REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

KIEŁTYKA GŁADKOWSKI KG Legal

Dołącz do grona ekspertów
KIEŁTYKA GŁADKOWSKI KG Legal

Kancelaria prawna

W ramach programu iSTART1 KIELTYKA GLADKOWSKI działa w Stanach Zjednoczonych w oparciu o swoje biuro pod adresem: One World Trade Center, 85th Floor, New York, NY 10007, USA.
iSTART1 (www.istart1.com ) to akcelerator transakcji biznesowych i wsparcie prawne dla polskiej jurysdykcji w działaniu i w biznesie w Stanach Zjednoczonych.

Kancelaria prawna KIEŁTYKA GŁADKOWSKI KG LEGAL z siedzibą w Krakowie specjalizuje się w sądowych i pozasądowych sprawach transgranicznych (cross border) oraz w obsłudze prawnej podmiotów z sektora life sciences i IT, jak również w doradztwie prawnym inwestycji zagranicznych w Polsce.

KIEŁTYKA GŁADKOWSKI KG LEGAL wchodzi w skład organizacji BioLaw Europe FmbA z siedzibą w Danii, zrzeszającej kancelarie specjalizujące się w prawie life sciences z jurysdykcji krajów EU i EFTA.

KIEŁTYKA GŁADKOWSKI KG LEGAL | POLISH LAW FIRM specialises in cross border cases with its focus on life science, biotech, medtech, health tech, IT, new technologies and investment processes in Poland.

KIEŁTYKA GŁADKOWSKI KG LEGAL is a member of BioLaw Europe FmbA, an international organisation with its seat in Denmark, comprising law firms that specialise in life sciences law within the jurisdiction of EU and EFTA.

www.kg-legal.eu

KG LEGAL Kiełtyka Gładkowski – Spółka Partnerska. Kancelaria Radców Prawnych

KG LEGAL Kiełtyka Gładkowski – Professional Partnership. Attorney Law Firm

office@kg-legal.pl

Tel.: + 48 12 263 46 74, + 48 12 426 47 35

Fax.: + 48 12 426 47 43

Świętej Anny 9

31-008 Kraków

Pozycję sponsora, badacza, uczestnika, CRO i innych podmiotów w badaniach klinicznych w Polsce na gruncie polskiego Prawa farmaceutycznego i przepisów unijnych, przedstawia Anna Bednarska, prawnik z kancelarii KG LEGAL Kiełtyka Gładkowski Sp.p z siedzibą w Krakowie.
Aspekty prawne przetwarzania danych medycznych na odległość w świetle polskich i unijnych przepisów przedstawia Kamil Trzaskoś, prawnik z kancelarii KG LEGAL Kiełtyka Gładkowski Sp.p z siedzibą w Krakowie.

REKLAMA

Jak prawnie uzyskać przewagę na konkurencją i zabezpieczyć własne interesy przy tworzeniu start-upu w Polsce – wyjaśnia Kamil Trzaskoś, prawnik z kancelarii KG LEGAL Kiełtyka Gładkowski Sp.p z siedzibą w Krakowie.
Polska to, według powszechnie dostępnych szacunków, blisko miliardowy rynek badań klinicznych, co w skali świata daje 3%-owy udział. Te liczby wskazują kierunek rozwoju polskiego sektora rynku zdrowia. Artykuł ukazuje badania kliniczne w świetle polskiego Prawa Farmaceutycznego.

REKLAMA

Wynalazki biotechnologiczne, co do zasady, posiadają zdolność patentową jednakże stanowią zagadnienie wzbudzające kontrowersje, ponieważ właśnie na tym polu wartości etyczno-religijne spotykają się z nauką i postępem technologicznym. Tym bardziej warto wiedzieć jak można opatentować wynalazek w dziedzinie biotechnologii. Sytuację prawną w zakresie patentowania wynalazków biotechnologicznych przedstawia Kamil Trzaskoś, prawnik z kancelarii KG LEGAL Kiełtyka Gładkowski Sp.p z siedzibą w Krakowie.
Rozbieżność w kwestii patentowalności software pomiędzy literalnym brzmieniem przepisów a praktyką obrotu prawnego w Europie i Polsce omawia Kamil Trzaskoś, prawnik z kancelarii KG LEGAL Kiełtyka Gładkowski Sp.p z siedzibą w Krakowie.
Korzyści i zagrożenia zdolności patentowej software w świetle stanowienia prawa w Europie i polskim systemie prawnym omawia Kamil Trzaskoś, prawnik z kancelarii KG LEGAL Kiełtyka Gładkowski Sp.p z siedzibą w Krakowie.
Definicję klastra, regulacje prawne tej instytucji i korzyści dla firm uczestniczących w klastrach omawiają eksperci z Kancelarii prawnej KG Legal.
Praktyczne rady jak skutecznie przesłuchać świadka w Wielkiej Brytanii w sprawie toczącej się przed polskim sądem cywilnym dają eksperci z kancelarii prawnej KG Legal.
„Przejrzysta i spójna umowa z kontrahentem z zagranicy to klucz do sukcesu” – truizm czy najbardziej palący problem polskich firm? Z praktyki doradztwa prawnego autorów wynika, że polscy przedsiębiorcy zawierają umowy z zagranicznymi firmami na rażąco niekorzystnych dla własnej pozycji prawnej warunkach. Poniżej prezentujemy te najczęstsze błędy polskich firm w umowach zagranicznych.
Potwierdzenie obywatelstwa polskiego jest szczególną procedurą administracyjną przewidzianą na gruncie ustawy z dnia 2 kwietnia 2009 roku o obywatelstwie polskim umożliwiającą „odzyskanie” paszportu polskiego w tych wszystkich przypadkach, w których żyjący poza granicami kraju wywodzą swoje obywatelstwo po swoich przodkach. Kończy się ona decyzją administracyjną właściwego wojewody. W przypadku decyzji odmownej istnieje możliwość odwołania się do Ministra Spraw Wewnętrznych. W przypadku urzędowego nieuwzględnienia wniosku pozostaje droga sądownictwa administracyjnego.
Odszkodowanie wypłacone za granicą polskiej osobie fizycznej z tytułu czynu niedozwolonego nie zawsze jest wolne od podatku dochodowego od osób fizycznych.
Za kilka miesięcy wejdzie w życie nowelizacja prawa farmaceutycznego przewidująca wysokie kary pieniężne i cofnięcie zezwolenia za nieprzestrzeganie przez hurtowników i apteki nowych przepisów dotyczących, między innymi, tzw. „odwróconej dystrybucji”.
Jak zabezpieczyć prawnie polskiego wytwórcę farmaceutycznego od odpowiedzialności względem zagranicznego kontrahenta za uszkodzenie produktu leczniczego w transporcie międzynarodowym?
Z dniem 20 marca 2015 roku weszły w życie do polskiego porządku prawnego nowe regulacje tzw. „Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej” (DPD). Chodzi o rozporządzenie Ministra Zdrowia z 13 marca 2015 roku w sprawie wymagań Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej (Dz.U. z 2015 r. poz. 381), wydane na podstawie delegacji z art. 79 ustawy Prawo Farmaceutyczne - stan prawny tego rozporządzenia na dzień 24 kwietnia 2015 roku wskazany został w niniejszym tekście jako „Rozporządzenie DPD”.

REKLAMA