REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dziennik Gazeta Prawna

Dołącz do grona ekspertów
Dziennik Gazeta Prawna

Największy polski dziennik prawno-gospodarczy

Dziennik Gazeta Prawna" to największy polski dziennik prawno-gospodarczy, informujący o najważniejszych wydarzeniach i zjawiskach w gospodarce krajowej i zagranicznej, najnowszych zmianach w prawie, podatkach i finansach.

Powstał w 2009 roku w wyniku połączenia dwóch doskonale rozpoznawalnych i cenionych ogólnopolskich dzienników: opiniotwórczego „Dziennika Polska Europa Świat" (Rignier Axel Springer Polska) i ukazującej się od 15 lat „Gazety Prawnej" (INFOR Biznes).

„Dziennik Gazeta Prawna" składa się z dwóch grzbietów - białego o tematyce gospodarczej krajowej i zagranicznej oraz żółtego – Gazety Prawnej.

Od września 2013 r. „Gazeta Prawna” rozszerzyła ofertę redakcyjną i na łamach pojawiły się: Podatkowe Poniedziałki, Przedsiębiorcze Wtorki, Samorządowe Środy, Kadrowe Czwartki i Prawnicze Piątki. Obok rozszerzonego tematu przewodniego, czytelnik codziennie otrzymuje informacje z innych interesujących go w „Gazecie Prawnej” dziedzin. Nowa formuła Gazety Prawnej nawiązuje do tematyki pięciu tygodników, które wydawane są w wersji dla prenumeratorów: „Księgowość i Podatki”, „Firma i Prawo”, „Samorząd i Administracja”, „Prawnik”, „Kadry i Płace”.

W piątki ukazuje się magazynowe wydanie "DGP", w którym treści newsowe ustępują miejsca tematyce bliskiej tygodnikom opinii: społecznej, biznesowej, kulturalnej oraz poświęconej nowościom technologicznym.

Gazetaprawna.pl to elektroniczne wydanie Gazety Prawnej, będącej częścią Dziennika Gazety Prawnej. Serwis zawiera na bieżąco aktualizowane informacje z obszaru prawa i podatków oraz przydatne do prowadzenia małej firmy czy nieruchomości. Dodatkowo jest także ogromną bazą aktualnych przepisów prawnych, formularzy i szablonów dokumentów prawnych.

Dziennik.pl to dynamicznie rozwijający się serwis informacyjny, który publikuje aktualizowane na bieżąco doniesienia z kraju i ze świata. Internauci znajdą tu wiadomości gospodarcze, polityczne i społeczne, a także wyspecjalizowane sekcje tematyczne, jak: publicystyczne Opinie, Kultura, Nauka i technologie, ale także Film, Sport, Auto, czy Kobieta.

Forsal.pl – Giełda, Waluty, Finanse to portal finansowy merytorycznie powiązany z „Dziennikiem Gazety Prawnej”.

Podwyżki dla nauczycieli i wyższe pensum w 2022 roku? Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowuje kolejne propozycje dotyczące reformy systemu wynagradzania nauczycieli.
Polski Ład - zmiany w podatkach. Po konsultacjach rząd złagodził zmiany w składce zdrowotnej, w przepisach o rezydencji podatkowej i estońskim CIT. Terminy płatności składek nie będą kolidowały z terminami zapłaty podatku dochodowego. Będzie jednak nowy podatek od wielkich korporacji.

REKLAMA

Szczepienie pracowników będzie wymuszane groźbą niższego wynagrodzenia albo bezpłatnym urlopem? Czy to rozwiązanie może wejść w życie?
Czy za podrzucanie śmieci sąsiad może zapłacić grzywnę? Co z możliwością wykorzystania nagrania z monitoringu?

REKLAMA

SLIM VAT 2. Nowelizacja SLIM VAT 2 nie rozwiązuje wszystkich kłopotów podatników kupujących towary z UE (np. Niemiec) z rozliczeniami VAT. Jeśli dostaną fakturę od kontrahenta już po trzech miesiącach, będą musieli wykazać podatek naliczony dwa razy, co - zdaniem ekspertów - jest irracjonalne.
Zeszły rok przyniósł spadek w liczbie Niebieskich kart. Czy to oznacza, że zmniejszyła się skala przemocy domowej?
Obowiązkowe szczepienia dzieci w szkołach - za i przeciw. Jakie jest zdanie większości Polaków? Przedstawiamy wyniki sondażu.
Raportowanie schematów podatkowych. Ministerstwo Finansów z dnia na dzień zmieniło treść jednej z odpowiedzi na najczęstsze pytania podatników dotyczące interpretacji przepisów o raportowaniu schematów podatkowych, które znajdują się na stronie resortu.
Rodzinny kapitał opiekuńczy będzie przysługiwał na każde drugie i kolejne dziecko w rodzinie. Co z opiekunami, którzy mają potomków z poprzednich i obecnych związków?
Od czasów pandemii spada liczba nauczycieli odchodzących na emeryturę i świadczenia kompensacyjne. Tak wynika z danych ZUS.
Kredyty frankowe. Frankowicze wygrywają większość spraw w sądach. Banki: Dlatego, że sądy postępują niewłaściwie.
Rozporządzenie o ruchu granicznym - zmiany dokonane w przepisach to odpowiedź polskiego rządu na sytuację na granicy z Białorusią. Według prawników i organizacji pomagających uchodźcom wprowadza ono zakazaną przez prawo międzynarodowe praktykę push-back.
Polski Ład ma zlikwidować legislacyjną dziurę, wykorzystywaną dziś do obchodzenia wysokiego podatku od odpraw i odszkodowań w spółkach z większością głosów Skarbu Państwa lub samorządu. Czego dotyczy 70-procentowy podatek sankcyjny?
Wynagrodzenia urzędników. Premier Matusz Morawiecki chce, aby urzędy działały na wzór firm, czyli premiowani byli najlepsi, a nie wszyscy po równo.
Podwyżki dla nauczycieli. Związek Nauczycielstwa Polskiego (ZNP) chce, aby pensje były powiązane ze wzrostem płacy średniej.
Postępowanie egzekucyjne w administracji. W czasie kontroli na drodze lub na granicy będą mogły zostać zajęte tymczasowo ruchomości dłużnika. Organ egzekucyjny przejmie je na stałe, jeżeli potwierdzi, że zadłużenie nie zostało uregulowane ani nie wygasło.
Akademiki tylko dla zaszczepionych? Jakie obostrzenia planują uczelnie na rok akademicki 2021/2022 w związku z przewidywaną czwartą falą koronawirusa?
Ulga na powrót. Dzięki projektowanej uldze podatkowej imigranci będą w pierwszym roku po przeprowadzce do Polski płacić o połowę niższy PIT niż osoby, które nigdy się stąd nie wyprowadził.
Obowiązkowe szczepienie dziecka - co się zmieni? Lekarz będzie miał obowiązek poinformowania, kto i dlaczego odmówił szczepienia dziecka.
Zrzuty ścieków do rzek - spółkom miejskim grożą ogromne kary finansowe. Nie mają pozwoleń wodnoprawnych na korzystanie z przelewów burzowych. Nie rejestrują też ilości nieczystości zrzucanych do rzek.

REKLAMA