek bezrobotnych zmniejszył się o 0,1 pkt. proc., w porównaniu z lutym i stanowił 13,1 proc. W kwietniu możemy spodziewać się większej poprawy.

Gdzie można kupić apartament z „Rodziną na swoim”?

Czy w ramach programu „Rodzina na swoim” będzie można kupić apartament? Nie we wszystkich miastach 1 kwietnia wzrosły limity cen w RnS. Spadły one w Łodzi, Białymstoku i Olsztynie. Eksperci ostrzegają jednak, że w parlamencie trwają prace nad ograniczeniem programu, co w konsekwencji mogłoby wykluczyć z niego mieszkańców Katowic, Lublina, Poznania i Wrocławia.

Co zrobić, żeby nie stracić polisy na życie?

Nawet najlepiej wypłacalne osoby mogą odczuć skutki kryzysu. Co zrobić, jeżeli nie mamy z czego płacić składek na ubezpieczenie na życie? Ekspert radzi, jak wybrnąć z tarapatów, żeby nie stracić polisy.

Które fundusze zarobiły w lutym najwięcej?

Dlaczego nowe fundusze przynoszą największe zyski? Wprowadzony na polski rynek dwa miesiące temu Pioneer Akcji Aktywna Selekcja uzyskał w lutym najwyższą stopę zwrotu wśród funduszy akcji polskich. Również spośród akcji małych i średnich spółek najwyższe notowania miał nowy fundusz, zarządzany przez Amplico TFI. Eksperci są zdania, że warto lokować środki w nowych funduszach.

REKLAMA

Jakie promocje są dostępne w bankach i ile można na nich zarobić?

Banki prześcigają się w ofertach, które mają przyciągnąć klientów. Chcesz zrobić sobie olśniewający makijaż? Idź do BZ WBK. Marzy Ci się MacBook? Sprawdź ofertę Deutsche Banku PBC. A może skusisz się na filiżankę kawy w BPH albo przejażdżkę Aston Martinem do Noble Banku? Z kolei w BOŚ Banku i ING Banku Śląskim do wygrania czekają auta. Co na to eksperci?

Dlaczego w lutym grono pesymistów wśród doradców mieszkaniowych powiększyło się?

W lutym zdecydowanie ubyło optymistów na rynku nieruchomości. Dlaczego coraz więcej ekspertów spodziewa się spadku cen w ciągu 12 miesięcy? Pesymistów nie brakuje w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu, a w Krakowie i Trójmieście prognozy przewidują korekty cen. Największymi optymistami są katowiczanie.

Dlaczego Polacy wolą kupować używane mieszkania?

Dwóch potencjalnych nabywców na trzech od początku szuka używanych lokali i jest w stanie przeznaczyć na ich zakup o 88 tys. zł mniej niż na nową nieruchomość. Dlaczego jednocześnie jesteśmy skłonni zapłacić więcej za używane domy, a nie za nowe? Eksperci podkreślają, że tylko co dziesiąty klient chciałby kupić nowe mieszkanie.

Dlaczego brokerzy wzbogacają swoje usługi o doradztwo finansowe?

Coraz więcej klientów brokerów mieszkaniowych decyduje się na doradztwo pośredników przy wyborze finansowania. Dlaczego firmy, pomagające przy zakupie i sprzedaży nieruchomości, czuwają również nad udzieleniem kredytu? Dowiedz się, w jaki sposób eksperci od nieruchomości łączą swoją podstawową działalność z doradztwem finansowym na przykładzie Home Broker.

Dlaczego w grudniu ubyło złych kredytów?

Przez długi czas banki borykały się z rosnącą liczbą złych kredytów, zaciągniętych przez firmy i gospodarstwa domowe. Czy wiesz, dlaczego w ostatnim miesiącu zeszłego roku wartość niespłacanych w terminie należności zmniejszyła się o 400 mln zł? Zdaniem ekspertów udało się to dzięki zaostrzeniu polityki kredytowej banków, zabiegom księgowym, a także samym przedsiębiorcom.

Jak zmienią się ceny mieszkań i rodzaje sprzedawanych nieruchomości w roku 2011?

Eksperci przewidują, że w przyszłym roku sprzedaż mieszkania zajmie mniej czasu, wzrośnie liczba zawieranych transakcji, zaś ceny nieznacznie pójdą w dół na rynku mieszkaniowym. Popyt na duże mieszkania w drogich dzielnicach powinien być mniejszy. Najchętniej będziemy kupować lokale dwupokojowe.

Dlaczego maleje optymizm wśród deweloperów?

