REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kancelaria Radcy Prawnego Macieja Kaflińskiego

Dołącz do grona ekspertów
Kancelaria Radcy Prawnego Macieja Kaflińskiego

specjalizuje się w prawie cywilnym, handlowym gospodarczym i finansowym

Charakteryzuje się rzeczowością, terminowością i rzetelnością, starając się na każdym etapie swoich działań być Kancelarią przystępną cenowo. Jesteśmy prężną Kancelarią, bez sztywnych reguł postępowania, przez co dostosowujemy się elastycznie do potrzeb Klienta

W Kancelarii Radcy Prawnego Macieja Kaflińskiego Klient otrzymuje pełną i profesjonalną obsługę, nie pozostając anonimowym

Specjalizacja:

Kancelaria Radcy Prawnego Macieja Kaflińskiego specjalizuje się w prawie cywilnym, handlowym gospodarczym i finansowym, a w szczególności:
• świadczy pomoc prawną osobom fizycznym w zakresie prawa cywilnego i spadkowego
• przygotowuje opinie prawne na potrzeby Klientów
• reprezentuje Klientów przed sądami i organami administracji
• świadczy pomoc prawną przy tworzeniu nowych spółek jak również przy przekształceniach już istniejących;
• prowadzi procesy mające na celu pozyskanie kapitału dla spółek;
• przeprowadza audyt korporacyjny (due dilligence);
• sporządza części prawne prospektów emisyjnych spółek oraz funduszy inwestycyjnych, występuje przed Komisją Nadzoru Finansowego jako członek konsorcjum oferującego papiery wartościowe;
• doradza spółkom ubiegającym się o dopuszczenie albo będącym w obrocie giełdowym w pełnym zakresie;
• przygotowuje odpowiednie procedury dotyczące wykonywania obowiązków informacyjnych oraz ochrony informacji poufnych, które są niezbędne spółkom giełdowym.
 

Tytułowi egzekucyjnemu wydanemu przeciwko osobie pozostającej w związku małżeńskim sąd nada klauzulę wykonalności także przeciwko jej małżonkowi z ograniczeniem jego odpowiedzialności do majątku objętego wspólnością majątkową, jeżeli wierzyciel wykaże dokumentem urzędowym lub prywatnym, że stwierdzona tytułem egzekucyjnym wierzytelność powstała z czynności prawnej dokonanej za zgodą małżonka dłużnika.
Często po rozwodzie i podziale majątku mieszkanie kredytowane jest na jednego małżonka. Co w takiej sytuacji dzieje się z kredytem wobec drugiego małżonka?

REKLAMA

Jeżeli małżeństwo wzięło kredyt, to po rozwodzie małżonkowie nadal są zobowiązani. Zobowiązanie to ma bowiem charakter solidarny.
Z dniem ogłoszenia upadłości jednego z małżonków powstaje między małżonkami rozdzielność majątkowa. Po ogłoszeniu upadłości nie można ustanowić rozdzielności majątkowej z datą wcześniejszą niż data ogłoszenia upadłości.

