REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Andersen w Polsce

Andersen w Polsce tworzy zespół doświadczonych ekspertów oferujących kompleksową obsługę prawną, najwyższej klasy doradztwo podatkowe, compliance, doradztwo w zakresie cen transferowych i outsourcing księgowy.

Biura Andersen zlokalizowane są w Warszawie, Katowicach i Toruniu, a zespół ekspercki liczy blisko 70 specjalistów, w tym adwokatów, radców prawnych, doradców podatkowych, ekonomistów i księgowych.

Dzięki współpracy z Andersen Global – wiodącą organizacją doradczą na świecie, Andersen w Polsce działa globalnie i doradza klientom niezależnie od lokalizacji. Obecnie Andersen Global skupia ponad 5 tys. specjalistów z kancelarii członkowskich i współpracujących w ponad 177 lokalizacjach na świecie.

Zapraszamy do kontaktu.

Andersen (Katowice)
E: katowice@pl.Andersen.com
T: +48 32 731 68 50

Magdalena Patryas – partner zarządzający Andersen w Katowicach
E: magdalena.patryas@pl.Andersen.com
T: +48 32 731 68 84

Andersen (Warszawa)
E: warsaw@pl.Andersen.com
T: +48 22 690 08 88

Marcin Matyka - partner zarządzający Andersen w Warszawie
E: marcin.matyka@pl.Andersen.com
T: +48 22 690 08 60

Pełnomocnictwo szczególne regulują przepisy rozdziału 3a działu IV Ordynacji podatkowej. Pełnomocnictwo to upoważnia do działania we wskazanej sprawie należącej do właściwości organu podatkowego lub organu kontroli skarbowej.
Zmiany w zakresie wprowadzenia instytucji pełnomocnika ogólnego do przepisów Ordynacji podatkowej wejdą w życie z dniem 1 lipca 2016 r. Nowe przepisy mają na celu uproszczenie sytuacji pełnomocnika oraz strony, którą reprezentuje.

REKLAMA

Co to znaczy, że grunt nie może być wykorzystywany do działalności ze względów technicznych? We wrześniu wydane zostały w tym względzie przez NSA dwa ciekawe wyroki.
Zdaniem WSA we Wrocławiu błędne jest stanowisko, że ryczałt z tytułu używania służbowego samochodu do celów prywatnych dotyczy tylko kosztów stałych utrzymania samochodu (z wyłączeniem wydatków na paliwo). W przepisie tym ustawodawca w sposób jednoznaczny powiązał bowiem wysokość ryczałtu z pojemnością silnika samochodu, która ma wpływ na zużycie paliwa.

REKLAMA