REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kancelaria Prawna Renata Urowska i Wspólnicy sp.k.

Dołącz do grona ekspertów
Kancelaria Prawna Renata Urowska i Wspólnicy sp.k.

Obsługa podmiotów gospodarczych


Kancelaria Prawna Renata Urowska i Wspólnicy sp.k. funkcjonuje nieprzerwanie na rynku usług prawniczych od 1992 r.


Dzięki kilkunastoletniemu doświadczeniu w obsłudze podmiotów gospodarczych oraz sukcesom w prowadzonych sprawach, nasza Kancelaria jest postrzegana jako jedna z wiodących kancelarii prawniczych w zachodniej Polsce. Potwierdzeniem pozycji Kancelarii są notowania w rankingach firm prawniczych ukazujących się w wielu wydawnictwach, w szczególności w „Rzeczpospolitej” i „Gazecie Prawnej”.


Magazyn „Europejska Firma”, działający w ramach redakcji Gepardy Biznesu przyznał nam tytuł ,, Efektywna Firma 2012 ”.


Dysponujemy zespołem doświadczonych prawników, w tym radców prawnych i adwokatów o wysokim poziomie specjalizacji, gotowych reagować na wszelkie problemy Klientów. Dzięki umiejętności szybkiego i trafnego identyfikowania potrzeb dostarczamy efektywnych, fachowych i praktycznych rozwiązań prawnych.


Atutem Kancelarii jest połączenie dogłębnej wiedzy z wieloletnim doświadczeniem i kreatywnością w doradztwie prawnym, które umożliwiają rozwiązywanie najtrudniejszych problemów prawnych pojawiających się przy prowadzeniu działalności gospodarczej.


Świadczymy naszym klientom kompleksową obsługę prawną na najwyższym poziomie. Specjalizacja Kancelarii obejmuje pomoc prawną w zakresie zagadnień związanych z:

- prawem spółek i działalności gospodarczej,

- zastępstwem procesowym,

- windykacją należności,

- prawem pracy i ubezpieczeń społecznych,

- prawem konkurencji i antymonopolowym,

- prawem własności przemysłowej i prawem autorskim,

- prawem upadłościowym i naprawczym,

- prawem bankowym i dewizowym,

- prowadzeniem mediacji i arbitrażu gospodarczego,

- dochodzeniem roszczeń z tytułu tzw. błędów medycznych,

- prawem rodzinnym i opiekuńczym.


Jakość naszych usług potwierdza fakt, iż organizacja i funkcjonowanie Kancelarii są zgodne z międzynarodową normą ISO 9001:2000 – sprawdzonego systemu zarządzania jakością.


www.kompendiumprawne.pl

Sąd Najwyższy orzekł, że w przypadku przejęcia zakładu pracy przez nowego pracodawcę, nie jest on związany z umowami o zakazie konkurencji zawartymi z pracownikami przez poprzedniego pracodawcę. Jednakże SN nadal nie wyjaśnił co się dzieje z umową o zakazie konkurencji po ustaniu stosunku pracy w przypadku przejścia zakładu pracy.
Wprowadzenie klauzuli zakazu konkurencji w umowie między przedsiębiorcami po ustaniu jej obowiązywania jest co do zasady dopuszczalne, jednakże brak jest jednoznacznego stanowiska w zakresie odszkodowania za przestrzeganie tego zakazu po ustaniu obowiązywania umowy.

REKLAMA

W Polsce po roku 1989 w gospodarce wolnorynkowej prawo do znaku towarowego zyskało istotne gospodarcze znaczenie. Zwiększyła się liczba towarów i usług. Powstał jednolity rynek w ramach Wspólnoty Europejskiej. Liczba krajów, podlegających zasadom wolnego rynku, znacznie się rozszerzyła.
Zgodnie z artykułem 483 Kodeksu cywilnego strony mogą w umowie zastrzec, że naprawienie szkody wynikłej z niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania niepieniężnego nastąpi przez zapłatę określonej sumy (kara umowna). Skuteczność złożenia oświadczenia o potrąceniu wierzytelności zależy od spełnienia warunków wskazanych w art.498 § 1 k.c.

