REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Barbara Marcinkowska

Dołącz do grona ekspertów
Barbara Marcinkowska

Specjalista do spraw merytoryczno-prawnych w dziale upadłości

Aktualnie współpracuje z Kancelarią Prawną RIO.

Absolwentka Filologii Angielskiej o specjalności Angielski w Biznesie, obecnie kontynuuje studia prawnicze.

Dzięki uzyskaniu międzynarodowego certyfikatu LCCI sprawnie przeprowadza upadłość konsumencką w Wielkiej Brytanii.

Doświadczenie zdobywa, sporządzając wnioski upadłościowe osób fizycznych oraz przedsiębiorców.

Tworzyła zarówno kasacje wyroków, jak i wnioski o zadośćuczynienie i odszkodowanie dla osób represjonowanych oraz kombatantów wojennych.

W obszarze jej zainteresowań pozostaje zarówno prawo upadłościowe i restrukturyzacja przedsiębiorstw, jak i prawo medyczne.

Sytuacja ekonomiczna, rozwijająca się na przestrzeni kilku lat wywarła znaczny wpływ na nasze życie. Przez ostatnie miesiące pandemia, negatywnie wpływała na sytuację finansową wielu konsumentów. W tej chwili, kolejnym czynnikiem stresogennym jest rosnąca inflacja.
Fala bankructw nie zwalnia. Do końca listopada 2021 roku opublikowano w Monitorze Sądowym i Gospodarczym aż 48.102 ogłoszenia związane z toczącymi się postępowaniami upadłościowymi. Co jest powodem tak tragicznej sytuacji finansowej Polaków?

REKLAMA

Syndyk – słowo coraz częściej rozpoznawane przez wielu z nas. Kim jednak w praktyce jest syndyk oraz czym się zajmuje? Czy można porównać go w pewien sposób do komornika?
Upadłość konsumencka to coraz częściej pojawiające się sformułowanie zarówno w mediach jak i pośród najbliższych. Wielu zadłużonych Polaków zadaje sobie pytanie, czy ich problemy finansowe są „wystarczające”, aby móc się oddłużyć, czy dłużnik musi spełniać jakieś warunki, a nawet niejednokrotnie sądzą, że to rozwiązanie nie jest odpowiednim do pozbycia się swoich problemów. Jak wygląda to w praktyce?

REKLAMA

Co w sytuacji, kiedy konsument nie posiada żadnych środków na spłatę swoich zobowiązań pieniężnych, które najczęściej zostały postawione w stan wymagalności? Kiedy tak naprawdę powinniśmy myśleć o oddłużeniu?
Otwarcie postępowania upadłościowego jest dopiero początkiem „batalii”, jaką upadły będzie zmuszony przejść w celu odzyskania spokoju i płynności finansowej.
Najemcom lokali w centrach handlowych pozostały ostatnie 4 dni na wycofanie się z oferty przedłużenia umów najmu – termin mija 6 sierpnia 2021 roku.
Jak radzić sobie z komornikiem? Co w chwili, kiedy dłużnik stał się kompletnie niewypłacalny?
Emeryci znajdują się w coraz gorszych sytuacjach finansowych. Według danych Krajowego Rejestru Długów, zadłużonych w tej grupie przybywa.
Jak konsument może pozbyć się długów? Co w chwili utraty lub zatrzymania się płynności finansowej? W pandemii wiele osób ma problemy finansowe.
Prawnik w postępowaniu upadłościowym? Konsumenci często zastanawiają się czy powinni zgłosić się do profesjonalnego pełnomocnika.
Upadłość dla osoby prowadzącej firmę? Pandemia wirusa SARS-Cov-2 uświadomiła wielu przedsiębiorcom, że nie byli przygotowani na tak poważny kryzys. Wraz z rosnącą liczbą zakażeń, władze kraju wprowadzały kolejne, znaczące ograniczenia. Wstrzymanie dostaw w wyniku zerwanych łańcuchów transportowych, anulowanie wcześniej zaplanowanych imprez masowych czy zamknięcie lokali gastronomicznych pogrążyło wielu polskich przedsiębiorców.
Nowa upadłość jest szansą na szybkie rozpoczęcie życia na nowo. Dzięki możliwościom, jakie daje nam ustawodawca, w chwili obecnej otwiera się furtka dla podmiotów, których zadłużenie sięgnęło horrendalnych wysokości.
Co po upadłości? Coraz więcej konsumentów podejmuje działania celem odzyskania utraconej płynności finansowej i stara się o ogłoszenie bankructwa. Jakie zatem przysługują nam prawa w chwili otrzymania statusu upadłego?
2021 rokiem upadłości konsumenckiej? Ubiegły rok 2020 okazał się być rekordowy pod względem liczby upadłości konsumenckich. Jeśli spojrzymy na lata wcześniejsze, to stwierdzimy, że tendencja jest wyłącznie wzrostowa. Obecnie ogromnym ułatwieniem dla ludzi z poważnymi problemami finansowymi jest nowelizacja prawa upadłościowego, która weszła w życie 24 marca 2020 roku.
Oddłużanie warto zacząć już na początku roku. Nowy rok jest dla większości z nas motywatorem do działania. Staramy się podsumować miniony, a nawet oddzielić go grubą kreską od nadchodzącego roku i możliwości, jakie nam daje. Wielokrotnie podejmujemy działania w celu analizy naszych wydatków, które mogły okazać się niepotrzebne lub źle zaplanowane.
Utrata pracy jest dla wielu osób bardzo przykrą nowością, która niejednokrotnie doprowadza do frustracji. Bardzo ciężko poradzić sobie w sytuacji nagłej utraty zatrudnienia, przy jednoczesnym braku ofert pracy. Jak poradzić sobie w tak trudnych czasach, jakich doświadczamy? Co zrobić, gdy zadłużenie osiągnie maksimum?
Ten rok jest trudny dla wielu branż i jednoosobowych działalności gospodarczych. Wielu przedsiębiorców zadaje sobie pytanie: czy muszę zamykać działalność? Czy szansą na uratowanie majątku może być upadłość lub restrukturyzacja?
Nowa sytuacja związana z epidemią Covid 19 i pojawiającymi się w następstwie ograniczeniami wynikającymi z kryzysu gospodarczego wpływa na konieczność podjęcia działań w celu zabezpieczenia swojego budżetu.
Aktualna sytuacja na rynku pracy, w związku z poszerzającym się zasięgiem koronawirusa, staje się coraz bardziej dramatyczna. Co możemy zrobić, gdy zamiast obiecanej wcześniej podwyżki grozi nam utrata pracy? Jakie możemy podjąć kroki w sytuacji, w której obniżenie wysokości wynagrodzenia dotyka już nie tylko jednostki, lecz bardzo dużej grupy osób?

REKLAMA