Większość doradców mieszkaniowych wróży minimalny wzrost cen mieszkań w przyszłym roku. Ich zdania są jednak podzielone.

Jaka jest różnica pomiędzy rzeczowym, a finansowym zakończeniem realizacji projektu?

Zobowiązanie do zakończenia realizacji projektu wynika z postanowień umowy o dofinansowanie projektu. Przez pojęcie zakończenia realizacji projektu rozumie się zarówno jego zakończenie pod względem finansowym jak i rzeczowym.

Jak kwalifikować wydatki związane z przygotowaniem projektów w województwie łódzkim?

Na potrzeby skutecznego aplikowania o środki unijne wymagane jest przedłożenie niezbędnej dokumentacji projektowej. Czy koszty związane z jej przygotowaniem mogą zostać uznane za wydatek kwalifikowany i zostać zrefundowane na podstawie wniosków o płatność?

Co zrobić by przyspieszyć wypłacenie refundacji w POIG 8.1.?

Otrzymanie decyzji o dofinansowaniu, w ramach działania 8.1. Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej, to dopiero początek (często długiej) drogi przedsiębiorstwa do otrzymania pieniędzy ze środków europejskich. Wiele czynników wpływa na przedłużanie okresu oczekiwania na zwrot części poniesionych kosztów. Ile się na nią czeka i co zrobić by ją przyspieszyć?

Jak rozliczyć projekt badawczo-rozwojowy?

Najistotniejszym elementem na etapie rozliczania projektu jest prawidłowa dokumentacja. Stopień trudności w rozliczaniu kosztów przedsięwzięcia uzależniony bywa zarówno od sposobu opisu jak i przedstawienia naszego projektu we wniosku o dofinansowanie. Jak zatem prawidłowo rozliczyć projekt B+R?

Jak przebiegają kontrole projektów innowacyjnych?

Realizacja projektów współfinansowanych ze środków europejskich może stać się przedmiotem kontroli poszczególnych instytucji. Podczas kontroli badane jest m.in. czy projekt jest rzeczywiście realizowany lub wykonany, a poniesione wydatki należycie udokumentowane.

Poznaj łódzkie produkty dzięki funduszom unijnym – część I

Fundusze europejskie wspierają nie tylko inwestycje modernizacyjne i rozwojowe w przedsiębiorstwach, ale także promują regionalne „marki” i wyroby. Teraz możliwość skorzystania z tej formy pomocy mają również przedsiębiorcy z województwa łódzkiego.

Jak kwalifikować zakup gruntu na potrzeby projektów innowacyjnych

Podczas przygotowania dokumentacji aplikacyjnej wnioskodawcy projektów unijnych szacują koszty związane ich realizacją i określają tę część wydatków, która ma zostać dofinansowana z UE. Niekiedy na potrzeby realizacji projektu zachodzi konieczność zakupu gruntu lub nieruchomości zabudowanej. Czy taka kategoria wydatków może zostać dofinansowania ze środków wspólnotowych? A jeśli tak to na jakich zasadach?

Jak kwalifikować koszty przygotowania projektu innowacyjnego

Każdy projekt unijny składa się z etapu przygotowawczego oraz realizacyjnego. W ramach pierwszego z nich wnioskodawcy przygotowują niezbędną dokumentację związaną z realizacją projektu oraz aplikowaniem o środki unijne oraz uzyskują niezbędne pozwolenia i decyzje. Czy wydatki poniesione na ten cel można uznać za kwalifikowane?

Jak prawidłowo dokumentować wydatki kwalifikowane w projektach innowacyjnych

Na beneficjentach projektów unijnych spoczywa obowiązek starannego dokumentowania wszystkich wydatków związanych z przygotowaniem i realizacją inwestycji. Dokumenty te mogą stanowić podstawę do wnioskowania o płatność, a także są przedmiotem kontroli przeprowadzanej przez poszczególne instytucje kontrolujące.

Jakie są obowiązujące logotypy w Programie Kapitał Ludzki w latach 2007-2013?

Obowiązek stosowania jednolitych oznaczeń zgodnych z wymogami Unii Europejskiej spoczywa na wszystkich beneficjentach projektów realizowanych przy współudziale środków europejskich. Prawidłowość ich stosowania może być przedmiotem unijnej kontroli.

Nieprawidłowości przy rozliczaniu dotacji unijnych

Podmioty, którym uda się uzyskać dofinansowanie, dopiero podczas realizacji projektu przekonują się, że pozyskanie dotacji to tylko część sukcesu. O wiele trudniejsze okazuje się niejednokrotnie prawidłowe rozliczenie i zamknięcie projektu.

