REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

W roku 2019 resort infrastruktury zapowiadał opracowanie przepisów dotyczących korzystania z elektrycznych hulajnóg i innych urządzeń transportu osobistego. Rzecznik Praw Obywatelskich pyta zatem kiedy wejdą one w życie.
Trzecia odsłona niemieckiego kompaktu ma opinię auta trwałego. Mimo wszystko będą mu się zdarzać drobne usterki w postaci przepalonego światła. Zatem jak wymienić żarówkę w Oplu Astrze H?

REKLAMA

Dziś porozmawiamy o jednym z ulubieńców kierowców ostatniego dwudziestolecia. Chodzi oczywiście o koło dwumasowe. Benzyna nie stanowi wyjątku. Silniki zasilane bezołowiową też są w nie wyposażane.
Próbujesz zaciągnąć ręczny, ale dźwignia pracuje luźno, a do tego tylne koła nie blokują się? Wniosek może być tylko jeden. Hamulec ręczny nie trzyma. Sprawdź co zrobić, aby naprawić mechanizm.

REKLAMA

Dostałeś list, w którym jesteś proszony o wskazanie kierującego pojazdem zarejestrowanym przez fotoradar? Zdaniem Rzecznika Praw Obywatelskich taka praktyka jest nielegalna! Czy dojdzie do zmiany prawa? RPO złożył już wniosek do senackiej komisji.
O kluczowej roli układu hamulcowego w aucie chyba żadnemu kierowcy nie trzeba opowiadać. Warto mimo wszystko zaznaczyć, że sprawne hamulce to nie tylko tarcze i klocki odpowiedniej grubości. To też regularnie wymieniany płyn hamulcowy!
Nowoczesne auta są drogie w serwisowaniu. A jednym z warsztatowych koszmarów kierowców jest koło dwumasowe. Regeneracja elementu obniża koszty naprawy. Tylko czy to właściwie dobry pomysł?
Sprawne zawieszenie to dobrze prowadzące się auto, a dobrze prowadzące się auto jest po prostu... bezpieczne! Jedną z częściej występujących usterek są zużyte tuleje wahacza. Objawy uszkodzenia są łatwe do rozpoznania.
Jest kilka newralgicznych punktów sprawdzanych przez diagnostę podczas okresowego przeglądu. Jednym z nich jest hamulec ręczny. Zatem czy można jeździć bez hamulca ręcznego? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna.
Koronawirus zmienił nawyki. Przykład? Teraz częściej na wakacje chcemy jeździć samochodem - także w przypadku wyjazdów zagranicznych. A w tej perspektywie zasadnicze staje się pytanie: do jakiej sumy chroni OC za granicą?
Chyba każdy kierowca pamięta przekładnie automatyczne starego typu. Tak, obniżały osiągi samochodu i podwyższały spalanie. Z drugiej strony były trwałe. A bezawaryjność gwarantowało im sprzęgło hydrokinetyczne.
Wycieraczki po uruchomieniu zaczynają głośno trzeszczeć? To może oznaczać tylko jedno. Ich pióra są granicznie zużyte. Zatem jak wymienić wycieraczki w samochodzie?
W dowodzie rejestracyjnym pojazdu pojawia się szereg terminów odnoszących się do masy auta. Dziś przyjrzymy się skrótowi DMC, który oznacza dopuszczalną masę całkowitą. Co to jest?
Szyberdachy były szczególnie popularne w latach dziewięćdziesiątych. I choć zapewniają powiew świeżego powietrza w czasie jazdy, mają też pewną wadę. Z czasem stają się nieszczelne. Jak naprawić przeciekający szyberdach?
Sprawny hamulec ręczny to sprawne auto. Jakie są najczęstsze usterki związane z tym mechanizmem? Może się okazać, że hamulec ręczny trzyma na jedno koło. Co wtedy?
24 lata historii, ponad 5 milionów sprzedanych sztuk i cztery generacje. Czyli do Polski zawitało właśnie nowe Audi A3. Jak jeździło się tym autem? Sprawdźcie nasze wrażenia z pierwszej jazdy.
Przekładnia wyje podczas jazdy? Objawy zużytych łożysk w skrzyni biegów nie ograniczają się jednak do hałasów. Zobacz jak poznać usterkę i co zrobić, aby odciągnąć uszkodzenie łożysk w czasie.
Zdarza się, że po deszczowej nocy w samochodzie parkowanym na powietrzu, podczas jazdy zaczynają piszczeć hamulce. Co to oznacza i czy usterka zagraża bezpieczeństwu jazdy?
Kamień wystrzelony spod kół poprzedzającego pojazdu bez problemu może zbić szybę czołową. Co oznacza pęknięta szyba w samochodzie? Mandat jest jedną z kar czekających na kierowcę.
Rosnące wysilenie jednostek napędowych sprawiło, że standardem na rynku stało się koło dwumasowe. To redukuje ilość drgań skrętnych, decyduje o kulturze pracy silnika i wydłuża czas jego życia. Zatem jak sprawdzić dwumas podczas jazdy?

REKLAMA