Russell Bedford Poland Sp. z o.o.
Dołącz do grona ekspertów
W ostatnim czasie hulajnogi elektryczne stały się bardzo popularne. Korzystają z nich również prowadzący działalność gospodarczą. Czy zakup takiej hulajnogi można uwzględnić w kosztach uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej?
V Kongres Prawa Pracy 2019/2020
10.09.2019
Mamy przyjemność zaprosić na V Kongres Prawa Pracy 2019/2020, który odbędzie się w dniach 17-18 października 2019 r. w Warszawie. Patronem medialnym wydarzenia jest Infor.
REKLAMA
Fizjoterapeuci nadal nie mogą korzystać z opłacania podatku w formie 20-proc. ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Nie pozwalają na to obowiązujące przepisy podatkowe, chociaż od kwietnia 2019 r. zawód fizjoterapeuty jest już wolnym zawodem.
Przypominamy o uaktualnieniu wpisu w KRS w zakresie przedmiotu działalności przedsiębiorcy do 1 grudnia 2019 r., a także o terminowym złożeniu wymaganych oświadczeń o adresach do doręczeń nie później niż do 15 września 2019 r. Za niedopełnienie obowiązków grozi grzywna lub areszt.
REKLAMA
Zapraszamy na konferencję "Pracownicze Plany Kapitałowe - nowe wymogi. Oszczędzać czy nie?", która odbędzie się w dniach 26-27 września 2019 r. w Warszawie. Patronat medialny nad wydarzeniem objął Infor.
Emitenci kart paliwowych, a także ich klienci, nie mogą odliczać podatku VAT od zakupionego paliwa - tak orzekł Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Wyrok ten może znacząco zmienić dotychczasowy sposób rozliczeń. Wyrok nie dotyczy jednak koncernów paliwowych.
Leasing zwrotny a prawo do odliczenia VAT
28.06.2019
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) wydał istotne dla podatników orzeczenie dotyczące rozliczania leasingu zwrotnego. Uznał, że leasing zwrotny należy traktować jako jedną transakcję o charakterze finansowym, która jest zwolniona z VAT. Co w konsekwencji oznacza brak prawa do odliczenia VAT od tego typu transakcji.
W świetle ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych przychodem z działalności gospodarczej są również przychody z najmu będącego składnikiem majątku związanego z działalnością gospodarczą. W jaki sposób rozliczać uzyskane w ten sposób przychody?
Zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji "Pracownicze Plany Kapitałowe - nowe wymogi. Oszczędzać czy nie?", która odbędzie się w dniu 7 czerwca w Warszawie. Patronat medialny nad wydarzeniem objął Infor.
Jaka jest odpowiedzialność karna skarbowa za podanie lub zatajanie prawdy w oświadczeniach związanych z nowymi zasadami poboru podatku u źródła (WHT)?
VAT marża przy dostawie dzieł sztuki w UE
01.04.2019
Odmowa zastosowania VAT marża do dostaw poprzedzonych transakcją wewnątrzwspólnotową może dyskryminować pochodzenie dzieł sztuki, które są dostarczane do podatnika - tak orzekła Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu "Konferencja Podatkowa Silesia 2019 - aktualne regulacje na 2019 rok oraz planowane zmiany w zakresie VAT i podatków dochodowych", w dniach 9-10 maja 2019 r. Patronat medialny na Konferencją objął Infor.
W procesie restrukturyzacji spółki kapitałowej częstym rozwiązaniem jest zastosowanie polegające na wniesieniu do spółki wkładu niepieniężnego w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa, w skład której wchodzą różne składniki majątku, takie jak środki trwałe, wartości niematerialne i prawne.
Nieświadome uczestnictwo w karuzeli VAT - możliwość odliczenia przy zachowaniu należytej staranności
22.02.2019
Tylko ten podmiot uczestniczący w łańcuchu dostaw karuzeli VAT, który dołożył należytej staranności kupieckiej i nie miał, oraz nie mógł mieć świadomości uczestnictwa w tej karuzeli, może mieć prawo do odliczania VAT z faktur dotyczących tych transakcji. Dołożenie takiej należytej staranności dotyczy w szczególności podmiotu pośredniczącego w obrocie towarem, a więc nie dysponującego towarem handlowym w sposób materialny.
Zaliczka na poczet dywidendy w spółce z o.o.
29.01.2019
Jeżeli w spółce z o.o. w danym roku obrotowym zaliczka na poczet przewidywanej dywidendy została wypłacona wspólnikom, a spółka odnotowała stratę albo osiągnęła zysk w wysokości mniejszej od wypłaconych zaliczek, wspólnicy zwracają zaliczki w całości lub w części. Oznacza to, że zgodnie z nowymi przepisami, zaliczka na poczet dywidendy w spółce z o.o. będzie miała definitywnie charakter zwrotny.
Zapraszamy Państwa na konferencję poświęconą przeglądowi aktualnych regulacji oraz planowanych zmian przepisów kadrowo-płacowych, która odbędzie się w Warszawie w dniach 18-19 marca 2019 r. Patronat medialny nad konferencją objął Infor.
Proces szacowania cen w transakcjach zawieranych pomiędzy podmiotami powiązanymi nie może odbywać się jedynie poprzez proste przeniesienie cen bądź marż zawartych pomiędzy podmiotami niezależnymi, bez jednoczesnej oceny porównywalności warunków tych transakcji względem transakcji kontrolowanej.
Czy przeznaczenie środków uzyskanych ze sprzedaży mieszkania na zakup kilku mieszkań pozwala na zachowanie prawa do skorzystania z ulgi mieszkaniowej? W odpowiedzi na tak postawione pytania pojawiają się różne rozbieżne rozstrzygnięcia organów podatkowych.
Zapraszamy do wzięcia udziału w IV Konferencji Ceny transferowe 2018/2019 – kierunki zmian, która odbędzie się w dniach 26-27 listopada w Warszawie. Patronat medialny nad wydarzeniem objął Infor.
Zasada neutralności podatku VAT w praktyce
01.10.2018
Zasada neutralności jest jedną z podstawowych zasad konstrukcyjnych podatku VAT. Przejawia się ona w możliwości obniżenia podatku należnego od sprzedaży towarów i usług o podatek naliczony przy zakupach oraz możliwości uzyskania zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym. Jak zasada neutralności wygląda w praktyce?