Jakie działania nie stanowią rozpoczęcia realizacji projektu?

Wymogi w zakresie kwalifikowania wydatków restrykcyjnie odnoszą się do pojęcia terminu „rozpoczęcie realizacji projektu”. W niektórych programach europejskich, data rozpoczęcia realizacji projektu powinna zostać poprzedzona złożeniem wniosku o dofinansowanie w określonym terminie naboru wniosków. W niektórych sytuacjach wcześniejsze rozpoczęcie realizacji projektu może wykluczyć wnioskodawcę z możliwości ubiegania się o unijną pomoc.

Jaka jest różnica między zaliczką a refundacją w innowacyjnych projektach

W ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, beneficjenci mogą otrzymać dofinansowanie realizowanego projektu za pomocą dwóch form płatności tj. zaliczki i/lub refundacji. Dzięki zróżnicowaniu form dofinansowania, unijne projekty są wdrażane sprawniej, a środki wspólnotowe wydawane skuteczniej.

Jak promować regionalne marki dzięki unijnym funduszom?

Rozwój regionalny oprócz inwestycji o charakterze technicznym, wymaga skutecznej promocji. Przedstawianie lokalnych zalet jest dzisiaj łatwiejsze dzięki możliwości pozyskania na ten cel funduszy europejskich.

Jak zarządzać projektem unijnym

Przemyślany plan zarządzania projektem unijnym może być argumentem decydującym o przyznaniu dotacji, dlatego warto przewidzieć w nim różne mechanizmy rozwiązywania sytuacji kryzysowych.

Co z internetem na wsi? Rusza nabór wniosków na działanie 8.3

W ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007 -2013 został ogłoszony nabór wniosków na Działanie 8.3 – Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – eInclusion. Konkurs ma na celu zapewnienie dostępu do Internetu dla osób zagrożonych wykluczeniem cyfrowym z powodu trudnej sytuacji materialnej lub niepełnosprawności. Wnioski będzie można składać już 2 sierpnia bieżącego roku. Nabór będzie trwał do 29 października do godziny 16:15.

Trwa konkurs na wsparcie przedsiębiorców w województwie wielkopolskim

Przedsiębiorcy z województwa wielkopolskiego mają szansę na otrzymanie dofinansowanie unijnego na rozwój swoich firm. Trzeba się jednak spieszyć i w terminie naboru złożyć wymaganą dokumentacje aplikacyjną.

Jak wnioskować o dofinansowanie projektów w konkursie dla przedsiębiorców w Wielkopolsce

Tylko do 2 sierpnia br. trwa nabór wniosków o dofinansowanie dla przedsiębiorców zamierzających wykorzystać unijną dotację na rozwój swojej firmy. Proces aplikowania o dostępne fundusze unijne podlega zasadom określonym przez instytucje organizującą konkurs.

Jak pozyskać dotacje na rozwój turystyki

Najbliższe miesiące stawiają przedsiębiorstwa z branży turystycznej przed szansą na uzyskanie dofinansowania z Unii Europejskiej. Warto przyjrzeć się bliżej warunkom jakie Unia stawia przedsiębiorcom zamierzającym rozwinąć działalność w tym kierunku .

Wniosek o dofinansowanie na wsparcie przedsiębiorczości na Mazowszu – część II

Przygotowanie dokumentacji aplikacyjnej na potrzeby prowadzonego naboru wniosków w ramach działania 1.5 może być kluczem do przyznania unijnej dotacji. Samo wypełnienie wniosku nie jest zadaniem trudnym do wykonania o ile będziemy postępować zgodnie z określonymi zasadami.

Wniosek o dofinansowanie na wsparcie przedsiębiorczości na Mazowszu – część I

Podczas trwającego naboru wniosków o dofinansowanie w ramach działania 1.5 RPO WM mamy szansę otrzymać unijną dotację na rozwój przedsiębiorstwa. Pieniądze te możemy przeznaczyć na np. modernizację parku maszynowego, zakup wyposażenia do naszej firmy, nabycie licencji, patentów lub know-how.

Jak aplikować o fundusze na rozwój przedsiębiorczości na Mazowszu

Tylko przez kilka dni będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie w ramach konkursu na wsparcie przedsiębiorców w województwie mazowieckim. To prawdopodobnie jedyny nabór wniosków w tym roku w ramach działania 1.5 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

Jak aplikować o wsparcie innowacyjności przedsiębiorstw w Polsce Wschodniej

Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć związanych z przygotowaniem terenu pod inwestycje w województwach Polski Wschodniej. Pozostająca do rozdysponowania kwota to ponad 140 mln PLN. Aby jednak móc skutecznie rywalizować o fundusze konieczne jest przygotowanie i złożenie dokumentacji aplikacyjnej.