REKLAMA

W przypadku, gdy umiera jeden z małżonków, kredyt wspólnie zaciągnięty nie wygasa. Jakie skutki dla zobowiązań kredytobiorcy ma śmierć małżonka?
Małżonkowie zaciągają kredyt, a potem zmieniają ustrój na odrębność majątkową. Jaki ma to wpływ na ich zobowiązania?
Co w sytuacji, gdy jedno z małżonków przed ślubem bierze kredyt? Jakie ma to skutki po zawarciu małżeństwa?
Statut funduszu inwestycyjnego aktywów niepublicznych może przewidywać wypłacanie na rzecz uczestników funduszu przychodów ze zbycia lokat funduszu, pomniejszonych o koszty działania funduszu związane bezpośrednio ze zbytymi lokatami oraz o część kosztów działania funduszu przypadającą na takie lokaty proporcjonalnie do ich wartości w stosunku do wartości portfela inwestycyjnego funduszu.
Wśród funduszy inwestycyjnych o szczególnych konstrukcjach wyróżnia się: fundusze inwestycyjne z różnymi kategoriami jednostek uczestnictwa, fundusze inwestycyjne z wydzielonymi funduszami oraz fundusze inwestycyjne podstawowe i powiązane.
Fundusz inwestycyjny zamknięty może być utworzony jako fundusz portfelowy dokonujący w sposób ciągły emisji publicznych certyfikatów inwestycyjnych, pod warunkiem że fundusz lokuje swoje aktywa wyłącznie w sposób określony w art. 182 ustawy o funduszach inwestycyjnych.
Fundusz inwestycyjny zamknięty emituje publiczne certyfikaty inwestycyjne albo niepubliczne certyfikaty inwestycyjne. Certyfikat inwestycyjny daje na zgromadzeniu inwestorów prawo do jednego głosu. Statut funduszu może określać, że certyfikaty inwestycyjne imienne są uprzywilejowane w zakresie prawa głosu, z tym że jednemu certyfikatowi można przyznać nie więcej niż dwa głosy.
Fundusze inwestycyjne otwarte są najbardziej popularnym rodzajem funduszy inwestycyjnych. W zasadzie każdy może stać się jego uczestnikiem, osoba fizyczna, osoba prawna a także jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej. Jedynym ograniczeniem jest wysokość pierwszej i kolejnych wpłat.
W specjalistycznym funduszu inwestycyjnym otwartym statut może ograniczać krąg podmiotów, które mogą stać się uczestnikami funduszu, określając warunki jakie spełnić należy, aby stać się uczestnikiem.
IKE daje możliwość wyboru sposobu oszczędzania, który należy dopasować do swoich oczekiwań oraz wiedzy z zakresu finansów. Limit wpłat na IKE w 2011 r. to 10 077 zł.
Restrukturyzacja jest korzystna dla obu stron. Bank odzyska swoje pieniądze, a my unikniemy procedury windykacyjnej i nie będziemy odnotowani w Bankowym Rejestrze Niesolidnych Klientów.
Konsument, aby móc wszcząć konsumenckie postępowanie upadłościowe musi być: po pierwsze, niewypłacalny, czyli nie regulować swoich zobowiązań, a ponadto jego niewypłacalność musiała powstać na skutek wyjątkowych i niezależnych od niego okoliczności.
Rejestr Dłużników Niewypłacalnych (RDN) wprowadzony przez ustawę z 20 sierpnia 1997 r. o Krajowym Rejestrze Sądowym. RDN ma na celu zapewnienie pewnego, szybkiego i aktualnego dostępu do informacji istotnych z punktu widzenia obrotu gospodarczego, a więc do rzetelnych informacji dotyczących wypłacalności (a co za tym idzie wiarygodności) potencjalnych kontrahentów. Niewątpliwie weryfikacja zamieszczonych w RDN informacji może wpłynąć na zmniejszenie ryzyka podejmowania współpracy z niesolidnymi lub nieuczciwymi kontrahentami.
Obecnie Polska należy do państw europejskich, w których ok. 80% płatności dokonywana jest gotówką. W rozwiniętych krajach proporcja jest odwrotna. W krajach skandynawskich stopniowo wprowadzany jest program całkowitej eliminacji pieniądza gotówkowego. 11 stycznia 2011 roku Minister Finansów ogłosił, że Polska również chce opracować i wdrożyć plan eliminacji obrotu gotówkowego.
Podatek Belki (prawnie nazywany podatkiem od dochodów kapitałowych) - to rodzaj płaconego wg stałej stawki niezależnie od wielkości przychodu podatku dochodowego od osób fizycznych, który regulują art. 30a i 30b ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Lokata bankowa to najpopularniejszy sposób oszczędzania w Polsce. Zyski są mniejsze niż przy inwestowaniu w fundusze inwestycyjne lub w akcje na giełdzie, ale również ryzyko straty jest znacząco niższe.

REKLAMA