REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Business Tax Professionals Sp. z o.o. sp. k.

Dołącz do grona ekspertów
Business Tax Professionals Sp. z o.o. sp. k.

Doradztwo podatkowe, przeglądy i szkolenia podatkowe, ceny transferowe

Jesteśmy zespołem konsultantów i doradców podatkowych z kilkunastoletnim doświadczeniem i praktyką. W zakresie doradztwa podatkowego wspieramy zarówno Spółki z Grupy Impel (której jesteśmy częścią), jak i realizujemy projekty dla wielu klientów rynkowych.

Świadczymy pełen zakres usług doradztwa podatkowego: wspieramy zarówno klientów biznesowych jak i indywidualnych. Ze względu na różnorodność dotychczasowych klientów nasze doświadczenia obejmują wiele branż i obszarów merytorycznych. Na bieżąco śledzimy zmiany w prawie podatkowym i orzecznictwie, dzięki czemu gwarantujemy doradztwo wysokiej jakości, dostosowane do potrzeb klienta i zgodne z aktualnymi rozwiązaniami.

Nasz zespół stanowią zarówno osoby z doświadczeniem w organach podatkowych i firmach doradczych (z tzw. Wielkiej Czwórki), jak również osoby obsługujące wewnętrznie Grupę Impel. Taki podział kompetencji pozwala nam gruntownie poznać potrzeby i punkt widzenia klienta, a nie tylko specjalisty podatkowego.

Mamy bogate doświadczenie w sporządzaniu dokumentacji cen transferowych. Skutecznie wspieramy klientów w uzyskaniu interpretacji podatkowych (np. w zakresie IP BOX, ulgi B+R), a także w postępowaniach i kontrolach podatkowych oraz w sprawach przed sądami administracyjnymi. Chętnie dzielimy się wiedzą organizując szkolenia, warsztaty i webinaria, a także publikując artykuły prasowe w mediach, m.in. w Rzeczpospolitej, Gazecie Prawnej i na portalu Infor.pl.

Doradzamy, bo znamy się na podatkach. Sprawdź nas!

Kontakt:

Business Tax Professionals Sp. z o.o. sp. k.
ul. Słonimskiego 6, 50-304 Wrocław
e-mail: tax@impel.pl
www.b-tax.pl

Od początku 2019 roku zmieniły się istotnie przepisy dot. podatku u źródła. Do najważniejszych zmian należą: zmiana zasad poboru podatku u źródła po przekroczeniu limitu 2 mln zł, możliwość posługiwania się (pod pewnymi warunkami) kopią certyfikatu rezydencji, zmiana definicji rzeczywistego właściciela należności.
Początek nowego roku to dobry czas na przypomnienie zasad rozliczania podatku dochodowego od osób fizycznych. W tym roku, z uwagi na wprowadzone zmiany w ustawach podatkowych podatnicy zyskają dodatkową możliwość na rozliczenie „swoich PITów”.

REKLAMA

Wydatki na finansowania szkoleń pracowników pojawiają się coraz częściej w większości firm. Jakie skutki podatkowe (w PIT, CIT i VAT) niesie za sobą takie działanie dla pracodawcy i pracownika?
29 października 2018 r. przekazano Prezydentowi RP do podpisu ustawę o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy Ordynacja podatkowa oraz niektórych innych ustaw. Jednym z obszarów jakie zostały poddane nowelizacji jest tematyka cen transferowych. Ustawa wprowadza (od 1 stycznia 2019 r.) szereg zmian i w sposób kompleksowy reguluje kwestię dokumentowania transakcji między podmiotami powiązanymi.

REKLAMA

3 października 2018 r. w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych, który ma na celu zapewnienie dodatkowego wsparcie społecznego, zawodowego lub zdrowotnego osobom niepełnosprawnym. Jednym z głównych źródeł zasilania SFWON ma być tzw. danina solidarnościowa.
W dniu 5 lipca 2018 r. w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 2 lipca 2018 r. w sprawie określenia wzoru uproszczonego sprawozdania w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych (Dz. U. poz. 1300).
W kwietniu br. na stronie Rządowego Centrum Legislacji pojawił się projekt nowelizacji Ordynacji podatkowej przewidujący istotne zmiany w zakresie udzielania indywidualnych interpretacji prawa podatkowego podmiotom powiązanym. Planowane zmiany nie pozostaną jednak bez wpływu na wydane już interpretacje podatkowe. Na temat zmian wypowiedzieli się również ich potencjalni „beneficjenci” w drodze konsultacji publicznych.
Ministerstwo Finansów konsekwentnie wdraża kolejne rozwiązania mające na celu uszczelnienie podatku od towarów i usług. Nie powinno to dziwić ponieważ podatek VAT zapewnia budżetowi państwa największe wpływy spośród wszystkich dochodów podatkowych. Tajemnicą nie jest także fakt, że to właśnie w podatku VAT dochodzi do największych wyłudzeń i oszustw. Dotychczasowe pomysły fiskusa na walkę z nieprawidłowościami w podatku VAT były bardziej kosmetyczne niż rewolucyjne. Przewagą mechanizmu podzielonej płatności (ang. split payment) nad dotychczasowymi rozwiązaniami (np. odwróconą płatnością) jest długotrwałość i kompleksowość tego rozwiązania. Mechanizm podzielonej płatności, który będzie obowiązywał już od 1 lipca 2018 roku, to zupełna nowość w polskim systemie podatkowym. Nowość, z którą będzie się musiał zmierzyć każdy podatnik. Dlaczego każdy, skoro split payment ma być dobrowolny? Między innymi na to pytanie znajdą Państwo odpowiedź poniżej.

REKLAMA