REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Systim

Księgowość przez Internet – online


Systim to nowoczesny program online do zarządzania firmą łączący szeroki zakres funkcjonalności – fakturowanie (sprzedaż/zakup), produkty i magazyn, zamówienia od klientów (w tym zamówienia do dostawców i integracja Allegro), Kadry i Płace, uproszczona księgowość (KPiR/Ryczałt) oraz pełna księgowość (KH), sklep internetowy, system CRM (w tym projekty), drukowanie paragonów fiskalnych, wysyłka e-deklaracji i pliku JPK bezpośrednio do Urzędu Skarbowego.

Systim pozwala na pełną edycję szablonów dokumentów (faktur sprzedażowych i zakupowych, korekt faktur i paragonów i not korygujących, dokumentów magazynowych, zamówień, paragonów, not odsetkowych i wezwań, wpłat i wypłat, wypożyczeń, zapytań ofertowych, dokumentów kadrowo-płacowych i innych) oraz możliwość edycji wszelkich szablonów wiadomości e-mail wysyłanych do klientów i kontrahentów, jak również edycję statusów zamówień, zadań, projektów. Udostępnia możliwość importu danych z programu oraz pobrania dokumentów, raportów i zestawień do formatów PDF, CSV lub Excela.

Dodatkowo program Systim umożliwia także eksport danych kontrahentów, produktów oraz danych księgowych (np. Układ Planu Kont, Bilansu i RZiS) z innych programów księgowych oraz eksport danych z Płatnika. Systim umożliwia także wystawianie paragonów fiskalnych i drukowanie ich na drukarce fiskalnej oraz generowanie deklaracji i plików JPK, które następnie mogą być wysyłane za jego pośrednictwem programu bezpośrednio do Urzędu Skarbowego.

Pozwala także na dodawanie nieograniczonej ilości magazynów, kas gotówkowych, kont allegro, walut, rachunków bankowych, kontrahentów, rodzajów płatności, stawek VAT, kategorii produktów i produktów, dokumentów sprzedażowych i zakupowych, zamówień i innych ważnych elementów danych. Rejestrowanie wypożyczeń i zwrotów produktów, wyposażenia i środków trwałych, wprowadzanie delegacji oraz prowadzenie ewidencji przebiegu pojazdów, tzw. kilometrówki etc.

Systim umożliwia zakładanie więcej kont (firm) niż jedno z możliwością ich powiązania - poruszanie się pomiędzy kontami (firmami) za jednym kliknięciem. Dodatkowo pozwala także udzielić dostępu do konta Systim innym użytkownikom wraz z możliwością nadawania im uprawnień (np. możliwość przeglądania, dodawania, modyfikacji lub usuwania wybranych danych z poszczególnych modułów funkcjonalności programu).

Systim to kompletny program do fakturowania, magazynu, księgowości, kadr i płac oraz prowadzenia sklepu internetowego. Oprogramowanie przeznaczone jest dla mikro, małych i średnich firm. Dostępnie funkcjonalności programu to:

- Faktury VAT i rachunki

- Płatności

- Zamówienia

- Magazyn i produkty

- API

- Umowy z pracownikami, kadry i płace

- CRM, projekty, terminarz

- Uproszczona księgowość: KPiR/Ryczałt, kartoteki i rejestry

- Pełna księgowość - Księgi handlowe (KH)

- Sklep internetowy

- Drukowanie paragonów na drukarce fiskalnej

- Wysyłanie e-deklaracji, JPK do Urzędu Skarbowego

- API

I ciągłe nowości → zobacz więcej

Systim gwarantuje darmowe korzystanie z bezpłatnego konta (DEMO w przeglądarce) przez okres 30 dni za darmo lub zachęca do wypróbowania wybranych wersji płatnych pakietów również na okres 30 dni za darmo bez zobowiązań. Po upływie darmowego okresu korzystania z bezpłatnego konta można wybrać wersję płatną - z możliwością dostosowania pakietu do swoich potrzeb, za niską cenę: https://www.systim.pl/zaloz_systim.php.


Biuro Obsługi Klienta - Systim.pl

tel: 58 690 72 85
tel: 58 352 46 79
tel: 22 350 64 30
fax: 58 690 79 85

e-mail: kontakt@systim.pl

www: https://www.systim.pl/

Sezon urlopowy można uznać za otwarty. Warto więc przypomnieć jakie są zasady wymiaru i udzielania urlopu wypoczynkowego.
Nowelizacja Polskiego Ładu zmienia sposoby rozliczania PIT przez samotnych rodziców. Początkowo zapowiadano powrót do stanu prawnego z 2021 roku, co jednak później nie znalazło odzwierciedlenia w projekcie ustawy. Dzięki poprawkom Senatu oraz ich przyjęciu przez Sejm, osoby samotnie wychowujące dzieci znowu mogą rozliczać się na preferencyjnych warunkach.

