REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Systemy zmiennych faz rozrządu na dobre zadomowiły się w nowoczesnych jednostkach napędowych. I pomimo tego, że nazywają się prawie tak samo, to jednak każdy funkcjonuje w inny sposób. Co więcej, niektóre z nich posiadają możliwości dotąd niespotykane w tego typu systemach. Co zatem potrafi MIVEC?
Wspaniały dźwięk widlastego silnika V8 oraz jego wysokie osiągi jak magnes przyciągają pasjonatów motoryzacji. Jakie auta z tego typu jednostką napędową są dostępne w Polsce?

REKLAMA

Nie wszystkie silniki dobrze współpracują z instalacją LPG. W wielu przypadkach dłuższa ich eksploatacja na gazie powoduje, że wypaleniu ulegają m.in. gniazda zaworowe. Dlaczego tak się dzieje i na czym polega regeneracja głowicy?
Aby przedłużyć żywotność tarcz hamulcowych należy być świadomym potencjalnych czynników negatywnie wpływających na ich stan. Ich kondycja zależy nie tylko od jakości użytych do ich produkcji materiałów ale i od sposobu użytkowania pojazdu.

REKLAMA

O skuteczności układów hamulcowych w poszczególnych samochodach decydują w dużej mierze zastosowane tarcze hamulcowe. Bardziej zaawansowane tarcze istotnie wpływają na skrócenie drogi hamowania. Lepiej też sprawdzają się w ekstremalnych warunkach.
Odkręcenie zapieczonej śruby bądź świeży żarowej niejednokrotnie kończy się zerwaniem jej gwintu. Jak skutecznie rozwiązać ten problem?
Chrysler Crossfire to sportowe coupe dla osób, które lubią wyróżniać się na drodze. Atrakcyjne ceny jego używanych egzemplarzy oraz dobre osiągi kuszą wielu kierowców. Co przemawia za jego zakupem?
Siedmiokrotny laureat prestiżowej nagrody "International Engine of the Year" silnik 1.4TSI Twincharger, przysparza wielu kłopotów w codziennej eksploatacji. Na co najczęściej skarżą się jego użytkownicy?
Fiat Bravo II miał trudne zadanie do wykonania. Kiepska opinia o jego poprzedniku nie była pomocna w zdobyciu przychylności ze strony klientów. Jak spisuje się używany Fiat Bravo II?
Bezpieczeństwo jazdy zależne jest w największej mierze od umiejętności i stanu psychofizycznego kierowcy. Mało jednak osób zdaje sobie sprawę, że na styl jazdy prowadzącego ogromny wpływ ma pasażer, którego wiezie w pojeździe. O czym należy pamiętać, godząc się na podróż jako pasażer?
Aby nocna podróż autem była bezpieczniejsza warto zapamiętać kilka cennych wskazówek.
Toyota to marka, która słowo solidność zdaje się mieć ukryte miedzy literami. Nowoczesny silnik Diesla D-4D był dowodem na to, że japoński koncern dysponuje wiedzą, potrzebną do stworzenia bardzo dynamicznej jednostki wysokoprężnej. Coś jednak poszło nie tak na etapie produkcyjnym, gdyż silnik ten boryka się z poważną wadą techniczną.
Lancer VII generacji kojarzony jest z jego rajdową legendą. W praktyce okazuje się, że jego cywilna odmiana to praktyczny i solidny samochód, który jednak nie ma wiele wspólnego z motosportem.
Mazda 323F BJ cieszy się dużym zainteresowaniem na rynku aut używanych. Czym zyskała sobie tak dobrą opinie?
Nissan Almera N16 to z pozoru typowe auto japońskie. Przestronny kompakt, z kilkoma silnikami benzynowymi i diesla. Okazuję się jednak, że potrafi on zaskoczyć. I robi to wyjątkowo nieprzyjemnie.
Koreańskie kompakty przebojem weszły na europejski rynek motoryzacyjny. Przekonali się do nich także polscy kierowcy, którzy docenili je za rozsądnie skalkulowaną cenę, w stosunku do możliwości jakie oferują. Czy te zdroworozsądkowe auta potrafią równie delikatnie obchodzić się z portfelem swoich właścicieli w trakcie ich codziennej eksploatacji? Czy silniki Kia Cee’d i Hyndai i30 dobrze współpracują z gazem?
Wysoka cena paliwa, zmusza coraz więcej osób do zamontowania w swoich autach instalacji gazu. Jak współpracują z nią silniki VW Golfa IV i V generacji?
Druga generacja Saaba 9-3 to auto wyróżniające się na tle konkurentów bardzo wysokim stopniem bezpieczeństwa, świetnym wyposażeniem, mocnymi silnikami z turbodoładowaniem i korzystną ceną na rynku wtórnym. Czy warto się nim zainteresować?
3-litrowy turbodiesel firmy Isuzu okazał się wyjątkowo problematyczny dla posiadaczy aut, które zostały w niego wyposażone. Wada konstrukcyjna tego silnika zadecydowała o bardzo słabej renomie japońskiej jednostki napędowej. Co gorsza, silnik ten wykorzystywany był przez trzech dużych producentów samochodów: Opla, Renault i Saaba.
Lewis Hamilton przypomniał o swoich możliwościach wygrywając drugi raz w tym sezonie. Tuż za nim linię mety przekroczył Kimi Raikkonen oraz jego zespołowy partner Romain Grosjean.

REKLAMA