REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Business Tax Professionals Sp. z o.o. sp. k.

Dołącz do grona ekspertów
Business Tax Professionals Sp. z o.o. sp. k.

Doradztwo podatkowe, przeglądy i szkolenia podatkowe, ceny transferowe

Jesteśmy zespołem konsultantów i doradców podatkowych z kilkunastoletnim doświadczeniem i praktyką. W zakresie doradztwa podatkowego wspieramy zarówno Spółki z Grupy Impel (której jesteśmy częścią), jak i realizujemy projekty dla wielu klientów rynkowych.

Świadczymy pełen zakres usług doradztwa podatkowego: wspieramy zarówno klientów biznesowych jak i indywidualnych. Ze względu na różnorodność dotychczasowych klientów nasze doświadczenia obejmują wiele branż i obszarów merytorycznych. Na bieżąco śledzimy zmiany w prawie podatkowym i orzecznictwie, dzięki czemu gwarantujemy doradztwo wysokiej jakości, dostosowane do potrzeb klienta i zgodne z aktualnymi rozwiązaniami.

Nasz zespół stanowią zarówno osoby z doświadczeniem w organach podatkowych i firmach doradczych (z tzw. Wielkiej Czwórki), jak również osoby obsługujące wewnętrznie Grupę Impel. Taki podział kompetencji pozwala nam gruntownie poznać potrzeby i punkt widzenia klienta, a nie tylko specjalisty podatkowego.

Mamy bogate doświadczenie w sporządzaniu dokumentacji cen transferowych. Skutecznie wspieramy klientów w uzyskaniu interpretacji podatkowych (np. w zakresie IP BOX, ulgi B+R), a także w postępowaniach i kontrolach podatkowych oraz w sprawach przed sądami administracyjnymi. Chętnie dzielimy się wiedzą organizując szkolenia, warsztaty i webinaria, a także publikując artykuły prasowe w mediach, m.in. w Rzeczpospolitej, Gazecie Prawnej i na portalu Infor.pl.

Doradzamy, bo znamy się na podatkach. Sprawdź nas!

Kontakt:

Business Tax Professionals Sp. z o.o. sp. k.
ul. Słonimskiego 6, 50-304 Wrocław
e-mail: tax@impel.pl
www.b-tax.pl

Początek nowego roku to dobry czas na przypomnienie zasad rozliczania podatku dochodowego od osób fizycznych. W tym roku, z uwagi na wprowadzone zmiany w ustawach podatkowych podatnicy zyskają dodatkową możliwość na rozliczenie „swoich PITów”.
Wydatki na finansowania szkoleń pracowników pojawiają się coraz częściej w większości firm. Jakie skutki podatkowe (w PIT, CIT i VAT) niesie za sobą takie działanie dla pracodawcy i pracownika?

REKLAMA

29 października 2018 r. przekazano Prezydentowi RP do podpisu ustawę o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy Ordynacja podatkowa oraz niektórych innych ustaw. Jednym z obszarów jakie zostały poddane nowelizacji jest tematyka cen transferowych. Ustawa wprowadza (od 1 stycznia 2019 r.) szereg zmian i w sposób kompleksowy reguluje kwestię dokumentowania transakcji między podmiotami powiązanymi.
3 października 2018 r. w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych, który ma na celu zapewnienie dodatkowego wsparcie społecznego, zawodowego lub zdrowotnego osobom niepełnosprawnym. Jednym z głównych źródeł zasilania SFWON ma być tzw. danina solidarnościowa.

REKLAMA

W dniu 5 lipca 2018 r. w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 2 lipca 2018 r. w sprawie określenia wzoru uproszczonego sprawozdania w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych (Dz. U. poz. 1300).
W kwietniu br. na stronie Rządowego Centrum Legislacji pojawił się projekt nowelizacji Ordynacji podatkowej przewidujący istotne zmiany w zakresie udzielania indywidualnych interpretacji prawa podatkowego podmiotom powiązanym. Planowane zmiany nie pozostaną jednak bez wpływu na wydane już interpretacje podatkowe. Na temat zmian wypowiedzieli się również ich potencjalni „beneficjenci” w drodze konsultacji publicznych.
Ministerstwo Finansów konsekwentnie wdraża kolejne rozwiązania mające na celu uszczelnienie podatku od towarów i usług. Nie powinno to dziwić ponieważ podatek VAT zapewnia budżetowi państwa największe wpływy spośród wszystkich dochodów podatkowych. Tajemnicą nie jest także fakt, że to właśnie w podatku VAT dochodzi do największych wyłudzeń i oszustw. Dotychczasowe pomysły fiskusa na walkę z nieprawidłowościami w podatku VAT były bardziej kosmetyczne niż rewolucyjne. Przewagą mechanizmu podzielonej płatności (ang. split payment) nad dotychczasowymi rozwiązaniami (np. odwróconą płatnością) jest długotrwałość i kompleksowość tego rozwiązania. Mechanizm podzielonej płatności, który będzie obowiązywał już od 1 lipca 2018 roku, to zupełna nowość w polskim systemie podatkowym. Nowość, z którą będzie się musiał zmierzyć każdy podatnik. Dlaczego każdy, skoro split payment ma być dobrowolny? Między innymi na to pytanie znajdą Państwo odpowiedź poniżej.

REKLAMA