REKLAMA

Czynny żal daje możliwość uniknięcia kary za niedopełnienie obowiązków podatkowych. Wprowadzane przez Ministerstwo Sprawiedliwości zmiany w kodeksie karnym skarbowym znacząco ograniczą stosowanie tego narzędzia.
Ustawodawca zdecydował o wdrożeniu zmian w Polskim Ładzie od 1 lipca 2022 roku. Co zmieni się w kontekście wynagrodzeń?

REKLAMA

Nowelizacja Polskiego Ładu ma wejść w życie 1 lipca 2022 r. Zmianie ulegną między innymi zasady poboru zaliczek na podatek dochodowy PIT. Co czeka podatników?
Obowiązkiem każdego podatnika jest wywiązanie się ze złożenia zeznania rocznego PIT w ustawowych terminach. W tym roku termin ten upłynął w dniu 2 maja br. Przed ewentualną karą uchroni nas złożenie zaległego PIT-u oraz czynny żal.
Zbliża się koniec terminu składania deklaracji rocznych PIT za 2021 rok. Nie każdy jednak będzie musiał złożyć PIT za zeszły rok. Lista zwolnień jest długa i obejmuje między innymi: odszkodowania, stypendia, dofinansowanie do opłaty za pobyt dziecka w żłobku, zasiłek z tytułu narodzin dziecka czy nagrody.
Ministerstwo Finansów proponuje kolejny pakiet uproszczeń w podatku od towarów i usług - 20 nowych rozwiązań, które ułatwią rozliczanie podatku. Według komunikatu zamieszczonego na stronie gov.pl: pakiet VAT SLIM VAT 3 realizuje wiele postulatów zgłaszanych Ministerstwu Finansów przez przedsiębiorców – skupia się na m.in. prostszym fakturowaniu, zmniejszeniu formalności oraz poprawie płynności finansowej firm.
Pozostały już niewiele czasu na złożenie rocznych zeznań PIT za 2021 rok. O jakie dokładnie deklaracje podatkowe chodzi?
Obowiązek integracji kas fiskalnych online z terminalami płatniczymi miał wejść w życie z dniem 1 lipca 2022 roku. Ministerstwo Finansów poinformowało jednak o odroczeniu tego terminu.
Preferencje podatkowe czekają na tych przedsiębiorców, którzy zdecydują się na pomoc obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. Co ważne, nowe przepisy weszły w życie z chwilą ich ogłoszenia i obowiązują z mocą wsteczną, czyli od 24 lutego 2022 roku.
1 lipca 2022 roku w życie wejść miał obowiązek integracji kas online z terminalami płatniczymi w związku ze zmianami w Ustawie z 29 października 2021 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw – zwaną potocznie Polskim Ładem.
Wysokość składki zdrowotnej dla ryczałtowców. Marzec 2022 to pierwszy miesiąc, w którym podatnicy będą musieli zmierzyć się z ustaleniem wysokości składki zdrowotnej. W jaki sposób mogą ją obliczyć ryczałtowcy?
W pakiecie ustaw zwanych Polskim Ładem wprowadzono do przepisów ustawy o VAT 15-dniowy termin zwrotu nadwyżki VAT. Jakie są warunki skorzystania z szybkiego zwrotu VAT?
Polski Ład zmienił warunki firmowego leasingu samochodu. Nowe regulacje zmieniają zasady ich wykupu i odsprzedaży. Ta forma finansowania samochodu przez przedsiębiorców przestanie być opłacalna.
ZUS 2022. Nowy rok przyniósł wiele zmian podatkowych. W ramach Polskiego Ładu jedną z nich jest obowiązek składania co miesiąc dokumentów rozliczeniowych do ZUS. Są jednak pewne grupy podatników, których powyższy obowiązek nie obejmuje.
Ulga dla klasy średniej - co warto wiedzieć? Jedną ze zmian w ramach Polskiego Ładu jest wprowadzenie ulgi dla klasy średniej. Jakie warunki należy spełnić, aby móc sięgnąć po tę formę odliczenia?
PIT-11. Pracodawcy już wkrótce muszą złożyć informację PIT-11 za 2021 rok do urzędu skarbowego. Termin składania dokumentu upływa z końcem stycznia. Z kolei termin przekazania deklaracji pracownikom upływa z końcem lutego.
Polski Ład - zmiana formy opodatkowania. Coraz mniej czasu pozostało tym przedsiębiorcom, którzy chcieliby dokonać zmiany w sposobie rozliczania się z fiskusem. Do kiedy możliwa jest zmiana formy opodatkowania?
Do 17 grudnia Polska jest zobowiązana wdrożyć do porządku prawnego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1937 z 23 października 2019 r. w sprawie ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa Unii (Dz.Urz. UE z 2019 r. L 305, s. 17). Dyrektywa określa ramy ochrony sygnalistów jako osób zgłaszających naruszenia określonego prawa, sposoby informowania o tych nieprawidłowościach oraz obowiązki przedsiębiorców w tym zakresie. Małe biura rachunkowe nie zostały potraktowane ulgowo, będą zobowiązane do wprowadzenia zmian w ustawowym terminie, bez względu na poziom zatrudnienia.

REKLAMA