Jak aplikować o środki unijne na wsparcie innowacyjności MŚP w województwie zachodniopomorskim – część II

Podczas przygotowania wniosku o dofinansowanie powinniśmy skonfrontować nasz pomysł na „innowacyjność” z wymogami formalnymi stawianymi przed wnioskodawcami podczas oceny.

Inwestycje MSP w nowe technologie w województwie zachodniopomorskim

Tylko do 30 czerwca br. można składać dokumentację aplikacyjną do poddziałania 1.1.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. W ramach ogłoszonego konkursu wsparcie mogą uzyskać projekty podnoszące konkurencyjność oraz innowacyjność mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w województwie zachodniopomorskim.

Ocena wniosku o dofinansowanie na inwestycje dla firm w województwie opolskim – część II

Konkurs dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą w województwie opolskim cieszył się sporym zainteresowaniem wśród potencjalnych beneficjentów. Złożone wnioski podlegają obecnie ocenie. Nie wszyscy jednak wiedzą, że nawet podczas oceny wniosków istnieje możliwość ich poprawy. Jest to jednak podyktowane pewnymi warunkami.

Ocena wniosku o dofinansowanie na inwestycje dla firm w województwie opolskim – część I

Został zakończony nabór wniosków o dofinansowanie w konkursie dla osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą w województwie opolskim (tzw. start-up). Złożona dokumentacja zostanie teraz poddana ocenie pod kątem wielu kryteriów. Od wyników tej oceny może zależeć przyznanie unijnej dotacji.

Wydatki kwalifikowane w projektach mikroprzedsiębiorców w województwie dolnośląskim – część I

Wydatki kwalifikowane, czyli wydatki, które mogą być przedmiotem dofinansowania unijnego zostały szczegółowo określone w dokumentacji dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Wsparcie szkoleń, doradztwa oraz studiów podyplomowych – część 1

Działanie 2.1.1 ,,Rozwój kapitału ludzkiego w przedsiębiorstwach'' w ramach programu Kapitał Ludzki jest jednym z najbardziej interesujących działań dla większości podmiotów zainteresowanych prowadzeniem działalności szkoleniowej. W ramach działania wnioski aplikacyjne może składać prawie każda instytucja niekoniecznie muszą być to firmy szkoleniowe. Powoduje to, że konkurencja przy składaniu wniosków jest bardzo duża. Regularnie ilość złożonych wniosków przekracza kilka a nawet kilkunastokrotnie wysokość kwot przeznaczonych na dany konkurs.

Jak aplikować o środki dla mikroprzedsiębiorców na Dolnym Śląsku – część II

Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca ogłosiła nabór wniosków o dofinansowania w ramach konkursu dla mikroprzedsiębiorców. Zainteresowani mogą otrzymać dotację unijną w wysokości do 60% wydatków kwalifikowanych w projekcie.

Kryteria formalne na wsparcie firm w działaniach eksportowych

Złożona dokumentacja aplikacyjna podlega ocenie pod kątem kryteriów formalnych i merytorycznych. Ich znajomość pozwoli nam na lepsze przygotowanie wymaganych dokumentów.

Wniosek o dofinansowanie na przygotowanie Planu rozwoju eksportu – część I

Aby skutecznie konkurować o unijną dotację konieczne jest przygotowanie dokumentacji aplikacyjnej.

Jak poprawnie wypełnić wniosek o dofinansowanie na przygotowanie planu rozwoju eksportu – część II

Proces ubiegania się o środki unijne należy rozpocząć od wypełnienia formularza wniosku o dofinansowanie oraz skompletowania niezbędnych załączników. Struktura wniosku o dofinansowanie na przygotowanie Planu rozwoju eksportu nie jest skomplikowana, tym nie mniej należy to zrobić starannie.

Jak poprawnie wypełnić wniosek o dofinansowanie na przygotowanie planu rozwoju eksportu – część I

Staranne wypełnienie wniosku o dofinansowanie, a później jego pozytywna ocena jest kluczem do otrzymania unijnej dotacji.

Konkurs na inwestycje w przedsiębiorstwach na Mazowszu

W maju tego roku ruszył konkurs na działanie 1.5 Rozwój Przedsiębiorczości w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Jest to szansa dla firm działających na Mazowszu. Do wydania jest 16 mln zł.

REKLAMA