REKLAMA

Pracownikowi - kierowcy w podróży służbowej międzynarodowej należy się ryczałt za nocleg nawet w przypadku zapewnienia mu przez pracodawcę odpowiedniego miejsca do spania w kabinie samochodu.
Zawezwanie do próby ugodowej to sposób na polubowne zakończenie sporów z kontrahentami, pozwalający uniknąć długiego i żmudnego procesu sądowego.
Z uwagi na liczne wątpliwości co do możliwości skutecznego zawezwania do próby ugodowej przed sąd więcej niż jednego podmiotu, w sytuacji gdy adresy zamieszkania, bądź zarejestrowanej siedziby nie pokrywają się, temat właściwości przemiennej przy zawezwaniu do próby ugodowej stał się tematem niezwykle kontrowersyjnym.
Znaki towarowe realizują określone funkcje w obrocie gospodarczym. Klasyfikacja znaków towarowych w oparciu o poszczególne kategorie prawne pozwala na spełnianie tych funkcji. Każdy znak towarowy posiada cechy wspólne, które pozwalają na stwierdzenie, że jest on dobrem niematerialnym. Wśród znaków towarowych widoczne jest duże zróżnicowanie. Pozwala to na właściwe dopasowanie decyzji związanych z używaniem znaku towarowego do indywidualnych potrzeb przedsiębiorcy.
Z pewnością każdy z nas znalazł się w sytuacji, w której odniósł wrażenie, że postępowanie przygotowawcze, sądowe lub egzekucyjne, które zostało przez nas zainicjowane lub toczy się z naszym udziałem, z niewyjaśnionych przyczyn toczy się zbyt długo. Zaistnienie stanu przewlekłości może uprawniać nas do wystąpienia ze skargą na przewlekłość postępowania przygotowawczego, sądowego lub egzekucyjnego. W przypadku uwzględnienia skargi, sąd na żądanie skarżącego może przyznać sumę pieniężną w wysokości od 2.000 zł do 20.000 zł.
Zdarza się, iż zachowanie pracownika, który stawił się danego dnia do pracy wzbudza uzasadnione podejrzenie, iż znajduje się w stanie wskazującym na spożycie alkoholu. Owo podejrzenie może być spowodowane np. wyraźnie wyczuwalną wonią alkoholu, chwiejnym krokiem, czy bełkotliwą mową pracownika. Czy pracodawca, który kwestionuje zdolność pracownika do podjęcia pracy, z uwagi na podejrzenie spożycia przez niego alkoholu, może nie dopuścić pracownika do wykonywania obowiązków pracowniczych i zmusić go do przeprowadzenia badań na obecność alkoholu?
Zgodnie z art. 498 Kodeksu Cywilnego gdy dwie osoby są jednocześnie względem siebie dłużnikami i wierzycielami, każda z nich może potrącić swoją wierzytelność z wierzytelności drugiej strony, jeżeli przedmiotem obu wierzytelności są pieniądze lub rzeczy tej samej jakości oznaczone tylko co do gatunku, a obie wierzytelności są wymagalne i mogą być dochodzone przed sądem lub przed innym organem państwowym.
Zawarta w art. 108 Kodeksu cywilnego (dalej k.c.) zasada zakazu dokonywania przez pełnomocnika czynności prawnej z sobą samym, została przede wszystkim wprowadzona w celu ochrony interesów mocodawcy. Zakaz ten znajduje zastosowanie zarówno w sytuacji, gdy pełnomocnik jest drugą stroną umowy zawieranej w imieniu mocodawcy, jak również wtedy, gdy reprezentuje on jednocześnie obie strony czynności prawnej.
Co do zasady, wszelkie roszczenia majątkowe ulegają przedawnieniu. Znaczy to tyle, iż - pomimo upływu terminu przedawnienia - roszczenia te nadal pozostają wymagalne i mogą być dochodzone przed sądem, jednakże po upływie terminu przedawnienia ten, przeciwko komu przysługuje roszczenie, może uchylić się od jego zaspokojenia, podnosząc właśnie zarzut przedawnienia.

REKLAMA